Виховні акти проти ультраправого насильства

Володимир Кузнєцов. Повалення ідола Перуна Володимиром Великим

У київському арт-просторі «SKLO», де в кінці минулого року було зірвано засідання «Гендерного клубу», 15 квітня відкрилася виставка «Виховні акти», присвячена боротьбі з ультраправим насильством. «Виставка спрямована на критику насильства як такого і праворадикального насильства зокрема. Ми ставили собі за мету привернути увагу до того, що праворадикальне насильство - не окремий феномен, а частина проблеми суспільства, де виправдовується право сили. Ця виставка була задумана як альтернатива неопору. Ми не хочемо бути жертвами », - пояснила концепцію заходу кураткорка Валерія Зубатенко.

«Е то продовження роботи, який більше не існує. Цей плакат був викрадений людиною в міліцейській формі (під час Восьмиберезневий Маршу Жінок в Києві, - ред.). Насильством нам просто так не закриєш рот, ми повинні його далі критикувати. Я очікую насильства, але я не можу не малювати цю картину. Насильство є, воно триватиме. На цьому плакаті та ж жінка, ось вона повстала знову і перемогла своїх гнобителів », - розповіла Дана Кавелина, авторка відібраного поліцією плаката на Марші жінок 8 Березня .

На цьому плакаті та ж жінка, ось вона повстала знову і перемогла своїх гнобителів », - розповіла Дана Кавелина, авторка   відібраного поліцією плаката   на   Марші жінок 8 Березня

Дана Кавелина. Нова версія роботи, відібраної поліцією під час Маршу Жінок

Максим Рачковський в своєму циклі малюнків деконструювати культ мачізма. «Чоловіки міряються, чий метафізичний фалос більше на побутовому, громадському, національному рівнях. Насильство - чи не нормальний спосіб соціалізації чоловіків », - пояснив він меседж своїх робіт. На малюнках зображені поліцейські, які б'ють і затримують людей, розмахуючи величезними кольоровими фаллоімітатором.

Максим Рачковський

Учасниці та учасники виставки також піднімали тему гендерно орієнтованого насильства, дитячо-батьківських відносин. Наприклад, робота Катерини Лісовенко «Це не про вас»: три пари берців (жіночі, чоловічі, дитячі), що символізують традиційну сім'ю, і їх відбитки на зворотному боці феміністичних плакатів.

Катерина Лісовенко. Це не про вас

Марія Куликовська переосмислює в своїй роботі «Мадонна з немовлям» класичний сюжет, обплітаючи мати і дитя мотузками, які, як зазначає авторка картини, заважають руху вперед.

Марія Куликовська. Мадонна з немовлям

Закінчилося відкриття виставки перформансом від Ані Зур. Вона окреслила простір біля себе липкою червоною стрічкою, обмотувала нею свої речі, заклеїла собі рота. Потім пішло проривання стрічки і чистка зубів. Вона чистила їх щіткою крізь проріз в стрічці, символічно прориваючи стіну мовчання, яка є навколо теми насильства і його нормалізації в суспільстві.

Перформанс Ані Зур

Варто відзначити, що на відкриття виставки прийшло досить багато людей, в тому числі і з дітьми, незважаючи на попередження організаторок про можливий напад. Сумно, що виставка мала охоронятися натовпом поліції, щоб насильство не відбулося, як це було з іншими правозахисними та культурними заходами . Експозиція доступна для перегляду до 27 квітня.

Експозиція доступна для перегляду до 27 квітня

  • UAH: «ПриватБанк», 5168 7422 0198 6621, Кутній С.
  • USD: skrill.com, [Email protected]
  • BTC: 1D7dnTh5v7FzToVTjb9nyF4c4s41FoHcsz
  • ETH: 0xacC5418d564CF3A5E8793A445B281B5e3476c3f0
  • DASH: XtiKPjGeMPf9d1Gw99JY23czRYqBDN4Q69
  • LTC: LNZickqsM27JJkk7LNvr2HPMdpmd1noFxS
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация