Виховання дітей молодшого шкільного віку (Тема 3)

Серія тим за віковою вихованню: "На початку шляху"

Всі статті з цієї серії:
від 3 до 7 років ; від 7 до 10 років ; від 10 до 14 років ; від 13 до 17 років (перше кохання); від 14 до 17 років (шлях дорослішання).

(7-10 років)

Виховання дітей від 7 до 10 років має свої унікальні особливості. Уміння мотивувати дітей, допомагати їм в інтелектуальному розвитку, роль батька - все це важко переоцінити в даний період.

Дитина тільки недавно пішов у школу Дитина тільки недавно пішов у школу! Батьки навчили його найголовнішого: як адаптуватися в колі нових друзів, як правильно робити вибір, як вирішувати проблеми з однолітками. Якщо дитина цього не навчений, він переживає стрес за стресом і шкільне життя може стати для нього нестерпним. Негативні враження можуть залишатися з непідготовленими до школи дітьми на роки. На превеликий жаль, деякі з них стають ізгоями в класі. Над ними починають знущатися, сміятися, принижувати і навіть б'ють. Не завжди класні керівники можуть припинити кепські витівки однокласників, адже багато що відбувається за їх спинами. Я отримую чимало листів на цю тему. Зазвичай причина знаходиться в батьківському домі, де дітей не навчили спілкуванню з іншими дітьми і дорослими, не показали, як вирішувати конфлікти, як реагувати на провокації. Діти можуть мати проблеми в школі, якщо вони не привчені до гігієни, охайності та самостійності.

З раннього дитинства необхідно показати своїм дітям, як потрібно спілкуватися з незнайомими і сторонніми людьми, які приходять до вас в гості. Я пам'ятаю своє здивування, коли була серед чималої кількості гостей в одній сім'ї. Була доброзичлива і радісна обстановка - прекрасне спілкування, спів, дивовижні історії з життя. З нами знаходився 4-х річний син господарів. Потім він кудись пропав. І раптом через деякий час з'являється цей «гостинний маленький господар» з підносом в руках. На таці в маленьких чашечках він розташував власноруч приготований коктейль для гостей. Очі його світилися від щастя. Він зробив приємне всім. Виріс цей хлопчина і в колективі заслужив гарну репутацію - «жилетки для сліз». Його сприймали як чуйного помічника і радника, друга і приятеля. Причому він мав багато друзів.

Подавайте в цьому приклад своїм дітям! Будьте гостинними і радісними в своїх будинках!

мотивація

Величезне значення для успішного навчання дитини має мотивація. Якщо її немає, то ніщо не може змусити дитину з полюванням вчитися з будь-якого предмету. Часто батьки скаржаться, що діти після 8-9 років не хочуть ходити в музичну школу. І з віком це небажання тільки посилюється. Така нелюбов до музики може бути викликана кількома причинами:

1. Невміння дитини цілеспрямовано добиватися результату. З п'яти-шести років необхідно на маленьких домашніх прикладах показувати дитині, як потрібно долати труднощі, досягати результату. Підтримуйте його зусилля в подоланні труднощів, помічайте його старання і хваліть. Найлегше в цьому плані з дітьми-сангвиниками, рухливими, веселими і оптимістичними. У них все виходить без особливих зусиль. Чи розуміють і запам'ятовують вони швидко, на ходу. Якщо зустрічаються труднощі, вони не губляться, просто «переступають» через них і йдуть далі.

2. Дитина не бачить ніякого сенсу в заняттях. Відсутність мотивації стосується і інших предметів. Часто від дітей можна почути: «А навіщо мені цей англійський (хімія, історія, біологія)?» І якщо ніхто не може переконати їх у зворотному, то значить і вчити цей предмет не обов'язково. Особливо це «працює» після 10 років.

Мотивація - це найсильніший стимулятор для інтересу, посидючості, позитивних емоцій у навчанні. Якщо ваша дитина не хоче вчитися, знайдіть стимул, збудіте в ньому хорошу мотивацію, щоб він переконався в необхідності того, до чого його примушували. Тоді він буде долати труднощі, якими б вони не були. Одного разу на одну з моїх консультацій жінка привела восьмирічну дочку, тому що вважала, що з її психікою не все гаразд. Ця мама ніяк не могла змусити дівчинку вчитися. Бесіда з цією дитиною ніяк не впливала на її настрій, поки дівчинка не помітила на полиці красиву ляльку. Вона дбайливо взяла ляльку в руки і не могла відірвати від неї сяючого погляду. «Ось вона мотивація!» - подумала я. Хоча, на мій погляд, це не могло бути мотивацією для 8-річної дівчинки. Проте я вирішила спробувати! Я їй пообіцяла подарувати цю чудову ляльку, якщо вона закінчить школу з гарними оцінками. Дівчинка з радістю погодилася. Ми з мамою домовилися, що вона буде нагадувати доньці про майбутнє подарунок. Згодом я була здивована, коли дізналася, що це спрацювало. Дівчинка і через 3-4 роки намагається вчитися добре. До того ж, їй сподобалося вчитися. Вона не забула про ляльку, але ця сильна мотивація допомогла їй полюбити сам навчальний процес.

інтелект

З раннього дитинства і до 7-8 років діти активно розвиваються в інтелектуальному плані. Розвиток інтелекту залежить від зацікавленості та поінформованості батьків в тому, що їм в цьому плані необхідно зробити для дітей. Багато що потрібно робити спільно: складати, співати, розповідати, придумувати гри, читати, робити сюрпризи і т. Д. Якщо все це з раннього дитинства робиться, то в таких сім'ях немає особливих проблем з комп'ютерною або ігровою залежністю. Багато батьків просять психологів допомогти їхнім дітям в проблемі комп'ютерної та ігрової залежності, після того як вони вже з головою занурилися в це болото. Але всім потрібно пам'ятати, що сім'я і активний інтерес до неї, приємне спілкування може легко попередити це велике зло.

У розглянутий період дуже важливим обов'язком батьків є бесіди з дітьми про сім'ю як про осередок суспільства, про права та обов'язки кожного члена сім'ї, про взаємодопомогу, про співчуття і співчуття до маленьких або стареньким. Дівчаткам і хлопчикам потрібно розуміти на своєму рівні найпотаємніші теми про секс і про ставлення підлог. Батько і мати повинні бути готові розповісти їм про це. Не очікуйте, коли десь в підворітті вашим дітям виллють на голову «відро брудних помиїв» з приводу цієї теми. Нехай ваші діти будуть джерелом чистої інформації для інших дітей. Якщо ви віруючі, то розкажіть дітям про те, як Бог створив першу сімейну пару і які відносини стали для них великим благословенням. Необхідно також їм розповісти про те, як згодом диявол і гріх перекрутили чисті стосунки між чоловіком і жінкою. Про те, яким прокляттям сьогодні є відносини між чоловіком і жінкою поза сім'єю. Скільки горя в кінці кінців принесли близькість, поцілунки і обійми в безладних зв'язках.

Заздалегідь готуйте дітей до розуміння правильної моделі сім'ї. Доносите до їх свідомості інформацію про права та обов'язки всіх членів сім'ї. До десяти років діти це вже добре повинні знати. Потім буде пізно.

Роль тата і мами

Вплив батька в цьому віці важко переоцінити Вплив батька в цьому віці важко переоцінити. Особливо хлопчики з п'яти років намагаються копіювати чоловічу поведінку. Вони допомагають мамі по господарству, захищають сестричку, навіть старшу, роблять подарунки мамі і іншим жінкам в будинку. І все це так, як робить тато. Варто було б тепер задати питання: «Скільки пап саме так чинять? Скільки з них дають приклад справжнього чоловічого поведінки своїм синам? »Звідки у нас з'являються дорослі 30-ти і 40-ка літні синочки, які не бажають працювати своїми руками, які не вміють прогодувати себе, не кажучи вже про сім'ю? Такі дорослі синочки формуються в дитинстві. Вони створюють свої сім'ї заради задоволення, а відповідальність покладають на батьків і їх фінанси. Це сьогодні сумний факт.

На жаль, в значній мірі хлопчики віддані на утримання і виховання жінкам. З раннього дитинства, якщо тато дуже зайнятий, хлопчик перебуває під опікою мами, бабусі, старших сестер, тіток. Підріс і пішов в дитячий сад. А там хто? Теж жінки. Далі - школа, в більшості своїй педагогічний склад - жінки. І так до 17-18 років. А де ж добрий приклад моделі чоловічої поведінки? Будується ця модель не просто на присутності тата в сім'ї або на його прогулянках з сином, а на ставленні тата до мами. Дитина в сім'ї повинен побачити, як правильно вирішуються конфліктні ситуації, як виявляється любов і співчуття, як співчувають і допомагають один одному батьки, як вони люблять один одного. У однієї маленької дівчинки запитали, як її тато називає маму. Вона обурено подивилась на того, хто задав питання, і сказала: «Він її не називає, він її любить!»

Дівчинка в цей період розвитку надзвичайно важливо слухати батька, його поради, його думка з приводу того, як вона одягається, як виглядає, хто їй подобається, хто не подобається. Якщо батько правильно і з любов'ю ставився до дочки, то у неї складеться очікувана модель поведінки коханого чоловіка - він обов'язково повинен бути схожий на батька. До 10 років ця модель вже починає працювати підсвідомо, до 12-13 років починається свідомий вибір. Ось чому дівчатка, у яких немає батька або ставлення тата не відповідає потребам психіки дочки, до 13 років починають шукати можливість заповнення цієї порожнечі. Вони починають шукати ту міцну руку, яка могла б їх захистити. Знаходять, на жаль, зовсім інше.

Приділяйте увагу своїм дітям! Знайте, чого вони потребують перш за все, щоб бути щасливими. Заповнюйте їх найважливіші потреби. Не обмежуйтеся банальної стурбованістю, переживаючи лише про те, чим їх нагодувати і будь-що їх одягнути.

Всі статті з цієї серії:
від 3 до 7 років ; від 7 до 10 років ; від 10 до 14 років ; від 13 до 17 років (перше кохання); від 14 до 17 років (шлях дорослішання).

НА ПОЧАТОК СТОРІНКИ

Автор: Лідія НЕЙКУРС, сімейний консультант / «АКЦЕНТ»

Часто від дітей можна почути: «А навіщо мені цей англійський (хімія, історія, біологія)?
Варто було б тепер задати питання: «Скільки пап саме так чинять?
Скільки з них дають приклад справжнього чоловічого поведінки своїм синам?
»Звідки у нас з'являються дорослі 30-ти і 40-ка літні синочки, які не бажають працювати своїми руками, які не вміють прогодувати себе, не кажучи вже про сім'ю?
А там хто?
А де ж добрий приклад моделі чоловічої поведінки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация