Військові звання в Російській імперії і погони по зростанню

  1. Бригадир
  2. вахмістр
  3. Генерал-поручик
  4. Генерал-фельдмаршал
  5. генералісимус

Люди, які цікавляться історією і не тільки, хто задається питанням про те, які були військові звання в Російській імперії Люди, які цікавляться історією і не тільки, хто задається питанням про те, які були військові звання в Російській імперії. У статті ми розглянемо основні чини та військові посади царської Росії.

Ми розповімо вам про наступні звання:

  1. Бригадир.
  2. Вахмістр.
  3. Генерал-поручик.
  4. Генерал-фельдмаршал.
  5. Генералісимус.

Цей список не є повним. Але на підставі нижчевикладеній інформації можна отримати загальне уявлення про структуру козацьких військ, а також армії.

Бригадир

Бригадир - військовий чин, який існував з 18-го по 19-е століття. За старшинством цей чин перебував вище полковника, але нижче генерал-майора. Звання було створено Петром Першим.

На флоті цього рангу відповідав капітан-командор. Сьогодні бригадний генерал у певних військах вважається аналогічним чином бригадира.

вахмістр

Чин присвоювався в основному унтер-офіцерського складу в кавалерії, а також в артилерії. Це звання існувало до 1917 року в царській армії.

За часів Радянського Союзу збереглися далеко не всі звання. Вахмістра не було зовсім.

Людина з даним званням всіляко сприяв підготовці військ, а також спостерігав за дотриманням солдатами порядку. У піхоті був аналогічний чин - фельдфебель. Це звання вважалося найвищим серед унтер-офіцерських аж до 1826 року.

Генерал-поручик

Звання присвоювалося офіцерам російської, української армії. Застосовувалося воно одночасно і відповідало сучасному генерал-лейтенанту. Під час Північної війни цей чин був скасований.

Генерал-фельдмаршал

В офіцерському складі сухопутної армії Росії звання було найвищим В офіцерському складі сухопутної армії Росії звання було найвищим. Ввів його Петро I в 1699 році.

Чин першого класу був аналогічний звання генерал-адмірала на флоті. В цивільних відомствах - рангу канцлера або таємного радника.

У генерал-фельдмаршала був жезл, який використовувався як знак відмінності. Починаючи з 19-го століття, в петлицях у таких людей вони стали відображатися в схрещених вигляді.

Крім цього, для відмінності звань в царській Росії застосовувалися погони з зображенням жезлів.

З 2009 року символіка використовується на відмінних атрибутах Верховного головнокомандувача збройними силами нашої країни.

Читайте також: Розмір окладу за званням в поліції

генералісимус

На просторах Священної Римської імперії це звання було вищим. Надалі воно стало таким і для Росії, Радянського Союзу і так далі.

Це звання отримували ті, хто командував збройними силами або союзними військами, полководці і державні діячі, які належали до сімей царюючих династій. Чин розташовувався окремо від системи офіцерських посад.

У 1799 році Суворов отримав звання на підставі Військового статуту, тому що був принцом Сардинського королівства. Сьогодні отримання такого чину не передбачено в нашій країні.

Підводячи підсумок статті, відзначимо, що тепер ви знаєте про основні військові звання, які були за часів Російської імперії. Цей список не є вичерпним, але він дає загальне поняття про історично сформованій системі чинів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация