Відповідальність за самогоноваріння в Росії і Україні в 2019 році

Влада завжди намагаються утримати прибутковий бізнес з виробництва спирту в своїх руках, аргументуючи це гарантованою якістю продукції і надходженнями в казну. Добре це чи погано судити читачеві, проте хотілося б мати можливість виробляти свій спирт, та й не тільки, в невеликих обсягах не тільки для особистого користування, а й на продаж, як крафтогово і ексклюзивного алкоголю. Для цього ми відкрили закони Росії і України і постаралися вивчити правове питання по цій темі. Результат читайте нижче ...

Результат читайте нижче

За законами Російської Федерації самогоноваріння і виробництво інших алкогольних напоїв для використання в особистих цілях не заборонено. І навіть у 2002 році пункт «Відповідальність за самогоноваріння» був виключений з числа адміністративних правопорушень.

А ось виробництво самогону та інших спиртних напоїв з метою збуту, необхідно ліцензувати відповідно до Закону «Про державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції».

Порушення цього закону регламентується статтею 14.1 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення. І передбачена відповідальність: штраф в розмірі від 500 до 5 000 рублів з конфіскацією сировини, продукції та знаряддя виробництва.

Якщо порушення класифіковано як: «Незаконне підприємництво», «Виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки», то згідно із законом Кримінального кодексу Російської Федерації (статті 171 і 238):

  1. Сума штрафу може досягти позначки 300 000 рублей.
  2. Можуть призначатися виправні роботи на час від 180 до 240 годин або арешт на період від 4 до 6 місяців.
  3. Якщо незаконна діяльність призвела до смерті двох і більше осіб, винних чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 10 років.

В Україні виробництво самогону, навіть в особистих цілях без фінансової вигоди карається законом. Згідно ст. 176 Кодексу про адміністративні правопорушення, штраф становить від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян України.

Придбання самогону та інших спиртних напоїв домашнього вироблення тягне за собою накладення штрафу від 17 до 85 гривень (ст. 177 КУпАП).

Така строгість і небажання влади легалізувати домашнє виробництво самогону обгрунтована тим, що завдяки цьому кожен рік державна скарбниця поповнюється на 1, а іноді і на 2 000 000 доларів.

За прогнозами експертів, в найближчі роки скасування покарання за виробництво самогону на Україні не передбачена. І українці будуть продовжувати гнати самогон нелегально, в той час як в Росії існують підприємства, які займаються виробництвом і продажем самогонних апаратів.

Зародження самогоноваріння в Європі і на Русі почалося XVI століття. Якщо європейці поставилися з цікавістю до нововведень і почали експериментувати, то російський народ поставився до цього з побоюванням.

Популяризація самогону на Русі припала на період правління Івана Грозного. Навіть на території Кремля був відкритий перший кабак, де наливали цей напій абсолютно безкоштовно. Але спробувати його могла тільки особиста охорона царя.

А вже при Годунові почали відкривати казенні шинки, і поширення самогону було вигідно, тому що завдяки цьому поповнювалася скарбниця.

На XIX століття в Росії припадає розквіт самогоноваріння і в цей період вдалося отримати напій міцністю 96 градусів. Але все змінилося після утворення Радянського Союзу. Боротьбу проти домашнього самогоноваріння почав Сталін, а запеклий винищення цього напрямку продовжив Хрущов. Так, за виготовлення самогону і самогонних апаратів з метою збуту, була введена кримінальна відповідальність - позбавлення волі від 6 до 7 років з конфіскацією майна, а за виготовлення без комерційної мети - позбавлення волі від 1 до 2 років з конфіскацією апарату і самогонної продукції.

Знайшли помилку або є що додати? Виділіть текст і натисніть CTRL + ENTER або натисніть сюди . Спасибі за ваш внесок у розвиток сайту!

Знайшли помилку або є що додати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация