Вихідні в Санкт-Петербурзі. Путівник на два дня.1 день

1 день
Почати знайомство з Санкт-Петербургом краще з огляду парадного центру, і вибрати точкою відправлення одну зі станцій метро, ​​розташованих в районі Невського проспекту. Маршрут цього дня охоплює головну вулицю Санкт-Петербурга - Невський проспект, центральні площі міста (Двірцеву, Сенатську і Исаакиевскую). В ході подорожі ви так само пройдетеся по Адміралтейській набережній і зможете помилуватися захоплюючою панорамою Неви.

Якщо ви звикли до далеких пішохідним прогулянкам і знаєте, що зможете невтомно бродити понад чотири години, тоді «стартуйте» від станції метро Площа Повстання. Зручно тут почати свою прогулянку і тим, хто прибув до Петербурга по залізниці на Московський вокзал.

Якщо ви почнете від станції метро Гостинний двір - прогулянка скоротиться майже на одну годину Якщо ви почнете від станції метро Гостинний двір - прогулянка скоротиться майже на одну годину. Почавшись у станції метро Адміралтейська, подорож займе в цілому приблизно 2.5 години, але при цьому Невський проспект ви побачите тільки в самому його початку. Станція метро Площа Повстання-вихід на вулицю Повстання і Невський проспект. Для початку розберемося. Від виходу метро йдемо наліво-проти годинникової стрілки обходимо круглий павільйон станції. Перед нами Площа Повстання, в центрі обеліск «Місто-герой Ленінград», на протилежному боці площі будівля Московського вокзалу, фасад якого прикрашає висока годинникова башта. На площі перетинаються дві великі магістралі Петербурга-Невський і Ліговський проспекти. з сайту hellopiter.ru
Невський проспект - головна вулиця Санкт-Петербурга, направо в сторону Адміралтейства спрямовується основна його частина (скоро і ми підемо туди). інша частина Невського проспекту повертає за площею вліво і йде до площі Олександра Невського з однойменною станцією метро, ​​де розташувалася Олександро-Невська лавра (монастир, заснований Петром I в 1710 році). У головному храмі монастиря-Троїцькому соборі зберігаються мощі святого Олександра Невського, а в Благовіщенській церкві знаходиться могила А.В.Суворова.
На території монастиря розміщуються найстаріші кладовища Санкт-Петербурга. На Лазаревському цвинтарі ( некрополь XVIII століття ) Поховані: М. В. Ломоносов; архітектори-Дж.Кваренги, А. Н. Воронихина, К.І.Россі; скульптори-Ф.І.Шубін, М.И.Козловский, І. П. Мартоса і багато інших. У некрополі Майстрів мистецтв спочивають: Ф. М. Достоєвський, І. А. Крилов, П. І. Чайковський, Н.А.Рімскій- Корсаков ...

Олександро-Невська лавра знаходиться на відстані приблизно дев'ятисот метрів від площі Повстання Олександро-Невська лавра знаходиться на відстані приблизно дев'ятисот метрів від площі Повстання.


Невський проспект всього на шість років старше міста. На початку XVIII століття, коли Петербург тільки створювався, а берега Не ви представляли собою лісисту і болотисту місцевість, Петро I звелів прорубати просіку в лісі, яка б з'єднала фортеця-верф Адміралтейство з Олександро-Невським монастирем, так почалася історія головної вулиці Петербурга. Сьогодні протяжність Невського проспекту чотири з половиною кілометри.
На місці Площі Повстання довгий час був пустир, формування площі почалося з будівництвом залізниці, що зв'язала Санкт-Петербург і Москву. Залізниця почала функціонувати в 1851 році. Вона створювалася із застосуванням новітніх досягнень науки техніки того часу, за участю найбільших інженерів Н.О.Крафта, М.С.Волкова, Д.Н.Журавского ... До появи цієї магістралі в Росії існувала всього одна транспортна залізниця між Санкт Петербургом і найближчими прігородамі- царським селом і Павлівському .
За проектом архітектора К.А.Тон кінцеві станції були оформлені однаковими будинками; Московського вокзалу (Миколаївський з 1855 по 1923 г.) в Петербурзі і Ленінградського вокзалу (з 1855 по 1923 р.-Миколаївський; з 1923 по 1937 р.-Жовтневий) в Москві.

К К.А.Тон застосував для оформлення фасадів мотиви, які використовувалися в західноєвропейській архітектурі при будівництві громадських споруд-ратуш.
Центр прикрашає двоярусна вежа з годинником, що відзначає головний вхід. Після того, як залізниця була випробувана, 18 серпня 1851 в 4 годині ранку з Петербурга в Москву вирушив царський поїзд. Імператор Микола I слідував до Москви на святкування 25-річчя своєї коронації. Офіційне відкриття дороги і відправка першого «всенародного» поїзда відбулись 1 листопада 1851 року за старим стилем. з сайту hellopiter.ru
Площа перед вокзалом в Петербурзі спочатку називалася Знам'янської, в честь Знам'янської церкви, що стояла на місці нинішнього павільйону станції метро «Площа Повстання». Храм, почесним старостою якого був видатний вчений Іван Петрович Павлов, знесли в 1940 році.
У 1909 році в центрі Знам'янської площі був відкритий кінний монумент імператору Олександру III (Сьогодні знаходиться у дворі мармурового палацу ). З 8 травня 1985 року роль композиційного центру площі виконує Обеліск «Місто-герой Ленінград», встановлений до сорокаріччя перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Від площі Повстання ми вирушаємо направо по Невському проспекту . до Адміралтейства ми пройдемо трохи більше трьох кілометрів, побачимо невеликі вулиці, що примикають до Невському, а так само проспекти, що перетинають його. З п'яти перехресть на нашому шляху три-водні, на місці перетину Невського з річкою Фонтанкой , каналом Грибоєдова і річкою мийкою .

Першою на нашемпуті зустрінеться Фонтанка , По цій річці проходила південна межа Петербурга в XVIII столітті. Частина Невського проспекту, де ми почали подорож, стали забудовувати лише в середині XIX століття, коли місто розсунув свої межі на південь.
Перший перехрестя на нашому шляху-перетин Невського проспекту з Ливарним і Володимирським проспектами. Вправо від Невського йде Ливарний проспект-один з перших проспектів міста. На березі Не ви , Де він бере свій початок, ще Петро I заснував Ливарний двір, де велося лиття знарядь для успішного ведення Північної війни. Ливарний двір не зберігся до наших днів, але саме він дав назву майбутньому проспекту і одному з мостів над Невою.


Переступивши Невський, Ливарний перетворюється в проспект Володимирський. Це найкоротший проспект в Петербурзі, він тягнеться наліво всього на п'ятсот метрів і завершується Володимирській площею. На площі знаходиться прекрасний собор Володимирської Божої матері . Найвідомішим прихожанином собору був Федір Михайлович Достоєвський.

Рядом з   собором Володимирської Божої матері   Достоєвський жив спочатку в будинку 11 по Володимирському проспекту з 1842 по 1846 роки, потім в будинку 5 на Ковальському провулку Рядом з собором Володимирської Божої матері Достоєвський жив спочатку в будинку 11 по Володимирському проспекту з 1842 по 1846 роки, потім в будинку 5 на Ковальському провулку. За останньою адресою знаходиться музей-квартира письменника. неподалік від Володимирського собору стоїть пам'ятник Ф.М.Достоєвському .


Володимирський проспект був прокладений як продовження Ливарного за часів правління імператриці Анни Іоанівни, не дивлячись на різні назви-це єдина магістраль, об'єднана не тільки виглядом, а й історією. з сайту hellopiter.ru
У кутовому будинку за адресою Невський проспект, 49 знаходиться фешенебельний готель «Редіссон». Готель, правда розрядом нижче і з іншою назвою «Москва», тут була і до революції. Тоді вартість проживання становила «від 75 копійок до 5 рублів за нумер», одним з відомих постояльців готелю був А.П.Чехов.

За радянських часів на першому поверсі цієї будівлі існував кафетерій «Сайгон» -Відомо місце зустрічі представників пітерського андеграунду, гнаних в роки застою представників інтелігенції. Тут можна було зустріти І. Бродського, С. Довлатова, Б.Гребенщикова, В.Цоя, К.Кінчева, Ю.Шевчука, М. Шемякіна ...
Невський проспект був головною столичною вулицею, тому саме тут з'явилися на початку XX століття перші кінотеатри в нашій країні. «Парізіана» відкрилася в 1913 році, і сьогодні ви можете побачити кінотеатр з такою назвою на своєму історичному місці в будинку 80 по Невському проспекту (залишився трохи позаду). з сайту hellopiter.ru
Трохи далі в будинку 72 знаходиться ще один дореволюційний кінотеатр «Кристал-палас». За радянських часів сінематографи були перейменовані, так «Парізіана» перетворилася в «Жовтневий», а «Кристал-палас» в «Знання». Назва останнього відповідало репертуару, тут демонстрували документальне кіно.


Ми дісталися до Фонтанки , Уявіть собі, що в XVIII столітті ми тільки підійшли до кордону Петербурга. Фонтанку Невський проспект перетинає по прекрасному Анічкового мосту .

Перший дерев'яний міст з'явився тут ще в 1715 за указом Петра I, тоді він став прикордонним для міста Перший дерев'яний міст з'явився тут ще в 1715 за указом Петра I, тоді він став прикордонним для міста. Тут перевіряли документи при в'їзді в столицю.
При Катерині II Анічков міст був перебудований і виглядав точно так же, як міст Чернишова (Ломоносова) , Який ви побачите, якщо подивитеся наліво перспективу річки. У 1840-і роки Міст Аничков був перебудований.
На розі Невського проспекту і набережної Фонтанки височить чудовий особняк з фасадами рожевого кольору і атлантами, котрі тримали балкони (сучасна адреса Невський проспект. Д.41). це Палац князів Білосільських-Білозерських , Який став останнім приватним палацом, збудованим на Невському проспекті. з сайту hellopiter.ru
На протилежному березі Фонтанки , На лівій стороні Невського проспекту знаходиться ще один палац, побудований в середині XVIII століття. Так само як і міст, розташований поруч, палац називається Анічковим . Імператриця Єлизавета Петрівна подарувала його фавориту-графу А. Г. Розумовського. За історію свого існування Анічков палац міняв своїх власників і перебудовувався. У 1937 році його передали дітям, тут відкрився Палац піонерів-нині Палац творчості юних.
У першій половині XIX століття за проектом К.І.Россі територія садиби Анічкова палацу була перепланована, в результаті чого сформувалася площа Островського (колишня Александрінського).

пройшовши по   Невському проспекту   уздовж огорожі і бічного фасаду   Анічкова палацу   , Ми можемо помилуватися ансамблем цієї площі, який відкривається перед нами зліва пройшовши по Невському проспекту уздовж огорожі і бічного фасаду Анічкова палацу , Ми можемо помилуватися ансамблем цієї площі, який відкривається перед нами зліва. з сайту hellopiter.ru
Західна сторонаплощаді сформована фасадом публічної бібліотеки імені М.Е.Салтикова-Щедріна. Центральне місце в архітектурному ансамблі площі Островського розташований у приміщенні Александрінського театру , Побудоване за проектом К.І.Россі в 1828-1832 роки. Назва театр отримав на честь дружини імператора Миколи I Олександри Федорівни. В наші дні театр офіційно називається Російський Державний академічний театр драми імені О.С.Пушкіна.
Майже всю територію площі займає сквер, який Петербуржці прозвали «Катькин сад». У центрі скверу підноситься, відкритий в 1873 році пам'ятник Катерині II.
Якщо ви трохи відхиліться від маршруту і обійде площа Островського, а так само будівля Александрінського театру , То перед вами відкриється найдивовижніша вулиця Петербурга.

Вона сформована лише двома будівлями, що стоять на протилежних сторонах, фасади яких нагадують величні колонади.

Протяжність кожного з них 220 метрів. Ширина вулиці і висота будівель однакові-22 метра. Будівля на лівій-парній стороні займає всесвітньо відома Академія російського балету (Вагановського училище). Зі стін цього Хореографічного училища вийшли А.І.Істоміна, А.П.Павлова, Т.П.Карсавіна, В.Ф.Ніжінскій, Г.С.Уланова і інші зірки балету.

Вулиця, спроектована К Вулиця, спроектована К.І.Россі носить його ім'я і гармонійно поєднує площа Островського з ще одним ансамблем, створеним великим зодчим-містобудівників - площею Ломоносова і далі з набережної річки Фонтанки.
Тепер можна повернутися знову на Невський проспект і продовжити шлях. Навпаки площі Островського знаходиться будівля, відразу привертає увагу своїм виглядом. Це-Торговий дім братів Єлисєєвих, в народі «Єлисєєвський магазин» , Розташований на розі Невського проспекту і вулиці Малій Садовій. В цьому ж будинку знаходиться Санкт-Петербурзький державний академічний театр Комедії імені Н.П.Акімова.


Один з фасадів Елісеевском магазину звернений на вулицю Малу Садову, яка представляє собою пішохідну зону. Це найкоротша вулиця Петербурга, її протяжність всього 179 метрів.

На Малій Садовій можна помилуватися на знаменитий пам'ятник Фотографу , загадати бажання біля фонтану «Куля» . По обидва боки вулиці на карнизах будинків розташувалися малі скульптури «Кот Єлисей» (З боку Елісеевском магазину) і «Кішечка Василиса» -на карнизі будинку навпроти. з сайту hellopiter.ru
За перехрестям з вулицею Садовою, по лівій стороні Невського проспекту починається протяжний фасад Великого Гостиного двору , Побудований при Катерині II він і сьогодні залишається найбільшим магазином Санкт-Петербурга. Тут же розміщується вихід станції метро «Гостинний двір».
На Малій Садовій можна помилуватися на знаменитий   пам'ятник Фотографу   , загадати бажання   біля фонтану «Куля» На протилежному боці Невського проспекту в будинку №48 знаходиться ще один знаменитий і найстаріший магазин міста- пасаж . У всіх магазинах на Невському проспекті тим більше в тих, що мають свою історію ціни набагато вище, ніж в магазинах на сусідніх вулицях. Пам'ятайте про це, коли захочете зробити покупки.
Санкт-Петербург з моменту свого заснування - місто віротерпимий, тут багато храмів різних релігійних конфесій. Деякі з них знаходяться і на Невському проспекті . Вони все розташовані на парній стороні. навпаки Гостиного двору , В глибині від червоної лінії забудови, між двома будівлями «ховається» яскравий біло-блакитний фасад Вірменської церкви св. Катерини . з сайту hellopiter.ru
Кут Невського проспекту і вулиці Думській відзначений високою червоно-білою вежею міської думи . Направо від Невського відгалужується вул. Михайлівська, в перспективі якої видніється площа Мистецтв, архітектурний ансамбль якої був створений вже добре знайомим нам архітектором К.І.Россі.

Навіть здалеку вражає своєю витонченістю колонний портик Михайлівського палацу , На тлі якого проглядається силует пам'ятника О.С.Пушкіну . В Михайлівському палаці знаходиться Державний Російський музей .
У будівлі на розі Михайлівської вулиці і Невського проспекту (вул. Михайлівська, 1) розташований гранд-готель Європа, самий фешенебельний готель Санкт-Петербурга. Наступна будівля, яке приверне вашу увагу, на правій стороні Невського проспекту - костел св. Катерини , так само як і Вірменська церква , Він був побудований в роки царювання Катерини II і після довгої перерви радянського часу, сьогодні є діючим храмом.
Навіть здалеку вражає своєю витонченістю колонний портик   Михайлівського палацу   , На тлі якого проглядається силует   пам'ятника О Ми дісталися до другого водного перехрестя, перед нами канал Грибоєдова. Невський проспект перетинає цю водну артерію в створі Казанського мосту , Одного з трьох найширших мостів в Європі. Відразу за ним зліва розкривається Казанська площа, підкреслена стрункою колонадою Казанського собору . чинний Казанський собор сьогодні є головним кафедральним собором Петербурга.

Жителі міста, а так само численні гості приходять сюди до чудотворної ікони Казанської Божої матері. Під час Вітчизняної війни 1812 року Казанський собор став храмом військової слави і місцем поховання великого російського полководця М. І. Кутузова. Пам'ятник М.І. Кутузову можна побачити на площі перед казанським собором , На протилежному боці площі (праворуч) пам'ятник полководцю Барклаю Де Толлі.

Якщо повернутися спиною до М. І. Кутузову, то в перспективі каналу Грибоєдова можна побачити прекрасні кольорові глави церкви Воскресіння Христового , Яку прозвали в народі "Спас на крові" . Якщо у вашому розпорядженні всього один день, тоді пройдіться по набережнойв сторону цього прекрасного храму, помилуйтеся на мозаїки його фасадів і на витончену огорожу в стилі модерн, розташовану з боку Михайлівського саду .
Прогулюючись уздовж Каналу Грибоєдова по правій стороні, можна загорнути на вулицю Італійську, тут біля будинку № 2 знаходиться пам'ятник О. Бендеру. На розі Італійської вулиці і площі Мистецтв, в декількох метрах від О.Бендера, розташувалося знамените кафе «Бродячий пес».
Якщо повернутися спиною до М Повернувшись на Невський проспект, не можна не помітити будівлю, що займає кутову ділянку з набережної каналу Грибоєдова. Будинок компанії Зінгер вирізняється високою скляною вежею, увінчаною глобусом. Сьогодні в цій будівлі знаходиться найбільший в Петербурзі магазин «Будинок книги» . На першому поверсі, відразу біля входу можна придбати путівники по місту на різних мовах, карти і сувеніри. На другому поверсі знаходиться кафе, з вікон якого відкривається прекрасний вид на Казанську площа.
заглянувши в будинок книги , Продовжуємо нашу подорож по Невському проспекту. Трохи далі направо спрямовується вулиця Мала Стаєнна, в перспективі якої видніється силует пам'ятника М. В. Гоголю . Якщо ви пройдете по цій пішохідній вуличці до кінця, то побачите «Годинник-барометр» і жанрову скульптуру «Городовий» . з сайту hellopiter.ru
Далі, традиційно по праву руку від вас на парній стороні Невського проспекту ще зо два не православних храми. Трохи в глибині між будинками видно жовтий фасад Лютеранської церкви Святого Петра (Невський проспект., 22-24).

На ділянці від вулиці Великій Конюшенної до набережної річки мийка (Невський проспект., 20) находится будинок Голландської церкви . На Відміну Від храмів, які ми бачили Ранее на нашому шляху, Голландський церква не винних являти собою Фактично, на першому поверсі Будівлі розташовані Магазини и кафе.
На ділянці від вулиці Великій Конюшенної до набережної річки мийка (Невський проспект Якщо ви зголодніли, але не вибагливі до їжі, разом з тим хочете відвідати місце, де побував майже кожен житель Петербурга (Ленінграда), повертайте направо на вулицю Велику Конюшенную і йдіть по лівій стороні (сюди ж виходить один з фасадів будинку Голландської церкви). Пройшовши повз театр Естради імені А.Райкіна і цілого ряду особняків, ви опинитеся перед вивіскою «Пампушки».
Зайшовши, не лякайтеся «радянським» видом цього закладу, а проникніться його колоритом. Ця пишечной, відкрита в 1960-1970 роки занесена до «Червоної книги» міста, не можна відкрити тут інший заклад. До речі, миле серцям усіх петербуржців кафе, знаходиться на першому поверсі будівлі, в якому до революції було розміщено Французька церква. Продовжуючи тему віротерпимості Петербурга, пройдемо далі по вулиці і помилуємося на Фінську реформаторську церкву , Розташовану на правій стороні.
Вулиця Велика Стаєнна з'єднує Невський проспект і Конюшенную площа. Назва і вулиці і площі дав Конюшенного двір , Заснований ще Петром I, для збору палацових виїздів. протяжний корпус Конюшенного двору замикає перспективу Великий стаєнної вулиці.
А ми знову повертаємося на головну магістраль Петербурга і продовжуємо наш шлях. Ми дійшли до перетину Невського проспекту і річки Мийки, де знаходиться найстаріший в місті Строгановський палац (Невський проспект., 17). Палац відкритий для відвідувачів, купивши квиток можна помилуватися інтер'єрами. На першому поверсі розташувався музей воскових фігур, деякі експонати виглядають у вікна палацу, лякаючи перехожих. Під аркою знаходиться вхід в магазин «Музей шоколаду» .
Перетнемо Миття по Зеленому (Поліцейському) мосту . Зліва-рожевий фасадбившего будинки Чичеріна , А навпаки справа- будинок Котоміна , В якому знаходиться Літературне кафе. Кафе відкрито на місці кондитерської «Вольф і Беранже», де А.С. Пушкін в день фатальної дуелі зустрівся зі своїм секундантом Данзас.

Якщо ви не переходячи через міст, повернете з Невського проспекту направо, і пройдете трохи вздовж набережної Мойки, то опинитеся біля будинку номер 12. Тут А. С. Пушкін провів останні роки, в його квартирі відкрито меморіальний музей.
Минаючи будинок Котоміна, ми опинилися на перетині Невського проспекту і вулиці Великої морської. Можна повернути праворуч і пройшовши під аркою головного штабу , Вийти на Двірцеву площу, зрізавши пристойний кут. Ми ж прямуємо далі по Невському проспекту до його початку, в сторону головного фасаду Адміралтейства , Увінчаного золотим шпилем. Цей шлях так само призведе до Двірцевій площі.

Трохи далі, ліворуч від Невського відгалужується Мала Морська вулиця. За Петра I уздовж берегів Мийки перебувала Морська слобода, де селилися нижчі чини Адміралтейства. Слобода не збереглася, але саме вона дала відразу двом вулицям у місті «морські» назви. з сайту hellopiter.ru
Трохи далі, ліворуч від Невського відгалужується Мала Морська вулиця На Малу Морську виходить станція метро «Адміралтейська». Кутовий будинок (Невський проспект., 9) -це колишній банк Вавельберга. Фасади оброблені сірим гранітом, додають зовнішності будівлі монументальність. Архітектор М.Перетятковіч на початку XX століття спроектував цю будівлю в стилі неоренесанс для банкірського дому «Г.Вавельберг», заснованого у Варшаві. Крім офісу банку, в будинку повинні були розміститися контори, квартири, магазини. Після революції будинок було націоналізовано, але зберігало свою комерційну спрямованість.

У 1950-ті колишній операційний зал банку повністю займав «Аерофлот», а по сусідству знаходився магазин «Берізка», де за іноземну валюту можна було придбати іноземні ж товари.
Ми дісталися до самого початку Невського проспекту, але перш, ніж повернути праворуч і вийти на Двірцеву площу, подивимося наліво, куди майже на чотириста метрів тягнеться Олександрівський сад . Через дерев видніється жовтий фасад Адміралтейства , Центр якого прикрашає надбрамна вежа, завершена золотим шпилем з корабликом.
Повернувши направо, ми вийшли на Двірцеву площу. В ансамбль площі входить будівля зимового палацу , Саме палац і дав їй назву. На протилежному боці-монументальна підкова будівлі головного штабу , З урочистої тріумфальною аркою в центрі.

У центрі площі Олександрівська колона -пам'ятник перемозі у війні з Наполеоном. Зліва від Зимового палацу стоїть павільйон інформаційного пункту , Позначений буквою i. Тут можна взяти безкоштовно карту Санкт-Петербурга і брошури в допомогу туристам. З боку Двірцевій площі знаходиться вхід в музей Державний Ермітаж . Потрібно пройти через головні ворота Зимового палацу, вхід у дворі. з сайту hellopiter.ru
У центрі площі   Олександрівська колона   -пам'ятник перемозі у війні з Наполеоном Пройшовши по Двірцевій площі направо вздовж будівлі зимового палацу , Ви опинитеся на вулиці Мільйонної. Сюди виходить один з фасадів малого Ермітажу , А так само фасад нового Ермітажу . Останній дізнатися легко по фігурам десяти гранітних атлантів, які тримають перекриття лоджії.
Помилувавшись Двірцевій площею, ми вирушаємо далі-в сторону Неви. обходимо Зимовий палац зліва, минаємо навскоси невеликий сад з фонтаном-перед нами Нева, вперед йде Палацовий міст , Направо Палацова набережна, а ми повертаємо наліво і спрямовується на Адміралтейську набережну до "Пристані з левами".
стоячи біля палацового мосту можна помилуватися панорамою парадній частині міста. Попереду, трохи правіше, в дельті Неви на невеликому острові видніються сірі стіни Петропавлівської фортеці , Через а яких гордо підноситься золотий шпиль Петропавлівського собору . Ще правіше, вимальовується силует Троїцького моста . з сайту hellopiter.ru
Зліва в дали видно міст Благовіщенський - найперший по часу побудови постійний міст через Неву. Його називають «Невська губа», так як за ним на відстані приблизно двох кілометрів вже починається Фінську затоку. Близькість моря видають, ширяють над водою чайки і численні портові крани, що видніються зліва в перспективі Неви.
Протилежний берег - Васильєвський острів, Палацовий міст переніс би нас на його східний край туди, де з 1730-х по 1880-ті роки перебував петербурзький торговий порт. Справа за Палацовим мостом видно стрункі ростральні колони , Які колись були портовими маяками.
Зліва від Палацового моста, прямо навпроти нас тягнеться Університетська набережна. У другий день нашої подорожі ми обов'язково познайомимося з цими місцями ближче, а поки видали помилуємося на низку історичних будівель. Перше з них - Кунсткамера , Її відрізняє яскравий біло-зелений фасад і висока багатоярусна вежа, увінчана глобусом. Тут знаходиться Музей етнографії та антропології імені Петра Великого. Далі-жовтий фасад з білими колонами і трикутним фронтоном це Академія наук . Будівля Дванадцяти колегій звернуто до Неви торцем і ми бачимо лише червоно-білу вузьку його частина, головний фасад йде в глибину острова майже на чотириста метрів. Тут розташовується Санкт-Петербурзький університет, відоме на весь світ навчальний заклад, яке випустило зі своїх стін тринадцять лауреатів Нобелівської премії.
Далі вздовж Неви тягнеться скромний, блакитного кольору з червоними дахами Палац Петра II. З початку XVIII століття зберігся на Василівському острові і палац А. Д. Меншикова , Його дізнаємося по яскраво-жовтому фасаду і високою темно - коричневою даху з переломом. сегодня Меншіковскій палац відкритий для відвідувачів, музей знаходиться у веденні Державного Ермітажу.
Далі ми продовжуємо шлях, слідуючи вздовж гранітної Адміралтейської набережній. Зліва-за проїзною частиною жовтий павільйон Адміралтейства з монументальної аркою. Вінчає павільйон флагшток з розвиваються Російським прапором. Далі йде цілий ряд особняків середини XIX століття, який завершується ще одним павільйоном Адміралтейства . Він відзначений прапором Андріївським. До 1840-х років Адміралтейство залишалося верф'ю. Між павільйонами забудови не було, а розміщувався великий П-подібний двір, де стояли стапелі і велося виробництво суден. Новозбудовані кораблі спускали прямо на Неву. Потім верф переїхала і на її місці виникла Адміралтейська набережна з пам'ятником «Цар-тесля» , Який ви бачите праворуч. з сайту hellopiter.ru
Поступово набережна виводить нас на Сенатську площу, яка розкривається в сторону Неви відразу за адміралтейством . Одна з меж площі сформована бічним фасадом Адміралтейства , Навпаки жовте з білими колонами і численної скульптурою будівлю Сенату і Синоду .

У глибині площі, за зеленню Олександрівського саду видніється величний золотий купол Ісаакіївського собору , А в центрі кінний пам'ятник Петру I .

Цей пам'ятник, який є одним із символів Північної столиці, з легкої руки О. С. Пушкіна Петербуржці називають «Мідний вершник» . з сайту hellopiter.ru
З Адміралтейської набережній ми повертаємо наліво і йдемо вздовж протяжного будівлі Сенату і Синоду, огинаючи Сенатську площу.

зліва тягнеться Олександрівський сад , Направо перпендикулярно йде Конногвардейский бульвар. До середини XIX століття на його місці пролягав канал, по якому в Адміралтейство доставляли корабельний ліс. Тут же розміщувалася слобода Кінногвардійського полку.

До наших днів зберігся   Конногвардейский манеж   , Його ми бачимо праворуч До наших днів зберігся Конногвардейский манеж , Його ми бачимо праворуч. У другій половині XX століття в цій будівлі, вхід в яке оформлено фігурами Диоскуров, знаходиться Центральний виставковий зал.
грандіозний будинок Ісаакіївського собору формує відразу дві площі. Сенатську площу ми залишили позаду, попереду-площа Ісаакіївська.

Ансамбль площі формувався довгі роки, тому тут можна побачити споруди першої половини і середини XIX століття: Ісаакіївський собор , Маріїнський палац , Кінний монумент імператору Миколі I ; а так же будівлі, побудовані на початку XX століття: готель «Асторія» і будівлю Німецького посольства .

перед Маріїнським палацом , Через Миття перекинутий синій міст , Який має ширину сто метрів і вважається самим широким мостом не тільки в Санкт-Петербурзі, але і в Європі.
перед   Маріїнським палацом   , Через Миття перекинутий   синій міст   , Який має ширину сто метрів і вважається самим широким мостом не тільки в Санкт-Петербурзі, але і в Європі Відвідавши Ісаакіївський собор і помилувавшись на панораму міста з його колонади, ми завершуємо перший екскурсійний день. Недалеко від Ісаакіївській площі розташована станція метро «Адміралтейська».

До неї можна дійти, звернувши з площі направо на вулицю Малу Морську (зі сторони готелю «Асторія»). До Ісаакіївській площі примикає провулок Антоненко, тут можна відвідати дві недорогі столові.
Якщо ви не дуже втомилися, тоді перейдіть через Синій міст і поверніть праворуч. Пройшовши по набережній Мойки приблизно 10 хвилин, ви опинитеся перед легендарним Юсуповським палацом (Мийка 94). Тут відкрито музей, можна помилуватися інтер'єрами, а так само відвідати екскурсію «Вбивство Распутіна». з сайту h ellopiter.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация