Відпочинок в Кам'янському, фортеця Арабат

Відпочинок в Кам'янському, фортеця Арабат

Субота, 25 лютого 2012 р. Субота, 25 лютого 2012 р
В кінці літа вдалося реалізувати торішню мрію - побувати на підставі Арабатської стрілки, в Кам'янському, побачити руїни фортеці Арабат. Я читав і писав про Арабатку, селища на Арабатській стрілці, про саму фортецю Арабат, але до цього року побувати там не виходило. І ось добрався - по дорозі з Криму (їздив в Коктебель ), Інакше туди толком і не потрапиш.
Історія фортеці Арабат відома не особливо точно, наприклад є кілька варіантів з різних джерел, на тій же вікіпедії інформація дуже скупа.
Фортеця Ребат (це слово з тюркського переводиться як «військовий пост» - це пізніше фортеця стали називати Арабат) була одним з околичних гарнізонів кримського ханства. Після декількох набігів з боку Азовського моря кримський хан Мехмед Гірей вирішив поставити тут фортецю. Вона стала однією з ланок фортифікаційної системи в 150 км, що охоплювала весь півострів.
Російські війська під час російсько-турецької війни двічі вторгалися на територію Криму саме по Арабатській стрілці. Кримський хан Арслан Гірей, який пізніше став правителем Криму, повелів привести і цю, і інші фортеці в порядок, укомплектувати гарнізонами. Тому нелегким було наступне бій біля стін Арабатської фортеці. Але в 1771 році генерал Щербатов радісно відрапортував государині-імператриці Катерині II про те, що фортеця Арабат впала.
Крим став частиною Російської імперії. Про Арабатської фортеці знову згадали в Кримську війну: вона повинна була перегородити шлях ворогові, якщо він вирішить пробратися по Арабатській Стрілці. Два батальйони солдатів охороняли цю вузьку смужку землі, не даючи висадитися тут противнику.
Бої йшли тут і в Громадянську війну - і, до речі, саме Арабатську фортецю знімали у фільмі «Служили два товариші», хоча вона зображала в кіно перекопські укріплення. За непідтвердженими даними, коли Крим став червоним, саме в фортеці Арабат розташовувався табір для військовополонених. У 20 - 30-ті роки ХХ століття як раз перед стародавньою фортецею розташовувався рибколгосп. Це призвело до того, що жителі найближчого села Ай-Монай (нинішня Кам'янка), яка знаходиться в п'яти кілометрах від фортеці, почали розбирати облицювання фортеці для будівництва своїх будинків. Цікаво, що мародерство припинило ... НКВД. Ще до війни недалеко від головного входу знаходилася мечеть, яка збереглася майже повністю. У ній, за спогадами місцевих жителів, в ті часи показували кіно, і працювала кінопересувка. Але війну будова не пережило - - Арабат використовували в якості укріплень і радянські війська, і пізніше гітлерівці. Так що вогнева міць обрушилася на фортецю чимала - в середні століття на таке точно не розраховували.
Джерело статті - блог про Азовське море, запис Кам'янське - Арабат
Якщо кого цікавить відпочинок в Кам'янському, то пропозиції можна глянути тут - http://naazov.com/info_kamenskoe/ (Там же є відгуки про відпочинок)

Поки що коментарів немає ... Станьте дерло хто залишились коментар на Цю тему!

Автор цієї Сторінки заборонено коментувати ее анонімнім користувач Автор цієї Сторінки заборонено коментувати ее анонімнім користувач. Ві повінні авторізуватіся або зареєструваті свой профайл Щоби Залишити тут ПОВІДОМЛЕННЯ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация