Війна в Грузії: 10 років пройшло, а Путін досі не вивів війська

8 серпня 2008 року російські літаки почали атаки грузинських міст Цхінвалі та Горі, втрутившись у внутрішній конфлікт між Грузією і сепаратистськими урядами Абхазії і Південної Осетії 8 серпня 2008 року російські літаки почали атаки грузинських міст Цхінвалі та Горі, втрутившись у внутрішній конфлікт між Грузією і сепаратистськими урядами Абхазії і Південної Осетії   Сьогодні виповнюється 10 років з початку прямої збройної агресії Росії проти Грузії

Сьогодні виповнюється 10 років з початку прямої збройної агресії Росії проти Грузії. Нехтуючи загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права, збройні сили Росії грубо порушили міжнародно визнані кордони і вторглися на суверенну територію Грузії.

"У квітні 2008 року наша розвідка зробила фотографії, де 200 російських танків з написами" Абхазія "вишикувалися в лінію на залізничних коліях в Сочі. На що американці сказали, що це провокація: мовляв, не звертайте уваги", - розповів тодішній президент Грузії Михайло Саакашвілі . Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що Росія під час військового конфлікту в Південній Осетії діяла за планом, який був підготовлений Генеральним штабом ще в кінці 2006 - початку 2007 року.

Загострення ситуації на кордоні між Південною Осетії і Грузією почалося в кінці липня і на початку серпня 2008 року. Кожна зі сторін звинувачувала іншу в початку військових дій. Значне погіршення відбулося 1 серпня, коли в результаті терористичного акту були поранені шестеро грузинських поліцейських. У відповідь на постійні численні провокації з боку Південної Осетії, включаючи артилерійські обстріли 6-7 серпня грузинських сіл, Грузія почала великомасштабні бойові дії. Південна Осетія за підтримки РФ до конфлікту почала евакуацію цивільного населення з Цхінвалі - було евакуйовано близько 2,5 тисяч осіб.
8 серпня 2008 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, а пізніше і президент Дмитро Медведєв засудили вторгнення Грузії до Південної Осетії. Вже о 10 годині ранку за місцевим часом того ж дня російські літаки почали атаки на грузинські позиції біля міст Цхінвалі та Горі. Втім, ще 7 серпня Росія почала перекидати свої війська в Південну Осетію.

В ніч з 8 на 9 серпня і вранці тривали бої між грузинськими і російськими військами навколо столиці Цхінвалі. У той же час надійшли дані про бомбардування російською авіацією грузинського порту Поті на чорноморському узбережжі країни. Бомбардуванню також піддалися військові бази в різних містах Грузії, зокрема в м Горі були розбомблені житлові будинки, де загинуло близько 60 мирних жителів.

Ескалація конфлікту перекинулася на інший сепаратистський регіон, Абхазію, де загони невизнаної республіки і російські найманці (в російській пресі - "добровольці") почали атаки на грузинські позиції в Кодорській ущелині.

Ситуація значно погіршилася 11 серпня, коли Росія розширила діапазон своїх атак не тільки на об'єкти в безпосередній близькості від театру бойових дій, але і почала наступ на місто Горі на шляху до Тбілісі і захопила грузинські міста Зугдіді і Сенакі на заході країни. Також російські війська захопили центральну трасу, яка з'єднує східну і західну Грузію.

26 серпня Росія визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії, відповідний указ видав президент Дмитро Медведєв. У той же час російські війська залишалися на території Грузії. План врегулювання конфлікту, запропонований тодішнім президентом Франції Ніколя Саркозі, де-факто Росією не виконувався.

План врегулювання конфлікту, запропонований тодішнім президентом Франції Ніколя Саркозі, де-факто Росією не виконувався

Через десять років після подій, в результаті яких було вбито за офіційними даними 175 грузинських і 67 російських солдатів, міжнародні "друзі" Грузії констатують, що повільна окупація країни Росією де-факто триває.

"Через десять років після російського військового вторгнення в Грузію ми як і раніше глибоко стурбовані окупацією грузинських територій. Ми наголошуємо на необхідності мирного вирішення конфлікту на основі повної поваги до Хартії ООН, Гельсінських угод і фундаментальних норм і принципів міжнародного права", - йдеться в спільній заяві , яке підписали США, Великобританія, Канада, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Польща, Румунія, Швеція і Україна. Представники цих країн закликали Москву також вивести свої війська з окупованих територій Грузії .

Присутність російських військ на території Абхазії і Південної Осетії зазначив і Рада Європейського Союзу.

"На жаль, російська військова присутність як в Абхазії, так і в Південній Осетії продовжує порушувати міжнародне право і зобов'язання, прийняті Росією відповідно до угоди від 12 серпня 2008 року за посередництва Європейського Союзу", - йдеться в заяві організації .

А грузини поминають своїх загиблих, і в черговий раз вийшли на вулиці вимагати, щоб Путін нарешті пішов з їхньої країни.

А грузини поминають своїх загиблих, і в черговий раз вийшли на вулиці вимагати, щоб Путін нарешті пішов з їхньої країни

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация