Відповідь на екзаменаційний питання. Процесуальне становище адвоката-представника потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача та приватного обвинувача в кримінальному процесі.

Частина 3 ст. 45 КПК України встановлює, що представники потерпілого, приватного обвинувача, цивільного позивача мають ті ж права, що і представляється ними особа.

За загальним правилом представником потерпілого (цивільного позивача) особа стає після винесення постанови (ухвали) про допуск (залученні) для участі в кримінальній справі представника (даної особи у відповідному якості) потерпілого (цивільного позивача). За загальним правилом представником потерпілого (цивільного позивача) особа стає після винесення постанови (ухвали) про допуск (залученні) для участі в кримінальній справі представника (даної особи у відповідному якості) потерпілого (цивільного позивача)

Фактичні підстави прийняття названого процесуального рішення містяться в поданих кандидатом в представники документах, що засвідчують можливість і необхідність допуску його в кримінальний процес в відповідній якості.

адвокат допускається до участі в кримінальній справі як представника потерпілого , Цивільного позивача, приватного обвинувача при пред'явленні посвідчення адвоката і ордери на виконання доручення, що видається відповідним адвокатським утворенням. Ніхто не має права вимагати від адвоката і його довірителя пред'явлення угоди про надання юридичної допомоги (ст. 6 Закону про адвокатуру).

адвокат , Який здійснює представництво в кримінальній справі, користується правами, наданими йому ст. 6 Закону про адвокатуру. Адвокат, який виступає в кримінальному судочинстві як представника, має права на збирання доказів способами, зазначеними в ч. 3 ст. 6 Закону про адвокатуру.

адвокат , Який виступає в якості представника в кримінальному судочинстві, не має права займати позицію всупереч волі довірителя (п. 3 ч. 4 ст. 6 Закону про адвокатуру).

Кримінально-процесуальний закон не наділяє адвоката-представника безумовним правом участі в слідчих діях, вироблених за участю його довірителя. Так, нормами п. 9 ч. 2 ст. 42 і ч. 3 ст. 45 КПК РФ адвокату-представнику надано право брати участь з дозволу слідчого або дізнавача в слідчих діях, вироблених тільки за його клопотанням. Право на участь адвоката-представника в інших слідчих діях, які можуть істотно вплинути на законні права та інтереси особи, яку, закон не передбачає.

У дебатах сторін замість потерпілого або разом з ним може брати участь його представник. Представник потерпілого, цивільного позивача має право клопотати про участь у дебатах сторін (ч. 2 ст. 292 КПК України). З дозволу суду представник потерпілого, цивільного позивача виступає в дебатах сторін до виступу учасників з боку захисту (ч. 3 ст. 292 КПК України).

Як учасник дебатів представник потерпілого, приватного обвинувача або цивільного позивача має право на репліку (ч. 6 ст. 292 КПК України).

Представник потерпілого, приватного обвинувача має право надати суду в письмовому вигляді пропоновані ними формулювання рішень з питань, зазначених у п. П. 1 - 6 ч. 1 ст. 299 КПК РФ.

Представник цивільного позивача має право запропонувати суду формулювання рішення з питань, зазначених у п. П. 10, 11 ч. 1 ст. 299 КПК РФ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация