Військові звання в армії РФ

  1. Типи, класифікація звань і види погон
  2. Неофіцерскіе чини
  3. молодші офіцери
  4. старші офіцери
  5. вищі офіцери

Як і в будь-якій структурі, в російській армії існує певна ієрархія. В даному випадку «піраміда» є військові посади і відповідні їм військові звання. При цьому в якості відмітних знаків на формі військовослужбовців передбачені погони Як і в будь-якій структурі, в російській армії існує певна ієрархія . Сьогодні поговоримо про те, які військові звання присутні в армії Росії, в чому їх основні відмінності, як розташовані зірочки на погонах і скільки років служити до полковника.

Типи, класифікація звань і види погон

Почнемо з того, що розберемося, які типи звань існують в цілому. Адже кожна людина бачила погони Почнемо з того, що розберемося, які типи звань існують в цілому не тільки на солдатській і матросках формі, але також і на плечах рятувальників, поліцейських і співробітників органів державної безпеки. Насправді все просто і типів звань в Росії всього два: корабельні і військові.

Не важко буде і здогадатися, що перші належать військовослужбовцям ВМФ Не важко буде і здогадатися, що перші належать військовослужбовцям   ВМФ   (Сюди входять підрозділи берегової охорони, збройні сили, що діють на воді і під її поверхнею, а також всі морські військові частини), а військові звання поширюються на всі інші види силових структур (Сюди входять підрозділи берегової охорони, збройні сили, що діють на воді і під її поверхнею, а також всі морські військові частини), а військові звання поширюються на всі інші види силових структур.

Що ж стосується класифікації звань в російській армії, то існують офіцерські і неофіцерскіе звання (ніяких жартів, це дійсно так, хоч і примітивно). При цьому офіцери, в свою чергу, діляться на молодший, старший і вищий склади. Природно, що звання розподіляються в точно такому ж порядку.

З погонами все дещо складніше, оскільки їх зовнішній вигляд відрізняється по цілому списку критеріїв:

  • колір погона (в залежності від роду військ, а також від того, для якої форми призначені - повсякденному, польовий або парадної);
  • колір смужок (залежить від роду військ);
  • звання (у кожної класифікації звань визначений порядок розташування смужок, зірок або личек).

Втім, щоб швидше розібратися в армійських «сузір'ях», перейдемо до безпосереднього перерахування звань по зростанню з зазначенням відповідної посади та відзнак.

Неофіцерскіе чини

погони погони   для повсякденної форми одягу (далі беремо її за зразок) цієї категорії звань увазі нанесення двох вузьких смужок (колір відповідає роду військ) по краях поздовжньої частини для повсякденної форми одягу (далі беремо її за зразок) цієї категорії звань увазі нанесення двох вузьких смужок (колір відповідає роду військ) по краях поздовжньої частини.

Починається перелік військових звань з позиції « рядовий Починається перелік військових звань з позиції «   рядовий   »(В корабельному типі аналогом є   матрос   ), Це перша сходинка в армійській кар'єрних сходах, а також стартове (найчастіше і єдине) звання для новобранців, які постали під прапори збройних сил Росії в якості солдатів-строковиків »(В корабельному типі аналогом є матрос ), Це перша сходинка в армійській кар'єрних сходах, а також стартове (найчастіше і єдине) звання для новобранців, які постали під прапори збройних сил Росії в якості солдатів-строковиків. Залежно від роду військ на посади, що має на увазі звання рядового, може виявитися звичайний стрілок, механік-водій, радист, номер гарматної обслуги, розвідник і багато хто ще. рядові носять погони без будь-яких відмітних знаків.

рядові носять   погони   без будь-яких відмітних знаків

єфрейтор єфрейтор   (   старший матрос   ) ( старший матрос ). Таке звання може отримати рядовий солдат або матрос , Який відзначився в період навчання або бойової підготовки. Фактично посад, які передбачають звання « єфрейтор », Не існує, проте нерідко по одному вузькому куточку на погони (Відмітний знак звання) отримують штабні службовці, командирські водії та інші «особливі» солдати.

молодший сержант молодший   сержант   (   старшина другої статті   ) ( старшина другої статті ). На це звання можуть розраховувати рядові, які успішно пройшли спеціальний сержантський навчальний курс. Крім того, «прикріпити» на погони 2 з'єднаних вузьких куточка можуть найбільше відзначилися рядові, єфрейтори або матроси. Звання молодшого сержанта на увазі посаду заміщає командира відділення.

сержант сержант   (   старшина першої статті   ) ( старшина першої статті ). На це звання можуть розраховувати молодші сержанти, які найбільш відповідально себе проявили. за посадою сержант є командиром відділення або екіпажу, тому претендує військовослужбовцю слід надати руководительских навички, а також знаходити контакт з рядовими і користуватися їх авторитетом. Такий солдат, як правило, веде лад і керує робочим процесом. На сержантських погонах розташовується 3 вузьких куточка, з'єднаних між собою.

На сержантських погонах розташовується 3 вузьких куточка, з'єднаних між собою

Старший сержант Старший сержант   (   головний старшина   ) ( головний старшина ). Солдат в такому званні є заступником командира взводу. Претендувати на широкий куточок посередині погона можуть сержанти, найкращим чином виконують свої обов'язки, а також вміють знаходити спільну мову з офіцерами і прапорщиками.

старшина старшина   (   головний корабельний старшина   ) ( головний корабельний старшина ). Так званий солдатський стелю. Іншими словами, це найбільша звання, до якого може дослужитися солдат-строковик. За посадою власник погон із сполученими межу собою куточками (широким і вузьким) може бути командиром взводу або, в окремих випадках, старшиною роти.

прапорщик прапорщик   (   мічман   ) ( мічман ). Власники цього звання складають так звану прошарок між солдатами і офіцерами. щоб надіти погони з двома маленькими зірочками (13 мм), розташованими в ряд по поздовжній стороні, і завідувати овочевим складом, слід укласти з озброєними силами контракт. Крім того, кандидату слід пройти курси в спеціальній школі прапорщиків. Зрозуміло, посада не обмежується начальником складу - «привид» офіцера (для даного звання не потрібно вищу військову освіту, втім, більшість прапорщиків про таке і не думає) може бути призначений також старшиною роти.

Зрозуміло, посада не обмежується начальником складу - «привид» офіцера (для даного звання не потрібно вищу військову освіту, втім, більшість прапорщиків про таке і не думає) може бути призначений також старшиною роти

Старший прапорщик Старший прапорщик   (   старший мічман   ) ( старший мічман ). В цілому, повна аналогія з простим прапорщиком, за винятком невеликої різниці в платні, а також додаванні на погонах третьої зірочки.

молодші офіцери

На погонах офіцерів даної категорії присутня одна центральна поздовжня смужка певного кольору.

Відкриває цей список звання молодшого лейтенанта (в корабельному еквіваленті точно таку ж назву). Раніше цього звання удостоювалися юнаки, відучилися на військовій кафедрі при цивільному інституті. Також одна зірочка (13 мм) посередині автоматично лягає на погон Відкриває цей список звання молодшого лейтенанта (в корабельному еквіваленті точно таку ж назву) при отриманні вищої військової освіти або після закінчення офіцерських курсів. Посада молодшого лейтенанта не сильно відрізняється від сержантській - командир взводу.

Наступне звання по порядку лейтенант Наступне звання по порядку   лейтенант   (Аналогічно) (Аналогічно). Після закінчення військових ВНЗ юні лейтенанти розподіляються в частині, де проходять своєрідний іспит. Його суть в тому, що новоспечений офіцер призначається на посаду, де потрібно набагато більше звання, наприклад, начальник продовольчої служби. якщо лейтенант успішно проходить випробування, то в найближчі роки його звання швидко виростає до необхідного. Також володар 2 зірочок в горизонтальний ряд має всі підстави бути командиром взводу (в окремих випадках будучи при цьому заступником командира роти).

Старший лейтенант Старший лейтенант   (Аналогічно у моряків) (Аналогічно у моряків). Дане звання швидко приходить до тих лейтенантам, які найкращим чином справляються зі своєю роботою. Старлей призначаються на позицію заміщає командира роти з виконання будь-яких функцій. погони старшого лейтенанта прикрашають 3 зірочки, що утворюють між собою трикутник.

капітан капітан   (   капітан-лейтенант   ) ( капітан-лейтенант ). Даний офіцер має повне право бути призначеним командиром пологи або заміщає командира батальйону. Звання є проміжним між молодшим і старшим офіцерськими складами. На капітанських погонах є 4 зірочки (2 розташовані по горизонталі, інші 2 - в що знаходиться вище вертикальний ряд).

старші офіцери

погони погони   військовослужбовців цієї категорії прикрашають 2 центральних поздовжніх смуги військовослужбовців цієї категорії прикрашають 2 центральних поздовжніх смуги.

майор майор   (   капітан третього рангу   ) ( капітан третього рангу ). Це звання якраз має на увазі посаду начальника будь-якої служби, тому відповідальний лейтенант може порівняно швидко виконати свій кар'єрний шлях. також майор може бути заступником командира батальйону. На плечах такого офіцера розташовуються погони з однієї великої (20 мм) зіркою посередині.

На плечах такого офіцера розташовуються   погони   з однієї великої (20 мм) зіркою посередині

підполковник підполковник   (   капітан другого рангу   ) ( капітан другого рангу ). Нерідко цим званням обмежується кар'єра військовослужбовця. Причина тому наступна - в званні підполковника може бути один з декількох заступників командира полку. Відповідно, просування по званню можливо тільки на одну-єдину посаду, яка звільняється вже не так часто, як перераховані вище. підполковник носить на погонах по 2 великих зірки аналогічно лейтенантські.

полковник полковник   (   капітан першого рангу   ) ( капітан першого рангу ). Як правило, офіцер у такому званні є командиром військової частини (він же очолює штаб полку). Крім того, полковник може займати посаду заступника в штабі дивізії. На погонах такого військовослужбовця знаходиться 3 великих зірки, збудованих в трикутник.

вищі офіцери

погони погони   даної категорії військовослужбовців виконані з нанесенням тканинного рельєфу і смуги по периметру всього погона (за винятком однієї поперечної частини) даної категорії військовослужбовців виконані з нанесенням тканинного рельєфу і смуги по периметру всього погона (за винятком однієї поперечної частини). Зірки при цьому використовуються тільки в вишитому варіанті.

Генерал-майор Генерал-майор   (   контр-адмірал   ) ( контр-адмірал ). Дане звання передбачає перебування його власника на одній з двох посад: командир дивізії, або зам командира корпусу. На погонах офіцера розташована одна 22-міліметрова зірка посередині.

На погонах офіцера розташована одна 22-міліметрова зірка посередині

Генерал-лейтенант Генерал-лейтенант   (   віце-адмірал   ) ( віце-адмірал ). Такий офіцер має право командувати цілим військовим округом. Також військовослужбовець може бути призначений заступником командира армії. Відзнакою генерал-лейтенанта є 2 великих зірки, розташованих в вертикальний ряд.

Генерал-полковник Генерал-полковник   (   адмірал   ) ( адмірал ). Військовослужбовець даного звання призначений головнокомандувачем будь-яким родом або видом військ, а також командиром армії. На погонах офіцера знаходиться 3 великих зірки, збудованих по вертикалі.

Генерал армії Генерал армії   (   адмірал флоту   ) ( адмірал флоту ). Найвище військове звання в ієрархії армії Росії. Військовослужбовець може займати пост командира виду військ, заступника міністра оборони (або навіть їм бути), а також очолювати генеральний штаб. погони генерала армії прикрашає по одній 40-міліметрової вишитій зірці.

погони   генерала армії прикрашає по одній 40-міліметрової вишитій зірці

Також існує почесне звання маршала РФ (призначений для військового часу особливо відзначилися вищим офіцерам).

Верхівкою військової ієрархії в Росії є людина, що не має військового звання як такого, це президент країни. Верховний головнокомандувач - це посада, однак йому підпорядковані всі носії вищих військових чинів.

Ось така градація звань представлена ​​в російській армії на сьогоднішній день.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация