Військові пенсії: ознаки дискримінації

  1. Ознака №1: військові пенсії із знижуючим коефіцієнтом
  2. Ознака №2: при призначенні військової пенсії враховуються не всі виплати
  3. Ознака №3: право на військову пенсію за вислугу років виникає пізніше
  4. виборча інфляція

Дмитро Медведєв підписав постанову уряду про індексацію соціальних пенсій з 1 квітня на 1,5 відсотка

Дмитро Медведєв підписав постанову уряду про індексацію соціальних пенсій з 1 квітня на 1,5 відсотка. Середній розмір виплат збільшиться аж на 129 карбованців. Що можна купити на них сьогодні, пояснювати не треба. Дві поїздки на метро. За фактом рішення, спрямоване нібито на поліпшення соціального становища пенсіонерів, практичної користі не має. Незрозуміло й інше: чому досі не проводиться індексація на обіцяну величину інфляції і як йде справа з військовими пенсіями?

Судячи по пенсійному забезпеченню військова служба не так небезпечна, як робота чиновників. фото mil.ru

Ознака №1: військові пенсії із знижуючим коефіцієнтом

На відміну від військових пенсіонерів пенсії чиновникам нараховуються без понижувального коефіцієнта.

У 2012 році були підвищені пенсії військовослужбовцям запасу і у відставці. Відповідно до прийнятого тоді рішенням вони повинні були щорічно рости на два відсотки до досягнення встановленого законом розміру. Але ці зобов'язання державою не виконуються, а нестримне зростання цін, інфляція з'їли навіть раніше зроблені надбавки. Законодавцями і урядом систематично порушується п. 2 ст. 19 Конституції РФ. Фактично мова йде про дискримінацію пенсіонерів за ознакою соціального статусу до військової служби.

Законом було визначено, що з 1 січня 2012 року грошове забезпечення враховується при обчисленні пенсії в розмірі 54 відсотків від окладу, а з 1 січня 2013-го буде щорічно збільшуватися на два відсотки до досягнення 100 відсотків його розміру (індексація).

Законом «Про федеральному бюджеті на 2017 рік і на плановий період 2018 і 2019 років» прийняті раніше рішення припинені до 1 січня 2018 року. Але немає гарантії, що пенсійні санкції не триватимуть довше. Що поширюється також на що проходили службу в ЗС, ОВС, ДПС, органах наркоконтролю, установах і органах УІС, в Росгвардіі і на сім'ї цих людей.

Почасти зрозуміти держчиновників можна: антиросійські санкції, падіння виробництва, проблеми зі збором податків. Але тоді тягар повинні нести всі пенсіонери. Однак дехто виявився в привілейованому становищі. Замороження індексації та введення понижуючого коефіцієнта не торкнулися наступних категорій військових пенсіонерів, в тому числі членів їх сімей:

  • суддів Військової колегії Верховного суду РФ і військових судів;

  • прокурорських працівників (в тому числі з органів військової прокуратури);

  • співробітників Слідчого комітету РФ (в тому числі військових слідчих органів СК РФ);

  • федеральних державних цивільних службовців.

Така вибірковість законодавців, уряду РФ щодо військових пенсіонерів і прирівняних до них осіб порушує принцип рівності, встановлений ст. 19 Конституції РФ і Постановою КС РФ від 16 червня 2007 року № 12-П, де сказано: «У сфері пенсійного забезпечення дотримання принципу рівності означає, крім іншого, заборона вводити не мають об'єктивного і розумного виправдання відмінності в пенсійних правах осіб, що належать до однієї і тієї ж категорії (заборона різного поводження з особами, які перебувають в однакових або подібних ситуаціях) ». Але ж рішення Конституційного суду є обов'язковими на всій території Російської Федерації для всіх представницьких, виконавчих і судових органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових осіб, громадян та їх об'єднань.

Чому ж законодавцями і урядом РФ різні обмеження у вигляді понижуючого коефіцієнта, зниження процентних показників за вислугу років і тарифних розрядів, встановлення тільки однієї добавки, яка обліковується при розрахунку пенсії, призупинення індексацій застосовуються з 2012-2013 років тільки до військовослужбовців та прирівняним до них особам?

З букви законодавчих актів випливає, що такі обмеження в повній мірі повинні застосовуватися і до федеральним державним цивільним службовцям адміністрації президента і уряду РФ, народним обранцям федерального рівня, чиновникам держкорпорацій. Однак цього немає. Більш того, указом президента РФ від 2 серпня 2012 року № 1100 «Про вдосконалення оплати праці федеральних державних цивільних службовців адміністрації президента Російської Федерації» грошове утримання федеральним державним цивільним службовцям було збільшено і прирівняне до грошового утримання військовослужбовців. При цьому законодавці "забули" застосувати до них понижуючий коефіцієнт для розрахунку їх пенсій, як, втім, і для військових слідчих, прокурорів, суддів. І це незважаючи на те, що всі перераховані категорії відносяться до одного виду федеральної державної служби. Неув'язочка!

Ознака №2: при призначенні військової пенсії враховуються не всі виплати

На відміну від військових пенсіонерів при призначенні пенсії грошове утримання чиновників враховується в значно більш повному обсязі.

Правильно ветерани ставлять питання в листі до Верховного головнокомандувача, президенту країни Володимиру Путіну: якщо відповідно до п. 1 ст. 7 Конституції РФ ми живемо в соціальній державі, то де ж справедливість? Чому таке розшарування і вибірковість в застосуванні пенсійної формули в одній і тій же групі федеральних державних службовців?

В даному випадку законодавці, уряд РФ грубо порушили п. 2 ст. 19 Конституції РФ, де сказано: «Держава гарантує рівність прав і свобод людини і громадянина незалежно від статі, раси, національності, мови, походження, майнового і посадового становища, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, належності до громадських об'єднань, а також інших обставин. Забороняються будь-які форми обмеження прав громадян за ознаками соціальної, расової, національної, мовної чи релігійної приналежності ».

Відповідно до ст. 43 закону РФ від 12 лютого 1993 року № 4468-1 (в ред. Від 3 липня 2016, із змінами. Від 19 грудня 2016) «Про пенсійне забезпечення осіб, що проходили військову службу, службу в органах внутрішніх справ, Державної протипожежної службі, органах по контролю за оборотом наркотичних засобів ... »при розрахунку пенсії військовослужбовцям та прирівняним до них особам за вислугу років враховуються оклади по військової посади і за військовим званням і тільки одна щомісячна надбавка (за вислугу років). Інші надбавки до грошового утримання в розрахунок не приймаються.

А у федеральних службовців з 1 січня 2017 року відповідно до п. 2 і п. 3 Постанови уряду РФ від 17.10.2009 № 818 розмір пенсії за вислугу років розраховується з їх середньомісячного заробітку. Для його визначення враховуються грошове утримання цивільних службовців, що складається з наступних виплат:

  • місячний оклад відповідно до привласненим класним чином федеральної державної цивільної служби;

  • щомісячна надбавка до посадового окладу за вислугу років на федеральній державній цивільній службі;

  • щомісячна надбавка до посадового окладу за особливі умови служби;

  • щомісячна відсоткова надбавка до посадового окладу за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю;

  • щомісячне грошове заохочення;

  • премії за виконання особливо важливих і складних завдань;

  • одноразова виплата при наданні щорічної оплачуваної відпустки та матеріальна допомога, що виплачуються за рахунок коштів фонду оплати праці державних службовців.

Плюсуються і інші виплати, передбачені відповідними федеральними законами, нормативними правовими актами. Іншими словами, пенсія за вислугу років для цивільних службовців розраховується з усього їхнього доходу.

Якщо служба в Збройних Силах входить в єдину систему федеральної державної служби, то чому для військових і прирівняних до них осіб при розрахунку пенсій враховується тільки одна щомісячна надбавка, а для федеральних цивільних чиновників - все?

Ознака №3: право на військову пенсію за вислугу років виникає пізніше

Чиновники отримують право на пенсію за вислугу років раніше, ніж військовослужбовці.

Законом від 15.12.2001 № 166-ФЗ «Про державне пенсійне забезпечення в Російській Федерації» згідно з додатком про розрахунок стажу (таблиця 1) для федеральних держслужбовців встановлений десятирічного процес переходу до єдиної величині стажу держслужби (20 років), що дозволяє їм отримувати ( призначати) пенсії за вислугу. Це означає, що величина мінімального стажу, необхідного для отримання пенсії за вислугою років федеральним державним цивільним службовцям (20 років), тільки через 10 років зрівняється з тим, який встановлений для військовослужбовців.

Таблиця 1

Така «новація» дозволяє чиновникам, незважаючи на економічні та фінансові труднощі держави, ще протягом 10 років зберігати за собою право на високі пенсії і більш ранній вихід на заслужений відпочинок, чого не можуть дозволити собі військові. Невже в тиші кабінетів ризик для життя, тяготи і позбавлення служби, складність роботи і відповідальність вище?

Цим же законом (ФЗ від 15.12.2001 № 166-ФЗ) федеральним держслужбовцям встановлений відсотковий розмір одержуваної пенсії в залежності від стажу (таблиця № 2).

Таблиця 2

З таблиці 2 випливає, що федеральні державні цивільні службовці як отримували, так і будуть ще протягом п'яти років отримувати більш високі пенсії (від 60 до 51%), ніж це встановлено законом для військовослужбовців та прирівняних до них осіб (50%), при 20 роках вислуги. І гроші для цього у федеральному бюджеті знаходяться.

А як же тоді розуміти численні звернення до народу органів державної влади та їх представників про економію, необхідності скорочення соціальних гарантій, про затягування поясів, скасування індексації та т. Д.? Чому все це не поширюється на федеральних державних цивільних службовців? Виходить, найскладніша і напружена стезя саме у них. Тому вони більш захищені в соціальному плані, ніж військовослужбовці та прирівняні до них особи. Хоча необхідність виконання завдань в будь-яких умовах, в тому числі пов'язаних із значним ризиком для життя і здоров'я, тягне за собою обов'язок держави гарантувати саме військовим особливий соціальний захист. На ділі виходить навпаки.

виборча інфляція

У федеральному законі від 07.11.2011 № 306-ФЗ «Про грошове забезпечення військовослужбовців та надання їм окремих виплат» п. 13 ст. 2 встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років до окладів грошового утримання, які починають діяти тільки після двох років служби.

У той же час відповідно до закону від 27.07.2004 № 79-ФЗ «Про державну цивільну службу Російської Федерації» щомісячна надбавка до посадового окладу за вислугу років на цивільній службі починає діяти вже від 1 року служби (пп. 1 п. 5 ст . 50).

Питається: чому військовослужбовці отримують надбавку тільки після закінчення двох років? Хіба вони до цього терміну не несуть бойове чергування, не приймають участь у військових конфліктах і не можуть там загинути? Чи не означає це, що військовослужбовці на перші два роки своєї служби звільняються від присяги.

Наступний нонсенс. Постановою уряду РФ від 21.12.2011 № 1073 «Про порядок виплати щомісячної надбавки за особливі умови військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом» встановлено максимальний розмір щомісячної надбавки до 100 відсотків місячного окладу відповідно до займаної військової посадою. А за особливі умови цивільної служби виплачується (згідно з іншим законодавчим актом) вже до 200 відсотків.

Або такий факт. Індексація в лютому 2017 року страхових (цивільних трудових) пенсій проведена на затверджену Росстатом інфляцію 5,4 відсотка, а військових - на чотири відсотки.

Якщо служба в Збройних Силах дійсно є особливим видом федеральної держслужби і зумовлює обов'язок держави гарантувати підвищену соціальний захист, тоді чому законодавець, уряд РФ допустили обмеження прав військових, встановивши такі різні розміри щомісячної надбавки? Таким питанням задаються пенсіонери силових структур Г. Зав'ялов, Л. Гришин, В. Русаков, А. Єфремов, Є. Вінницький, В. Карабанов, А. Бунковскій, І. Швець, багато інших.

В результаті аналізу тільки декількох нормативних правових актів, що регламентують діяльність федеральних державних цивільних службовців в порівнянні з військовими, приходиш до таких висновків:

  • законодавці і уряд РФ допустили прямі порушення п. 2 ст. 19 Конституції РФ, постанов КС РФ, інших законодавчих актів та поставили цивільних службовців в значно більш привілейоване становище. Обсяги і зміст встановлених заходів соціального захисту для цивільних чиновників не відповідають їх статусу, характеру служби, моральним нормам;

  • цими діями законодавці, уряд РФ принизили роль і особливий статус військової служби, встановлений Конституцією РФ, і тим самим допустили дискримінацію військових пенсіонерів і прирівняних до них осіб за ознакою їх соціальної приналежності;

  • встановлення законодавцями, урядом РФ для представників федеральної державної цивільної служби значно більш високих соціальних благ, що перевищують розумні межі, підриває систему взаємозв'язку всіх видів державної служби, принципи її побудови та функціонування;

  • подальше затягування з вирішенням створилася правової колізії підриває у захисників Батьківщини, ветеранів та членів їх сімей віру в державні органи влади, вище командування, в справедливість російських законів. Посилюються негативні емоції по відношенню до чиновників, прості громадяни підштовхуються до рішення не посилати синів до армії, так як очевидно, що бути «ефективним менеджером» вигідніше і престижно, ніж захищати Батьківщину;

  • не применшуючи значущості завдань, які виконуються держслужбовцями, ветерани Збройних Сил вважають, що соціальні гарантії, встановлені державою для них і представників військової служби, в даний момент не в повній мірі відповідають складної фінансово-економічної ситуації в країні, можливостям держави і потребують коригування.

З урахуванням вищевикладеного ветерани армії і флоту, інших силових структур пропонують:

  1. Організувати юридичну експертизу раніше прийнятих нормативних правових актів, що регламентують діяльність федеральних державних цивільних службовців, військовослужбовців та прирівняних до них осіб, на предмет відповідності положенням і нормам Конституції РФ, іншим законодавчим актам.

  2. Зобов'язати при необхідності відповідні органи державної влади підготувати та внести зміни (доповнення) в нормативно-правову базу. Уряду Російської Федерації забезпечити щорічне збільшення пенсій громадянам, звільненим з військової служби, не менше ніж на два відсотки.

  3. Вжити заходів для недопущення дискримінації пенсіонерів за ознакою соціального статусу до військової служби.

Тільки безвихідь спонукає ветеранів звертатися до вищих інстанцій в пошуках правди і справедливості. Що стосується Міністерства оборони РФ, то воно, безумовно, бореться за права військовослужбовців, але зараз у зв'язку з ситуацією в Сирії і на сході України йому не до цього. Крім того, деякі його представники порівнюють відомчі пенсії зі страховими (трудовими цивільними за віком), що невірно. Для зіставлення треба брати пенсії федеральних держслужбовців.

І останнє. Реальний розмір пенсій в Росії в найближчі три роки, за словами міністра праці і соціального захисту Максима Топіліна, буде знижуватися. А значить, викликати наростання соціальної напруженості, що, бажає влада чи ні, доведеться враховувати. Особливо напередодні президентських виборів 2018 року.

За інф. «Військово-промисловий кур'єр»

Читайте також:

Сайт для пенсіонерів «Мої роки», moi-goda.ru

Ще корисне:

Повний список пільг для військових пенсіонерів і ветеранів бойових дій

Повний список нагород для отримання звання ветерана праці

√   Повний список нагород для отримання звання ветерана праці

Завантаження ...

  • Розкажіть про це своїм друзям!

ПУБЛІКАЦІЇ ДЛЯ ТИХ, ХТО РОЗУМІЄ: НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО! • Останні новини Наша історія долі людські Наша пошта, наші суперечки • ПУБЛІКАЦІЇ, ОСОБЛИВО ПОПУЛЯРНІ СЕРЕД НАШИХ ЧИТАЧІВ Next Prev ПУБЛІКАЦІЇ ДЛЯ ТИХ, ХТО РОЗУМІЄ: НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО Про нього знали тільки Сталін і Берія

По телефону він делікатно відмовлявся, посилаючись на зайнятість. На столі лежала рукопис чергової книги. Чекали справи в редколегіях кількох журналів. Аспіранти та студенти вишикувалися в чергу за консультація ...

Оксана

Історія великої гімнастки очима її тренера

Кончина отамана Кочкіна Кончина отамана Кочкіна

Немає образливіше і страшніше громадянської війни, на якій брат вбиває брата, а люди діляться на червоних і білих. Після заростають травою хлібородні ріллі, политі кров'ю «своїх» і «чужих». Розберися, хто правий, хто ...

Старий Іркутськ Старий Іркутськ

Іркутськ досить швидко стає великим військово-торговим центром Східного Сибіру, ​​відтісняючи на другий план остроги, що виникли раніше (Братський, Верхоленскій, Ілімськ і інші). Причина цього - зручне р ...

Складіть свій родовід Складіть свій родовід

В останні роки в нашій країні багато разів зріс інтерес до напівзабутої науці генеалогії і до складання родоводів. На кожне засідання існуючого в Іркутську товариства «Родовід» приходять люди, які хочуть ...

Історія Сибіру: Останній біле місто Історія Сибіру: Останній біле місто

«Перший закон історії - боятися якої б то не було брехні, а потім не боятися якої б то не було правди». Цицерон ПРОЛОГ Так виходить, що історія нашої Батьківщини часто є відверту брехню ...

Історія Іркутська: Місто і його музей Історія Іркутська: Місто і його музей

Одна зі стін повільно попливла вгору, потім з'явилася скляна стіна, за якою виявилися люди. Вона прочинилися, і я, нарешті, зрозуміла, що це ліфт. Літній чоловік з букетом квітів вийшов з ліфта і нап ...

Нехтування і перемоги лейтенанта Яникіну Нехтування і перемоги лейтенанта Яникіну

Яникіну Костянтин Васильович - кадровий офіцер. Після успішного закінчення середньої школи в 1936 році в курортному місті Мінеральні Води він вирішив стати військовим - закінчити в чеченському місті Грозному кулеметно-м ...

Історія Сибіру: Самоцвіти Смоленщини Історія Сибіру: Самоцвіти Смоленщини

З метою посилення пошукових робіт на виробні і напівкоштовні камені Міністерством геології СРСР в 1966 році була створена геологорозвідувальна партія. Попит на вироби з камнесамоцветного (нефрит, жадеїт, ла ...

Час обрало нас Час обрало нас ...

Так вже склалися життєві обставини, що в середині 90-х років нашої сім'ї, як і багатьом іншим, довелося поміняти місце проживання. Ми переїхали в село Хомутове, що в Іркутському районі, залишивши край ...

Історія Сибіру: Кругоморская дорога у Байкалу Історія Сибіру: Кругоморская дорога у Байкалу

Освоєння Сибіру відбувалося поетапно. Спочатку по судноплавних річках була освоєна Західна Сибір. Потім росіяни землепроходци від Уралу до Тихого океану просувалися на схід північним шляхом по річках Єнісей, Лена ...

Війна і мир Дмитра Лебедєва Війна і мир Дмитра Лебедєва

24 жовтня цього року виповниться 92 роки фронтовику, почесному залізничнику Дмитру Дмитровичу Лебедєву. А 24 квітня цього року йому за активну роботу у ветеранському русі, виховання молоді в дусі ...

Місто моєї юності Місто моєї юності

Вперше я познайомився з Іркутськом в 1953 році, точніше кажучи, навіть не з самим містом, а його представниками в особі акторів Іркутського театру музичної комедії.

ПУБЛІКАЦІЇ ДЛЯ ТИХ, ХТО СТЕЖИТЬ за доходами і видатками • Всі новини про пенсії і гроші Пенсійні новини військовим пенсіонерам працюючим пенсіонерам Next Prev ПУБЛІКАЦІЇ ДЛЯ ТИХ, ХТО СТЕЖИТЬ за доходами і видатками •   Всі новини про пенсії і гроші   •   Пенсійні новини   •   військовим пенсіонерам   •   працюючим пенсіонерам   •   Next   Prev   Коли діти зобов'язані утримувати батьків Коли діти зобов'язані утримувати батьків?

Бувають ситуації, коли люди похилого віку не можуть забезпечити себе в необхідному обсязі. У подібних випадках є різні варіанти дій і одним з найбільш складених (з моральної точки зору), мабуть, вважається за ...

Чи може пенсіонер отримати пільгу на покупку ОСАГО Чи може пенсіонер отримати пільгу на покупку ОСАГО?

Невід'ємну частину витрат кожного водія становить покупка поліса ОСАЦВ, без якого неможливо користуватися транспортним засобом. Незважаючи на пристойну вартість страховки, багато водіїв намагаються з ...

Як здавати квартиру (кімнату) по закону: перші кроки Як здавати квартиру (кімнату) по закону: перші кроки

Дуже часто здача нерухомості в оренду - квартири, будинку або кімнати - стає єдиним варіантом виживання пенсіонерів і громадян передпенсійного віку. Однак щоб не зіткнутися з різними непр ...

Незрозуміло й інше: чому досі не проводиться індексація на обіцяну величину інфляції і як йде справа з військовими пенсіями?
Конституції РФ ми живемо в соціальній державі, то де ж справедливість?
Чому таке розшарування і вибірковість в застосуванні пенсійної формули в одній і тій же групі федеральних державних службовців?
Невже в тиші кабінетів ризик для життя, тяготи і позбавлення служби, складність роботи і відповідальність вище?
Чому все це не поширюється на федеральних державних цивільних службовців?
Питається: чому військовослужбовці отримують надбавку тільки після закінчення двох років?
Хіба вони до цього терміну не несуть бойове чергування, не приймають участь у військових конфліктах і не можуть там загинути?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация