Військова реформа розвіяла всі стереотипи про харчування в армії

У 2008 році президент Росії Володимир Путін взяв курс на модернізацію і розвиток збройних сил. Перші зміни в рамках реформи збройних сил торкнулися саме системи харчування. Організація харчування військовослужбовців була передана профільним цивільним фірмам на підставі конкурсного відбору. Наряд по кухні в звичному його розумінні був скасований: солдати отримали можливість приділяти більше часу бойовій підготовці, а за приготування їжі взялися професійні кухарі. З цього моменту, як в організації, так і в якості харчування відбулося безліч кардинальних змін.

Військовослужбовці отримали можливість вибирати те, що вони хочуть вживати в їжу. Більш того, при складанні щоденного меню стали враховуватися переваги більшості солдатів. У деяких частинах кожного тижня проводиться анкетування з приводу смаків і побажань бійців. Наприклад, в червні цього року опитування в уральських військових частинах показав, що 96% військовослужбовців не просто задоволені харчуванням, а оцінюють його на "відмінно". Кухарі намагаються максимально прислухатися до думки солдат.

Наприклад, страви, які не користуються особливою популярністю, готують рідко. Так, "шрапнель з тушняком" (перлова каша з тушонкою) пішла у минуле. У гарнір перевага віддається гречаній крупі, макаронів, рису, пюре, а перловка зустрічається тільки у вигляді компонента супів: солянки або розсольнику. Значно збільшено частку м'ясних страв. Тепер на обід готують котлети, відварну яловичину, свинячі відбивні, куряче філе і ніжки, а також печінку.

До речі, в більшості гарнізонів харчування організовано за принципом "шведського столу", тому військовослужбовці самі можуть вибирати найкращі варіанти. Наприклад, на обіді в їдальнях завжди встановлено від шести до восьми контейнерів з першими і другими стравами російської кухні. Можливість вибору з декількох позицій зробило харчування солдатів більш різноманітним. Незважаючи на це, найчастіше військовослужбовці віддають перевагу пельменів, конкуренцію їм складає тільки гречка з котлетами. Тому і те, і інше обов'язково готують хоча б пару разів на тиждень.


Звичайно, формуючи солдатський раціон, військові фахівці не орієнтуються тільки на переваги солдат, швидше за беруть їх за основу. В першу чергу, в складанні меню для військових враховуються нормативи повноцінного раціону харчування для молодих людей від 18 до 29 років. також меню варіюється в залежності від кліматичних умов частини і роду військ. Не секрет, що десантники і моряки з-за високих фізичних навантажень витрачають більше енергії, відповідно, вони повинні отримувати додаткові калорії. Тому велика увага приділяється збалансованості та калорійності страв. На даний момент середня енергетична цінність щоденного раціону в російської армії одна з найвищих в світі - 4300 ккал. Крім цього, в меню з'явилися такі продукти, як плавлений сир, печиво, кава, а під час епідемії сезонних захворювань - сало, мед і часник.

Також висока організація і якість харчування в значній мірі досягаються завдяки суворому контролю над вступниками в частині продуктами і умовами приготування страв, дотриманням санітарних правил і відповідністю норм пайків, покладених солдатам. Іноді в ЗМІ все ж з'являються сумнівні статті про виявлення прострочених або неякісних продуктів, що використовуються при організації харчування військовослужбовців. Але спростовують їх самі ж служиві. Так, Богдан Ростов ділиться своїм досвідом: "Всупереч популярній думці, в армії дуже добре годують, раціон там досить різноманітний. Я сам служив і знаю, про що говорю. Часом в армії їжа навіть краще, ніж удома, так що з цим проблем немає. І якщо ви боїтеся йти в армію тільки тому, що думаєте, що там погано годують, то сміливо розслабтеся - годують там дійсно добре ". Заступаються за харчування в російській армії і родичі солдатів: "Ну, щодо харчування я б на місці мам точно не переживала, наш призовник за час служби примудрився не тільки не схуднути, але ще і поправитися на сім кілограмів. І ось, до речі, він ніколи не скаржився, що їжа приготована не смачно, наминати все за обидві щоки ", - коментує читачка.

І ось, до речі, він ніколи не скаржився, що їжа приготована не смачно, наминати все за обидві щоки , -   коментує   читачка

Дізнатися з перших вуст про якість харчування можна і під час таких заходів, як День призовника. Наприклад, у Вологодській області солдат строкової служби рядовий Роман Бушковскій сказав майбутнім призовникам і їх батькам: "Деякі товариші по службі кажуть, що в армії вони харчуються краще, ніж до призову". Така думка тих, хто в даний момент проходить службу і особисто стикається з реаліями армійського життя - сильний аргумент проти будь-яких висловлювань тих, хто складає статті, грунтуючись на неперевірених даних.

Варто відзначити, що при виборі постачальника продукції перевага віддається великим вітчизняним виробникам і місцевим фермерам, який запропонував найкраще співвідношення ціни і якості. В цілому, конкуренція за право надавати послуги харчування поліпшила якість їжі в рази, і це помітили військові, особливо старожили, яким є з чим порівняти. Незважаючи на статус постачальника, вся надходить продукція в обов'язковому порядку проходить лабораторну перевірку, так само, як і готові страви.

Усі позиції меню перед подачею обов'язково піддаються органолептичними і лабораторним методам оцінки якості, результати яких заносяться в Книгу обліку контролю над якістю приготування їжі. До організації харчування в російській армії ставляться по-військовому суворо, і навіть всі кулінарні експерименти, будь то Дні Національних кухонь або новорічний обід, відповідають ГОСТам та СанПіН.

Звичайно, в російській армії ще є куди вдосконалюватися. Але як мінімум один стереотип можна сміливо перекреслити. Годують солдат не гірше, ніж удома. Використовують хоч і не найдорожчі продукти, але точно якісні, з яких професійні кухарі готують корисні, збалансовані і смачні страви.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация