Військовий експерт Борис Рожин: зближення F-16 з літаком Шойгу - це недружній сигнал

Винищувач НАТО намагався наблизитися до літака міністра оборони РФ Сергія Шойгу над Балтикою Винищувач НАТО намагався наблизитися до літака міністра оборони РФ Сергія Шойгу над Балтикою. Військовий експерт Борис Рожин в ефірі радіо Sputnik висловив думку, що такі інциденти показують: США і НАТО не зацікавлені в нормалізації відносин з Росією.

Натівський винищувач F-16 спробував наблизитися до літака міністра оборони Сергія Шойгу над нейтральними водами Балтики, але його «відігнав» російський Су-27, передає кореспондент РІА Новини.

Літаки альянсу хотіли супроводжувати борт Шойгу, коли він прямував до Калінінграда. Літак, в якому знаходився міністр, летів з ескортом з винищувачів морської авіації Су-27.

Один з натовських літаків спробував наблизитися до борту Шойгу, але між ним і російським лайнером встав Су-27. Винищувач «показав» натовці озброєння, хитнувши крилами. Після цього F-16 ретирувався.

У середу в Калінінграді Шойгу проводить виїзне засідання колегії військового відомства, присвячене питанням безпеки на західному стратегічному напрямку.

Напередодні російський Су-27 піднімався для перехоплення над Балтійським морем американського літака-розвідника RC-135. У відомстві підкреслили, що всі польоти російських винищувачів над нейтральними водами Балтики виконуються в строгій відповідності з міжнародними правилами.

Експерт Центру військово-політичної журналістики Борис Рожин в ефірі радіо Sputnik висловив думку, що небезпечні зближення з російськими літаками з боку західних ВПС - це недружній сигнал для російського керівництва.

«Польоти над Балтикою вздовж кордонів Росії покликані, по-перше, показати, що НАТО активно цікавиться ситуацією в наших збройних силах, намагається виявити райони зосередження російських військ, активності авіації і флоту. Це зараз вже така стандартна розвідувальна робота, яка ними ведеться. Звичайно, вона спрямована проти Росії. Те, що почастішали інциденти в повітрі, пов'язані зі зближенням російських і американських літаків, і, зокрема, останній інцидент зі зближенням з літаком Шойгу, показує, що створюється недружній сигнал для російського керівництва. Вони показують, що США і НАТО не зацікавлені в нормалізації відносин і підтримують так званий ескалаціонний тренд. Кожен наступний акт зближення (а вони напевно будуть, і не тільки над Прибалтикою) буде підноситися - якщо це наші зближуються - як «агресія Росії», як у них пропаганда це подає. А коли вони це роблять, вони це будуть подавати, як акт стримування Росії і посил сигналу російському керівництву, демонстрація сили », - вважає Борис Рожин.

На його думку, подібна провокаційна активність зустріне адекватну відповідь з боку Росії.

«Навряд чи це справить велике враження на Кремль. Швидше за все, це призведе до активізації симетричних і асиметричних військових зусиль на західному напрямку. Тобто, можливо, такі навчання США і НАТО на Балтиці будуть супроводжуватися великою кількістю російських розвідувальних літаків », - уклав Борис Рожин.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация