військові сайти

The Russian Battlefield
www.battlefield.ru/index_r.html

Даний ресурс найбільш відомий на просторах колишнього Союзу, оскільки містить величезну кількість інформації про Велику Вітчизняну війну Даний ресурс найбільш відомий на просторах колишнього Союзу, оскільки містить величезну кількість інформації про Велику Вітчизняну війну. Історія створення і застосування бойової техніки і артилерії, збірники документів-першоджерел і опису основних битв - це тільки частина відомостей, представлених на сайті. Розділ "Я пам'ятаю", де зібрані записані зі слів ветеранів різних родів військ спогади, недавно виділився в окремий ресурс і отримав власне доменне ім'я (iremember.ru). Деякі спогади містять скановані зображення документів і фотоматеріали, що належать ветеранам, що надає статтями додаткову автентичність і цінність. Така інформація, без сумніву, найбільш цікава, оскільки дозволяє дізнатися про події тих років безпосередньо від учасників. В наявності є і фотоархів знищеної бронетехніки Німеччини і СРСР - всі дані розташовані в зручних таблицях із зазначенням місця і дати пошкодження того чи іншого танка і ймовірної причини. Для тих, кому не особливо цікаво розглядати понівеченого техніку, є галерея з фотографіями експонатів різних музеїв світу, де представлена ​​бронетехніка союзників і країн Осі.

Військова Література
militera.lib.ru

Ні словами сказати, ні пером описати Ні словами сказати, ні пером описати. Приблизно так можна сказати про найбільшу бібліотеці Рунета (та що вже там, світу!), Що зібрала в своїх надрах безліч книг з військової тематики. Все, що вам може прийти в голову, вже тут є, а те, що ще не настав, - скоро буде. Публіцистика, військові мемуари, книги військових теоретиків, першоджерела з щоденниками та багато іншого. Оскільки Друга світова є найбільшим військовим конфліктом в історії людства, основна маса літератури на даному ресурсі пов'язана саме з цією тематикою. Невдалий відвідувач, вперше зайшов на сайт почитати "що-небудь про війну", буде негайно завалений купою літератури, частина якої можна зарахувати до розряду раритетів - паперові версії подібних книг цінуються на вагу золота. Абсолютно всі без винятку твори на сайті мають прекрасне оформлення і читабельність, оскільки це книжкове Ельдорадо створено суто руками ентузіастів, що витрачають свій особистий час на сканування і розпізнавання матеріалів. Залишається додати, що на даний момент сайт в черговий раз видозмінюється і незабаром в лад будуть запущені ще кілька нових цікавих розділів.

Бронесайт Василя чобітки
www.armor.kiev.ua

Бронесайт давно отримав визнання серед любителів бронетанкової техніки, і численні нагороди, завойовані проектом на фестивалях і конкурсах, це підтверджують Бронесайт давно отримав визнання серед любителів бронетанкової техніки, і численні нагороди, завойовані проектом на фестивалях і конкурсах, це підтверджують. Киянин Василь Чобіток, з діда-прадіда танкіст і автор декількох праць з науково-технічної тематики, зібрав на сайті солідну інформацію по влаштуванню і властивостями танків різних історичних періодів. Статті, присвячені бронетехніки Другої світової війни, крім технічних відомостей про конструкцію і бойове застосування, містять велику кількість фотоматеріалів і креслень. В описах, по можливості, даються посилання на публікації по конкретному танку або бронемашині, де більш детально можна ознайомитися з даним типом. У розділі "Бібліотека" є кілька довідників і досліджень по бойовій техніці, пізнавальних як для фахівців в цій області, так і для читачів, які цікавляться історією розвитку танкової промисловості. Сайт періодично оновлюється, поповнюючись свіжими статтями. В принципі, двері проекту відкриті для всіх авторів, які пишуть статті бронетанкової спрямованості, і для власників відповідних матеріалів - фотографій або креслень.

Wunderwaffe
www.wunderwaffe.narod.ru

На жаль, не всі ресурси військової тематики мають бездоганним зовнішнім виглядом, оскільки їх автори захоплені речами, далекими від Web-дизайну На жаль, не всі ресурси військової тематики мають бездоганним зовнішнім виглядом, оскільки їх автори захоплені речами, далекими від Web-дизайну. Автор сайту "Чудо-зброя" також не особливо дбав про красу свого дітища, проте серйозно попрацював над його змістом, який за три роки функціонування перевищило в обсязі кордон в 3 GB. Але є вражаючим навіть не розмір сайту, а факт, що хостингом для нього послужив безкоштовний сервіс narod.ru. Подібний героїзм серед ентузіастів військової техніки та історії - звична справа, так як такі масштаби на платному хостингу обійшлися б занадто дорого авторам проектів. Вся маса інформації, що зберігається на ресурсі, є величезна кількість літератури у вигляді оцифрованих книг і довідників, статей по конкретним зразкам бойової техніки, купи креслень і малюнків. На сайті регулярно анонсуються поточні проекти з оновлення та накопичення інформації, яку з нетерпінням чекають постійні відвідувачі. Залишається лише поскаржитися на те, що ресурси змушені "проживати" на повільних безкоштовних хостингах, хоча цілком можливо, що саме завдяки цьому проект досі ще існує в безкоштовному вигляді.

авіаційні сторінки
www.airpages.ru

Про авіацію Другої світової війни в Мережі зустрічається набагато менше інформації, ніж по бронетехніці Про авіацію Другої світової війни в Мережі зустрічається набагато менше інформації, ніж по бронетехніці. До того ж так повелося, що більшість цікавиться сучасною авіацією, а не машинами півстолітньої давності. Тим більшу цінність набувають ресурси на кшталт "Авіаційних сторінок", на яких розміщені дані суто по літальним апаратам Другої світової. Досить зручна структуризація по країнам-виробникам (на сайті присутні Англія, Німеччина, СРСР, США, Японія, Італія і Франція) дозволяє отримати відомості довідкового характеру і невелику історичну інформацію про бойове застосування літаків того часу з можливістю переглянути їх фотографії або креслення. У розділі "Люди і літаки" можна ознайомитися з цікавими фактами про деякі знаменитих дуетах людей і машин (В. Чкалов і І-180, О. Скорцені і "Шторьх"), а в інших розділах прочитати коротенькі нариси з історії розвитку військової авіації. Приємно, що сайт регулярно оновлюється, поповнюючись статтями, фотографіями та кресленнями. Змінюється і зовнішній вигляд, з'являються різні розділи, одним з яких нещодавно став форум.

Військово-історичний форум
www.vif2ne.ru

Будь-огляд ресурсів, присвячених Другій світовій війні, був би неповним, якби в ньому не згадувався військово-історичний форум, популярність якого в Рунеті досить велика Будь-огляд ресурсів, присвячених Другій світовій війні, був би неповним, якби в ньому не згадувався військово-історичний форум, популярність якого в Рунеті досить велика. ВІФ являє собою самий звичайний форум, де спілкуються фахівці з військової історії та техніці, автори книг на військову тематику і просто люди, охочі вислухати думку фахівців з того чи іншого предмету. Якщо у вас виник який-небудь питання по військовій темі, то саме на цьому форумі вам дадуть вичерпну відповідь. Тільки будьте обережні - гілка з відповідями може перерости в справжню гарячу дискусію, оскільки фахівці в кожній області мають власну думку і в більшості своїй непримиренні в суперечці. Єдина перешкода на шляху нового відвідувача - реєстрація, яка викликала у автора цих рядків негативні емоції. Справа в тому, що для реєстрації на цьому ресурсі пропонується не заповнювати будь-яку форму з особистими даними, а відправляти лист-прохання на адресу адміністратора ресурсу. Може бути, такий бар'єр і відсіває небажаних відвідувачів і захищає форум від засмічення, але дуже вже він незручний для потенційних учасників.

Друга світова війна
ww2.kulichki.ru

На відомих кожному маститому Web-серфера Західного регіону є проект, присвячений саме подіям Другої світової На відомих кожному маститому Web-серфера "Західного регіону" є проект, присвячений саме подіям Другої світової. Цей сайт можна порадити і тим, хто хоче отримати інформацію про основним дат війни, і тим, хто бажає дізнатися будь-які подробиці про зразки техніки. Спеціально для перших створений розділ "Хронологія", в якому зібрані всі мало-мальськи важливі факти того часу. Якщо ваш сусід або друг досі вважає, що Друга світова почалася 22 червня 1941 або 7 грудня того ж року (у вас є друзі в США?), То можете вручити їм напрямок в цей розділ. Ті, хто цікавиться технікою можуть відразу переходити в розділ "Озброєння", де представлені бронетанкові війська, авіація, артилерія та озброєння піхоти країн-учасників. Невелика кількість документів і біографії воєначальників знаходяться в відповідних розділах, а описи основних битв можна прочитати в "битві і кампаніях Другої світової". Статті по уніформі і знакам відмінності армій дані в розділі "Уніформа і амуніція". Загалом, ресурс можна охарактеризувати фразою "всього потроху", оскільки розділів тут предостатньо, але в кожному з них знаходиться не так вже й багато інформації.

Авіатори Другої світової
www.allaces.ru

Надзвичайно цікавий ресурс, присвячений асам Другої світової війни Надзвичайно цікавий ресурс, присвячений асам Другої світової війни. Незважаючи на те що тут представлені в основному тільки радянські і німецькі льотчики, цінність відомостей, які можна почерпнути з розділів сайту, вельми велика. Безліч загадок, пов'язаних з числом перемог і хитрощами тодішніх пілотів, роблять авіацію найбільш спекотною темою для суперечок. Сайт "Авіатори" трохи відкриває завісу таємничості над льотчиками того часу. Іноді інформація в статтях носить настільки суперечливий характер, що відвідувачам пропонується обговорити її на форумі. Статистичні дані про вильоти та перемогах, біографії, особливості характерів - це лише частина відомостей, що зберігаються на сайті. Вельми цікавий розділ "Цікаво!", Де зібрані дійсно цікаві факти повітряної війни: проявлену джентльменство по відношенню до супротивника, фантастична успішність окремих асів, мужність тих, хто, отримавши серйозне поранення, продовжував літати, і т. П. Сторінки льотчиків мають посилання на галерею з їх фотографіями і зазначенням джерел, з яких взята та чи інша інформація. Вельми приємно, що сайт продовжує оновлюватися, поповнюючись новими іменами та історіями.

Цікава література по темі

Б. Г. Ліддел Гарт. "Друга світова війна" - книга, що стала офіційною британською версією історії Другої світової. Вельми рекомендується до прочитання.

Е. Бівор. "Сталінград" - книга про події Сталінградської битви, написана за спогадами учасників.

А. Дж. П. Тейлор. "Друга світова війна" - ще один цікавий працю, що охоплює всю історію війни. Автор не дотримується загальноприйнятих висновків, а намагається зробити свої.

К. Типпельскирх. "Історія Другої світової війни" - відома праця німецького офіцера-розвідника, що є, по суті, німецьким поглядом на події війни.

Я. Я. Яковлєв. "Перл-Харбор 7 грудня 1941 року« - обставини і причини подій, пов'язаних з нападом японської авіації на американську базу в Перл-Харборі.

І. Г. Старинов. "Записки диверсанта" - книга головного диверсанта СРСР, відомого всім любителям історії ВВВ.

В. Зайцев. "Повернута перемога, або Антіледокол" - тема зрозуміла з назви. Ще одна книга, написана на противагу "історичним" потугам Різуна.

Теж про війну

wp.scn.ru

Англомовний каталог, на якому зібрані всілякі варіанти авіаційного камуфляжу реальних примірників літаків. Є великий розділ, присвячений апаратів Другої світової.

win.www.airwar.ru/av2ww.html
Розділ onlineенціклопедіі "Куточок неба", присвячений літакам ВМВ. Багато цікавих аналітичних статей про різні епізоди повітряної війни.

wolfschanze.vif2.ru
Холоднокровно зібрана інформація про історію і злочинах однією з найбільш зловісних організацій ХХ століття - СС. Ідеологія і уніформа, геральдика та офіцерський склад, документи та нагороди. Повний список концтаборів і таборів смерті з описами нелюдських експериментів над ув'язненими.

awards-su.com/index/ordenold.htm
Непоганий ресурс з інформацією про нагородних знаках, орденах і медалях СРСР.

www.ostbataillon.fromru.com
На сайті Ostbatallion зібрана інформація про підрозділи, сформованих з радянських солдатів і добровольців, які воювали на боці Німеччини.

redtanks.bos.ru
Танковий ресурс "Сталева лавина", орієнтований на машини Радянської Армії. Автор сайту недавно відновив поновлення.

www.rkka.ru
Як зрозуміло з назви, ресурс повністю присвячений РККА, яка згодом стала просто Червоною Армією, а після 1946 року - Радянською Армією. Особливий інтерес власників сайту прикутий до 1941 р оскільки саме початок війни - найбільш загадковий період, який зберігає багато таємниць.

www.warlib.ru
Ще одна onlineбібліотека досить широкої військової спрямованості.

www.stalingrad-info.com
Англомовний сайт, присвячений одному з найважливіших битв Другої світової - Сталінградській битві. Велика кількість фотографій, включаючи аерофотозйомку місцевості.

www.achtungpanzer.bos.ru
Все про німецьких танкових генералів і асах. Якщо вас цікавлять такі люди, як Хайнц Гудеріан або Ервін Роммель, то вам сюди.

www.warheroes.ru
Величезний список, що складається з Героїв Радянського Союзу з біографіями і іншими даними.

docs.vif2.ru
Колекція військових документів Великої Вітчизняної війни та післявоєнні публікації, присвячені бойовим діям.

Вас є друзі в США?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация