Відповідальність поручителя при банкрутство фізичної особи

  1. законодавчі нюанси
  2. Припинення поруки при банкрутстві боржника
  3. Наслідки для поручителя
  4. банкрутство поручителя
  5. Банкрутство поручителя фізичної особи

За нормами ЦК РФ порука міцно прив'язане до основного зобов'язання боржника, і навіть процедура банкрутства основного позичальника не зможуть його припинити. Поручителя все одно доведеться відповідати перед боржником за прострочене кредитне зобов'язання, навіть якщо воно було списано з банкрута за рішенням арбітражного суду.

законодавчі нюанси

законодавчі нюанси

Особливості відповідальності поручителя при банкрутстві боржника розглядаються в Постанові ВАС № 42, прийнятому в 2012 році. Якщо інше не передбачено в договорі, поручитель відповідає по боргах банкрута тільки в грошовому еквіваленті. Його не можна примусити виконувати основне зобов'язання в натурі - наприклад, здійснити поставку товару (для ІП), передати майно, утриматися від вчинення певних дій.

За змістом ст. 361 ГК РФ, поручитель зобов'язаний відповідати по зобов'язанням боржника. У фахівців поняття «відповідати» зводиться виключно до обов'язків поручителя оплачувати певну грошову суму. У договорі має бути чітко прописано, в якому розмірі поручитель несе зобов'язання по основному боргу позичальника.

Зазвичай зобов'язання поширюється на весь період дії кредиту, і навіть розірвання договору не припиняє забезпечувальну гарантію поручителя.

Зазвичай зобов'язання поширюється на весь період дії кредиту, і навіть розірвання договору не припиняє забезпечувальну гарантію поручителя

Поручителя слід заздалегідь потурбуватися про свою відповідальність. Фінансовий керівник боржника буде шукати будь-які способи, щоб знайти кошти для реструктуризації боргу або реалізації майна, за рахунок якого можуть бути задоволені вимоги кредиторів. Договір поруки може бути укладений ще до виникнення основного боргу. Особливості виконання залежать від основного зобов'язання, тобто обов'язок поручителя фактично вступає в дію з моменту підписання кредитної угоди.

Припинення поруки при банкрутстві боржника

Відмовитися від виконання зобов'язань, навіть якщо кредитний договір буде підписаний через довгий час після оформлення поручительства, неможливо, крім деяких випадків. Про них ми розповіли в цій статті.

- Читати -

При оформленні угоди кредитор може зобов'язати поручителя залишати трохи грошей на банківських рахунках. Це необхідно в разі, якщо основний боржник не зможе платити по боргах, а у поручителя не опиниться потрібних коштів. За рахунок залишку коштів можна забезпечувати кредитні зобов'язання хоча б нетривалий час.

Наслідки для поручителя

При несплаті боргу позовні заяви кредиторів, зокрема, банку будуть адресовані поручителю. Він зобов'язаний погашати кредити за боржника, включаючи відсотки за прострочений борг і за основним грошовим зобов'язанням.

Відповідальність поручителя настане в силу змісту договору, за яким він зобов'язаний повністю розраховуватися за кредитним зобов'язанням боржника-банкрута. Ініціаторами позову можуть бути банк або фінансовий керуючий.

Ініціаторами позову можуть бути банк або фінансовий керуючий

Порукою також забезпечується і прострочене зобов'язання, навіть в разі, коли боржник вже визнаний банкрутом і суд формально списав всі борги. Це не позбавляє кредитора права вимагати від поручителя погасити заборгованість в повному обсязі.

Від поручительства слід відрізняти переведення боргу, який можливий тільки за згодою кредитора. Правонаступник, який взяв на себе зобов'язання погашати борг, повинен робити це в рамках процедури банкрутства самостійно.

Поручитель же несе субсидіарну (додаткову) відповідальність за боргами кредитора і платить тільки в разі, коли судом підтверджена неможливість позичальника повністю відповідати за свої борги.

Поручителя слід бути уважним, так як його зобов'язання можуть зберегтися і після зміни умов основний угоди, за виконання якої він відповідає. Але зобов'язання зберігаються в разі, якщо він сам дав згоду продовжувати залишатися поручителем при зміні умови основної угоди.

банкрутство поручителя

банкрутство поручителя

У поручителя залишається можливість самому звернутися в арбітражний суд із заявою про банкрутство. Зробити це можна у разі виникнення зобов'язань розмірі 500 тис. Рублів і простроченні не менше 3 місяці.

Банкрутство поручителя фізичної особи

Якщо заява поручителя про визнання його банкрутом буде визнано обгрунтованим, то він може не виконувати фінансові зобов'язання основного боржника, включаючи оплату відсотків, штрафів, пені, неустойок.

- Читати -

Громадянину потрібно бути уважним, перед тим як йти поручителем за зобов'язаннями фізичної особи. Спірні ситуації краще вирішувати за допомогою кваліфікованого юриста.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация