ВІДПОВІДІ І РІШЕННЯ. Грудня 2000 №12

ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД З фрагментів (№ 11, 2000 г. )

По горизонталі. 7. Динозавр (надзагін вимерлих плазунів; представлений скелет птахотазові динозавра). 8. Спаринг (тренувальний бій боксерів). 9. Рахманінов (автор романсу «Весняні води» на слова Ф. Тютчева, уривок з якого наведено). 12. Бекас (птах родини ржанкових). 13. Лінкей (персонаж давньогрецької міфології, батько Геракла, статуя якого представлена). 14. Порше (німецький конструктор, за проектом якого був створений перший автомобіль марки «Фольксваген», емблема якого представлена). 17. Строчок (гриб класу сумчастих). 18. Коломна (місто в Росії, герб якого представлений). 19. Автоном (справжнє ім'я автора, який пише під псевдонімом). 21. Префікс (частина слова, що стоїть перед коренем). 25. Ербій (хімічний елемент, символ якого наведено). 26. Харіус (риба загону лососеобраз-них). 27. Оклад (декоративне покриття на іконі). 30. Венеціанов (російський художник, учитель численної групи художників, в тому числі Г. Сороки, чия картина «Вид озера Молдін» представлена). 31. Максимум (найбільше значення функції в деякій околиці; приведено відповідну ухвалу). 32. Козинцев (радянський кінорежисер; представлений кадр з його фільму «Гамлет»).

По вертикалі. 1. Гільберт (англійський фізик і лікар, автор трактату «Про магніті», де Земля вперше була названа великим магнітом). 2. Каган (титул правителя Хазарського каганату, територія якого показана на карті). 3. Кремній (один з найважливіших напівпровідникових матеріалів, зокрема йде на виготовлення транзисторів). 4. Есмінець (клас бойових кораблів, типовий вигляд яких представлений малюнком). 5. Народ (переклад з німецької). 6. Аникушин (російський скульптор, автор показаного на знімку пам'ятника О. Пушкіну в Санкт-Петербурзі). 10. Малокровие (захворювання, що характеризується зменшенням кількості еритроцитів в крові; представлений типовий для нього аналіз крові). 11. Фотоефект (фізичне явище, пов'язане із звільненням електронів під дією електромагнітного випромінювання; приведено описує його рівняння Ейнштейна). 15. Порфир (загальна назва гірських порід такої будови, при якому великі кристали занурені в тонкозернисту масу). 16. Ростра (архітектурна прикраса у вигляді носової частини стародавнього судна; на знімку - ростральна колона на стрілці Василівського острова в Санкт-Петербурзі). 20. Вертикал (велике коло небесної сфери, що проходить через зеніт і надир). 22. кладенец (постійний епітет меча в російській фольклорі). 23. Палермо (адміністративний центр області Сицилія в Італії, карта якої приведена). 24. Кубанка (традиційний головний убір кубанських козаків). 28. Ферма (будівельна конструкція, геометрично незмінна стрижнева система). 29. Поезія (так називав деякі зі своїх віршів І. Северянин; приведена його «Поезія тобі»).

Северянин; приведена його «Поезія тобі»)

НОВОГОДНЕЕ ДЕЛО (№ 12, 2000 г. )

- Чи не смикайтесь, - заспокоїв його Борг. - Я думаю йому ніщо не загрожує.

- Як це ?! - сторопів Глум і машинально плюхнувся в крісло. - Я нічого не зрозумів.

- Так все дуже просто. Зверніть увагу, дроти від бомби пов'язані з годинниковим механізмом. Так що бомба не вибухне.

Глум тут же схилився над фотографією і став водити пальцем по дротах.

- Точно! - підстрибнув він від захоплення. - І як це ви відразу помітили.

- Але це ще не все, - спокійно продовжував Борг.

- Поки ви бігали за конвертом, я згадав, що Геба

- це богиня вічної юності у древніх греків. Ясно, що похоронне бюро з таким блюзнірським назвою не може процвітати. Тому я зрозумів, що заручник - один з терористів.

- Здорово! - знову захопився Глум, збираючись ще щось запитати.

Але тут знову задзвонив телефон.

- Дайте я, - випереджаючи інспектора, Глум кинувся до апарата.

- Ну що, вчений клізма! - без церемоній прокричав він в трубку. - Ми тебе розкусили. Тебе і твого дружка-заручника. Можете підривати один одного скільки завгодно. Щоб вас обох розірвало! - не втримався наостанок Глум і з переможним виглядом кинув трубку на важіль. - До речі, інспектор, вже без п'яти дванадцять. Чи не час нам діставати шампанське?

- Саме час, - посміхнувся Борг, відкриваючи холодильник. - Так, я забув у вас запитати, за що заарештували цього самого Ри Сігєєв.

- Він випустив бегемота з клітки в нашому зоопарку ...

В універмазі (№ 11,2000 р )

Хід аналізу даних зручно фіксувати в табличці.

З умови видно, що Доленко або касир, або черговий по залу (він обідає раніше), а Єременко або бухгалтер, або продавець. Відзначимо це в табличці, поставивши знак «мінус» у відповідних клітинках.

Алексєєва і Колесова явно не живуть в холостяцькому гуртожитку. Значить, вони не касир і не бухгалтер. Відзначимо і це в табличці. Не живуть в гуртожитку пара ворогів: Доленко і Єременко. Значить, там живуть Бойченко і хтось із посварилися. У всякому разі можна стверджувати, що Бойченко або касир, або бухгалтер. Запишемо це в табличку.

Тепер згадаємо, що Алексєєва і Бойченко обідають в один і той же час. Відомо, що Доленко обідає в 1130. Значить, Алексєєва і Бойченко обідають в 1230 і вони - не касир і не черговий по залу. Відзначимо цей висновок в табличці. Тепер по табличці видно, що Бойченко - бухгалтер (інші посади вже виключені). Відзначимо цей факт знаком «плюс». Зрозуміло, всі інші клітинки в рядку «Бойченко» і в колонці «Бухгалтер» повинні бути заповнені «мінусами». Решта просто. Доленко, як видно з таблички, - касир. Далі табличка покаже, що Колесова - черговий, Алексєєва - зав. відділом, а Єременко - продавець.

Як це ?
Чи не час нам діставати шампанське?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация