Відставка і призначення Турчака: Медведєву показали, хто головний в "ЕР"

Колишній губернатор Псковської області отримав керівну посаду в партії влади

Чутки про інтриги навколо посади, що звільнилася після обрання Сергія Неверова керівником думської фракції, множилися більше тижня. Нібито, виникло протистояння між Сергієм Кирієнко, який лобіював Турчака, і Дмитром Медведєвим, бажаючим бачити на чолі Генради іншої людини. Говорили навіть, що справа не в самому Турчака, а в амбіціях першого заступника голови президентської адміністрації і прем'єра уряду: хто з них крутіший? Але чи був цей поєдинок насправді, і як оцінювати Турчака на новій посаді? Про це «МК» запитав у провідних політологів.

Структура «Єдиної Росії» така, що голова партії - фігура символічна, а реальним управлінням займаються секретар Генради і глава Центрального виконавчого комітету (ЦВК ЕР). І виходить, що з призначенням Турчака до влади в «Єдиної Росії» остаточно прийшли колишні вожді «Молодої Гвардії».

ЦВК ЕР знаходиться під повним контролем молодогвардійців ще з 2014 року, коли його очолив комісар МГЕР Максим Руднєв. Потім він поступився своїм місцем в порядку ротації Володимиру Бурматова, ставши його заступником, але повертається знову в зв'язку з тим, що останній очолив комітет Держдуми. Зв'язка Турчак-Руднєв обіцяє бути бойовий, завзятою і дружною. Юність молодогвардійців і їх акції на межі фолу пам'ятаються досі. Не секрет і те, що Кирієнко, які б посади не займав, завжди симпатизував молодогвардійців.

А пікантності призначенням додає той факт, що Медведєв давав приватне обіцянку притягнути до відповідальності тих, хто по-звірячому побив журналіста Олега Кашина в 2010 році. А Турчака, який був ображений Кашин незадовго до побиття, підозрювали в організації цього злочину.

Колишній губернатор Псковської області отримав керівну посаду в партії влади   Чутки про інтриги навколо посади, що звільнилася після обрання Сергія Неверова керівником думської фракції, множилися більше тижня

фото: ru.wikipedia.org

Медведєв і Кашин

- Я з цікавістю стежив за інформацією про те, що нібито існує конфлікт між Медведєвим і Кирієнко через призначення Турчака, хоча прекрасно знав: це не так, - сказав «МК» керівник Інституту політики і держправами Віталій ІВАНОВ. - Насправді остаточне рішення прийнято ще минулого тижня, кандидатура була всіма узгоджена, а чутки про протистояння через посаду секретаря Генради стали поширюватися заднім числом і - третьою силою, яка хотіла призначення Турчака. Вона спробувала створити конфліктну ситуацію і, можливо, розгойдати голови партії на те, щоб він змінив свою думку і переграв вже прийняте рішення. Загалом, помахали кулаками після бійки і нічого не добилися.

- Чого б не хотів Медведєв, він - не найголовніший. І призначення Турчака на посаду нічого не говорить про побажання Медведєва. Воно говорить тільки про те, що у Володимира Володимировича є бажання бачити Турчака на чолі «Єдиної Росії», - сказав «МК» гендиректор Центру політичних технологій Ігор БУНІН. - Тому що реальним керівником партії є людина, яка очолює Генеральна рада.

Турчак підтверджує тренд на омолодження кадрів, крім того Путін особисто знає Андрія Турчака, і дуже добре знайомий з його батьком. Кар'єрне просування Андрія, і то, як швидко забувалися деякі скандальні епізоди, в яких фігурувало його ім'я, - все це може говорити про те, що йому надають підтримку. А оцінити його організаторські здібності по роботі губернатором Псковської області дуже важко: це - депресивний регіон ще після Івана Грозного.

- Не звертайте уваги на чутки про конфлікт всередині еліт навколо призначення Турчака, - закликав член ради директорів Експертної інституту соціальних досліджень Гліб КУЗНЕЦОВ. - Йшла звичайна кадрова робота, результатом якого стало консенсусне рішення. Посада дуже відповідальна, що вимагає великого набору різноманітних навичок. Якщо керівник ЦВК ЕР має виконавчу, апаратну влада, то глава Генради - це посада і управлінська, і політична. Турчак має необхідний досвід: керував МГЕР, працював в ЕР, був членом Ради Федерації, губернатором. Поєднання молодості і вже дуже великого досвіду роблять його вельми перспективним політиком, і його кар'єрне зростання виглядає цілком очікуваним.

Найцікавіше за день в «МК» - в одній вечірній розсилці: підпишіться на наш канал в Telegram .

Говорили навіть, що справа не в самому Турчака, а в амбіціях першого заступника голови президентської адміністрації і прем'єра уряду: хто з них крутіший?
Але чи був цей поєдинок насправді, і як оцінювати Турчака на новій посаді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация