Вихід на пенсію в різних країнах світу

  1. Статистика виходу на пенсію в різних країнах світу
  2. Як виникла пенсійна система
  3. Як платять пенсію в різних країнах в 2018 році
  4. Графік виходу на пенсію в різних країнах світу
  5. Дати у жінок
  6. Терміни у чоловіків
  7. Таблиця: терміни виходу на пенсію в різних країнах
  8. висновок

У зв'язку зі змінами пенсійного законодавства в Росії, питання про час виходу на пенсію в різних країнах світу в 2018 році набуло особливої ​​актуальності. Багато розраховують з цієї інформації отримати серйозні аргументи, щоб підкріпити ними правоту своєї громадянської позиції, в черговий раз звинувачуючи уряд в антисоціальної політики. Але ... так це?

Статистика виходу на пенсію в різних країнах світу

Пенсія, як регулярний платіж по старості, налічує багато століть (вважається, що вперше вона з'явилася при Римському імператорі Цезаря, який платив з власних коштів утримання своїм старим легіонерам), але протягом довгого часу вона залишалася долею тільки окремих категорій. В основному це були військові і державні службовці.

Як виникла пенсійна система

Як явище державне, пенсійна система була організована канцлером Німеччини - Отто Бісмарком, якому після об'єднання країни мали вирішити ряд політичних завдань. З головною з них - нейтралізацією соціалізму і підвищенням лояльності робітничого класу відмінно справлялася пенсія, як соціальна гарантія від держави. Як явище державне, пенсійна система була організована канцлером Німеччини - Отто Бісмарком, якому після об'єднання країни мали вирішити ряд політичних завдань

Примітно, що за рахунок відрахувань працюючих, з яких формувався фонд, Бісмарк примудрявся непогано поповнювати скарбницю, адже термін виходу на пенсію по старості становив аж 70 (!) Років, в той час, як середня тривалість життя за статистикою (СПР) ледве сягала 45 (!). Навіть на тлі нинішніх реформ в Росії цифри виглядають вражаюче.

До 1925 року поріг знизили до 65 років, а нині в Німеччині продовжує втілюватися в життя пенсійна реформа з планкою 67 років до 2031 року.

Як платять пенсію в різних країнах в 2018 році

Бісмарка вже давно немає, але його структурна реформа отримала послідовників по всьому світу. Протягом 20 століття пенсія по старості була введена практично у всіх країнах світу.

Багато міфів гуляє по Інтернету про те, що є країни, де допомога не отримують взагалі. Тут ми повинні розуміти, що державна пенсія по старості буває:

  • Трудовий - коли у тебе є мінімальний стаж. Гроші можуть відраховуватися до фонду тільки за рахунок роботодавця або спільно з працівником.
  • Соціальної - коли ти не допрацював або взагалі цим не займався, тобто немає страхового стажу. Розмір допомоги - мінімальний, тому що тобі платить тільки держава.

Ви здивуєтеся, але в список країн, де немає соціальної державної пенсії в 2018 році входить не тільки "третій" світ, до якого ми так любимо себе зараховувати, а й інші держави:

  • Розвинені (!!!) - Японія, Швейцарія, Австрія, Польща, Чехія, Словаччина, Румунія, Сербія, Арабські Емірати і т.п. *
  • Середньої ланки - Шрі-Ланка, Болівія, Албанія, Нікарагуа, Домініканська Республіка, Хорватія, Ірак, Іран та ін.
  • Країни, що розвиваються - практично вся Африка, Мадагаскар, Гондурас.

* Справедливості заради - за статистикою, завдяки іншим заходам соціальної підтримки, в країнах, де немає соціальної пенсії, літні люди мають середній і вище середнього рівень життя.

* Справедливості заради - за статистикою, завдяки іншим заходам соціальної підтримки, в країнах, де немає соціальної пенсії, літні люди мають середній і вище середнього рівень життя

У країнах, які не підсвічені червоним і помаранчевим, соціальної пенсії немає Країни з особливостями пенсійної системи в 2018 році:

  • Китай і Індія - трудова пенсія тільки для державних службовців;
  • Таїланд - платить дуже маленьке соціальну допомогу тим, у кого немає офіційного стажу, а трудову пенсію - державним службовцям (див. Таблицю нижче):

Соціальна пенсія в Таїланді

  • Пакистан не платить державні пенсії по старості взагалі, але працюючий громадянин зобов'язаний відраховувати частину доходів в НПФ, з якого і буде отримувати свою допомогу.

Країни вирішують питання пенсійного забезпечення неоднаково, впроваджуючи різні схеми. Наприклад, в Нігерії, де немає соціальної пенсії, є - трудова, розвиток яке почалося приблизно в 2004 році - відрахування виробляє роботодавець, з офіційним штатом більше 3 осіб.

Наприклад, в Нігерії, де немає соціальної пенсії, є - трудова, розвиток яке почалося приблизно в 2004 році - відрахування виробляє роботодавець, з офіційним штатом більше 3 осіб

Найбільш сприятливі умови для пенсіонерів створені в країнах з зеленого спектра

Безумовно, в розвинених країнах соціальне забезпечення пенсіонерів влаштовано ефективніше і справедливіше, ніж в інших. Головним недоліком підвищення пенсії в Росії вважають той факт, що не було створено належних умов - за статистикою робочих місць більше не стає, кваліфікація літніх людей стрімко старіє, а лояльність роботодавців знаходиться на низькому рівні.

Графік виходу на пенсію в різних країнах світу

У пенсійної системи є один великий недолік)) - посібник через старість не береться з повітря (особливо, якщо мова йде про соціальний варіанті). Воно фінансується наступним працездатним поколінням, тому термін і вік виходу на пенсію по старості має велике значення для стійкості соціальної системи.

Чим довше ви будете працювати, тим більше отримає пенсійний фонд і діючий пенсіонер. Тому, наївно вважати, що ті суми, які ви відраховуєте зараз, будуть існувати в майбутньому - це лише цифри. Ваші живі гроші держава віддає тим, хто досяг пенсійного віку на поточний момент.

За статистикою, середній вік виходу на пенсію в різних країнах в 2018 році - 65 років у чоловіків і 63 роки у жінок.

Дати у жінок

У всьому світі тільки три країни утримували найнижчий термін виходу на пенсію жінок Китай (50 років), Росія та Еквадор (вік - 55 років).

Читайте більше - таблиця підвищення пенсії по роках в Росії

За статистикою, середній пенсійний вік жінок по світу коливається в районі 63 років:

  • 63 роки - Угорщина, Латвія, Фінляндія;
  • 64 роки - Швейцарія;
  • 65 років - Італія, Іспанія, Німеччина, Кіпр, Бельгія, ОАЕ, Канада;
  • 66 років - Португалія, Ірландія, Нідерланди.

У США жінки відправляються на допомогу в 66 років.

Терміни у чоловіків

Що стосується чоловіків, то і тут Росія входила в блок країн з найнижчим порогом - 60 років (менше тільки в Індонезії - 58 років).

За статистикою в багатьох країнах цей вік знаходиться на позначці:

  • 62 роки - Франція;
  • 65 років - Швейцарія, Австрія, Чорногорія, Німеччина, Великобританія, Данія, Бельгія, Канада.
  • 66 років - США.
  • 67 років - Греція, Ісландія.
  • 68 років - Ізраїль.

У багатьох країнах світу вік виходу на пенсію чоловіків і жінок збігається: це велика частина країн Європи, США.

Таблиця: терміни виходу на пенсію в різних країнах

Щоб не бути голослівними, наведемо зведену інформацію колег з АІФ.ру.

Для наочності, час і вік виходу на пенсію в різних країнах представлений в таблиці за 2018 рік:

Таблиця по датах виходу на пенсію в Європі Таблиця по датах виходу на пенсію в Європі   Час виходу на пенсію в різних країнах представлений в таблиці Час виходу на пенсію в різних країнах представлений в таблиці

висновок

З огляду на статистику виходу на пенсію в різних країнах світу в 2018 році, можна стверджувати, що не так все погано з поточним станом справ в Росії. Однак противники підвищення термінів пенсійного забезпечення використовують інші аргументи - слабо розвинений ринок праці, низькі суми допомоги і мінімальний рівень дожиття після пенсії.

Ак це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация