Виховання дітей у різних культурах

  1. Методи виховання дітей у єврейських сім'ях
  2. Основи виховання в казахських сім'ях

Ще з давніх часів у російській суспільстві зразковою вважалася саме та сім'я, в якій діти виховувалися у відповідності з усіма моральними принципами. Жінка ж повинна була бути зразком для наслідування своїм чадам. Згодом практично нічого не змінилося. Адже багато батьків вважають за краще виховувати розумного, морального й освіченого дитини. Завдяки таким якостям, на їхню думку, йому буде набагато легше адаптуватися і реалізуватися в цьому житті.

Ще з самого раннього віку сім'я спрямовує почуття, волю і свідомість дитини. Він повинен засвоїти для себе основні навички спільної праці, а також певні моральні норми і цінності. Саме це і вважається основною метою виховання дітей в російських сім'ях. В основі ж лежать гуманні принци. Не дарма сім'ю прийнято вважати найвищою суспільною щаблем в житті кожної людини.

Методи виховання дітей у єврейських сім'ях

На сьогоднішній день західною цивілізацією було накопичено досить багато знань і досвіду в галузі освіти і виховання дітей. Більша ж частина даної обізнаності припадає саме на традиційну культуру європейських народів, зокрема єврейську.

Правильне виховання в єврейській родині має обов'язково відображати динаміку відносин між самим безпосередньо людиною і його Творцем. Тому ще з малих років дітям починають прищеплювати віру і любов до Вищого, а також страх перед Ним. Крім цього, батьки вчать своїх чад повазі і іншим високим моральним цінностям. Дитина повинна побоюватися наслідків свого незадовільного або неправильної поведінки, за яке буде застосовуватися покарання. Звичайно, не можна сказати, що єврейське виховання є негуманним. У даних сім'ях просто застосовуються більш жорсткі заходи, ніж, наприклад, в російських.

Основи виховання в казахських сім'ях

У казахських сім'ях вихованню дітей приділяється досить велике значення. При цьому застосовується основний принцип «Улкен-Кiшi» (тобто старший - молодший). Якщо говорити в загальних рисах, то він є основою будь-якого виховання людини у казахів. Суть даного принципу полягає в тому, що старший повинен бути прикладом для наслідування молодшому. Згідно з традиціями, молодший син не утворює самостійного господарства, так як залишається спадкоємцем батьківського вогнища - кара шанирак. Саме за такою ієрархії і формуються казахські сім'ї.

Підводячи підсумок, можна відзначити, що незалежно від культури, традицій і світогляду виховання дітей в різних сім'ях - є фундаментальною основою, яка в майбутньому дає можливість стати повноцінним громадянином своєї громади.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация