Вихідні в Росії: Самоцвітні історії Уралу

  1. 3 ДЕНЬ. Уральська золота, ШАХТА МУЗЕЙ-В Березовський, ГІРСЬКІ САМОЦВІТИ
  2. СТІЛЬКИ КОШТУЄ ТУР «самоцвітними ІСТОРІЇ УРАЛА»
  3. У КОГО КУПИТИ ТУР

Нижній рівень храму символізує підвал Іпатіївського будинку, а верхній - Незгасиму лампаду, яка запалена в пам'ять про трагічні події

Нижній рівень храму символізує підвал Іпатіївського будинку, а верхній - Незгасиму лампаду, яка запалена в пам'ять про трагічні події. Пам'ятник сім'ї імператора зображує їх останню путь - вони спускаються в підвал, з якого вже не повернуться.

Потім на автобусі вирушимо в околиці Єкатеринбурга. Останки царя і його рідних були перевезені за 25 кілометрів від міста на занедбаний рудник і скинуті в шахту Ганіною Ями - так місцеві називали Исетский рудник, яким в середині XIX століття володів підрядчик Гаврило на прізвисько Ганею (тому «яма» - рудник - і названа « Ганіною »). Останки царствених мучеників були скинуті в шахту рудника № 7. Нині на цьому місці розташований православний чоловічий монастир в честь Святих Царствених Страстотерпців.

На території урочища Ганіна Яма встановлений і зворушливий пам'ятник невинно убієнним царським дітям, навколо якого безмовно височіють сосни. І Храм на Крові, і Ганіна яма - місця, в яких було відкрито новий, трагічний, параграф в історії Росії. Тут це особливо відчувається - навіть діти розмовляють тут напівпошепки.

Перший і головний храм монастирського комплексу - Храм Святих Царствених Страстотерпців. Він був побудований ще в 2000 році. На дзвіниці храму дзвонять вісім дзвонів - на честь восьми членів царської сім'ї.

Повертаємося в Єкатеринбург, де після заселення в готель у нас є ще час погуляти по місту і повечеряти в місцевому кафе. Що подивитися в Єкатеринбурзі самостійно? Головні пам'ятки зосереджені в центрі міста.

Насамперед радимо звернути увагу на пам'ятники. Своїми незвичайними вуличними пам'ятниками Єкатеринбург знаменитий на всю Росію, і навіть за її межами - тут є і нульовий кілометр, і пам'ятник винахіднику велосипеда, і перший пам'ятник банківській карті, і навіть монумент сантехніку Афоні.

Місцевий «Арбат» - це пішохідна вулиця Вайнера, як раз тут можна вибрати кафе, де повечеряти, пройтися по магазинах.

Або - сфотографуватися на тлі різноманітних скульптурних композицій з бронзи, присісти близько Берлінського ведмедики і погуляти фонтану.

Увечері на проспекті Леніна можна дійти до набережної Плотінка, щоб насолодитися чудовим краєвидом: по берегах Исети включається підсвічування. Над річкою височіють місцеві висотки ділового центру міста - вежа Исеть висотою 209 м в Єкатеринбург Сіті, наприклад, обігнала колишній найвищим до цього в місті хмарочос «Висоцький».

Тут, на проспекті Леніна, зосереджені і інші архітектурні пам'ятки Єкатеринбурга. Вашу увагу обов'язково приверне будинок Севастьянова - маєток уральського підприємця. Це єдиний зразок готично-мавританського архітектурного стилю в усьому регіоні.

Але якщо хочете більшого - підніміться на оглядовий майданчик на 52-му поверсі хмарочоса «Висоцький». Перед вами з висоти 186 метрів місто розкинеться як на долоні. До здачі вежі Исеть «Висоцький» вважався самим північним хмарочосом світу. Кожному відвідувачеві оглядового майданчика тут видається спеціальна програма, завдяки якій можна отримати інформацію про будь-яку вас об'єкті. Вхід сюди платний, а безкоштовно подивитися на місто можна з Метеогоркі.

До речі, не забудьте, що для швидкого переміщення між районами в місті є метро - і в ньому теж цікаво побувати.

Поруч з хмарочосом «Висоцький» стоїть бронзовий пам'ятник співакові і його дружині Марині Владі. Лірична скульптура нагадує про романтичну «Баладі про кохання» Володимира Висоцького.

До речі, Єкатеринбург цікавий туристу тим, що місцевими жителями він ділиться не на «райони», а, як і, наприклад, Париж - на «квартали». Наприклад, місце, де знаходиться Храм на Крові, називається «Святий квартал».

Наприклад, місце, де знаходиться Храм на Крові, називається «Святий квартал»

А навпроти нього - Літературний квартал. Тут можна подивитися не тільки на пам'ятник Пушкіну і відвідати музей Мамина-Сибіряка, а й зазирнути в музей ляльок та дитячої книги «Країна чудес», щоб з подивом дізнатися в унікальних маріонеток і ляльках героїв улюблених казок.

2 ДЕНЬ. СЕСТРА Пізанська вежа на Уралі, старообрядців і ГОНЧАРНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС

СЕСТРА Пізанська вежа на Уралі, старообрядців і ГОНЧАРНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС

Після сніданку їдемо за сотню кілометрів від Єкатеринбурга в місто Невьянск - невелике провінційне містечко на березі річки Нейви. Тут хилиться до землі знаменита на весь Урал вежа, побудована архітектором і меценатом Акінфієв Демидовим. Уральська вежа є «родичкою» Пізанської вежі через архітектурної задумки її творця, хоча раніше вважалося, що ця споруда довелося добудовувати під кутом через грунтових вод. За місцевою легендою, відхилення в південно-західному напрямку в бік Тули символізує повагу до малої батьківщини купців Демидових. Але, можливо, і це міф, про який можна посперечатися.

Але, можливо, і це міф, про який можна посперечатися

«Невьянськ башта» увійшла в список найвідоміших падаючих і похилих веж світу. Висота споруди XVIII століття - 57,5 ​​метрів, тобто вона вище башти в Пізі. А ось відхилення осі - 1,86 м - сильно менше ніж у Пізанської «сестри» (там - 4,6 м). Вежу будували з червоноглиняних цегли, глину для яких майстрові розминали голими ногами - це дозволяло намацати і видалити потрапили в неї камінчики. Після випалу, як свідчить легенда, кожна цеглина скидали з висоти, перевіряючи на міцність. Деякі фахівці вважають, що ваговитість цегли теж могла стати причиною відхилення вежі.

Деякі фахівці вважають, що ваговитість цегли теж могла стати причиною відхилення вежі

Шпиль вежі, що цікаво, виступає в якості громовідводу, причому уральські майстри застосували цей винахід раніше, ніж воно було офіційно запатентовано Бенджаміном Франкліном: так-так, до флюгеру у вигляді прапора з гербом сімейства Демидових було підведено заземлення.

Піднятися на оглядовий майданчик Невьянском вежі можна по гвинтових сходах - до речі, нахил споруди тут не відчувається. З верхніх ярусів можна побачити Нев'янськ, старовинний уральський промислове місто, точно таким же, яким він був сотню років тому.

Після оглядового майданчика Невьянском вежі зійдіть в підвал - тут були виявлені людські скелети, кайдани та інші артефакти. Про господаря вежі в народі ходили легенди, що поганих майстрів, які не справляються зі своєю роботою, він замуровує в стінах. Тут у вас виникне відчуття, що це були не просто легенди.

Тут у вас виникне відчуття, що це були не просто легенди

Є тут і «слухова» кімната - в ній Демидов підслуховував розмови незговірливих ревізорів. Чутність така, що легко зрозуміти навіть шепіт за стіною.

Чутність така, що легко зрозуміти навіть шепіт за стіною

Ще одна особливість Невьянском вежі - діючий старовинний годинниковий механізм. Закордонні куранти з музичним боєм обійшлися Демидову в 5000 рублів золотом - за тодішніми мірками це фантастичні гроші. Щоб зрозуміти ціну 5000 рублів досить вказати, що 500 рублів коштував тоді найбільший в Архангельську двощогловий корабель водотоннажністю 90 тонн, а працівник на будівництві тієї ж Невьянском вежі отримував 5 копійок в день. Відповідно, за ціну курантів Демидов тоді міг спорядити повноцінну морську ескадру.

Цікаво те, що куранти - не тільки найдорожче, що є в цій будівлі, але, очевидно, і в усьому тодішньому Невьянська - будівництво вежі коштувало дешевше, ніж цей годинник - «всього» 4207 рублів. Вкладення Демидова, втім, виявилися виправданими: вже майже 300 років куранти працюють без ремонту. Дзвонять вони кожні 3 години, і якщо вдасться потрапити і послухати одну з двадцяти мелодій, загадайте бажання! Кажуть, збувається!

Після відвідин вежі їдемо до старообрядців - в село Нижні Таволги. Тут після обіду потрапимо на майстер-клас в Гончарній майстерні Масликова.

Це потомствені гончарі-старообрядці, які виводять нехитру глиняний посуд з тієї ж червоної глини, з якої були зроблені цеглу Невьянском похилій вежі. Подивимося на справжнісіньку гончарну майстерню в бревенчатой ​​хаті з тесаними статями і самі спробуємо зробити шедевр з глини.

З магазинчика при майстерні з собою обов'язково візьміть глиняні горщики для жаркого і глечики для молока і вершків - коштують вони недорого, і навіть ринкове молоко зберігається в них на кілька днів довше.

Ближче до вечора повертаємося в Єкатеринбург, де можна провести вільний час з користю, відвідавши не тільки вподобане кафе для вечері, але і знову прогулятися по історичному центру міста - наприклад на «Дамбі». Тут можна прогулятися по містку, на кованих гратах якого розвішані численні "весільні" замки, які вішають сюди уральські наречені в знак фортеці їх союзу.

Тут же неподалік виліплений з бронзи герой телесеріалу «Щасливі разом» Гена Букін сусідить з таким же бронзовим Майклом Джексоном, а неподалік від футуристичної «Спіралі часу» стоїть і оригінальний пам'ятник закоханим. Взимку турботливі екатерінбуржци одягають їх в в'язані кофти.

Любителі кіноепопеї «Пірати Карибського моря» можуть ще раз повернутися на вулицю Вайнера - тут їм припаде до смаку фонтан «Кракена», офіційна назва якого - «Машина часу». Схоже на щупальця, правда?

Є в Єкатеринбурзі свій цирк і дендрарій, неподалік від якого, на вул. Куйбишева, 75, є «точка перетину фінансових потоків». Тут, як кажуть місцеві байки, можна «зарядитися енергією грошей», тому саме сюди приїжджають єкатеринбурзькі молодята.

Так, якщо ви ще вчора не дісталися до символічного пам'ятника клавіатурі на набережній річки Ісеть (за співзвучністю - I-мережу), то варто це зробити сьогодні. Монумент складається з 86 клавіш, розташованих в розкладці QWERTY, а маса кожної клавіші складає близько 80 кг. Мало того, що ця клавіатура - найбільша в світі, так ще й на ній можна відпочити - кожна кнопка служить імпровізованій лавкою (проте не забувайте, що вони зроблені з бетону).

А ще красиво провести вечір в Єкатеринбурзі можна в місцевому театрі - їх тут так багато, що вибрати можна на будь-який смак, від Театру «Коляда» до Державного театру опери та балету.

3 ДЕНЬ. Уральська золота, ШАХТА МУЗЕЙ-В Березовський, ГІРСЬКІ САМОЦВІТИ

Уральська золота, ШАХТА МУЗЕЙ-В Березовський, ГІРСЬКІ САМОЦВІТИ

Після сніданку звільняємо номери і вирушаємо на екскурсію в Уральський геологічний музей. Він, як і логічно було б припустити, знаходиться при Уральському гірничому університеті.

Він, як і логічно було б припустити, знаходиться при Уральському гірничому університеті

Тут дивимося справжні скарби, за які будь-пірати віддали б все на світі: самородки золота і платини, дорогоцінні камені і самоцвіти - від аметистів і топазів до малахіту і смарагдів - всього понад 40 тисяч унікальних експонатів. Мінералогічних музеїв подібного класу видовищності, мабуть, не знайти у всій країні.

Мінералогічних музеїв подібного класу видовищності, мабуть, не знайти у всій країні

Після обіду відвідаємо майстер-клас з ліплення уральських пельменів, а потім їдемо в місто Березовський, за 40 км від Єкатеринбурга в дивовижний музей, в який перетворена музей-шахта з видобутку золота. Колись тут 270 років тому успішний селянин знайшов першу уральське золото, сьогодні в Березівському досі функціонує найстаріший з працюючих в світі золотодобувний рудник.

Колись тут 270 років тому успішний селянин знайшов першу уральське золото, сьогодні в Березівському досі функціонує найстаріший з працюючих в світі золотодобувний рудник

За майже три століття тут змогли добути близько 150 тонн золота. Спустимося в напівтемрява і холод, щоб розглянути штольні, штреки з рейковими шляхами для ручних вагонеток - все, що оточує шахтарів і надає романтичний ореол цієї чоловічої професії.

Спустимося в напівтемрява і холод, щоб розглянути штольні, штреки з рейковими шляхами для ручних вагонеток - все, що оточує шахтарів і надає романтичний ореол цієї чоловічої професії

Повертаємося на автобусі в Єкатеринбург і збираємося додому. Але перед від'їздом настійно радимо відвідати ще один пам'ятник в Єкатеринбурзі біля станції метро «Динамо» - святим благовірним Петру і Февронії. Ці муромские князі - православні покровителі сім'ї, вірності і шлюбу. З пам'ятником пов'язана міська прикмета - молодятам (або вже одруженим парам) удвох потрібно одночасно доторкнутися до сувою, який тримає в руках Февронія, і тоді вони будуть разом все життя.

СТІЛЬКИ КОШТУЄ ТУР «самоцвітними ІСТОРІЇ УРАЛА»

Це один із самих економічних і тому особливо приємних турів вихідного дня - вартість, в залежності від готелю, коливається від 12499 до 13299 руб. на людину. У цю суму входить дворазове харчування, проживання в тризірковому готелі, супровід групи гідом, вхідні квитки в музеї екскурсійної програми, майстер-клас. З собою вам знадобиться невелика сума грошей на сніданок в день прибуття, вечері і на розваги у вільний час.

У КОГО КУПИТИ ТУР

Туристичний брендовий маршрут «Самоцвітні історії Уралу» затверджений Комітетом з імпортозаміщення в туризмі при Міністерстві культури РФ як частина федерального проекту «самоцвітними кільце Уралу» і з'явився в продажу у багатьох російських туроператорів.

Що подивитися в Єкатеринбурзі самостійно?
Схоже на щупальця, правда?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация