Віджаті автомобілі і кросівки в целофановому пакетику: як в Донецьку торгують контрабандою

Бойовики забирають, що хочуть. Фото: Соцмережі

Після того як комісійні магазини в Донецьку за останні два роки з'явилися мало не в кожному будинку, стало зрозуміло, що продаж "вторинки" стала вигідною справою - і не тільки в області нерухомості. Продають вживане все - від автомобілів до шампунів. Не гребують контрабандою та торгівлею "експропрійованих" виробами.

Днями в Калінінському районі міста був помпезно "відкритий" будівельний супермаркет. "Відкриття" полягало в тому, що колишній магазин, який торгував будматеріалами, відкрили під новою вивіскою. Асортимент "відкритого" супермаркету - дошки, кахель, інструменти - викликав веселощі в соцмережах: "Диви, ось і для гуманітарних будматеріалів торгова точка знайшлася!" - повідомив донеччанин Олександр Рябов. А на ринках взагалі продають ... останки донецького аеропорту. "В аеропорту була плитка, яку в інших частинах міста я ніколи не бачив, - каже будівельник Іван Стрельченко. - І яке ж моє було здивування, коли я на ринку біля залізничного вокзалу побачив таку ж плитку! Природно, що був у вжитку ... Виходить, вивозять з аеропорту не тільки метал, але і навіть тротуарної плиткою не погребували! "

А той факт, що в "націоналізованих" супермаркетах продається російська гуманітарна допомога, вже навіть не викликає інтересу. Цукор-пісок і крупи на вагу, консерви річної давності - все йде в продаж, авось куплять.

Автомобілі оптом за ціною брухту

Починалося все з продажу "віджатих" автомобілів два роки тому. Люди, які не з чуток знайомі з ситуацією на окупованих територіях, говорять про те, що зараз всі подібні авто вже давно на службі т.зв. "ДНР" або продані на вторинний ринок.

"Зараз" віджиманням "мало хто займається, - розповів Сегодня.ua джерело в Донецьку. - Це ніби як сильно б'є по репутації" республіки ". В минулому році, звичайно, було масово, і займалися цим приїжджі - чеченці, осетини, які переганяли іномарки в Росію і там вони "губилися". Зараз все, що "віджата" непосильною працею, націоналізували. наприклад, інкасаторські броньовані фургони використовуються в підрозділах " МВС ДНР "- на них катаються групи швидкого реагування. А дорогі авто - позашляховики," лексуси "там всякі або БМВ, вже давно катають чиновників і начальницький склад підрозділів" ДНР ".

Фото: Соцмережі

На станціях техобслуговування заявляють: до них частенько навідуються гості з пропозицією купити автомобіль за ціною металобрухту. "Пропонували оптом, за ціною брухту іномарки:" ауді "," мерседеси "," шкоди ". І по дрібниці новенькі, ще в упаковці запчастини - диски нові, покришки, амортизатори. Звичайно ж, всі без документів, - розповів власник станції техобслуговування Віктор. - Звідки у мене гроші? ледве-ледве кінці з кінцями зводив, тут вже не до того було щоб ще купувати щось тим більше такої клопітка - крадене залізо ".

"Республіканські тачки"

Останнім часом здивовані донеччани все частіше помічають, що в їх окупованому місті відкриваються автосалони. Правда, замість новеньких автомобілів в вітринах стоять "залізні коні" далеко не першої свіжості. Та й діяльність подібних точок продажів найчастіше обмежується декількома місяцями. Наприклад, автосалон на проспекті Ілліча ще на початку цього року почав торгувати автомобілями різних виробників - як з українськими номерами, так і номерами т.зв. "ДНР". Продавці в автосалоні заявляли, що торгують "за техпаспортом", а це означає, що покупець міг придбати кота в мішку - викрадений автомобіль. У МРЕВ на підконтрольних територіях перереєстрація такого автомобіля на нового господаря без участі попереднього власника неможлива. Мабуть, це розуміли всі потенційні покупці - і салон закрився, проіснувавши дуже нетривалий час.

Одним з останніх відкрилися автосалонів - на виїзді з Донецька в бік Макіївки. Раніше тут знаходився офіційний представник французького автопрому. Однак зараз там продають далеко не європейські автомобілі.

"На вітрині у них стоять новенькі" Ниви ", - розповідає місцевий житель Ілля. - Ціну не знаю, але, судячи з усього, торгівля у них не дуже жваво йде. Навколо автосалону, немов вимерла зона утворилася. По кілька разів на день біля цього автосалону проїжджаю і жодної машини на парковці не спостерігаю, людей-відвідувачів також не видно, це якийсь автосалон-привид ".

А ось в районі "Мотеля" також відкрилася точка автомобільних продажів. Величезний банер, натягнутий в уздовж дороги кричить: "Республіканські тачки". Представлені там автомобілі - далеко не місцевого виробництва, і пригнані навіть не з Росії.

"Заради інтересу заходив туди - там автомобілі з СНД: Грузії, Литви. Всі автомобілі б / у. Звичайно, в тих країнах" вторинка "в рази дешевше, ніж в Росії чи Україні. Навіть попри те надбавку за пригін, хороша іномарка обійдеться в районі $ 5000. Але якщо її розгальмовує і ставити на облік в "ДНР" то нікуди не зможеш виїхати на ній. на такому автомобілі можна виїхати в Україну, адже фактично автомобіль ввезений на Донбас контрабандою - через неконтрольований ділянку кордону ", - розповів донеччанин Тарас Петрунько.

Фото: Соцмережі

Кросівки в целофановому пакетику

Якщо говорити в цілому, то на ринки Донецька надходять товари широкого вжитку та одягу. Нові джинси, кросівки, спортивні костюми ... Все це в достатній кількості продається на окупованих територіях. Правда, якість товару за останній час знизилася, а ціни - зросли. Це не приховують і самі продавці.

"Сертифікація, контроль якості? Я вас благаю, торгуємо тим, що завозять. В основному, виробництво - Китай. І далеко не самий хороший Китай. Якщо щось якісне попадається - вважай, виграв в лотерею. А ось як це до нас потрапляє - інше питання. наприклад, зараз ніде на ринку не купиш кросівки, щоб в коробці продали. Навіть якщо нормальної якості взуття. вони нові, але будуть акуратно складені в целофановий пакетик. Все тому, що сюди вони приходять "контрабасом" (контрабандою. - Ред.) через Росію. Господар точок каже, що навіть якщо уч ітивать відсотки, щоб підмазати чиновників - все одно дешевше на третину виходить, ніж завозити "офіційно", - поділився торговець Вадим.

За спостереженнями донеччан, найбільше краденого товару, який залишився від "старої життя", можна зустріти в захопленому бойовиками "Спортмастере". Магазин окупанти заново відкрили трохи більше року тому навіть не потрудившись змінити вивіску. До слова, вивіски на захоплених магазинах нові "власники" часто змінюють за принципом "склади нове слово з старої назви". Наприклад, супермаркет побутової техніки "Фокстрот" перетворився в "Фокс", а ось з "Ельдорадо" вийшла "Ера".

"Спортмастер" відкривали помпезно - навіть реклама по всьому місту була, - каже донеччанин Едуард Коробко. - Яке ж було наше здивування, коли в магазині ми побачили не тільки спортивні речі, а й повсякденне брендовий одяг - O'STIN, Zara та інших фірм. Причому старі цінники навіть ніхто не потрудився зняти - крізь нову наклейку з ціною в рублях можна було побачити стару вартість в гривнях ще й датовану 2014 роком. Наприклад, якщо футболка коштувала близько 300 гривень - то ціну просто помножили на три, і таким чином вийшла нова в рублях. До слова, спортивного товару виявилося не так вже й багато - десь трохи більше половини. Та й він був також старий - видно, що не останній завезення. Всі ті ж переклеєні цінники ".

Фото: Соцмережі

Контрабанда з блокпостів

Одяг в комісійних магазинах викликає у багатьох донеччан страх. "Мені постійно здається, що це одяг з розграбованих мародерами квартир, - зізналася донеччанка Ганна Яремна. - Вже стільки їх відкрилося, комісіонок, немов у нас мільйон жителів і все принесли по половині своїх шаф на продаж".

Цікаво, що здають в магазини українські товари не тільки контрабандисти, а й бойовики. При цьому останні навіть наступають на п'яти ділкам з "чорного ринку". Як розповіла Сегодня.ua продавець одного з магазинів в центрі міста, українські сигарети в їх торгову точку здають бойовики, які працюють на блокпостах.

"Їм же кожен день в якості міні хабара дають сигарети - ось вони і до нас приносять. Ймовірно, просто не в змозі викурити стільки сигарет. При цьому закупівельна ціна у них навіть нижче, ніж вказана на пачці, а контрабандисти як мінімум накручують зверху 30% до вказаної ціни. Нам вигідно купити дешевше - ми можемо ставити ціну прийнятну, тим більше українські сигарети у нас часто запитують ", - поділилася з нами продавець Наталя.

Експерти вважає, що окупована частина Донбасу вже вступила на шлях Придністров'я. "Придністров'я ось уже років 20 як живе в основному за рахунок контрабанди. Промисловість там, вважай, на нулі. До цього йде і Донбас: угробивши шахти і заводи, бойовики зроблять головною" галуззю "регіону контрабанду. На жаль, це доля всіх невизнаних республік" , - зазначив військовий експерт Георгій Салманішвілі.

Всі подробиці в спецтемі Життя на Донбасі

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Звідки у мене гроші?
Quot;Сертифікація, контроль якості?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация