Вихідні та святкові дні в квітні 2018 року в Україні

  1. 1 квітня - День сміху
  2. 1 квітня - Вербна неділя
  3. 5 квітня - День прийняття Першої Конституції України
  4. 7 квітня - Благовіщення
  5. 8 квітня - Пасха
  6. 12 квітня - Всесвітній День авіації і космонавтики
  7. 26 квітня - День пам'яті Чорнобильської катастрофи

Середина весняного періоду порадує населення України днем додаткового відпочинку, адже саме в цьому місяці весь православний люд відзначає наступ одного з найсвітліших, улюблених і значущих церковних свят - Великдень або Христове Воскресіння
Середина весняного періоду порадує населення України днем додаткового відпочинку, адже саме в цьому місяці весь православний люд відзначає наступ одного з найсвітліших, улюблених і значущих церковних свят - Великдень або Христове Воскресіння. У цьому році вона буде ранньою і випаде на 8 квітня, а значить, 9 числа, в понеділок, всіх чекає ще один вихідний.

Крім того, на квітень традиційно припадає безліч важливих дат православного календаря, пам'ятних днів і веселих свят, пише ya2018.com . Любителі повеселитися і пожартувати відзначають 1 квітня, християни радіють Благовещенью, а люди, яким не чужа історія країни, знають, що більше двохсот років тому Україна прийняла першу Конституцію імені Пилипа Орлика.

1 квітня - День сміху

Експерти в області історії до сих пір б'ються над загадкою виникнення Дня дурня. Згідно з однією з найпопулярніших версій, дане свято стало наслідком історичного казусу. У 16 столітті імператор Карл Дев'ятий вирішив, що пора б перевести держава на нове календарне обчислення, внаслідок чого наказав замінити Вікторіанський календар на Григоріанський.

До моменту впровадження таких урядових інновацій французи святкували Новий рік з 25 березня по 1 квітня, проте зміна літочислення привела до зміщення дат. Звичайно, в століття, коли новини поширювалися з істотним запізненням, складно було очікувати, що всі дізнаються про перенесення днів своєчасно. Так що в наступний рік багато жителів країни продовжили відзначати свято в звичні дати.

Прогресивне населення, яке давно відсвяткувало Новий рік за новим стилем, відверто насміхається на «дурнями». Згодом французи ввели забавну традицію і стали дарувати один одному на 1 квітня жартівливі подарунки. Веселий звичай з часом перейняли англійці, шотландці, мексиканці, американці і жителі країн Східної Європи. У наші дні, як і багато століть назад, на 1 квітня прийнято влаштовувати розіграші, паради і фестивалі гумору.

1 квітня - Вербна неділя

Станом на 1 квітня доведеться одне з найбільш значущих урочистостей для усієї православної спільноти - Вербна неділя або Вхід Ісуса в Єрусалим. Коли сталася ця подія, єврейський народ, який визнав Сина Божого своїм царем, зустрів його з гілками пальм в руках. Після прийняття християнства дане торжество прийшло і в слов'янські країни. Однак з пальмами в наших широтах не склалося, так що люди брали з собою в храми зелені гілки дерев, які першими випускали нирки, знаменуючи прихід весни.

Так виник звичай святити вербу, яка для українців завжди вважалася символом материнського тепла і ніжності. Для походу в церкву відбирали кращі гілки - дерево повинно бути здоровим, сильним і міцним, тоді і букетик, поставлений будинку до наступної Вербної неділі, стане оберегом, що захищає від хвороб і бід. Люди, які дотримуються передвеликодній піст, знають також, що на це свято допускаються послаблення - на стіл можна подати рибу й випити трохи червоного вина.

5 квітня - День прийняття Першої Конституції України

Одна з найбільш значущих дат в історії країни, що знаменує прийняття першої конституції. Сталося дана подія ще в далекому 1710 році, коли біля Тягина були скликані козачі збори. Саме тоді затвердили Договір, який встановив права і вольності запорозьких козаків.

7 квітня - Благовіщення

Квітня наповнений найсвітлішими святами християнського календаря. Відзначається в цьому місяці і Благовіщення - торжество, що вихваляють глибину віри, силу християнського духу, смиренність, невинність і протистояння пороків. Письмо говорить, що багато століть тому в цей день Діві Марії було доставлено звістка, що саме їй випаде місія стати матір'ю Сина Божого.

Блага звістка і сьогодні супроводжується масштабними церковними службами, а дзвін сповіщає усім християнам, що архангел Гавриїл приніс в цей день радісну звістку про порятунок для всього людства. Для тих, хто дотримується посту, на столі допускаються страви з риби. А ось працювати в це свято суворо забороняється.

Читайте: 7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці. Заборона на будь-який вид робіт. Справ не починають, що не метуть, не позичають

Старше покоління особливо засуджує в цей день будь-яке в'язання, шиття, штопання і навіть створення зачісок у вигляді кісок. Пов'язано це з тим, що наші прабатьки свято вірили в особливості даного дня - він керується виключно ангелами, яка вчиняє нитки долі. Якщо втрутитися в цей процес, ваш охоронець може переплутати візерунок, що призведе до нещасть.

8 квітня - Пасха

У 2018 року 8 квітня серця всіх православних християн наповняться великою радістю, адже вони будуть відзначати одне з головних урочистостей церковного календаря - світле Христове Воскресіння. Свято, яке присвячено Воскресіння Спасителя після жорстокої кари, відзначався ще за життя апостолів, так що він відноситься до категорії найдавніших урочистостей. Сьогодні в цей день українці відправляються на нічну церковну службу, де освячують паски, яйця-крашанки і іншу їжу, щоб потім зібратися всією родиною за щедрим столом і розговітися після довгих днів посту.

12 квітня - Всесвітній День авіації і космонавтики

Свято, заснований за рішенням представників Міжнародної авіакосмічної федерації. Він покликаний нагадати людству про той великий крок, який був зроблений Юрієм Гагаріним 12 квітня 1961 року, коли перший з живучих на Землі людей здійснив політ на кораблі навколо нашої планети. Ця подія ознаменувала собою нову віху в розвитку космічної інженерії і дало надію на те, що колись ми зможемо вирушити в неймовірну подорож, підкоряючи безкраї простори нашої Галактики.

26 квітня - День пам'яті Чорнобильської катастрофи

Одна з найсумніших дат в історії України, адже понад тридцять років тому в цей день сталася страшна техногенна катастрофа - аварійний вибух ядерного реактора на атомній станції в Чорнобилі. Згідно з підрахунками експертів, наслідки викидів і опромінення зарядженими частинками відчули на собі більше 8,5 мільйонів людей, що населяють Україну, Росію і Білорусь.

Жертвами катастрофи могли стати десятки, а то і сотні тисяч мирних громадян, якби не своєчасне втручання і самовідданість рятувальників, які віддали свої життя заради безпеки інших людей. Цей день повинен нагадувати нині сущим поколінням, що атом, хоча і вважається мирним і служить простим побутовим цілям, не терпить недбалості і безтурботності. Тільки грамотне використання потужності ядерної енергетики допоможе не допустити повторення страшних подій і виключить ймовірність нової катастрофи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация