Відтік капіталу: гроші прискорюють втеча з Росії

Банк Росії (   фашистська держава   , Визнане Законом України від 20 Банк Росії ( фашистська держава , Визнане Законом України від 20.02.18 країною-агресором) погіршив прогноз на поточний рік по відтоку капіталу з Росії - з $ 16 млрд до $ 19 млрд. Глава регулятора Ельвіра Набіуліна не бачить в цьому проблеми, вважаючи, що збільшення пов'язане в першу чергу зі зростаючими цінами на нафту. Експерти ж вказують на невіра інвесторів в світле майбутнє російського ринку.

Про це йдеться в опублікованій напередодні ввечері статті в «Газете.ру».

Як зазначається, за перші два місяці цього року відтік капіталу з Росії збільшився більш ніж в два рази. Чистий вивіз капіталу приватним сектором склав $ 9,8 млрд проти $ 4,4 млрд в січні-лютому 2017 року, і був пов'язаний переважно з ростом іноземних активів, повідомляв російський ЦБ.

В тему - Іноземний бізнес тікає з Росії з рекордною за три роки швидкістю - Россмо

За підсумками 2017 року чистий вивіз капіталу з Росії виріс в 1,6 рази в річному зіставленні до $ 31,3 млрд. Регулятор пояснював це зростання операціями банківського сектора по скороченню зовнішніх зобов'язань.

Видання вказує, що прогнози ЦБ і Мінекономрозвитку по відтоку капіталу в минулому році не виправдалися, підсумкові цифри була набагато вище. Це пов'язано, в тому числі, з заниженими очікуваннями за цінами на нафту.

Цілком ймовірно, що ситуація і повториться в поточному році. ЦБ підвищив прогноз за цінами на нафту на 2018-2020 роки з $ 55-45-42 до $ 61-55-50. При цьому Ельвіра Набіулліна зазначила, що це коригування зроблена зі збереженням «нашого консервативного підходу до прогнозу». Тим часом, середня вартість бареля російської нафти Urals в січні-лютому склала, за даними Мінфіну, майже $ 66.

Сировинний характер російської економіки, не надто сприятливий інвестклімат, недостатньо розвинені фінансові ринки і банківський сектор роблять відтік капіталу практично постійним явищем.

Чистий приплив капіталу був зафіксований тільки в 2006-2007 рр ($ 44 млрд і $ 88 млрд). За підсумками 2014 року - першого року запровадження санкцій проти Росії і відповідного продовольчого ембарго - відтік склав рекордні $ 152 млрд.

При цьому, за словами екс-глави Центробанку Сергія Ігнатьєва, раніше відтік капіталу був викликаний в тому числі проведенням сумнівних операцій. Наприклад, в 2012 році відтік склав $ 56,8 млрд, з них до категорії «сумнівних операцій» ЦБ тоді відніс $ 35,1 млрд.

Більше половини сумнівних операцій з виведення капіталу з Росії може контролювати одна група осіб, відзначав Ігнатьєв в одному інтерв'ю. Засоби, які витікали за кордон, представляли собою в тому числі, доходи від сірого імпорту, хабарів, ухилення від сплати податків тощо.

В останні роки кримінальна складова відтоку капіталу не така велика, але тепер західні інвестфонди і банки виводять гроші з Росії.

За 2017 рік рік закордонні інвестори вивели з російського ринку майже $ 900 млн, підрахувала раніше компанія Merrill Lynch.

загрузка ...

«За відсутності зближення у відносинах США і Росії за рік закордонні інвестори вивели з російського ринку майже $ 900 млн. Російські фондові індекси опинилися в числі аутсайдерів серед фондових індикаторів країн, що розвиваються», - оцінили аналітики.

Уточнюється, що виведення коштів виявився найбільшим в період дії антиросійських санкцій. Експерти пояснили, що аномальна поведінка інвесторів на російському ринку викликано невиправданими очікуваннями на початку року.

Банки бояться нових санкцій з боку США та ЄС, які можуть заборонити інвестувати в російський держборг, вважає заступник директора Центру розвитку НДУ ВШЕ Валерій Миронов.

Загроза запровадження нових санкцій, пов'язаних із забороною покупки російського держборгу, дійсно може привести до виходу інвесторів з ОФЗ, частка яких зараз становить 33,9%, за даними ЦБ.

В тему - Світ на межі вирішального удару по Путіну, Кремлю не до війни в Україні - експерт

У радника президента Росії Сергія Глазьєва свій погляд на проблему.

«Росія - найбагатша країна в світі. Ми за 30 років подарували світовій фінансовій системі більше одного трильйона доларів, які витекли з Росії », - вважає Глазьєв.

На його думку, ми погано знаємо, де знаходяться ці гроші. Глазьєв вважає, що приблизно півтрильйона доларів обертається між офшорами і російською економікою. А друга половина трильйона «взагалі випарувалася в невідомому напрямку».

На випарувалися з банківської системи гроші вказує і недавнє дослідження інституту «Центр розвитку» Вищої школи економіки. Аналізуючи три роки «банківської зачистки», експерти вказують на те, що незаконне виведення активів з Росії триває в великих масштабах, причому через банки, у яких ЦБ відкликає ліцензії за проведення незаконних операцій. А 2016 рік став піковим «для« бізнесового »результату комерційних банків з ринку».

«Власники кредитних організацій надавали перевагу в масовому порядку вивести кошти зі своїх банків і покласти ліцензію на стіл мегарегулятора. Причина? Вона банальна - невіра людей у ​​світле майбутнє в кінці тунелю », - вважають експерти.

Дані фінансового обстеження тимчасових адміністрацій «впали» банків показують, що більше половини коштів кредиторів цих банків в середньому виявляються випарується. Причому, як правило, в результаті свідомої діяльності самих банкірів.

«І ситуація, як показують дані за 2017 рік, поки далека від поліпшення, а, значить, відгуки ліцензій продовжаться, так само як і виведення активів», - йдеться в звіті Центру розвитку.

Серед інших причин, що сприяють виведенню активів (їх зазвичай називають експерти) - недостатньо комфортний інвестклімат, посилення зовнішньополітичної риторики російських властей. А ось можливості для ризикових операцій в Росії знижуються в міру підвищення ставки ФРС США і зниження ключової ставки ЦБ РФ.

Російська влада нещодавно оголосили про другий раунд амністії капіталу. Раніше розпочата спроба репатріації коштів і активів заможних росіян і підконтрольних їм організацій з офшорів, провалилася.

В тему - Поганих нема: російські олігархи відмовилися повертати капітал в РФ під страхом санкцій - Bloomberg

Глава Ощадбанку Герман Греф оптимістичний. На його думку, значний обсяг капіталу повернеться в Росію з офшорів в найближчий рік, а повернення капіталу спостерігається вже зараз.

«Складно прогнозувати, але моя інтуїція підказує мені, що в наступні дванадцять місяців ми побачимо повернення істотних обсягів капіталу», - сказав він в інтерв'ю бразильському виданню Valor.

Чи виправдається цей прогноз, поки невідомо, - пише російське видання.

Причина?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация