Війна 205 округу: Що треба знати про вибори в Чернігові

  1. Новини по темі
  2. Новини по темі
  3. Новини по темі
  4. Новини по темі

Фото з відкритих джерел

У Чернігові на окрузі № 205 у неділю, 26 липня, пройдуть довибори до Верховної Ради

У березні 2015 року президент Петро Порошенко призначив народного депутата Валерія паски, обраного за чернігівському мажоритарному округу № 205, головою Чернігівської ОДА. Через півтора місяці, в травні, ВР проголосувала за дострокове припинення повноважень паски як народного обранця. В цей же день колишній заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан написав на своїй сторінці в Facebook, що візьме участь у виборчих перегонах на 205 окрузі в Чернігові. Так почалася, можливо, найбрудніша виборча кампанія в історії України.

Конкурс "сотня на місце"

На законодавчому рівні ЦВК призначила довибори в Чернігові на 28 травня. Після цього почався прийом заявок кандидатів. І вже тут стався перший скандал. Відразу 127 (сто двадцять сім!) Осіб зареєструвалися в ЦВК як кандидати в народні депутати по 205 округу. Таке аномальне кількість кандидатів не характерно для українських виборів, але іноді все ж "проскакувало" в історії парламентських кампаній.

У минулому році під час парламентських виборів на цьому ж окрузі було зареєстровано всього 20 кандидатів. При цьому, у всіх округах Чернігівської обл. разом узятих зареєструвався 101 кандидат. В цілому ж, під час останніх парламентських виборів на один округ доводилося в середньому 16 кандидатів. Рекордсменом серед округів був № 96 (Київська обл.) - 50 кандидатів.

Останнє подібне аномально високу кількість кандидатів можна згадати на скандальному 94 окрузі в Київській області під час повторних виборів народних депутатів 15 грудня 2013 р Тоді ЦВК зареєструвала 85 кандидатів, правда 47 з них знялися з реєстрації до дня виборів.

Новини по темі

Новини по темі

Як вказують в Комітеті виборців України, кількість кандидатів на довиборах в Україні зазвичай не надто висока. "Наприклад, на проміжних виборах народного депутата 2014 в Івано-Франківській обл. (УІО № 83) було зареєстровано 13 кандидатів; в м.Севастополі в 2013 (УІО № 224) - 23 кандидата; під час повторних виборів народних депутатів 2013 Миколаївській обл. (УІО № 132) - 13 кандидатів, в Черкаській обл. (УІО № 194, УІО № 197) - по 18 кандидатів ", - пояснюють в КВУ.

Експерти пояснюють надмірне бажання деяких осіб стати народними депутатами можливістю збагатитися в ході виборчого процесу. "Зокрема, кандидати можуть продавати свої місця в дільничних виборчих комісіях на користь зацікавлених осіб, що прагнуть контролювати склад комісій", - говорять в КВУ.

Ще один спосіб заробити - знятися з виборів, коли тебе "попросить" грошовий кандидат. Наприклад, 14 липня ЦВК одним махом зняла з виборів відразу 36 кандидатів - чверть від зареєстрованих. І всіх за власним бажанням. Таким чином, до фінішу дійшов 91 кандидат. І всього лише 7 висунуті політичними партіями. Решта 84 - самовисуванці.

У громадській організації "Опора" підрахували, що з 91 кандидата хоч якусь агітаційну діяльність на окрузі вели всього 17 . Чим займалися інші 74 - можна тільки здогадуватися.

боротьба важковаговиків

Хоч в 205 окрузі та зареєстровано дев'ять десятків кандидатів, реально за мандат поборються за все два - колишній заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан і керівник Державного управління справами Сергій Березенко. Гостроти цій кампанії додають навіть не імена кандидатів-фаворитів, а тих, хто за ними стоїть. У Чернігові зійшлися інтереси президента Петра Порошенка і екс-губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського. Після звільнення останнього з посади голови ОДА та ряду атак влади на бізнес Коломойського відносини між ним і президентом не ладяться. Конфлікт проявляється у всіх сферах життя країни - від "Укрнафти" до Саакашвілі. І ось на виборах боку зіткнулися лобами на нейтральній території. Сам мандат не настільки важливий, принципово інше. Програти - значить показати слабкість, чого не може собі дозволити ні Порошенко, ні Коломойський. При цьому першого це стосується в більшій мірі.

Сергій Березенко народився 11 квітня 1984 року в м Вінниця, в сім'ї лікарів. Він - досить молодий політик, тим не менш, вже отримав досвід роботи на найвищих держпостах. З 1991 по 2001 рік Березенко навчався в Києво-Печерському фізико-математичному ліцеї № 171 "Лідер". У 2001 році, після закінчення школи, вступив до Національного університету Києво-Могилянська академія, де навчався на факультеті економічних наук. У 2005 році отримав ступінь бакалавра економічної теорії і продовжив навчання за програмою спеціаліста економічної теорії.

У 2005 році отримав ступінь бакалавра економічної теорії і продовжив навчання за програмою спеціаліста економічної теорії

Фото з відкритих джерел

У 2000 році Березенко увійшов до Оргкомітету з підготовки установчого з'їзду всеукраїнської громадської молодіжної організації Український Молодіжний Собор. З 2002 року - член Української республіканської партії Собор Анатолія Матвієнка. У цій партії Березенко в 18 років виявився неспроста. Справа в тому, що Анатолій Матвієнко доводиться йому рідним дядьком, має давні зв'язки з родиною Порошенко, а в минулому році навіть став народним депутатом від БПП.

З лютого 2005-го по липень 2006-го Березенко був головою молодіжного крила Української Молодіжного Собору. У той же час був членом Центрального проводу партії, працював на посаді аналітика фондового ринку в ЗАТ "Тект-Брок", а пізніше - на посаді генерального директора ТОВ "Українська бурова компанія".

У 2006 році Березенко перейшов в більш перспективний політичний проект - "Блок Леоніда Черновецького", господар якого в той час вже обживався в кріслі мера Києва. Березенко очолив молодіжне крило Блоку, а з червня 2006 року (в 22 роки) став радником київського міського голови з питань сім'ї, молоді, спорту та туризму. Далі кар'єра молодого чиновника йшла тільки вгору. У вересні 2006-го він очолює Головне управління у справах сім'ї та молоді Київської міської державної адміністрації, обирається депутатом Київської міської ради п'ятого скликання (2006-2011 рр.) Від фракції Черновецького.

Новини по темі

Новини по темі

За часів президентства Януковича в кар'єрі Березенко настало тимчасове затишшя. Однак навесні 2014 року його потрапляє в команду Петра Порошенка, як пишуть українські ЗМІ, нібито за протекцією дядька. У команді майбутнього президента відзначили організаційні здібності Березенко і доручили підбір кадрів для роботи в окружних і дільничних виборчих комісіях. Вже після обрання Порошенка президентом, 10 червня 2014 року своєю указом він призначив Березенко на посаду керівника Державного управління справами. Як пишуть ЗМІ, Березенко відправили на вибори, щоб в Раді він став заступником голови фракції БПП Юрія Луценка і звалив на себе організаційну роботу у фракції.

Однак всі плани команді Порошенко зголосився сплутати член команди Коломойського Геннадій Корбан. Він також відомий організатор, саме на ньому лежала вся чорнова робота в Дніпровській ОДА.

Пані та панове, кому цікаво заробити! Мені подзвонив Борис Філатов і привітав з фактичним початком виборчої ...

Posted by Gennady Korban on 19 травня 2015 р

Корбан народився 24 травня 1970 року у Дніпропетровську. Під час розвалу СРСР працював брокером на Московській біржі "Центр союз" і Російської товарно-сировинної біржі. У 1992 р - заснував брокерську контору "Україна", з 1994 року - голова наглядової ради ВАТ ІК "Славутич Капітал". З 2001 р - на аналогічній посаді на "Південному гірничо-збагачувальному комбінаті". У 2005 р увійшов до наглядової ради "Укрнафти", де істотну частку отримав Ігор Коломойський. Володіє компанією "Аксельрод Естейт". До 2014 року у Корбана була нерухомість і бізнес в Криму, проте самопроголошені влади півострова відібрали активи. Корбан завжди був непублічним персоною, однак після того, як в 2014 році увійшов в апарат Дніпропетровської ОДА, все змінилося. Тепер він активно роздає інтерв'ю, любить "вистрілити" гострим слівцем, і навіть завів сторінку в Facebook.

Тепер він активно роздає інтерв'ю, любить вистрілити гострим слівцем, і навіть завів сторінку в Facebook

Фото з відкритих джерел

Корбан - міноритарний акціонер десятків українських підприємств. Щоб брати участь в зборах акціонерів, набуває міноритарні пакети акцій компаній, в яких намічається корпоративний конфлікт. "Мої друзі жартують, що у мене 1% всієї України", - говорить він. Інвестує заощадження в іноземні блакитні фішки.

Вороги називають його "рейдером номер один" в державі. Корбана прославили найбільші корпоративні конфлікти. Досить згадати реприватизацію Нікопольського заводу феросплавів, коли він виступав на боці групи "Приват", борючись за повернення державі акцій, куплених компанією Віктора Пінчука. Наступним запам'ятовується справою Корбана стало розгляд з російським бізнесменом Максимом Курочкіним навколо дніпропетровського ринку "Озерка". Був і ряд справ, пов'язаних з обленерго, які цікавили групу "Приват". Можна згадати і конфлікт навколо Кременчуцького сталеливарного заводу, де мажоритарні акціонери від групи "Приват" призначили нового керівника підприємством на зборах акціонерів, з чим не були згодні міноритарії - від СКМ.

Компанія "Славутич-Реєстратор", головою наглядової ради якої є Корбан, веде реєстри власників багатьох підприємств найбільших бізнес-груп, включаючи групу "Приват". Компанія брала участь в більш ніж п'ятнадцяти корпоративних конфліктах.

Ось що пише про нього лояльний до дніпропетровського клану сайт "Цензор.НЕТ": "Навіть одна акція ставала достатньою підставою, щоб поставити" свого "директора або скликати термінові збори акціонерів, де поміняти структуру власності. Якщо не вдається так - можна знищити реєстр власників або завести паралельний. Якщо ж опоненти далі спираються - підключаються судові виконавці і бійці охоронних фірм. А коли між бізнесменом і кримінальним авторитетом Максом Курочкіним і групою "Приват" розгорнулася битва за Дніпропетров кий ринок "Озерка", загинули Курочкін і четверо його соратників. Корбан продумував і брав під контроль десятки підприємств. Більшість схем робив в інтересах друзів, найчастіше - Ігоря Коломойського ".

Після кількох замахів Корбан їздить тільки в броньованих автомобілях. Колекціонує живопис. На створення колекції модерністів і сучасних художників, за його словами, витратив 50-60 млн дол. Більшу частину картин зберігає в Женеві. Не носить годинник. Віддає перевагу віскі Jack Daniel's і італійську кухню.

Слово і діло

На тлі цих важковаговиків досить скромно виглядають імена інших кандидатів. Але якщо пробігтися по списку, можна помітити кілька відомих фігур. Наприклад, Олексій Дурнєв. Він - уродженець Маріуполя - був ведучим шоу про світських "тусовках" "Дурнєв + 1", а також програми "Богиня Шопінга". Прославився завдяки ряду провокацій проти політиків опозиції під час євромайдан. Днями прийшов на прес-конференцію членів Радикальної партії в Чернігові, де був побитий депутатами нібито за намір влаштувати черговий скандал. Також "йде" в Раду його компаньйон, відомий в Мережі під псевдонімом KrusKrus блогер Олександр Барабошко. Він кілька тижнів навіть був радником в Міністерстві інформаційної політики України. А зараз разом з Дурнєвим влаштовує шоу в Чернігові, де і без цього не нудно.

В якості реальної альтернативи двом політичним важковаговиків можна згадати кандидата від "Демократичного альянсу" Ігоря Андрійченко, військовослужбовця 13-го батальйону територіальної оборони "Чернігів-1". Якщо в Києві це не дуже відоме ім'я, то в Чернігові за нього восени проголосували 12,37% виборців. Він посів третє місце. За депутатський мандат в Чернігові побореться також і кандидат від "Самопомочі" Володимир Зуб, заступник директора в департаменті гуманітарної політики міськради Львова. За нього в місто на Десні приїжджали агітувати депутати від парламентської фракції "Самопомочі" на чолі з Олегом Березюком.

До речі, про Десну. У парламент як самовисуванець намір потрапити начальник навчального центру ЗСУ "Десна", колишній командир 93-ї бригади Олег Мікац, який брав участь в обороні донецького аеропорту. На минулих виборах Мікац був кандидатом за списком "Правого сектора".

Крім того, був зареєстрований кандидатом у народні депутати Василь Крутчак - журналіст, кореспондент "Громадського TV". Є в списку кандидатів старший прокурор міста Києва Антон Усенко. Боротиметься за мандат і безпартійний водій-експедитор місцевої "Нової пошти" Андрій Герасименко, а також не один десяток безробітних.

Новини по темі

Новини по темі

Слід відзначити наявність на окрузі кандидатів з дніпропетровською і київської прописки. Вони, мабуть, є технічними кандидатами Корбана і Березенко.

Кандидат від РПЛ знявся за власним бажанням, мабуть, на користь Корбана.

скандальний округ

Довибори в Чернігові супроводжуються низкою скандалів. Зокрема, і Березенко, і Корбан звинувачують один одного в підкупі виборців. А 21 липня під час прес-конференції лідера Радикальної партії Олега Ляшка був побитий ще один кандидат у депутати, телеведучий Олексій Дурнєв. "Те, що зараз відбувається в Чернігові - не вибори. Це паноптикум ганьби всього того мерзенного і брудного, що накопичилося в наших українських виборах за останнє двадцятиріччя. Пайки, договору, гроші, бійки, схеми, списки ... повний набір чорних технологій", - написав у своєму Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Фото з відкритих джерел

Команда Коломойського до виборів в Чернігові сформувала нову партію - "УКРОП". Тепер борди та намети з символікою партії заполонили все місто. Чи не менше реклами і у Березенко.

Фото з відкритих джерел

Щоб переконати чернігівських виборців голосувати за себе, Корбан організував в місті масові заходи. Так, жителі Чернігова змогли побачити трансляцію фіналу Ліги Європи між "Дніпром" і "Севільєю" в центрі міста і виступи вітчизняних зірок шоу-бізнесу. Дитячі свята, де роздають символіку "кріп", атракціони та дитячі майданчики - все це Корбан робить по роками обкатаній методикою.

На початку виборчої кампанії Корбан написав в Facebook: "І ніякої гречки". Однак вже через місяць в місті наставив наметів, в яких безкоштовно роздають продуктові набори. Країну потрясли кадри, де чернігівці в прямому сенсі цього слова б'ються за продуктові набори від Корбана , А черги біля наметів розтягуються на десятки метрів.

Однак Березенко теж не ликом шитий. Він звозив жителів Чернігова на фінал кубка України між "Динамо" і "Шахтарем". У місті висять десятки бордів з символікою "Блоку Петра Порошенко", відкриваються дитячі майданчики і, за твердженням команди Корбана, проводиться підкуп виборців.

Фото з відкритих джерел

У липні команда Корбана затримала машину штабу Березенко, в якій нібито перевозилися гроші для підкупу виборців, дбайливо розкладені по конвертах, і патрони для зброї. Машину заблокували прихильники Корбана, стався конфлікт за участю осіб "спортивної зовнішності".

Фото з відкритих джерел

Бійка тривала всю ніч, навіть онлайн-трансляцію організували. Згодом на місце все ж прибули правоохоронці та відвезли людей, що знаходилися в заблокованому авто, в міськвідділ міліції. Саму машину опечатали. В "кріп" стверджують, що Березенко платить по 400 грн за голос. Самі політики заперечують звинувачення конкурентів. Зокрема, Корбан стверджує, що роздавав їм гречка - це гуманітарна допомога. А Березенко заявляє, що всі скандали на окрузі - це атака з метою дискредитувати його в очах виборців.

Приїхали метрові бюлетені по 205-му округу. Навіть їх пакував хтось Гречко - наша людина. Сирожа, це поганий для тебе знак.

Posted by Gennady Korban on 24 липня 2015 р

У обох кандидатів є значні групи підтримки. За Корбана агітують в основному депутати, близькі до Ігоря Коломойського, що увійшли в партію "УКРОП" - Борис Філатов, Віталій Купрій, Андрій Денисенко та ін. По суті, Корбана підтримує Олег Ляшко, який прибув до Чернігова "навести порядок".

По суті, Корбана підтримує Олег Ляшко, який прибув до Чернігова навести порядок

Фото з відкритих джерел

У Березенко підтримка йде від депутатів БПП. Навіть колишній президент Грузії, а нині губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі приїжджав до Чернігова, де позував разом з Березенко нібито на інвестфорумі. Там він зустрівся з Борисом Філатовим. Політики посварилися, і так народився мем "накачаний УБЛ ... ок". До конфлікту інтерес проявив навіть Коломойський, також назвав Саакашвілі і влада в цілому "бандитами".

Міліція перевірила факти підкупу виборців і не знайшла складу злочину.

Активісти "Демократичного альянсу" вимагали від ЦВК зняти з реєстрації Геннадія Корбана та Сергія Березенко, однак ЦВК таких повноважень не має. Центрвиборчком звернувся до правоохоронних органів з проханням запобігти порушенням і забезпечити порядок під час проведення проміжних виборів. У ЦВК відзначили, що в деяких агітаційних листівках повідомлялося про можливість здійснення провокацій, насильницьких дій в день голосування, а також під час підрахунку голосів виборців на дільницях.

Звертайтесь до керівніцтва правоохороних ОРГАНІВ. Ситуація в Чернігові загострюється: розпочалося! Застосування силових ті ...

Posted by Сергій Березенко on 20 липня 2015-го

"І що робити мені - міністру внутрішніх справ? Проводити спеціальну поліцейську операцію? Вводити в Чернігів спецназ і Національну гвардію? У вас гідність є?" - журиться міністр Арсен Аваков. Він заявив, що направить до Чернігова слідчо-оперативну групу для забезпечення законності під час виборів.

Він заявив, що направить до Чернігова слідчо-оперативну групу для забезпечення законності під час виборів

Фото з відкритих джерел

За його словами, МВС має інформацію про підготовку до ночі виборів вояж до Чернігова спортсменів- "туристів" від обох ключових кандидатів. Щоб не допустити протистояння, міністр вирішив вжити заходів.

"І далі? Підвозять, каруселі, бійки, вимкнене світло на ділянках, розбиті урни? - знову ?! Люди в камуфляжі, зброю, постріли, протистояння" патріотів "і міліції? .. - знову ?! Кандидати, ви цього хочете? Такий -яку ціну отримати депутатський мандат? " - волає до кандидатів міністр.

Група міліції буде боротися з незаконною агітацією, підкупом, порушеннями в ході голосування.

Новини по темі

Новини по темі

Ситуація ускладнюється тим, що в окрузі немає незалежних соціологічних даних опитувань, які, як і екзит-пол, могли б стати непрямим запобіжником від фальсифікацій. Хто насправді є претендентом на перемогу в 205 окрузі - невідомо. Чи не буде на виборах в Чернігові і міжнародних спостерігачів. По крайней мере, якщо вірити главі ЦВК Михайлу Охендовському, який стверджує, що жодна з міжнародних організацій не виявила бажання надіслати своїх представників. А ось що напевно буде після голосування - позови до судів з наміром оскаржити результати. Чи не для того було витрачено стільки грошей, щоб поступитися принципового конкурента.

Сергій Звиглянич, 112.ua

Проводити спеціальну поліцейську операцію?
Вводити в Чернігів спецназ і Національну гвардію?
У вас гідність є?
І далі?
Підвозять, каруселі, бійки, вимкнене світло на ділянках, розбиті урни?
Знову ?
Люди в камуфляжі, зброю, постріли, протистояння" патріотів "і міліції?
Знову ?
Кандидати, ви цього хочете?
Такий -яку ціну отримати депутатський мандат?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация