Виховательна робота

  1. Куратори щотижня проводять в групах заходи за такими напрямками:
  2. Участь в Республіканської акції «Білорусь без тютюну»
  3. Відвідування театру групою 1119 (куратор Гольцева М.В.)
  4. Групи один тисяча сто двадцять один і 1122 (куратор Дорошевич О. Л.) готуються до Дня матері
  5. Відвідування Національної бібліотеки
  6. День матері
  7. Відвідування Білоруського Державного музею історії Великої Вітчизняної війни
  8. Життя, присвячене ідеалам гуманізму
  9. Зустріч з ветераном Великої вітчизняної війни
  10. «Лiтаратурна-Музична iмпреза, присвечаная творчасцi У. Караткевiча»
  11. Легенди рідного краю
  12. XIX Білоруський енергетичний та екологічний форум
  13. Зустрічі з цікавими людьми
  14. Відкрите виховний захід: «Професія, в якій немає місця байдужості»

Процес виховання студентів на кафедрі нерозривно пов'язаний з формуванням особистості майбутнього фахівця. Він спрямований на розвиток у них системи переконань і якостей, необхідних для морального, громадянського і професійного становлення молодих людей, на надання їм допомоги в життєвому самовизначенні. На всіх виховних заходах куратори кафедри постійно акцентують увагу студентів на важливості розвитку морально-етичних та професійно-значущих якостей, вчать студентів гуманного ставлення до пацієнтів, членам їх сімей, ефективному спілкуванню при проведенні обстеження і лікування.

Застосовуючи різні форми і методи виховної роботи, куратори кафедри впливають на становлення багатьох якостей особистості студентів. Виховний ефект будь-якого заходу залежить перш за все від його емоційного настрою. Виклик емоцій і суб'єктивних переживань зачіпає мотиваційну сферу психіки і веде до цілеспрямованої діяльності студентів. А це багато в чому залежить від особистості куратора, від того, який настрій він приносить в аудиторію. Всім кураторам нашої кафедри притаманні оптимізм праці, тобто віра в те, що кожен студент має шанс на успіх, гарне почуття гумору, демократизм відносин, любов до студентів.

Куратори щотижня проводять в групах заходи за такими напрямками:

  • Ідеологічне і цивільно-патріотичне виховання
  • Морально-правове та сімейне виховання
  • Виховання культури трудової і професійної діяльності
  • Формування здорового способу життя та навичок безпечної життєдіяльності, екологічної культури
  • Виховання етичної, естетичної культури, культури побуту і дозвілля.

Важливою метою роботи кураторів є надання студентам допомоги в адаптації до нових умов життя, в освіті та згуртуванні студентського колективу. На нашій кафедрі велика увага приділяється формуванню усвідомленого, мотивованого бажання добре вчитися. У міру необхідності проводиться індивідуальна робота зі студентами з питань успішності.

Викладачі кафедри, які курирують студентські групи, виховують самостійність студентів, стимулюють їх інтелектуальну і громадську активність, вчать користуватися різними джерелами знань, самостійно вирішувати виникаючі проблеми.

З метою виховання здорового способу життя куратори щорічно проводять бесіди та конкурси плаката про раціональне харчування, шкоду куріння, вживання наркотиків, про правила поведінки в гуртожитках, на дорогах.

Куратори кафедри беруть активну участь у громадському житті університету. Наприклад, в університетському конкурсі «Кращий куратор року» старший куратор кафедри Іванова С.А. перемогла в номінації куратор-майстер, а доцент Межевич З.В. була нагороджена грамотою за індивідуальний і креативний підхід у вихованні студентів.

Куратори і студенти беруть участь в університетських конкурсах і конференціях. Наприклад, студенти груп, від своїх підшефних кафедрою, брали участь в факультетської конференції «Медицина в художніх образах», де зайняли 2 місце (гр 105 - куратор асистент Іванова С.А.), і 3 місце (гр 117 - куратор доцент Мансуров В.А. ).

Студенти і викладачі кафедри беруть активну участь у спортивному житті університету. Доценти Лещенко В.Г. і Гольцев М.В. брали участь в змаганнях зі стрільби на честь Дня захисників вітчизни, доцент Лещенко В.Г. нагороджений дипломом II-го ступеня.

Куратори регулярно здійснюють спільно зі студентами походи в театри, музеї, на виставки.

Екскурсія в Художній музей, група 1108

Екскурсія в Художній музей, група 1108

12 грудня 2018 року Посольством Азербайджанської Республіки в Республіці Білорусь було проведено збори, присвячені лідеру азербайджанського народу Гейдару Алієву. У заході взяли участь і наші азербайджанські студенти.

прибирання листя

Кураторський годину «Моя мала батьківщина», група 1119, куратор Межевич З.В.

В

Проведення Єдиного дня інформування

Святкування Дня матері

Відвідування Національного художнього музею Білорусі, група 1120, куратор Селицкий К.Л.

Акція «Ми проти куріння»

100 років ВЛКСМ, гр 1105, куратор Шеламова М.А.

А

16 листопада 2018 р. на кафедрі медичної і біологічної фізики відбулися збори азербайджанського земляцтва БДМУ, на якому було обрано нового голову земляцтва і його заступники. Всі присутні одноголосно проголосували за обрання головою азербайджанського земляцтва БДМУ Зульфігарова Шахрияра (студент 5-го курсу стоматологічного факультету), його заступниками стали Алієва Фідан (студентка 5-го курсу лікувального факультету) і Исрафилов Ісмаїл Нізамі огли (студент 2-го курсу факультету іноземних учнів ).

Збори пройшли в теплій і дружній обстановці. Крім організаційних процедур, були обговорені питання навчання, побуту, дозвілля студентів, а також визначені плани подальшої взаємодії між кафедрою і азербайджанським земляцтвом.

Крім організаційних процедур, були обговорені питання навчання, побуту, дозвілля студентів, а також визначені плани подальшої взаємодії між кафедрою і азербайджанським земляцтвом

Куратором гр. 1110 Межевич З.В. було проведено цикл заходів з презентаціями під загальною назвою «Мій рідні кут» (8 заходів)

Участь в Республіканської акції «Білорусь без тютюну»

Куратори проводять єдині дні інформування

Куратори проводять єдині дні інформування

Відвідування театру групою 1119 (куратор Гольцева М.В.)

У групі 1102 протягом навчального року було проведено цикл кураторських годин під загальною назвою «Моє рідне місто» (куратор Межевич З.В.)

27 жовтня на кафедрі відбулася зустріч студентів першого курсу лікувального факультету (гр. 1121 і тисячу сто двадцять два, куратор О.Л. Дорошевич) з заступником голови «Тавариства білоруський школи», керівником програм по медіаграмотності Тамарою Мацкевич. На сьогоднішній день медіаграмотність і медіакомпетентность стали частиною професійної субструктури фахівців, умовою соціалізації особистості в сучасному медіа-, фактором успішності людини в мінливому соціумі, засобом пізнання полікультурного світу і отримання нових знань, способом самопрезентації та реалізації потенційних можливостей особистості.

Під час зустрічі були розказані базові принципи та інструменти перевірки інформаційних джерел. На конкретних прикладах студенти самостійно, використовуючи певні кроки і алгоритми, пробували оцінити і розпізнати «фейковий» новини в ЗМІ.

Хочеться відзначити, що зустріч викликала теплий прийом у студентській аудиторії і пройшла на білоруській мові.

Студенти лечфака беруть участь у прибиранні університетської території

Студенти лечфака беруть участь у прибиранні університетської території

У 1110 групі (куратор Межевич З.В.) проводять цикл заходів під загальною назвою «Мій рідні кут», куди входять розповіді і презентації про своє рідне місто, про відомих людей і відомих лікарів.

Групи один тисяча сто двадцять один і 1122 (куратор Дорошевич О. Л.) готуються до Дня матері

) готуються до Дня матері

3 березня білоруській столиці виповнилося 950 років. Історію міста прийнято вести від першої згадки в письмових джерелах. Таким є «Повість временних літ». До цієї дати кафедра медичної і біологічної фізики спільно з бібліотекою і співробітниками журналу «Маладосць» приурочили літературно-музичне та історичне подорож Впрошлом Мінська. На зустрічі були присутні студенти першого курсу лікувального факультету. Також завдяки журналу «Маладосць» відбувся круглий стіл, де обговорювалися питання інтернету, його користі і шкоди.

Також завдяки журналу «Маладосць» відбувся круглий стіл, де обговорювалися питання інтернету, його користі і шкоди

У групі 1117 (куратор Жуковська В.А.) був проведений відкритий кураторський годину «Традиції святкування Нового року і Різдва в різних країнах»

27 жовтня за керівництвом куратора Межевич З.В. в групі 1102 організовано та проведено виховну годину про традиції, відомих людей своєї малої Батьківщини, а також показана презентація «Телехани».

в групі 1102 організовано та проведено виховну годину про традиції, відомих людей своєї малої Батьківщини, а також показана презентація «Телехани»

Відвідування Національної бібліотеки

Національна бібліотека - візитна картка Білорусі. Сьогодні це не тільки багаті зібрання книг, але і величезний мультифункціональний центр, де поєдналися високі технології, ультрасучасний дизайн і незвичайна архітектура. Завдяки БРСМ нашого університету студенти першого курсу групи 1119 (куратор Гольцева М.В.) та 1105 (куратор Дорошевич О.Л.) 26 жовтня відвідали з екскурсією Національну бібліотеку, де була проведена оглядова екскурсія, на якій студентам розповіли про історію бібліотеки, ознайомили з її структурою. В рамках екскурсії відвідали Музей книги, де ознайомилися з розвитком білоруського друкарства в контексті всесвітньої історії книги, з сучасними тенденціями світової і вітчизняної видавничої діяльності. У музеї книги більше трьохсот унікальних книжкових пам'яток із фондів Національної бібліотеки Білорусі: рукописні і стародруки, рідкісні книги XIX-XX ст. Серед експонатів знаходиться перлина колекції - книги Біблії (1517-1519) білоруського першодрукаря Франциска Скорини.

В кінці екскурсії відвідали оглядовий майданчик, яка знаходиться на самому даху бібліотеки і має майже круглу форму. З неї відкривається гарний вид на проспект Незалежності і мікрорайон Схід - 1. Після відвідин відкритої оглядового майданчика спустилися вниз, де ще раз насолодилися красивим видом з закритого переходу.

День матері

День матері - свято міжнародний. Вшанування жінки-матері має багатовікову історію, практично у всіх культурах здавна шанується мати. У Білорусі День матері відзначають щорічно 14 жовтня. Історія свята День матері йде корінням в релігійне свято - Покрова Пресвятої Богородиці, у всіх православних церквах в цей день проводиться святкове богослужіння. Вважається, що в 910 році в Єрусалимі чудесним чином Богородиця явила себе, під час богослужіння багато людей побачили в небі Мати Божу, яка покривала всіх тих, хто молиться широким білим покривалом (або покровом), намагаючись захистити всіх дітей божих. Саме тому День матері в Білорусі приурочений до такого важливого в православної релігійної традиції свята.

З іншого боку, історія свята лежить в шанобливому ставленні до жінок, які стали матерями - це тенденція простежується у всіх слов'ян. Всі ми сповнені теплих почуттів до цієї найважливішої батьківської фігурі в наших життях - тієї, що давала нам перші уроки любові і прийняття, духовності і терпіння, віддавала нам своє тепло і сили.

Як святкували День матері на кафедрі? Зрозуміло, свято підкріплений інформаційно - проводилися різноманітні лекції, круглі столи, присвячені темі материнства і самого свята, дискусії, а також були зроблені і відправлені листівки з поздоровленнями мамам.

Відвідування Білоруського Державного музею історії Великої Вітчизняної війни

Група студентів групи одна тисяча сто двадцять один разом з куратором Лубневской Г.Г. відвідали Білоруський Державний музей історії Великої Вітчизняної війни. Ознайомилися з експозицією музею, яка розповідає про подвиг білоруського народу в роки Великої вітчизняної війни і охоплює її події на території Білорусі, а також відображає ситуацію в світі напередодні і в перші роки II Світової війни.

Життя, присвячене ідеалам гуманізму

У групі 124 було проведено відкритий захід «Життя, присвячена ідеалам гуманізму», на якому була присутня заступник. декана лікувального факультету з виховної роботи Т.І. Ярошевич та 125 група. Студентка Девбунова Світлана виступила з доповіддю про вченого-експериментатора, основоположника світової трансплантології В.П. Деміхово, Макаенка Марія розповіла про свого земляка, заслуженого діяча науки і заслуженого лікаря БССР В.О. Морзоне, Голуб Марина представила доповідь про хірурга, доктора медичних наук, заслуженого діяча науки РБ, Академіку Білоруської АМН І.М. Гришине, про К.І. Гібенталя - лікаря, який першим запропонував спосіб лікування переломів за допомогою гіпсу розповіла студентка Прокопенко Анастасія, а також була представлена ​​презентація Дубовця Владислава і Винокурова Микити «Микола Іванович Пирогов як нова епоха в медицині».

Зустріч з ветераном Великої вітчизняної війни

І знову травень ... Вже сімдесят років ми зустрічає його з вдячною пам'яттю всім тим, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги. Минають роки, десятиліття, змінюються покоління, але забути подвиг воїнів, які захистили не тільки наше життя, але й саме звання людини неможливо.

«Щоб пам'ятали ...» - захід, присвячений дню Перемоги, яке підготували і провели студенти 102 групи 1 курсу лікувального факультету під керівництвом куратора групи Межевич Зої Василівни.

Білоруси - одна з найбільш постраждалих в результаті війни націй. Але для кожного куточка нашої країни війна була різною, тому студенти підійшли до підготовки заходу грунтовно: була зібрана інформація про багатьох містах Білорусі під час війни, про героїв, що билися на полі бою і працювали в тилу, про окупаційний режим, встановленому на території Білорусі, про партизанський і підпільний рухах. Особливу увагу було приділено медичним працівникам, які проявили мужність, відвагу і нескінченну відданість своїй справі.

Виступ кожного студента супроводжувалося кадрами часів війни. Між розповідями про кожній області студенти читали вірші, присвячені подіям тих далеких років. Особливо проникливим був вірш, написаний В. Шатух, батьком студентки, свого діда, діда Георгію Івановичу Шатух загиблому смертю героя при обороні висоти під містом Сарни на Західній Україні.

Простий солдат!
Заритий він в землю був, солдат.
У самий розпал лютневої холоднечі.
До перемоги йшов, був їй такий радий.
Дружині і дітям дуже потрібен.

Очі закрив, обірваний погляд.
Смертельно поранений і контужений.
А час не повернути назад.
Переможний чин не заслужений.

Заритий він був у землі сирій.
Під Сарни, чужий горою.

Солдат простий і не герой.
Земля чужа стала дахом.

І довго чекали дочки, сини.
З дружиною вдовою залишилися діти.
він; упав, не дожив до весни.
Коли його з Перемогою зустрінуть.

Не міг повірити той солдат.
У суворий свій лютому останньому.
Що чекає його могильний хлад.
І крик «зігхайль» над чорною безоднею.

Але хіба знайдеться людина, яка може краще розповісти про ті жахливі події, ніж той, хто пройшов всю війну? До заходу студенти зустрілися і поспілкувалися з ветераном Великої Вітчизняної війни Романом Йосиповичем Каравкіним. У роки війни Роман Йосипович був радистом, Перемогу зустрів під Бартенштайн (під час війни Східна Пруссія). В даний час ветерану 86 років, він веде активний спосіб життя: пише вірші, працює над автобіографією, підтримує листування з однополчанами, виступає на вечорах. Роман Йосипович поділився зі студентами спогадами про довоєнну і повоєнного життя. Особливо сильне враження справило вірш «На війні ... і після ...», прочитане самим автором. У цьому творі в повній мірі відбився погляд ветерана на події давно минулих днів.

Захід був високо оцінений не тільки студентами, але і рвботнікамі виховного відділу.

«Лiтаратурна-Музична iмпреза, присвечаная творчасцi У. Караткевiча»

В читальному залі бібліотеки доцентом кафедри Наталією Іванівною Инсарову було проведено відкрите виховний захід « Лiтаратурна-Музична iмпреза, присвечаная творчасцi У. Караткевiча . »

Легенди рідного краю

У групі 122 лікувального факультету куратором Селицька Кирилом Леонідовичем було проведено відкрите виховний захід «Легенди рідного краю». Студенти із захопленням і з цікавістю розповідали про переказах, пов'язаних з їх малою батьківщиною. На заході була присутня куратор Жуковська В.А.

XIX Білоруський енергетичний та екологічний форум

У Мінську відбувся XIX Білоруський енергетичний та екологічний форум, організаторами якого є Міністерство енергетики, Міністерство при-рідних ресурсів і охорони навколишнього середовища, Департамент по енергоеффек-ності Державного комітету по стандартизації, ЗАТ 'Техніка та комунікації' і інші.

Мета проведення Форуму - огляд сучасних досягнень науки, техніки і технологій в сфері енергетики, енергозбереження, автоматизації, електроніки, захисту навколишнього середовища, використання поновлюваних джерел енергії. Щорічно Форум стає унікальним місцем зустрічей енергетиків і екологів Білорусі та інших держав, сприяючи тим самим розширенню співробітництва, обміну передовими науковими розробками та інноваційними проектами.

В рамках Форуму відбулася XIX Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика. Екологія. Енергозбереження. Електро 2014 »(Energy Expo'2014), яку і відвідали студенти медико-профілактичного факультету.

Хлопці змогли ознайомитися з новітніми розробками в сфері енергетики, екології та енергозбереження відомих зарубіжних компаній Siemens, Caterpillar, Turbomach, FILTER. Свою продукцію також представив ряд польських і литовських фірм.

Особливу увагу студентів привернув стенд Республіканського центру радіаційного контролю та моніторингу навколишнього середовища, де бажаючі змогли ознайомитися з радіаційною обстановкою в рідних населених пунктах.

Діти дізналися про діяльність компанії «ФЕК», яка здійснює великі планові поставки продукції для розробки, виробництва і ремонту промислової, автомобільної та побутової електроніки промисловим підприємствам в Республіці Білорусь та країнах СНД.

Непідробний захват викликала продукція компанії «Пріборторг», а саме тепловізор, який призначений для застосування в різних галузях виробництва - тепло і електроенергетика, металургія, машинобудування, будівництво, комунальне господарство. Камеру тепловізора можна застосовувати для діагностики технічного стану електричних мереж, електродвигунів, насосів, конвеєрів, електричних з'єднань, тру-бопроводов теплоцентралей, димових труб, для тепловізійної аерозйомки віддалених об'єктів. Використовуючи камеру, можна визначати дефекти в високовольтних силових лініях, трансформаторах, високовольтних з'єднаннях і низьковольтному електрообладнанні, в важкодоступних вузлах і механізмах.

... звичайно ж, на думку більшості, хіт виставки - новорічна світлодіодна ілюмінація.

Кафедра фізики висловлює подяку групам 250, 251 за організованість, проявлений інтерес і допомогу в організації та проведенні екскурсії.

Зустрічі з цікавими людьми

Неодноразово організовувалися зустрічі з цікавими людьми: представниками православної церкви, лікарями. Студенти вітають ветеранів Великої вітчизняної війни з Днем Перемоги.

Співробітники кафедри і студенти щорічно беруть участь в конкурсі на краще Новорічне оформлення кафедри і в конкурсі за розвиток кращих культурних традицій університету та естетичне виховання студентів, в яких регулярно відзначаються грамотами та подяками.

Відкрите виховний захід: «Професія, в якій немає місця байдужості»

Відео «Професія, в якій немає місця байдужості»

Як святкували День матері на кафедрі?
Але хіба знайдеться людина, яка може краще розповісти про ті жахливі події, ніж той, хто пройшов всю війну?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация