Відразу 10 селищ в Хабаровському краї залишилися без транспортного сполучення з «великою землею» (КАРТА)

Близько десятка невеликих населених пунктів в районі імені Лазо Хабаровського краю виявилися відрізаними від "великої землі". Подібна ситуація утворилася після того, як пасажирські автобуси, які обслуговують так звану Мухенский гілку, перестали ходити за своїм розкладом.

Йдеться про гравійної Мухенский автомобільній трасі, яка пролягає на схід від селища Володимирівка, розташованого на федеральній трасі А-370 "Уссурі", до великого тайгового селища Мухен. На цій гілці знаходяться кілька невеликих селищ - Мухен, сидимо, Дурмін, 52 км, Обор, 43 км, Змійка, 34 км, 27 км і Сита. Їх населення складається в основному з пенсіонерів, які не мають свого особистого транспорту.

У колишні роки на цій гілці існувала відомча Оборська залізниця - по ній з тайги на Транссиб вагонами вивозили спиляних ліс, і по цій транспортної артерії регулярно ходили пасажирські поїзди. Але в кінці 2000-х ця дорога була закрита, а самі шляху - розібрані на метал, після чого єдиним засобом зв'язку перерахованих вище населених пунктів з Хабаровському і районним центром - Переяславці - була Мухенский автомобільна траса.

Раніше по цьому маршруту ходили місткі комфортні автобуси імпортного виробництва. Чимало налічувалося і рейсів - як мінімум по два на добу. Але в останні роки кількість відправлень почало скорочуватися, а великих "корейців" замінили на вітчизняний старий ПАЗик. Пов'язані такі зміни зі скороченням пасажиропотоку і вже набила всім оскому в останні роки всюдисущої нерентабельністю перевезень.

В результаті останнім часом з Мухена в Хабаровськ став ходити за все один автобус рейсом № 292. Старий ПАЗ місткістю 25 осіб вирушає з селища щодня о 6:00 і приблизно до 9:30 прибуває на автовокзал крайового центру. Назад цей же транспорт їде о 15:50 і в Мухен повертається близько 19:30 того ж дня. А рейс № 269 з Мухена до Переяславці відправляється з понеділка по п'ятницю включно о 6:00 і прибуває в центр району імені Лазо приблизно о 8:30, а назад іде о 14:30, повертаючись в селище приблизно до 17:00.

Однак останнім часом автобуси на цій гілці перестали ходити навіть по такому мізерного розкладом. Пов'язані з цим незручності зберігаються більше двох тижнів. Виїхати в райцентр у справах, а часом життєво важливим - купити ліки або потрапити на прийом до лікаря, - не представляється можливим.

- Раніше автобус від Мухена до Переяславці ходив раз в день по буднях, а зараз зовсім пропав. Я дзвонила на автовокзал Переяславці, але там виразної відповіді не почула. Просто сказали, що автобуса немає, а коли буде - невідомо. В результаті сиджу вдома і не знаю, як мені бути. Автобусів немає, а наймати машину - дуже дорого, ось і доводиться чекати з моря погоди, - розповіла Віра Волосянко, мешканка селища Обор.

За словами жінки, трохи краща ситуація і з автобусами, наступними з Мухена до Хабаровська. Найчастіше вони або взагалі не приходять в призначений час, або просто ігнорують розташовані по трасі селища, не бажаючи витрачати час і їздити по розбитим сільських дорогах.

- Наприклад, у нас в Оборі від місцевої автобусної зупинки до траси йти пішки півтора кілометра по темряві і морозу. Люди зранку стоять на зупинці, чекають автобус, а він не приходить, тому що у водія або вже місць вільних немає, або дороги наші йому не подобаються. Але якщо у нього і справді немає вільних місць, то чому він не може заїхати в Обор на хвилину і сказати про це людям, щоб вони не чекали його даремно на зупинці і йшли додому? Може, але не хоче втрачати на цей час. А люди в результаті страждають, - сказала Віра Волосянко.

Жителі Обора і інших сусідніх з ним селищ вкрай обурені такою ситуацією, в якій вони опинилися практично повністю відрізаними від цивілізації. Розсерджені громадяни навіть вже зібралися писати спільну петицію на адресу крайової влади, щоб ті навели порядок в сфері пасажироперевезень і забезпечили людей транспортним сполученням з Хабаровському і Переяславці. Однак, як з'ясувалося, і без втручання високопосадовців регіону ця проблема незабаром має вирішитись.

Як пояснила начальник відділу транспорту, зв'язку та енергетики адміністрації району імені Лазо Олеся Крупська, тимчасова відсутність автобуса на маршруті Мухен - Переяславка пов'язано з хворобою його водія, знайти заміну якому не вдалося.

- Справа в тому, що водієм на рейсі Мухен - Переяславка є житель селища Мухен, так як автобус вранці відправляється за маршрутом саме з цього населеного пункту. Цей водій захворів і пішов на лікарняний, а замінити його немає ким, тому що в Мухен більше ніхто не хоче виконувати цю роботу, вважаючи за краще працювати в тайзі. Ми знайшли одного шофера, він два дні попрацював і відмовився від цього. У підсумку здійснювати цей рейс поки дійсно нікому. Щоб хоч якось вирішити цю проблему, ми змушені були організувати тимчасовий рейс від Переяславці до Мухена, який ходить два рази в тиждень по понеділках і п'ятницях, - повідомила Олеся Крупська.

За словами чиновниці, автобус від Мухена до Переяславці повинен знову почати ходити по своєму колишньому розкладом вже через два дні, так що муки жителів селищ, розташованих на Мухенский трасі, скоро закінчаться.

- Водій нашого автобуса одужує, вже через день він повинен вийти з лікарняного і повернутися на роботу, після чого автобус продовжить ходити за своїм графіком - п'ять разів на тиждень. Єдине, ми плануємо після відновлення маршруту змінити час його відправлення з Переяславці з нинішніх 14:30 на 15:30 спираючись на численні прохання людей. Ми провели анкетування жителів усіх селищ по Мухенский гілці. Більшість громадян підтримують цю ініціативу, - зазначила Олеся Крупська.

Відповіла співробітниця районної адміністрації і на скарги жителів про те, що водії автобусів часто не заїжджають в селища, проїжджаючи повз них по трасі. За її словами, громадяни можуть у будь-який момент вказати на неправомірні дії шоферів, зателефонувавши в відповідну інстанцію.

- Що стосується того, що водії хабаровського і переяславського рейсів часто не заїжджають в селища, а в кращому випадку зупиняються на трасі, то ми проводимо з водіями відповідні бесіди на цю тему, пояснюємо їм, що вони повинні туди заїжджати. Але для предметного розгляду потрібні конкретні факти. Будь-який громадянин може в будь-який момент зателефонувати в диспетчерську службу 112, або на автовокзал Переяславці і поскаржитися на конкретний факт, з яким ми будемо розбиратися, - уклала Олеся Крупська.

Нагадаємо, що раніше влада району імені Лазо планували об'єднати адміністрації селищ Обор і Дурмін в одну, розташовану в Дурміне. це викликало бурхливу негативну реакцію у жителів Обора , Яким зовсім не хотілося залишатися без власної адміністрації в своєму селищі. В результаті глава району імені Лазо Володимир Сорокін заявив, що об'єднувати адміністрації двох сусідніх селищ , Розташованих в 19 кілометрах один від одного, ніхто не буде, раз їх жителі виступають категорично проти такої ініціативи.

Євген Попов, новини Хабаровська на DVhab.ru

Але якщо у нього і справді немає вільних місць, то чому він не може заїхати в Обор на хвилину і сказати про це людям, щоб вони не чекали його даремно на зупинці і йшли додому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация