Військова пенсія за вислугу років - Віртуальна школа пенсіонера

подробиці

Військовослужбовці мають право на військову пенсію за вислугу років Військовослужбовці мають право на військову пенсію за вислугу років. Основною умовою для призначення військової пенсії за вислугу років є залишення служби, яка включається в вислугу років.

У вислугу років для призначення військових пенсій військовослужбовцям і співробітникам органів внутрішніх справ зараховується служба, в тому числі і в пільговому обчисленні, в порядку, встановленому законодавством держав-учасників, на території яких ці особи проходили службу. При цьому встановлена ​​вислуга років не підлягає зміні іншою стороною.

Право на військову пенсію за вислугу років мають дві категорії військовослужбовців:

  • особи, які мають на день звільнення зі служби вислугу на військовій службі, і (або) на службі в органах внутрішніх справ, і (або) на службі в Державній протипожежній службі, і (або) на службі в установах і органах кримінально-виконавчої системи вислугу 20 років і більше;
  • особи, звільнені зі служби після досягнення граничного віку перебування на службі, станом здоров'я або у зв'язку з організаційно-штатними заходами і досягли на день звільнення 45-річного віку, мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років 6 місяців становить військова служба, і (або) служба в органах внутрішніх справ, і (або) служба в Державній протипожежній службі, і (або) служба в установах і органах кримінально-виконавчої системи.

Військовослужбовці після виходу на військову пенсію, продовжують працювати за трудовим договором, при наявності умов для призначення трудової пенсії, зможуть одночасно отримувати військову пенсію за вислугу років (військову пенсію по інвалідності) по лінії силових структур і страхову частину трудової пенсії по старості по лінії ПФР.

Розрахунок страхової частини трудової пенсії визначається за загальними правилами Федерального закону «Про трудові пенсії». Для визначення пенсійних прав військовослужбовців враховуються пенсійний капітал і середньомісячний заробіток, не враховані при встановленні військової пенсії за вислугу років та військової пенсії по інвалідності по лінії силових структур.

При цьому для отримання двох пенсій (військової пенсії та трудової пенсії) необхідно також одночасне виконання таких умов:

  • наявність страхового стажу - не менше 5 років;
  • досягнення пенсійного віку виходу на трудову пенсію (для чоловіків - 60 років, для жінок - 55 років);
  • встановлення військової пенсії за вислугу років (по інвалідності), передбачених Законом від 12.02.1993 р № 4468-1.

При визначенні права на страхову частину трудової пенсії по старості до страхового стажу не включаються:

  • періоди служби, роботи та іншої діяльності, враховані при визначенні розміру військової пенсії за вислугу років;
  • періоди військової служби, що передували призначенню військової пенсії по інвалідності.

Служба і інша діяльність, яка враховувалася при призначенні військової пенсії за вислугу років або військової пенсії по інвалідності, визначаються на підставі довідки встановленого зразка.

Після встановлення страхової частини трудової пенсії військовослужбовцям подальше її збільшення буде здійснюватися одночасно з індексацією страхової частини трудової пенсії за загальними правилами.

До пенсіонерів-військовослужбовців належать особи, які проходили військову службу:

  • в Збройних силах РФ;
  • в органах внутрішніх справ;
  • в Державній протипожежній службі;
  • в органах з контролю за обігом наркотічесікіх засобів і психотропних речовин;
  • в установах і органах кримінально-виконавчої системи;
  • в органах прокуратури;
  • в митних органах.

Військова пенсія за вислугу років призначається військовослужбовцям та прирівняним до них особам:

  • за вислугу 20 років - 50% відповідних сум грошового забезпечення;
  • за кожен рік вислуги понад 20 років - 3% зазначених сум грошового забезпечення, але всього не більше 85% цих сум.

Особам, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років 6 місяців становить військова служба, військова пенсія за вислугу років призначається у розмірі 50% відповідних сум грошового забезпечення.

За кожний наступний рік стажу понад 25 років - 1% зазначених сум грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної протипожежної служби, осіб, що проходять службу в установах і органах кримінально-виконавчої системи.

Для обчислення розміру військової пенсії військовослужбовцям (до 2012 року. Що буде з 2012 року повної ясності досі немає) враховуються оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням (без урахування підвищення окладів за службу у віддалених, високогірних місцевостях і в інших особливих умовах) і процентна надбавка за вислугу років, включаючи виплати у зв'язку з індексацією грошового забезпечення.

При цьому в грошове забезпечення включається місячна вартість відповідного продовольчого пайка, що видається військовослужбовцям, щомісячна грошова продовольча компенсація, що виплачуються особам рядового і начальницького складу.

Мінімальний розмір військової пенсії за вислугу років військовослужбовця не може бути нижче 100% від встановленого розміру базової частини трудової пенсії по старості.

Мінімальний розмір трудової пенсії по старості при загальному трудовому стажі, рівному необхідному стажу для призначення повної пенсії, встановлюється щорічно федеральним законом виходячи з величини прожиткового мінімуму в цілому по країні.

При відмові військовослужбовця від військової пенсії йому може бути призначена трудова пенсія по старості, в тому числі і з урахуванням страхових внесків, що надійшли на фінансування її страхової частини.

Важливо. В даний час в ряді регіонів, де введені значні регіональні надбавки до трудових пенсій (військових пенсій вони не стосуються) все більше і більше військових пенсіонерів відмовляються від жебрацьких військових пенсій і переходять на трудові пенсії по старості. При нинішньому ставленні керівництва країни до військових пенсіонерів, я думаю ця тенденція продовжиться.

Залежно від складності виконуваних військовослужбовцями завдань і умов проходження ними військової служби передбачено пільгове обчислення вислуги років з розрахунку 1 місяць військової служби за 6, 3, 2, 1,5 або 1,3 місяці, які підлягають заліку до вислуги років для призначення військової пенсії за вислугу років.

Так, військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, який виконує завдання в умовах надзвичайного стану та при збройних конфліктах, один місяць військової служби в умовах надзвичайного стану та при збройних конфліктах зараховується за 3 місяці до вислуги років (трудовий стаж) для призначення військових пенсій:

  • служба у військових частинах, штабах і військових установах на території держав Прибалтики та Республіки Таджикистан один місяць служби зараховується за 1,5 місяці - з 6 лютого 1993 р .;
  • служба співробітників Федеральної служби охорони РФ, зайнятих на роботах з розмінування, зараховується в вислугу років з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці - з 1 вересня 2006 р

Відповідно до Указу Президента РФ «Про пільгових умовах обчислення строку військової служби у військових (спеціальних) званнях» військовослужбовцям, співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації і співробітникам кримінально-виконавчої системи Міністерства юстиції Російської Федерації час безпосередньої участі в контртерористичних операціях на території Північно-Кавказького регіону Російської Федерації в строк військової служби у військових (спеціальних) званнях зараховується на пільгових умовах - 1 місяць військової служби за 3 ме яца.

Військовослужбовців та працівників федеральних органів виконавчої влади, які беруть участь у виконанні завдань із забезпечення безпеки і захисту громадян, які проживають на територіях Південної Осетії та Абхазії, в термін військової служби (служби) зараховується 1 місяць військової служби (служби) за 3 місяці.

Пенсіонерам з числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної протипожежної служби, установ і органів кримінально-виконавчої системи, які прослужили в районах Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостях відповідно не менше 15 і 20 календарних років, що проживає у даних місцевостях, військові пенсії за вислугу років обчислюються із застосуванням відповідного районного коефіцієнта.

Граничний розмір районного коефіцієнта, який застосовується для обчислення військової пенсії, - 1,5.

За пенсіонерами МВС Росії, які виїхали за межі Російської Федерації, які прослужили в районах Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостях не менше 15 і 20 календарних років і безпосередньо перед звільненням проходили військову службу (службу) в цих районах і місцевостях, де їм була обчислена військова пенсія за вислугу років із застосуванням районного коефіцієнта, при виїзді з цих районів і місцевостей на нове постійне місце проживання, де коефіцієнт не виплачується або встановлений в меншому розмірі, зберігається розмір військово й пенсії, обчислений з урахуванням відповідного районного коефіцієнта за останнім місцем служби.

У разі повторного визначення на військову службу, або на службу в органи внутрішніх справ, або на службу в установи та органи кримінально-виконавчої системи осіб, які отримували військову пенсію за вислугу років, при подальшому звільненні їх зі служби виплата їм військової пенсії поновлюється виходячи з вислуги і трудового стажу на день останнього звільнення.

Пенсіонерам, які виїхали на постійне проживання за кордон і отримують там військову пенсію від МВС Росії, перерахунки військової пенсії виробляються пенсійним відділом фінансово-економічного департаменту МВС Росії при збільшенні грошового забезпечення перебувають на службі військовослужбовцям внутрішніх військ та особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

Для призначення військової пенсії за вислугу років до заяви про призначення військової пенсії повинні бути додані такі документи:

  • паспорт і ксерокопія паспорта;
  • довідка про розмір середньомісячного заробітку з розшифровкою по місяцях;
  • довідка про періоди служби (роботи), які включаються в стаж військової служби для призначення військової пенсії за вислугу років;
  • довідка органу, який здійснює пенсійне забезпечення, про призначену (достроково оформленої) трудової пенсії по старості (інвалідності) із зазначенням федерального закону, відповідно до якого вона призначена, і розміру призначеної військової пенсії, датована місяцем звільнення, повинна мати номер і друк;
  • довідка про терміни проходження і підставі звільнення з військової служби;
  • копія трудової книжки (якщо є);
  • копія військового квитка (за наявності стажу військової служби);
  • інші документи, що підтверджують періоди, що включаються в стаж військової служби, для призначення військової пенсії за вислугу років.

Таким чином, перелік документів, які додаються до заяви про призначення військової пенсії за вислугу років, залежить від категорії особи, яка звернулася за вказаною пенсією.

Важливо. Вас не влаштовує майбутня або справжнє життя на пенсії? Тоді потрібно щось робити!

Я пропоную наступне:

  • По перше, визначитися зі способом життя, який би Ви мріяли вести на пенсії.
  • По-друге, розрахуватися з усіма наявними у Вас боргами і кредитами. Без цього говорити про ЖИТТЯ на пенсії безглуздо. Якщо у Вас психологія вічного боржника, Ви підсіли на кредити, то ніякої ЖИТТЯ на пенсії у Вас не буде.
    Як розрахуватися з боргами і кредитами читайте в моїй книзі «Як звільнитися від боргів? Вся правда про кредити ... ».

В іншому випадку Вас чекає вимушена РОБОТА на кого-то в пенсійному віці. Поки дозволить здоров'я, а потім ВИЖИВАННЯ, злидні ...

PS. Увага. Поки не пізно (фактор часу грає проти вас) незалежно від віку приступите до формування своїх пенсійних накопичень незалежних від державних.

Як це робити ви можете познайомитися в розділах « Як зберегти і примножити гроші »І« Фінансове планування життя », А також дізнатися з моїх книг .
Якщо будуть питання задавайте, постараюся на них відповісти .

PS1. Якщо матеріал "Військова пенсія за вислугу років" виявився Вам корисним натисніть на кнопку «Мені подобається» на початку статті і залиште свій коментар в кінці статті. Поділіться з друзями в соціальних мережах. Вони будуть Вам вдячні.

Колесов Г.Б.,
незалежний пенсійний консультант,
експерт з пенсійного та фінансового планування

www.ypensioner.ru

Ви також можете ознайомитися з іншими статтями на тему трудових пенсій:

Види трудових пенсій і їх структура
Види і умови призначення трудової пенсії
Документи для призначення трудової пенсії
Особи, які мають право на трудову пенсію
Приклади призначення трудових пенсій
Умови призначення трудової пенсії
Види трудового стажу
Безперервний трудовий стаж
Загальний трудовий стаж
Приклади підрахунку трудового стажу
Спеціальний трудовий стаж
страховий стаж
Розміри трудової пенсії по старості
Методика розрахунку трудової пенсії по старості
Накопичувальна частина трудової пенсії по старості
Страхова частина трудової пенсії по старості
Трудова пенсія по старості: Право і Умови призначення
Трудова пенсія по старості: Принципи формування
Приклади розрахунку трудової пенсії по старості
Розміри трудової пенсії по інвалідності
компенсаційні виплати
Накопичувальна частина трудової пенсії по інвалідності
Страхова частина трудової пенсії по інвалідності
Розміри трудових пенсій у зв'язку з втратою годувальника
Трудова пенсія у зв'язку з втратою годувальника: Право і умови призначення
Трудова пенсія у зв'язку з втратою годувальника: Принципи формування
Страхова частина трудової пенсії з нагоди втрати годувальника
Пенсії по державному пенсійному забезпеченню
Пенсії федеральних державних службовців
Пенсійне забезпечення військовослужбовців
Пенсії непрацездатних громадян
Пенсії індивідуальних підприємців
Дострокові трудові пенсії
Вся правда про дострокові пенсії
Виплата та доставка пенсії
Захист пенсійних прав в суді
Як оформити вихід на пенсію
Механізм перерахунку пенсій
Спадкування пенсійних накопичень
Пенсія при зміні місця проживання
Відрахування з пенсій
Виплати, які призначаються додатково до пенсії
Федеральна і регіональна соціальна доплата до пенсії
Виплати по догляду за непрацездатними
Компенсаційні виплати замість соціальних послуг
Спадкування невиплачених сум пенсій
Конвертація і валоризації пенсійних прав

Вас не влаштовує майбутня або справжнє життя на пенсії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация