Відправити у відставку уряд зажадали учасники мітингу в Молдавії

© Sputnik / Мирослав Ротар

Учасники протесту в центрі Кишинева ухвалили резолюцію, в якій вимагають відставки прем'єра Павла Філіпа, анулювання закону про податкову амністію і припинення політичного переслідування опозиції, повідомив кореспондент РІА Новини.

Мітинг правих організували партія «Платформа« Гідність і правда »(PDA), партія« Дія і солідарність »і Ліберально-демократична партія Молдови. Лідер PDA Андрій Нестасе закликав прихильників прийти на акцію протесту з вимогами визнати результати виборів мера Кишинева, скасувати змішану виборчу систему і відправити у відставку суддів, що не визнали підсумки голосування.

«Уряд повинен піти у відставку, прийшов час зажадати його відставки. Але перед цим нехай все буде в нормі - нехай анулюють всі антинародні закони », - заявив Нестасе, додавши, що учасники протесту готові прийти до будівлі парламенту під час першого засідання осінньої сесії (3 вересня. - Прим. Ред.) Та повторити свої вимоги.

чисельність протестуючих

Генеральний інспекторат поліції МВС Молдови надав дані про кількість людей, які взяли участь в недільних мітингах.

«В акції протесту на площі Великих національних зборів, організованої Партією« Шор »взяли участь п'ять тисяч людей, а в мітингу, організованому PAS, DA і ЛДПМ, беруть участь шість з половиною тисяч громадян», - відзначили в поліції.

Там підкреслили, що поліція продовжує забезпечувати громадський порядок і безпеку.

Ніч на площі

Близько 100 учасників протесту правої опозиції, що відбулася в неділю в Кишиневі, вирішили провести «ніч свободи» на центральній площі міста, для чого встановили близько 20 наметів, столи, привезли їжу і напої, спальні мішки.

«Ми залишимося тут і вночі, і вранці. Режим хотів, щоб сьогодні пролилася кров. Але у режиму нічого не вийшло, тому що в Кишиневі є громадянське суспільство і опозиція, які можуть багато чого змінити », - заявив зі сцени один з прихильників організаторів Октавіан ЦВК.

Кримінальна справа

Ще за кілька днів до самої акції правоохоронні органи республіки відкрили кримінальну справу за підозрою в підготовці масових заворушень в ході підготовлюваного мітингу, повідомляє Sputnik Moldova.

Публікації фігурантів цієї справи в соціальних мережах, як пояснили в поліції, свідчать про заклики до насильницьких дій, погромів, підпалів, застосування зброї в ході протесту і збройного протистояння правоохоронним органам.

«Один з цих громадян пропонував скористатися сценарієм безладів 7 квітня 2009 року, коли постраждали не тільки співробітники правоохоронних органів, а й мирні маніфестанти, а також були зруйновані державні будівлі. Ми не можемо допустити повторення цих подій », - розповів представник поліції.

Що говорить президент Молдови?

Президент Молдови Ігор Додон раніше заявив, що протести правої опозиції не мають нічого спільного зі скасуванням результатів виборів примара (мера) столиці, на яких з другої спроби переміг Андрій Нестасе. Сам Нестасе лідером партії PAS Майєю Санду раніше провели ряд мітингів проти скасування результатів голосування.

Кандидат від партії «Платформа« Гідність і правда »Андрій Нестасе 3 червня переміг у другому турі виборів мера Кишинева, набравши 52,57% голосів. Проте 25 червня Вища судова палата визнала вибори недійсними через агітацію в день голосування, а 29 червня ЦВК Молдавії анулював результати плебісциту.

джерело: РІА Новини

Що говорить президент Молдови?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация