Вихід на роботу після декрету: повертаємося впевнено

  1. Декрет і вихід на роботу - що змінилося
  2. Як правильно підготуватися
  3. 1. Привчаємо дитину до нових правил
  4. 2. Організовуємо побут
  5. Як вести себе в колективі після декрету

Чи плануєте вихід на роботу після декрету? Боїтеся і переживаєте, що буде важко пристосуватися? Для звикання до нових обставин вам дійсно знадобляться певні зусилля і час.

Ми підкажемо, як пережити період адаптації з упевненістю і найменшими втратами для себе. Адже про вихід на роботу після декрету можна говорити не тільки як про джерело стресу. Зміна обстановки на увазі нові можливості, цікаве спілкування і задоволення від досягнень.

А щоб бути готовою до нових звершень, швидше влитися в колектив, а також показати себе професіоналом своєї справи, необхідно чітко знати що ви зможете досягати поставлених перед вами цілей. подивіться майстер-клас «7 Стовпів Великих Досягнень» , За допомогою якого ви навчитеся навику досягнення, а це допоможе вам навіть зробити кар'єру.

Навчися досягати!

Декрет і вихід на роботу - що змінилося

Декрет і вихід на роботу - що змінилося

Як правило, за період декретної відпустки уявлення жінки про свою роль в суспільстві значно змінюється - на перший план виходить материнство, а деякі навички соціального спілкування втрачаються через непотрібність.

Тому вихід на роботу після декрету завжди сприймається молодою мамою дуже болісно, ​​навіть якщо жінка повертається до колишніх обов'язків за бажанням, а не в силу обставин, що склалися.

В першу чергу страждає самооцінка - в цей час може здатися, що забулися абсолютно всі отримані раніше знання, а що з'явилися за період відсутності нововведення представляються безглуздими і складними.

Постарайтеся не панікувати і довіртеся собі - все навички дуже швидко відновляться, особливо якщо ви спробуєте їх відновити ще до виходу на роботу. Згадайте і запишіть всі свої колишні обов'язки, перегляньте старі блокноти і комп'ютерні файли, ще раз проаналізуйте свої професійні якості.

І частіше думайте про те, що за час декрету ви стали більш досвідченими і мудрішими, а це універсальні якості - вони допоможуть вам досягти успіху в будь-якій сфері.

Див. також «Як поєднати роботу і дитини. Корисні поради і рекомендації » Питання про те, як поєднати роботу і дитини, все частіше виникає у сучасних мам. Разом з народженням малюка життя жінки кардинально змінюється. Проте час на цьому не зупиняється.

Як правильно підготуватися

Організаційними питаннями слід зайнятися хоча б за місяць до передбачуваного виходу на роботу. Ці поради допоможуть вам почувати себе в перший час набагато впевненіше - побутові негаразди ні в якому разі не повинні вас відволікати.

1. Привчаємо дитину до нових правил

Привчаємо дитину до нових правил

  • За 2-3 місяці до виходу на роботу поступово починайте готувати дитину до своїх нових "заступникам" - бабусі, татові, няні, а самі, навпаки, намагайтеся потихеньку скорочувати час, проведений з ним разом.

Запросіть бабусю і поясніть малюкові, що вам потрібно ненадовго відлучитися у справах, але ви скоро з'явитеся. Тільки завжди точно визначайте часові рамки своєї відсутності, щоб згодом дитина довіряв вам і не боявся чекати вашого повернення з роботи.

  • Якщо ви плануєте відправити дитину в дитячий сад, то теж постарайтеся підготувати дитину до цієї події заздалегідь - сходіть кілька разів в садок разом з малюком, познайомте його з дітьми і вихователями.
  • Привчайте дитину до самостійності і заохочуйте всі його досягнення - він повинен вміти приводити себе в порядок і піклуватися про себе хоча б по мінімуму.
  • У перший час присвячуйте дитині все вечора після роботи і вихідні - нехай малюку не здається, що ви стали любити його менше.

2. Організовуємо побут

Організовуємо побут

  • За кілька тижнів до "виходу у світ" повністю приведіть в порядок всі свої домашні справи - ніяких боргів не повинно бути. Відремонтуйте поломки, заплатите за рахунками, зробіть генеральне прибирання, виперіть і погладьте білизна, накупите довгострокових продуктів.
  • Користуйтеся чудесами техніки. Мультиварка, швабра з віджиманням, овочерізка і інші не менш зручні пристосування допоможуть вам заощадити час - ви і ваша сім'я будуть у великому виграші.
  • 3-4 дня до виходу з декрету присвятіть готуванні - перший тиждень на роботі буде найскладнішою, нехай часу для відпочинку залишиться якомога більше.

Як вести себе в колективі після декрету

Як вести себе в колективі після декрету

Багато жінок після повернення з декрету відчувають себе в колективі дуже невпевнено - під час довгої відсутності старі зв'язки найчастіше губляться, а нові поки не встановлені. Тому повністю переривати всі професійні контакти на час довгої відпустки не рекомендується - телефонуйте колегам, вітайте їх у свята, надсилайте їм листівки і маленькі подаруночки.

А за кілька місяців до виходу в офіс дружбу зі старими подругами можна починати поступово відновлювати - сходіть з колегами в кафе або на прогулянку в парк.

З цими порадами вам буде легше адаптуватися в колективі.

  • Тижнів за два до виходу їдьте на роботу - озирніться, познайомтеся з новими колегами, дізнайтеся, що змінилося. Вам буде не так страшно повертатися, а колектив уже не стане сприймати вас занадто насторожено.
  • Будьте готові, що вам запропонують пройти курси підвищення кваліфікації або який-небудь соціально-психологічний тренінг. Сміливо погоджуйтеся на пропозицію керівництва, присвятіть цей час самовдосконалення і проведіть його з задоволенням. Крім того, на курсах ви не будете дуже сильно втомлюватися - це велика перевага для адаптаційного періоду.
  • Спробуйте дізнатися, чи можна вам розраховувати на більш щадний графік, які вам покладаються відгули, як оплачуються лікарняні. У деяких компаніях існують спеціальні пільги для молодих мам.
  • Поверніться з декрету в новому образі. Подумайте про нову зачіску і модному гардеробі. Нехай колеги бачать, що побутові проблеми не зломили ваш бойовий дух, а навпаки, час у родині пішло вам на користь.

До речі! Сам вихід на роботу теж стане більш приємним. Від салонних процедур і придбання нових суконь жінки розквітають. А гарне відображення в дзеркалі додасть вам впевненості і подарує гарний настрій.

  • У колективі будьте доброзичливі, проте стежте за тим, щоб колеги не почали вас повчати. Ви не новачок, а такий же професіонал, як і вони, крім того, за час декрету ви стали більш зрілою і навчилися дивитися на світ по-новому.
  • Не соромтеся запитувати і ведіть себе зацікавлене. Нехай колеги і начальство бачать, що ви налаштовані серйозно. Не ухиляйтеся від нових проектів, навпаки, намагайтеся проявляти ініціативу.
  • Чи не поводьтеся відчужено, беріть участь у всіх заходах колективу, використовуйте будь-яку можливість, щоб показати себе з кращого боку.
  • Щоб неминучий холодок, з яких відносяться до всіх, хто довго був відсутній, не заподіював вам особливої ​​шкоди, частіше звертайтеся за підтримкою до друзів і близьким. Розповідайте їм про свої почуття і страхи, діліться досягненнями - ви самі не помітите, як швидко закінчиться цей настільки складний адаптаційний період.

Виходу з декрету не варто боятися. Більшість жінок помічають, що після повернення на роботу їм, навпаки, стало набагато легше організовувати свій час. Період звикання триває недовго, просто пам'ятайте, що це стресовий подія - і вам буде легше проживати незнайомі ситуації.

Жінці важко обмежуватися тільки однією соціальною роллю - дуже скоро ви знову почнете отримувати задоволення від самореалізації в професійній сфері.

Не забудьте розповісти про нашу статті в соціальних мережах - напевно хтось з ваших подруг захоче поділитися з вами своїм досвідом.

Поділися статтею з одним:

Боїтеся і переживаєте, що буде важко пристосуватися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация