ВІДРОДЖЕННЯ, АБО ОСТАННІЙ АНЕКДОТ ПРО БРЕЖНЕВА

«Ч то було, то і буде», - писав Еклезіаст. Типу, все повернеться на круги своя. Може бути, може бути ... Ось на нашу політичну арену знову вийшов Брежнєв. Онук Леоніда Ілліча - Андрій. Він хоче стати президентом. Уже оголосив себе генеральним секретарем комуністичного руху. Звичайно, це смішно, з одного боку. А з іншого - вже краще жити сміючись, ніж плачу. Ну-ка, подивимося, хто це нам в вожді націлився, чи живе він життям народу?
«Ч то було, то і буде», - писав Еклезіаст

Я їхав по Рубльовці до генерального секретаря Брежнєву і розмірковував, що хоч влада і слава в цьому світі тлінні, але, йдучи, вони все ж дещо залишають після себе нащадкам. Адже ось і онук Леоніда Ілліча Брежнєва - Андрій Брежнєв не в який-небудь Капотне живе, а все ж таки за Барвисі, в Жуківці. Що називається, «по старій пам'яті».

Рублівка - найдемократичніша московське шосе. Вузьку стрічку дороги по-братськи ділять найрізноманітніші автомобілі. Тут можна побачити стару «копійку» і наворочений сріблястий «Мерс» з тонованими стеклами сорок перший «Москвич» з якимись дошками на даху і довгий чорний членовоз з синьою мигалкою. Хто сказав, що влада відірвалася від народу? Ось вона, разом з народом їде на дачу, картоплю збирати, до голодної зими готуватися.

Навколо дороги височіли найнеймовірніші рожеві палаци, і дуже мені було цікаво - з достатньою партійної скромністю живе онук Брежнєва? Чи дотягує його дача ну хоча б до розмірів палацу Рибкіна, що якраз неподалік будується?

Якби мені треба було створити ілюзію чудової життя Андрія Брежнєва, я б міг це зробити простим описом його дачі: два поверхи, телефон, сауна, камін; у дворі - альтанка, піч-коптильня і грибниця. А ще - відкритий басейн з бронзовою скульптурною композицією «Гермес і Афродіта». Але якщо як на духу правду-матку різати - скромно і аскетично живе партійна еліта! Другий поверх дачі як би і не поверх зовсім. Оскільки розташовується на місці горища. Сауну побудував Андрій Брежнєв. І альтанку спорудив. І басейн сам вирив. Вірніше, не сам, а екскаваторник з сусідньої ділянки, де будує палац черговий «новий росіянин». За дві пляшки горілки екскаваторник три рази махнув ковшем. А далі працьовитий генсек вже краю лопатою підрівняти, забетонував. Ось, правда, стінки плиткою ще не встиг викласти, але купатися вже можна.

Наповнюється басейн влітку із садового шлангу, висмоктується вода восени за допомогою насоса. А щоб вода за кілька місяців не протухнула, господар все літо додавав в неї якусь спеціальну хімію для басейнів, куплену в господарському магазині.

- І нічого, не зацвіла вода, - радіє генеральний секретар. - Трошки тільки була зелена до осені.

Вода, до речі, місцева, хоч і водопровідна, але погана - руда: труби з часів радянської влади все проржавіли. І натиск гуляє, тобто він, то немає його. Так що воду для пиття Брежнєвих купують за гроші.

Дача дісталася Андрію від батька - Юрія Леонідовича Брежнєва. На ній Андрій живе взимку і влітку:

- Розумієте, після розлучення я квартиру залишив першій дружині і прописався у батьків. Але в моєму віці жити з батьками досить важко, тому я і переселився сюди.

Але в моєму віці жити з батьками досить важко, тому я і переселився сюди

На неабияк удобрене лівими силами політичне поле Андрій Брежнєв вийшов зовсім недавно і миттєво потрапив під пильну увагу преси, яка відразу ж почала ловити Андрія, псувати йому політичний портрет. Що ж, такі суворі реалії політичного життя. Ось сказав на першій прес-конференції новий генсек журналістам, що їздить тільки на «Ниві». І тут же оката НТВ посміялися: мовляв, «при найближчому розгляді« Нива »виявилася« Ровер ». Дійсно, покотив з прес-конференції Андрій на іномарці свого приятеля: «Нива» у брежнєвського онука нині не їздить, Бендикс на стартере поламався. Нічого дивного: з радянськими машинами це буває.

Як тільки ми увійшли в будинок, я відразу ж попросився в туалет. Тому що туалет - це обличчя господаря. Що вам сказати про особу Брежнєва Андрія Юрійовича, 37 років від роду, батька двох дітей від першого шлюбу? У нього просте, «нашенський» особа. У суміщеному туалеті над унітазом - якісь немудрі картинки, які і в кімнаті не повісиш, і викинути шкода. Над раковиною - численні пузиречкі і флакончики. На пральній машині, застеленій ганчірочкою, лежить дерев'яна щітка для волосся. У мене вдома така ж - 8 рублів коштувала до кризи, зараз скільки, не знаю ... На гачечки синє рушник. Одне. Загалом, такий простий народний туалет. Нехитрий. Явно не генерально-секретарський.

Але разом з тим, все тут просякнуте історією. Ось на дверях висить ... Господи, як же це називається? Давня річ, навіть назва з мови вже випало. Ну, загалом, такий ремінь, на якому облямовують небезпечну бритву. Уявляєте? Так ось, Андрій Брежнєв голиться «Жілетт», а ремінь залишився від діда. Сам Леонід Ілліч на ньому бритву точив.

І навколо дачі теж - історія. Ось на цьому непоказному велосипеді, який біля стінки гаража стоїть, Ейзенштейн катався. Велосипед Брежнєвим Ростропович подарував. Он його ділянку, за парканом. Ось в цій невеликій прістроечке деякий час жив у приятеля-віолончеліста опальний Солженіцин. Ділянка навпроти - академіка Сахарова. Син академіка Діма і Андрюша Брежнєв дуже дружили. Леонід Ілліч Брежнєв по-сусідськи гладив Діму Сахарова по голові: «Який хороший хлопчик!» А в цей час батько Діми - академік Сахаров сидів на засланні ... Тепер на ділянці Сахарова якісь два чечена зводять палац. А на велосипеді Ейзенштейна їздить хохол-будівельник, який живе в котельні Брежнєва.

На території дачі коштує така невелика цегляна будівля з трубою - колишня котельня. Генеральний секретар особисто переніс звідти опалювальні котли в підвал дачі, а звільнене приміщення здає української сім'ї, яка працювала на будівництві сусіднього палацу. Безкоштовно здає, від доброти душевної. Ну, правда, сім'я пристойна, без дітей. Заодно вже хохли територію прибирають, за будинком стежать за відсутності господарів. Знову ж, ключі їм можна залишити в момент відлучки, - довіряє генеральний секретар народу.

Побут сім'ї Брежнєвих простий і народний. Як у нас у всіх. При вході взуття знімають. На книжкових полицях - багатотомні передплатні видання ще «з тих» часів. Колишній дефіцитний Жюль Верн, наприклад ... На журнальному столику розкрита книжка Бердяєва «Російська ідея ...» (Ах ця мила, бентежна в пошуках інтелігенція!) На кухні квасить капусту теща Брежнєва Надія Василівна. На підвіконні лежить чорний кіт Шила ... Як ви помітили, у кота жіноче ім'я. Це тому, що знайомі запропонували Брежнєвим «чистокровних англійську кішечку Шиншилу» або, попросту, Шилу. Але в міру дорослішання англійська кішечка перетворилася в безпородного кота. Щоб не травмувати його психіку, вирішили тварина не перейменовувати.

- Ось так ось нас Лохово взули, - добродушно посміхається генеральний секретар.

Взагалі, треба сказати, Андрій Брежнєв - добра людина. Весь в діда. Його дружина Олена розповіла мені зворушливу історію про перстень. Поки вона розповідала, Андрій весь ніяковів і навіть мало не розплакався, але розповідь дружини з ввічливості не перервав. Коротше, познайомився генсек з простим робітником. Багато в Жуківці гастарбайтерів з України трудиться на будівлях дач. Ось з одним таким познайомився. А хлопець був якраз глухим. З'ясувалося - не вистачає українцеві грошей на операцію. І тоді Андрій Брежнєв віддав хлопцеві перстень діда. Перстень був благородно проданий. І українцю зробили операцію. Тепер він все чує. Якщо Брежнєв буде нашим президентом, ця історія безумовно увійде в хрестоматії.

- Дідусь теж добрий був, - ділиться Андрій. - Наприклад, любив він дивитися «Тихий Дон». І одного разу запитав про цього ... ну, який Меліхова Григорія грає, мовляв, що з ним, як він. А артист той був уже на пенсії, не народний був ніякий, звичайний артист. Так Леоніду Іллічу і пояснили. Леонід Ілліч обурився: як же ви допустили! Людина так добре зіграв Григорія, а до сих пір не народний! .. І через два дні став артист народним. І грошей йому стали в пенсію багато давати. Ось що таке доброта і справедливість!

Ось що таке доброта і справедливість

Поїсти в сім'ї Брежнєвих завжди любили. Правда, смаки у внука і діда відрізнялися.

- Дідусь любив пінки з топленого молока, - ділиться Андрій пережитим. - А вони, коли їх ложкою береш, такі неприємні. Бе-е-е-е ...

Зате борщ обидва - і дід і онук - любили. Зі сметаною. Кухарка по-простому знімала пластмасову кришку з літрової банки сметани, втикала туди ложку і ставила банку на стіл. І все, скільки хотіли, стільки і брали собі сметани. Потім, після смерті Брежнєва, у прислуги були навіть проблеми з-за простацьких моралі генсековой сім'ї. Кухарка потрапила в будинок до витонченого Громико, які були свідками закордон, і за звичкою поставила на стіл цілу банку сметани з увіткненою ложкою. Мало не звільнив її Громико, селюка. Сметану треба в сметанніце подавати!

Любив Леонід Ілліч і випити. «Зубрівка». Але не багато пив. Був у нього гранований фужер, він випивав три фужерчіка і більше - ні-ні.

- Даремно лають той час, - вважає Андрій Брежнєв. - Чи погано було - цілі інститути працювали, вважали, скільки людині потрібно калорій на добу з'їсти, зарплату обчислювали. Інженеру - 150 рублів, робітникові - 200. І медицина була безкоштовна ...

До речі, про гроші. Колись, після МДІМВ, Андрію доводилося працювати під чуйним керівництвом свого тата Юрія Леонідовича у Зовнішторг. Зате тепер він працює за покликанням - на громадських засадах очолює благодійний фонд «Діти - наше майбутнє». Пояснюю: на громадських засадах, - значить, без зарплати. І дружина Олена теж не працює.

- На що ж ви живете? - дивуюся.

- На заощадження, - зворушливо відповідає Андрій. - Ще батьки допомагають. Іноді продаю колекціонерам речі дідуся.

Ото вже обломовщина!

- Зачекайте, але так можна все розпродати, по світу піти! - обурююся. - Ну ладно, добре, не хочете говорити, скільки заробляєте в місяць, скажіть, скільки витрачаєте.

- На один бензин 500 рублів на місяць йде, - зітхає Андрій. - Їжа ще ... Чи захочеться, буває, борщу. Іду купувати м'ясо. Скільки воно там стоїть? .. навар цілу каструлю, і я їм дня три. Смачно.

Андрій вважає, що його правління буде схоже на правління дідуся ... Любить він діда, по всьому видно. Але це, я вважаю, навіть непогано. Ми своїх дідусів теж любимо, в кінці кінців. На Великдень там, на батьківську суботу їздимо до них на кладовищі, цукерку покласти. І Андрій теж ходить до діда на Красну площу.

- Про що ви думаєте біля могили діда? - питаю.

- Ось, думаю, була людина, і немає, - размишленческі сказав онук. Глибока людина. Може, такий нам і потрібен?

Людей, правда, поки у нових комуністів ще мало, всього 5000 осіб по всій Росії. Тому нових беруть з радістю.

- Вступайте до нас в рух, - раптом запропонувала мені Лена, дружина.

- Ну якщо посаду міністра дасте, вступлю, - легко погодився я.

- Дамо, - так само легко пообіцяв Брежнєв.

Як легко робити кар'єру в новонародженої партії! Головне - прийти вчасно.

- А якого міністра?

- Міністерство по пресі підійде?

- А свободу слова тиснути не станете?

- Та ні, що ви! Це вже ваша турбота буде - свободу тиснути. Не я ж буду міністром у пресі, а ви ... Ну як, згодні?

Заманливо, чорт забирай. Заманливо ...

Олександр НІКОНОВ

Фото В. Смолякова

Ну-ка, подивимося, хто це нам в вожді націлився, чи живе він життям народу?
Хто сказав, що влада відірвалася від народу?
Навколо дороги височіли найнеймовірніші рожеві палаци, і дуже мені було цікаво - з достатньою партійної скромністю живе онук Брежнєва?
Чи дотягує його дача ну хоча б до розмірів палацу Рибкіна, що якраз неподалік будується?
Що вам сказати про особу Брежнєва Андрія Юрійовича, 37 років від роду, батька двох дітей від першого шлюбу?
Господи, як же це називається?
Уявляєте?
На що ж ви живете?
Скільки воно там стоїть?
Про що ви думаєте біля могили діда?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация