Війна в Україні, плани Путіна, форум вільної Росії, Ілларіонов, Обозреватель, блог

Через недавньої путінської агресії в Керченській протоці тема України стала однією з центральних обговорень на Форумі вільної Росії. Щорічно форум організовує російський опозиціонер, який живе в США, Гаррі Каспаров в столиці Литви - Вільнюс. Російські опозиціонери, більшість яких теж давно живуть поза Росією, з'їжджаються сюди, щоб поговорити про внутрішньополітичні проблеми своєї країни. Коли і як піде Путін, або коли ж росіяни вийдуть на протести, як це було в Україні 5 років тому, - більше не обговорюють. Практично всі визнають, що путінська влада - це ще як мінімум років 10 правління, незважаючи на падіння її рейтингу.

Набагато актуальніше тепер - що Путін буде далі, особливо в Україні, і як його зупинити. Експерти говорять, що якщо у нього не вийде отримати "здатність домовлятися" влада після виборів, він може почати реальну війну за своє виживання.

Війна неминуча?

Недавню провокацію в Азовському морі, коли російські військові вперше відкрито атакували українських, експерти назвали приводом для війни. Путіну потрібен доступ до води, так як в липні 2019 го року вода в кримських водоймищах природного стоку закінчиться. Забезпечити потреби у воді окупаційна влада не в силах, а на очищення морської - немає грошей. І незважаючи на те, що провокація в Керченській протоці не вдалася в тому плані, що українські військові не відкрили вогонь по атакуючим їх росіянам, Путін і далі буде шукати приводи для вторгнення. На думку експертів, в першу чергу його цікавить Маріуполь, Генічеськ, Каховка і Скадовськ.

"У Кремлі дійсно чекають приходу до влади президента, як вони кажуть, договороздатного. Потім будуть чекати парламентських виборів. Якщо не вийде - буде велика війна. У будь-якому випадку - вона практично неминуча. У Кремля є ресурси, вагон бабла і 140 мільйонів чоловік, поїхали головою. Тому Путін вкачує просто гігантські гроші в розбрід і хитання України ", - вважає військовий журналіст Аркадій Бабченко.

З його думкою погоджується й аналітик Тарас Березовець. Мовляв, рішення Путіна воювати в Україні дійсно залежить від результату виборів, як президентських, так і парламентських. Якщо це будуть нелояльні йому політики, він буде провокувати ситуацію, щоб напасти. За словами Березовця, розрахунок конфлікту в Азові був в тому, що українські військові відкривають вогонь на таран російських кораблів, після чого їх би потопили кораблі ФСБ або ж російська авіація. Її готові були підняти з аеродромів в східному Криму.

"Війна на Азові - це не війна за Азовське море, глибина якого складає всього 14 метрів. Тим більше, що на відміну від Чорного моря, там немає стратегічних запасів риби і газу. Путіну потрібно відкриття прісної води в Крим. В даний момент російське угруповання на півночі збільшена в 2 рази. у цілому в Криму вона збільшена в 2,5 рази. Навіщо зосереджувати таку кількість наступальних озброєнь на півночі Криму? Для війни. Напасти він може як до виборів, так і на пересмене влади - до інавгурації нового президента. найзручніший момент для атаки - м й-червень ", - вважає Березовець.

З точки зору колишнього радника Путіна, економіста Андрія Ілларіонова, Путіну не так важливий Маріуполь, добре укріплене місто, як Бердянськ, Каховка і Генічеськ. До них всього лише 70-90 км по суходолу. Саме ці міста Ілларіонов називає в числі перших для путінського нападу.

"За цими напрямками зосереджені великі російські танкові частини, Азовська флотилія збільшена на 120 нових кораблів, які більшою мірою є десантними. Їх не використовуються для охорони кордону, а виключно для агресивних дій. Існує реальна загроза розгортання повномасштабних військових дій в найближчі тижні або місяці . Можливо, навіть період новорічно-різдвяних свят, коли Захід не в силах буде оперативно відреагувати ", - говорить економіст.

Домовитися з Путіним більше неможливо

Багато експертів критикують Захід за слабкість санкцій проти Росії, адже Путін і далі веде війну не тільки проти України, а й проти Заходу в цілому. За підрахунками економістів, після агресії в Україні Німеччина вдвічі збільшила поставки російського газу, а Голландія в 6 разів збільшила поставки російської нафти. І це після того, як від російської ракети в малайзійському Боїнгу загинули 192 голландця. Різні експерти вже давно закликають ввести ембарго на продаж російських вуглеводнів і відключити платіжну систему SWIFT. Про останню опції, до речі, минулого тижня заговорив і американський спецпредставник по Україні Курт Волкер .

На думку Гаррі Каспарова, після отруєння Скрипаль і агресії на Азові, американські й англійські політики прийшли до висновку, що домовитися з Путіним більше неможливо. Тому подальші посилення санкцій просто неминучі . І не так, щоб зупинити самого Путіна, як вплинути на його оточення.

"Нарешті-то Захід почув Путіна, що він є їхнім ворогом, і погодилися з цим. А останні його дії зробили санкції неминучими. Робота пішла набагато швидше. Путінська еліта стикається з серйозними проблемами і для них абсолютно очевидно, що зворотного ходу не буде. А так як будь-якій диктатору необхідні полковники, генерали, виконавці, то як раз на цьому рівні може початися саботаж. У них може поменшати бажання продовжувати цю діяльність, коли перспективи вкрай похмурі, - вважає Каспаров.

Якщо американці або англійці усвідомлюють російське втручання, то реакція Німеччини така, що цього всього немає, а Путін - просто жертва російських кампаній, - говорить журналіст з Німеччини Борис Райтшустер.

"Дивно, наскільки глибоко цей московський погляд застряг в умах людей. Доходить навіть до абсолютного заперечення логіки. Нещодавно ось написали, що я брешу, коли говорю, що Путін взяв Крим незаконно, адже там цілком законно перебувала російська армія ще до анексії. Тобто , якщо я живу в будинку, то можу захопити його цілим. Адже я перебуваю там законно. А якщо розповідаєш німцям про агресію Путіна, звинувачують, що показую одну картинку, маніпулюю свідомістю і хочу налаштувати всіх проти нього. Це успіх російського впливу і російської пропо анди в Німеччині ", - констатує Райтшустер.

Що ж відбувається в самій Росії?

Обговорюючи внутрішньополітичну ситуацію в країні, експерти визнали, що незважаючи на те, що кремлівська влада намагається затискати свободу з усіх боків, її рейтинг дійсно падає. Його здорово похитнула пенсійна реформа. Додатково до цього постійно погіршується соціальне становище росіян. Ціни ростуть, доходи падають. Навіть пропаганда перемикається на те, щоб давати людям поради по виживанню і економії ресурсів . У цьому сенсі, на думку експертів, холодильник абияк почав перемагати телевізор. Але це тільки початкова стадія.

Підпишись на наш Telegram . Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте все "Новини Росії" на OBOZREVATEL.

Війна неминуча?
Навіщо зосереджувати таку кількість наступальних озброєнь на півночі Криму?
Що ж відбувається в самій Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация