Військові звання генералів по зростанню в російській армії

  1. Все звання в російській армії - від молодших до найстарших
  2. Цікаві факти про звання в армії Російської Федерації

Щоб розібратися які бувають звання, за що вони видаються, або як хоча б виглядають, потрібно прослужити в армії Щоб розібратися які бувають звання, за що вони видаються, або як хоча б виглядають, потрібно прослужити в армії. У школі на ОБЖ хлопчиків примушують вчити їх напам'ять, проте в них так легко заплутатися, що краще навіть не варто мучитися. У цій статті ми спробуємо пояснити по-простому і допоможемо розібратися вам у всіх званнях, як вони виглядають і що дають.

Все звання в російській армії - від молодших до найстарших

Знаючи все звання по зростанню, можна з легкістю розуміти, до кого ви звертаєтеся або ж хто звертається до вас. У Росії є тільки два типи військових звань, це - військові і корабельні. До корабельним звань зазвичай ставляться моряки:

  • Берегова охорона;
  • морські військові частини;
  • надводні та підводні сили.

Читайте також: Що таке МНС

До військових титулів відносяться всі інші люди, службовці у військових частинах:

  • МНС;
  • МВС;
  • Збройні сили;
  • ФСБ;
  • СВР;
  • інші військові частини і органи.

Тепер давайте визначимося, які бувають звання - від меншого до більшого. Виділяють всього кілька підвидів титулів:

  1. Неофіцерскій титул.
  2. Офіцерський титул.

До неофіцерскім титулів відносять рядових, єфрейторів, молодших сержантів, «середніх» сержантів, старших сержантів, старшин, прапорщиків, а також старших прапорщиків. У корабельному типі: матроси, старші матроси, старшини на другій і першій статтях, головні старшини, головні корабельні старшини, мічмани і старші мічмани.

Далі йде розподіл на офіцерські склади. Це - молодший, старший і останній найвищий офіцерські склади. Щоб легше було розібратися, нижче представлена ​​таблиця з титулами:

Військові звання Корабельні звання молодший офіцерський склад молодший лейтенант молодший лейтенант лейтенант лейтенант старший лейтенант старший лейтенант капітан капітан старший офіцерський склад майор капітан третього рівня підполковники капітан другого рівня полковники капітан першого рівня вищий офіцерський склад генерал-майори контр-адмірали генерал-лейтенанти віце-адмірали генерал -полковник адмірали генерали армії адмірали флоту маршал Росії аналога не існує

Всі ці титули розрізняють не тільки за назвами, але і за наявністю погонів. Кожен титул має свій погон. У солдатів і матросів немає ніяких відрізняють знаків. Сержант і старшина мають так звані лички - це матерчаті галун. В армії їх прозвали «соплями». Прапорщик і мічман носять на погонах вертикальні зірочки з кантами, але без просвітів. Офіцерський склад відрізняється між собою кількістю і розміром зірочок.

Читайте також: Як можна потрапити в морську піхоту

У першому офіцерському складі (молодшому) розташовується одна смужка, так званий просвіт, зірки повинні бути виготовлені з металу і мати діаметр 13 мм. У старшого офіцерського складу - дві смужки і зірки шириною в 20 мм. У третього офіцерського складу, тобто вищого, вишиті зірки на погонах досить-таки великого розміру (22 мм), у них смужок немає. Генерали армії і адмірали флоту мають на своїх погонах одну велику вишиту зірку шириною в 40 мм. У маршала Російської Федерації є одна велика вишита зірка, як у генералів армії діаметрів 40 мм, але до неї ще додаються розходяться в різні боки срібні промені, які утворюють свого роду п'ятикутник. На задньому фоні повинен бути присутнім герб Російської Федерації.

Тепер давайте розглянемо особи всіх титулів, тобто людей, керівних російською армією. Варто відзначити, що Верховний Головнокомандувач - це діючий Президент Російської Федерації. Прийнято вважати, що Верховний Головнокомандувач не званий, а посаду. Саме ця посада дає право бути вище над маршалом РФ. Міністр оборони має право бути одночасно головнокомандувачем сухопутного і морського військ.

Цікаві факти про звання в армії Російської Федерації

Військові звання, які присвоюються військовослужбовцям гвардійський частин, мають приставку «гвардія», тобто «гвардії підполковник».

  1. Залежно від того, до якої службі відноситься військовослужбовець (це може бути юридична або медична служба), до титулу додається або слово «юстиція», або «медична служба» в необхідному відмінку.
  2. До військовослужбовців, які перебувають у відставці або в складі запасного складу, до звання додається слово «запас» або «у відставці», в залежності від ситуації.
  3. Люди, що надійшли на військову службу, і які навчаються у військовому училищі, діляться на дві групи: то хто не має військового титулу - курсанти, а також слухачі.
  4. Громадяни, у кого не було військового титулу до вступу до військового училища, або ж які мали титул матроса або солдата, коли надходять в навчальний заклад, мають званням курсанта. В інших випадках все присвоєні звання під час вступу зберігаються.
  5. Люди, які проходять військову службу, отримують звання тільки за хороші заслуги перед державою. Також, виходячи з статуту про проходження служби у військових частинах, визначається конкретний відрізок часу, тобто титул можуть отримати:
  • матроси, солдати - півроку;
  • молодші сержанти, старшини другої статті - 365 днів;
  • сержанти і старшини першої статті, молодші лейтенанти - 2 роки;
  • старші сержанти, головні старшини, прапорщики, мічмани, лейтенанти і старші лейтенанти - 3 роки;
  • капітани, капітан-лейтенанти, майори і капітани третього рівня - 4 роки;
  • підполковники, капітани другого рівня і залишилися військовослужбовці - 5 років.

Варто запам'ятати дуже важливу деталь, титул військовослужбовець має право отримати в разі, якщо в його підрозділі є відповідна посада.

  1. Виходячи з нових законів, прийнятих в 2012 році, титули старшина і головний корабельний старшина більше не присвоюються. Однак документально вони все ж залишилися.
  2. Всі титули, які присвоюються військовослужбовцям, повинні писатися з маленької літери.
  3. Титул майорів вважається вищим, ніж титул лейтенанта, проте генерал-майори є нижчими за рангом, ніж генерал-лейтенанти.
  4. В даний момент за 365 днів військовослужбовець має право отримати найвищий титул - сержанта.

Читайте також: Як стати спецназовцем

Тепер ви з легкістю можете розрізняти все звання військовослужбовців без помилок. Якщо ж все ще помиляєтеся, то стаття вам неодмінно допоможе.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация