ВІДПОВІДІ І РІШЕННЯ. Лютого 2008 №2

ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД З фрагментів (№ 1, 2008 р )

По горизонталі. 5. Водолій (зодіакальне сузір'я. Наведено картина «Водолій» М. К. Чюрльоніса з серії «Знаки зодіаку»). 6. Галілей (Галілео; італійський філософ, фізик і астроном). 8. Кустуріца (Емір; сербський кінорежисер боснійського походження, відзначений нагородами найбільших кінофестивалів, включаючи дві «Золоті пальмові гілки» фестивалю в Каннах). 11. Радар. 14. Ферма (П'єр; французький математик, один з творців теорії чисел. Наведено Велика теорема Ферма). 15. Мономах (Володимир Всеволодович, великий князь київський в 1113-1125 рр., Який об'єднав до 3/4 території Давньоруської держави). 16. Ангкор (столиця Камбоджі в IX- XV ст., Пам'ятник мистецтва кхмерської імперії). 17. Сибір (приведена перша карта Сибіру, ​​так званий креслення, складений стольником і воєводою П. І. Годуновим в 1667 р). 20. Мономер (невелика молекула, яка може утворити хімічний зв'язок з іншими мономерами і скласти полімер. Наведено формулу бутадієну). 22. Лукка (місто в італійській провінції Тоскана. Рідне місто Джакомо Пуччіні, великого італійського композитора. На фото: пам'ятник Дж. Пуччіні, встановлений поруч з його будинком-музеєм в Лукка). 23. Дідро (Дені; французький письменник, філософ-просвітитель). 26. Рокамболь (старовинна карткова гра. У деяких азартних іграх - частина виграшу, що служить ставкою для наступної партії). 27. Кірасир (представник важкої кавалерії). 28. Утамаро (Китагава; японський майстер малюнків для кольорової гравюри на дереві і живописець. Наведено гравюра «Любов задумлива», 1793 г.).

По вертикалі. 1. Понтіак (відділення американської компанії «General Motors», що спеціалізується на випуску спортивних автомобілів). 2. Редут (зімкнуте польове фортифікаційна споруда). 3. Ланца (Ма-ріо; американський співак (тенор) і актор італійського походження, справжнє ім'я Альфредо Арнольд Кокоцца). 4. Бергамо (місто в Ломбардії, адміністративний центр однойменної провінції. Рідне місто Труффальдіно, головного героя комедії Карло Гольдоні «Труффальдіно з Бергамо»). 7. Рубцов (Микола Михайлович, російський радянський ліричний поет). 9. Маринеско (Олександр Іванович, моряк-підводник, капітан 3-го рангу, Герой Радянського Союзу (1990 р, посмертно). У Велику Вітчизняну війну, командуючи підводним човном «С-13» (1943-1945), потопив в районі Данциг-ської бухти 30 січня 1945 німецькі суперлайнер «Вільгельм Густлов», який перевозив понад 5 тис. солдатів і офіцерів). 10. Дендрарій (дендрологічний сад; територія, на якій розміщена колекція деревних рослин, що культивуються у відкритому грунті). 12. Дзвін (перераховані дзвони дзвіниці Успенського монастиря в Ростові, побудованої в 80-і роки XVII століття). 13. Раритет (виключно рідкісна, цінна річ, дивина). 18. Фонема (мінімальна одиниця усної мови, що має смислораз-лічітельность і тимчасову упорядкованість). 19. Кульбіт (акробатичний трюк: переворот через голову). 21. Крамар (дрібний торговець, рознощик або крамар). 24. Болід (яскравий метеор, що має помітні кутові розміри). 25. Плато (піднесена рівнина з рівною або хвилястою, слабко розчленованої поверхнею, обмежена виразними уступами від сусідніх рівнинних просторів. На фото: плато Путорана, що знаходиться на території Таймирського автономного округу).

На фото: плато Путорана, що знаходиться на території Таймирського автономного округу)

А МИ САМІ СКЛАЛИ КРОССЕНС (Див. № 1, 2008 р )

1-2. Кофта - картина Василя Сурикова «Ранок стрілецької страти». Кофта сталася від жупана, а кафтан - офіційна «форма» стрільців.

2-3. Картина Сурікова «Ранок стрілецької страти» - лук зі стрілами. Сполучна слово «стріла», від якого відбулося «стрільці». Та й володіли вони цією зброєю непогано.

1-4. Кофта - вівця, вірніше, баран. Згадайте загадку: «По горах, по долах ходить шуба та каптан». Ясна річ, з овечої вовни в'яжуть хороші кофти.

4-5. Баран - вхід в Московський зоопарк. Тут є ворота, а баран, як стверджує приказка, завжди дивується, коли зустрічається з «новими воротами».

5-6. Ворота Московського зоопарку - Чиполліно. Той, хто читав книгу «Чиполліно», пам'ятає, що цей герой, як і багато інших героїв казки, побував за гратами.

4-7. Баран - амеба. Як все тварини, баран розвинувся з єдиної клітини. Амеба - одноклітинні істота.

7-8. Амеба - мавпа в клітці. Слово «клітка» змушує згадати ще раз, що амеба - одноклітинні істота.

8-9. Мавпа в клітці - «решето Ератосфена». Дно справжнього решета є грати, тобто клітинну структуру. А «решето Ератосфена» - алгоритм пошуку простих чисел в натуральному ряду, що і представлено на малюнку.

2-5. «Ранок стрілецької страти» - зоопарк - решітка. Звичайно, стрільці побували за гратами, перш ніж їх відправили на страту.

3-6. Лук зі стрілами - Чиполліно. Всі знають, що Чиполліно в перекладі з італійської мови означає цибулину.

5-8. Зоопарк - мавпа в клітці (один з його мешканців).

6-9. Чиполліно - «решето Ератосфена». Чиполліно побував за гратами, решітка згадується і в алгоритмі Ератосфена.

ПРО ТРЬОХ БРАТІВ (Див. № 1, 2008 р )

Завдання 1.

З завдання слід, що подвоєний вік старшого брата перевищує суму віку всіх братів на 4 роки, тобто становить 100 років. Значить, старшому - 50. З першого твердження випливає, що подвоєний вік середнього брата на 2 роки більше суми віків його і молодшого і дорівнює (96-50) + 2 = 48 років. Отже, середньому братові 24 роки, ну а молодшому - 22.

Завдання 2.

усть в день 12-річчя Андрія Василю виповнилося х років. Оскільки Андрій - старший брат, то в день його 12-річчя сума вікових груп двох молодших братів буде дорівнює 12 (тільки тоді виконується умова, що сума вікових груп всіх трьох ділиться на 12). Значить, Сергію в цей день виповнилося 12-х років. Василю виповнилося 12 років через 12-х років після 12-річчя Андрія. З Виходить, вік Андрія в цей день 12+ (12-х) = 24-х років, вік Василя (12-х) + (12-х) = 24-2х років, а сума вікових груп всіх трьох 60-3х. Оскільки 60 ділиться на 12, то і 3х ділиться на 12. В день 12-річчя Сергія, яке настане через х років після 12-річчя Андрія, Андрію буде 12 + х років, а Василю 2х років. Сума вікових груп всіх трьох складе 24 + 3 х. Оскільки 24 і 3х діляться на 12, то і вся сума ділиться на 12. Отже, все доведено, хоча конкретний вік братів залишився невідомий.

Завдання 3.

Зрештою у всіх братів яблук стало порівну, тобто по 8. До цього старший брат віддав половину своїх яблук, значить, у нього їх було 16. Так як у середнього і молодшого братів стало по 8 яблук, то вони отримали від старшого по 4, а до цього у них було по 4. Ще раніше середній мав 8 яблук, і він віддав 4 - по 2 кожному з братів. Значить, до цієї передачі у молодшого було 2 яблука, у середнього - 8, у старшого 14. Раз у молодшого залишилося 2 яблука і він віддав половину, тобто кожному з братів по яблуку, виходить, до своєї передачі у нього було 4 яблука, у середнього - 7, у старшого - 13. Відповідно молодшому братові 4 роки, середнім 7 і старшому 13 років.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация