Війна в Донецьку: в селищі шахти "Жовтнева" четвертий рік - зона відчуження з концертами

Селище шахти "Жовтнева" стоїть в руїнах. Фото: соцмережі

Для жителів селища шахти "Жовтнева" час, здається, зупинилося навесні 2014 року. А точніше - після 26 травня, коли бойовики захопили Донецький аеропорт. Колись багатолюдний шахтарське селище за три роки бойових дій перетворився в порожню околицю, де залишилися люди щодня слухають звуки пострілів, вибухів і автоматною тріскотні. Де єдиний автобус раз в півгодини відвозить і забирає пасажирів на залізничний вокзал - в цивілізацію. Де на згорілому ще три роки тому від обстрілу ринку все ще щось продають, а єдиний працюючий магазин - хлібний.

"Після" захисників "немає жодного вікна"

"Влада" так званої "ДНР" наполегливо обходять увагою нещасний селище. Хоча і заявляють, мовляв, вдома ремонтуються, які виїхали жителі повертаються, життя налагоджується. При цьому шахта "Жовтневий рудник" стараннями самих бойовиків затоплена, тролейбусні дроти зрізані дочиста, а вдома все так же зяють дірами або в кращому випадку - вікнами, закритими плівкою або картоном.

"Колись тут було багато дітей, в кварталі було два дитячих садка, мої діти ходили в один з них. Майданчики були забиті дітьми, дорога шуміла - і автобуси, і маршрутки, і тролейбуси і навіть цигани на кінних візках їздили, - згадує донеччанка Ірина. - Життя йшло спокійно, ми і гадки не мали, що нас прийдуть "захищати". Тепер після таких "захисників" з автоматами в моїй квартирі немає жодного цілого вікна ... "

Жителі Жовтневого стверджують - ніякої допомоги від "влади" вони не бачать, відновлюють квартири своїми силами. "У мене в квартиру був приліт, і тепер замість двох кімнат - одна велика і розвалена. Я писала десятки заяв на відновлення, і всюди мені відповідали:" Ваші заяви на розгляді ". Третій рік" розгляду "пішов, а я живу на дачі , - розповідає жителька будинку по проспекту Колгоспному Олена. - і я розмовляю з людьми - вони теж говорять, що їм ніхто нічого не робить. У двох будинках на Кремлівському проспекті полагодили дах і відновлюють там же ще один будинок. Ось і все, що зроблено ".

Іноді на Жовтневому влаштовують продуктові ярмарки, а ще - привозять концертні колективи, які піснями і танцями повинні підбадьорити "зажурилися від війни" жителів. Про приїзд "культмассектора" свідчать розвішані по стовпах оголошення. Однак співакам і танцюристам не вдається компенсувати гіркоту від злиднів, розрухи, постійних вибухів і повної безперспективності життя у тих, хто залишився на Жовтневому. "Просимо помолитися, щоб не було обстрілів і дощу", - просять жителів організатори концертів.

Садять квіти і ганяють мародерів

Люди продовжують жити навіть в розбитих будинках. "Багато, звичайно, поїхали. Хтось знімає квартиру, хтось переїхав до знайомих в іншу частину міста, а хтось поїхав назавжди. В нашому під'їзді поїхали майже всі сусіди! - каже мешканець будинку на Кремлівському проспекті Михайло Сергійович. - виживаємо з працею: тепло в батареях йде ледве-ледве, з водою і електрикою перебої. Вікна у нас закладені фанеркою, на нові грошей просто немає. Взимку живемо тільки в спальні - вона найменша і її простіше обігріти за допомогою радіаторів. Цю зиму ми прожили ще добре, не доводилося спускатися ночувати в підвал. А ве ь в 2014-м і 2015-м ми могли з дружиною в підвалі і тиждень просидіти. Іноді навіть губилися чи день, чи то ніч уже за вікном. Зараз ми вже по-іншому ставимося до обстрілу, з байдужістю, чи що. Будь що буде..."

Поруч з розбитим під'їздом Михайло Сергійович акуратно висаджує нові саджанці "Чорнобривці". Колишній шахтар визнається, що перед сусідами соромно буде, якщо запустить клумбу.

"Іноді сусіди приїжджають свої квартири провідати. А як же я їм в очі дивитимусь, якщо допущу, що дорога додому бур'яном заросте? Я ж і все сміття тут сам прибираю, і за квітами стежу, і мародерів як можу ганяю. Хоча як ганяю - більше лякаю стуком. Новим "владі" на мародерство наплювати. скільки ми скаржилися, скільки писали - толку немає ", - скаржиться Михайло Сергійович.

Нічого не змінюється

Дивно, але міська лікарня № 21, яка знаходиться на Кремлівському проспекті, не закривалася ні разу за останні три роки, навіть в дні важких обстрілів. У мирний час лікарня була черговою хірургією Донецька, куди "швидкі" привозили позаурочних кандидатів на термінові операції. У поліклініці, незважаючи на ранок, нікого немає. Лікарі приймають тільки за талонами, та й то не всі. У реєстратурі боязко щось з'ясовує глибоко літня жінка, медсестра заперечливо хитає головою. Старенька понуро йде до виходу.

"Понуро" - мабуть, саме найбільш прийнятних відповідей на питання "як виглядають і відчувають себе" мешканці Жовтневого. Четвертий рік для них всі радощі життя зосередилися в наявності води і електрики. Є тепло і газ - радість. Квартира не постраждала під час обстрілу - щастя . Всі рідні живі і здорові - безмежне щастя. "Так, у нас тут свого роду зона відчуження якась. Ми зрозуміли, що нікому не потрібні і доводиться самим боротися за життя. А життя немає", - з гіркотою говорить житель селища Олександр. - Є зруйнований басейн "Дельфін", є затоплена шахта, спалений ринок , Зруйнований Путиловский міст. Є 15-е кладовище, куди закритий вхід, а ми четвертий рік не були на могилах близьких людей. І нічого не змінюється ... "

Фото: соцмережі

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

А як же я їм в очі дивитимусь, якщо допущу, що дорога додому бур'яном заросте?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация