Виховна документація

  1. «Право на кожен день» Інформаційно-правова пам'ятка для підлітків
  2. Від народження до 14 років
  3. 14 років
  4. 15 років
  5. 16 років
  6. 17 років
  7. 18 років
  8. Пам'ятка студенту про екстремізм

«Право на кожен день»

Інформаційно-правова пам'ятка для підлітків

.

Від народження до 14 років

Право на громадянство, на ім'я, по батькові та прізвище, має право жити і виховуватися в сім'ї, знати своїх батьків, отримувати від них захист своїх прав. Право на освіту, відпочинок, медичну допомогу. Дитина може самостійно укладати дрібні побутові угоди (робити покупки, приймати подарунки). Може вступати в дитячі громадські організації.

14 років

Може вибирати собі місце проживання (за згодою батьків). Чи вправі самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією.

Може здійснювати авторські права на результат своє інтелектуальної діяльності. Чи вправі вносити вклади в кредитні установи.

Має право на отримання паспорта.

Може бути дозволено вступ в шлюб у вигляді виключення.

Допускається надходження на роботу (на легку працю не більше 4 годин) за згодою одного з батьків.

Може вступати в молодіжні громадські об'єднання. Може навчатися водінню мотоцикла.

15 років

Підліток має право вступити на роботу за згодою профспілки підприємства (скорочений робочий тиждень-24 години, ін., Трудові пільги).

16 років

Має право на вступ до шлюбу з дозволу органів місцевого самоврядування при наявності поважних причин.

Може бути членом кооперативу, акціонерного товариства.

Має право керувати мопедом, навчатися водінню автомобіля на дорогах в присутності інструктора.

Має право самостійно укладати трудовий договір (пільги - скорочений робочий тиждень - 36 годин).

17 років

Юнак підлягає початкової постановці на військовий облік (видається приписне свідоцтво).

18 років

Молода людина стає повністю повнолітнім і може своїми діями набувати будь-які права і накладати на себе будь-які обов'язки.


На початок сторінки

Пам'ятка студенту про екстремізм

Шановний студенте!

Росія за своїми історичними основам є багатонаціональним і багатоконфесійним державою.

І в Російській імперії, і в Радянському Союзі співіснували різні культури, утворюючи поступово єдиний сплав - культуру єдиної Росії, засновану на принципі єдності різноманіття.

В епоху змін, викликаних радикальними перетвореннями соціально-економічною сутністю держави, розпадом Радянського Союзу, загострилися приховані перш протиріччя, почала даватися взнаки національна, релігійна, соціальна ворожнечу. В сучасних умовах, на тлі наявних соціально-економічних проблем створюється додаткова грунт для різного роду конфліктів, в яких міжнаціональні, міжрелігійні, соціально-економічні протиріччя можуть зайняти одне з перших місць.

Екстремізм сьогодні одне з найбільш небезпечних явищ соціального життя, дестабілізуючий нормальне функціонування нашого суспільства та загрозливе життєдіяльності громадян.

Під екстремізмом розуміються погляди, вчення або системи цінностей, категорично заперечують існуючий і загальноприйнятий комплекс цінностей і при цьому виступають за насильницьку зміну ціннісного комплексу в суспільстві. Погляди і вчення ці можуть бути політичні, соціальні (культурні), а можуть бути і релігійні.

За своїми напрямками екстремізм різноманітний. Екстремістська діяльність може здійснюватися в відношенні абсолютно різних суб'єктів: органів влади, посадових осіб, громадських і релігійних об'єднань, соціального ладу або соціальних груп, релігійних громад або релігійних діячів, націй, народностей. Звідси і різні форми екстремізму.

На відміну від звичайних груп підлітків, які вчиняють хуліганські дії або акти вандалізму, як правило, з метою «розважитися», неформальні екстремістські угруповання здійснюють свої протиправні дії, базуючись на певній ідеології, як основної тези якої може виступати такий: для подолання всіх політичних і економічних проблем в країні необхідне створення «чисто національного» держави, так як це, за їх уявленням, послужить гарантією від будь-яких загроз. Причому, ідея чистого держави властива не тільки радикальної молоді, але і релігійним екстремістам ісламського толку, що закликає в свою чергу до створення чистого держави на релігійному (мусульманської) основі.

Тому так важливо відрізняти поняття «Патріотизм» від ідей, які нав'язують особи з явно вираженою агресією. Необхідно дотримуватися толерантну поведінку і бути терпимим до осіб іншої віри, національності і політичних поглядів.

Для російської мови слово «толерантність» відносно нове. Чіткого і однозначного тлумачення це поняття не має. Найчастіше термін пояснюється як «терпимість» - здатність терпіти щось або когось, бути витриманим, витривалим, стійким, вміти миритися з існуванням чогось, когось, зважати на думку інших, бути поблажливим.

Виховання толерантної свідомості передбачає дотримання ряду умов, серед яких - повага достоїнств кожної людини, право на збереження індивідуальності; вивчення інших людей, розуміння їх, інтерес до них; акцентування уваги на які об'єднують, а не роз'єднують людей факторах.

Важливо відзначити, що толерантність який суперечить цивільному загальноросійському патріотизму. На терпиме ставлення до чужої культури і вірі здатний тільки людина, яка вважає для себе базисною цінністю свій народ, його благо і його право на самобутність. Цінувати інший народ може лише той, хто з щирим повагою ставиться до культури власного народу і його самобутнім традиціям.

У толерантності, терпимості існує зворотна сторона. Найбільш важкими її проявами є:

Геноцид - винищення окремих груп населення за расовими, національними або релігійними мотивами.

Расизм - заперечення прав людини на підставі расової приналежності, що виходить з передумови про перевагу одних рас над іншими.

Ксенофобія - боязнь іноземців та представників інших культур взагалі, неприязнь до них, переконаність в тому, що «чужі» можуть завдати суспільству (людині) шкоди.

Етноцентризм - відчуження інших з причини їх належності до іншої культури або через вживання ними іншої мови, засноване на уявленні про те, що одні культури є більш цінними і розвиненими, ніж інші.

У нашому кримінальному кодексі 9 видів злочинів носять характер екстремістської спрямованості і по 9-ма статтями передбачена кримінальна відповідальність, і серед них, звичайно ж Ст. 148 КК РФ-перешкоджання здійсненню права кожного на свободу совісті та вероісповеденія;

  • Ст. 213 КК - хуліганство;
  • Ст. 214 КК - вандалізм;
  • Ст. 243 - знищення або пошкодження пам'яток історії та культури;
  • Ст. 244 - наруга, пошкодження, осквернення місць поховання (т. Е. Могил) і надмогильних споруд з мотивів національної, расової, релігійної ненависті або ворожнечі, так само щодо архітектурних споруд, присвячених боротьбі з фашизмом або жертвам фашизму, або місць поховання учасників боротьби з фашизмом;
  • Ст. 267 - руйнування, пошкодження транспортних засобів, псування майна;
  • Ст. 282 - збудження ненависті, або ворожнечі між народами;
  • Ст. 282 прим організація екстремістських угруповань, т. Е. Організованих груп осіб для підготовки та проведення екстремістських заходів за мотивами ідеологічним, політичним, або релігійної ненависті або ворожнечі в тому числі і по відношенню до будь-якої соціальної групи (бомжів), за які передбачена кримінальна відповідальність за всіма перерахованими вище статтями Кримінального Кодексу РФ; а також за УЧАСТЬ в таких спільнотах.

Пам'ятайте! Ніщо не завдає більше шкоди, ніж Ваше байдужість!
Якщо Ви або Ваші близькі, друзі, знайомі стали жертвами насильства за національною, релігійною, соціальною ознакою, Ви стали свідком або очевидцем такого насильства - зверніться до керівництва коледжу або безпосередньо в правоохоронні органи.


З метою протидії та попередження екстремістської діяльності, здійснення профілактичних (в тому числі виховних і пропагандистських) заходів у нашому коледжі відкрито куточок «МИ - РАЗОМ!», В якому розміщена актуальна інформація з даного питання для учнів коледжу, їх батьків (законних представників), педагогічного та адміністративного складу.

На початок сторінки
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация