Виїзд за кордон з боргами

  1. Закон про виїзд за кордон з боргами
  2. Заборона на виїзд за кордон
  3. Які борги перевіряються
  4. несплата податків
  5. Борг за несплату аліментів
  6. Де і як перевірити
  7. Виїзд за кордон з боргами через Білорусію
  8. Як зняти заборону на виїзд

В якості запобіжного, що спонукає боржників закрити борги, виступає заборона на виїзд за межі країни. Причому це стосується заборгованостей будь-якого походження. За виконання такого заходу відповідальні ФССП і інші служби. У якому порядку вводиться безвиїзної режим через наявність боргів і як скасувати дане обмеження.

Закон про виїзд за кордон з боргами

Основний закон, який регулює заборону на виїзд за межі країни - ФЗ «Про порядок виїзду і в'їзду». У ньому сказано, що заборона встановлюється щодо осіб, які не виконали будь-які постанови суду. Виходить, що суд повинен накласти певні зобов'язання по виплаті боргу.

Дане обмеження для боржників ввели в кінці 2009 року. Право заборонити боржнику виїзд з Росії дано ФСПП відповідно до Закону про виконавче провадження. Встановлено вимоги:

  • Необхідне рішення суду.
  • Воно направляється судовими приставами в управління міграційну і прикордонну службу.

В результаті при спробі перетнути кордон у порушника можуть забрати закордонний паспорт, відправивши в підрозділ, яке видало його. Причому санкцію можуть ввести громадянам, у яких відсутній закордонний паспорт, відмовивши в оформленні та видачі даного документа.

Без рішення суду контролюючі служби не можуть перешкоджати виїзду громадянина. Вони не перевіряють кредитну історію людини, хід судового розгляду і т.п.

п

Заборона на виїзд за кордон

Наявність боргу не обов'язково веде до заборони на виїзд з країни. Це можливо, якщо суперечка з приводу повернення боргів було розглянуто в суді, і громадянина зобов'язали повернути суму боргу.

Коли боржник не розплачується без поважної причини і не дотримується постанову, пристав може на час обмежити виїзд. Зазвичай обмеження вводять до тих, хто не намагається покрити заборгованість.

Отримавши постанову суду, пристав приступає до його виконання. Якщо порушник знаходиться поблизу, він відправляє йому повідомлення, згідно з яким боржнику надається 5 днів на оплату боргу.

Однак коли виконавче провадження відкрито, це не гарантує заборону. Пристав може ввести його після того, як постанова суду передано в ФСПП.

Нюанси і ризики можна уточнити у нього. Але є ризик, що пристав-виконавець ще не встиг підготувати всі документи для прийняття обмеження, а кредитор не підготував заяву.

Дане рішення відправиться в прикордонну службу, завдяки чому людина не зможе виїхати, поки заборона не буде знятий. Невиїзд діє протягом 6 місяців (максимальний термін). Якщо по закінченні, борг накриття, обмеження пролонгується ще на півроку.

Якщо по закінченні, борг накриття, обмеження пролонгується ще на півроку


Якщо судовий пристав вирішить продовжити цю санкцію, йому знову буде потрібно провести розгляд - підготувати підтверджуючу документацію, звернутися до суду, відстоювати свою позицію і чекати рішення. Автоматично ця заборона продовжити неможливо.

Згідно із законодавством, мінімальна сума боргу, при якій використовується даний захід, становить 10 000 рублів. Але тільки якщо факт заборгованості встановлений рішенням суду.

Причому встановлена ​​сума може бути як по одній заборгованості, так і за сукупністю боргових зобов'язань (що підтверджується відповідними рішеннями суду).

Якщо заборгованість менше встановленого ліміту, заборона на виїзд з країни не накладається. Пропуск платежу також не є перешкодою, поки не отримано рішення.

Якщо боржник зміг якимось чином залишити територію РФ, він зможе безперешкодно повернутися, але вже в РФ закордонний паспорт можуть забрати.

Які борги перевіряються

Борг за капремонт

Заборгованість за ЖКГ і інші комунальні послуги може призвести до обмежень, якщо сума боргу перевищила встановлений ліміт. Оскільки капремонт тепер є обов'язковим збором за послуги ЖКГ, то за несплату боржника можуть внести в базу невиїзних громадян.

Такий захід буде діяти до того моменту, поки борг не буде закритий. Але обмеження на виїзд в такій ситуації знімають набагато швидше.

несплата податків

Якщо були порушені положення КпАП або НК РФ, і громадянин не сплатив штраф, справа може перейти в суд.

При наявності податкових заборгованостей основні питання вирішуються ФНС. Потрібно також враховувати, що податки стягуються з різного майна, заробітку і т.п. Тому перевищити встановлений ліміт набагато простіше. Дізнатися про неоплачені податки можна зайшовши на офіційний сайт ФНС.

Заборгованість по кредиту

Крім оплати заборгованості, потрібно заплатити і за виконавський збір у розмірі 7% від стягуваної суми. Якщо цього не зробити, пристав також може заборонити виїзд.

Дізнатися про кредитну заборгованість можна самостійно, відвідавши банк-кредитор (буде потрібно пред'явити паспорт), зателефонувавши на номер гарячої лінії (відповівши на кілька запитань оператора) або ж зайшовши в особистий кабінет.

Вимагати невиїзд боржника може і сам кредитор, подавши відповідну заяву. Але ввести таку міру він не має право - остаточне рішення прийме судова інстанція.

Борг за несплату аліментів

В даному випадку заборона грунтується на положеннях Сімейного Кодексу, згідно з яким з батьків, які ухиляються від виплати аліментів, кошти стягуються в примусовому порядку.

Якщо була накладена заборона, він діє до того моменту, поки борги не будуть виплачені. Але є спосіб обійти його, підписавши договір про виплату аліментів, визначивши в ньому умови матеріальної підтримки.

Де і як перевірити

Співробітники ФССП направляють боржникам повістки, рішення, повідомлення і т.п. Але в силу деяких причин (відсутність за місцем реєстрації, перебування в лікарні, почало розгляд за позовом на оплату аліментів тощо) вони можуть до нього не дійти. Дізнатися про те, яка сума боргу накопичилася і з яких причин можна заздалегідь, звернувшись із запитом в ФССП, прикордонну або міграційну службу.

У ФССП є офіційний сайт (fssprus.ru), на якому можна дізнатися про наявність заборгованостей. Потрібно вказати персональні дані, потім користувачеві видадуть довідку про введеному виробництві, де буде позначений розмір боргу і іншу інформацію. Тут же можна погасити заборгованість. Оплату можна внести і при самостійному відвідуванні найближчого підрозділу ФССП. Причому готівковий розрахунок вноситься в базу служби судових приставів набагато швидше, ніж безготівкові перекази.

Можна дізнатися на сайті мирових суддів населеного пункту боржника
Можна дізнатися на сайті мирових суддів населеного пункту боржника. Дізнатися про борги і внести оплату можна і на порталі держпослуг.

Виїзд за кордон з боргами через Білорусію

Є способи обійти заборону. Раніше боржники виїжджали спочатку в Білорусію, а звідти - в будь-якому доступному напрямку. Однак з лютого 2017 між РФ і Білорусією діє прикордонна зона. Пропуск здійснюється тільки при перевірці документів. У прикордонні людини перевіряють відразу по декількох базах даних. Тому виїхати до Білорусі громадянин РФ, що числиться в базі боржників нашої країни, вже не може.

Як зняти заборону на виїзд

Потрібно розрахуватися з усіма борговими зобов'язаннями. Якщо необхідно залишити країну, то боржнику треба внести оплату заздалегідь. Зберігається ризик того, що в призначену дату виїзду обмежувальну міру не встигнуть зняти. Не можна просто закрити борг і при виїзді надати квитанцію про оплату.

Щоб зняти заборону, необхідно:

  1. Закрити всі наявні борги.
  2. Підготувати документи, що підтверджують оплату за борговими зобов'язаннями.
  3. Подати їх в ФССП, де вирішать про зняття обмеження.

Приставу потрібно певний час на перевірку документів і винесення постанови про зняття невиїзду. Цей документ попрямує в прикордонну і міграційну службу, де за кілька днів (може бути і тижнів) повинні будуть виключити громадянина зі списку невиїзних. Орієнтуватися будуть на приписи, що містяться у виконавчому листі. Копія даного документа також повинна бути спрямована за місцем роботи боржника.

Процес зняття обмеження може затягнутися на термін до 30 днів.

Заборона можна зняти в судовому порядку, якщо громадянин вважає, що такий захід ввели незаконно. Скарга може бути подана при особистому відвідуванні прокуратури або на сайті. Але він повинен буде представити вагомі докази своєї правоти.

Зняти обмеження можуть і в тому випадку, якщо стягувач зажадає повернути постанову суду. Це діє в тому випадку, коли заборгованість стягується з заробітної плати.

Є можливість домогтися екстреного зняття заборони на виїзд за кордон без закриття боргів. Боржник повинен представити вагомі докази і поважну причину (в основному, пов'язані з особистими проблемами або виникненням форс-мажорних обставин). Скажімо, йому потрібно пройти лікування в іншій державі або вирішити завдання, пов'язані з бізнесом. Скасування заборони в такому випадку буде тимчасовою.

Дивіться відео про те як виїхати за кордон з боргами:


Отже, наявність незакритих боргових зобов'язань громадянину може призвести до заборони на виїзд з країни. За останній рік відбулися зміни в роботі ФССП і інших служб, що відповідають за виїзд з РФ. Тепер, перш ніж дати дозвіл на переміщення, громадянина перевірять в різних базах даних, щоб переконатися, що суд не зобов'язав його сплатити будь-які борги. У більшості випадків покинути територію РФ можна тільки після виплати по заборгованостях.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация