Військовий квиток офіцера запасу

  1. призначення документа
  2. порядок отримання
  3. Вимоги до оформлення
  4. Чи потрібно зберігати військовий квиток офіцера

Після звільнення з військової служби громадяни перебувають протягом певного часу в запасі. Під цим поняттям мається на увазі один з видів військового обліку, що дозволяє в короткі терміни переформувати армію в разі війни. Для держави рядові службовці і офіцери мають різний стратегічне значення, отже, ведеться необхідний облік.

Документом офіцера запасу, що видаються при звільненні, є військовий квиток (СБ). Він дещо відрізняється від того посвідчення, яке є основним для службовців до звання прапорщика і мічмана відповідно, як всередині, так і зовні.

призначення документа

Згідно з Положенням про зберігання ВК, на підставі військового квитка здійснюється спеціальний облік. Він служить головним посвідченням особи офіцера , Де вказані дані, що відносяться до виконання свого обов'язку.

В окремих ситуаціях замість квитка тимчасово видається посвідчення, що заміняє його, де вказуються такі самі відомості, що і в СБ. Форма №2 військовослужбовця РФ видається в наступних ситуаціях:

  • при звільненні;
  • по закінченню навчання на військовій кафедрі державного ВНЗ, якщо програма їм освоєна успішно.

порядок отримання

Для видачі СБ офіцерам, зарахованим в запас, потрібно звернутися до військкомату за адресою своєї реєстрації, і подати такі папери:

  • посвідчення особи;
  • атестат та інші документи, що підтверджують освіту;
  • 2-е матові фотографії (3 * 4) без куточка;
  • відповідну заяву із зазначенням причини звернення, а також свою адресу, ПІБ, прикладеного списку документів.

Документацію дозволяється вислати поштою, проте, краще передати особисто. На їх розгляд виділяється місяць. Після звірки начальник відділу візує їх на 1-ій і 8-ій сторінках, в спеціально призначеному для цього ділянці ставиться кругла гербова печатка. Відбиток повинен міститися і на внутрішньому обороті, зачіпаючи частину фото (крім особи).

На оформлення цих та інших відомостей відводиться ще 10 робочих днів, при цьому фахівці передають його військовому комісару або заступнику. Посадова особа зобов'язана переконатися в тому, що записи є правильними, і внесені повністю.

Видача військового квитка здійснюється особисто. Винятком може слугувати хвороба громадянина, через яку він не в змозі власноруч отримати документ, при цьому представник повинен мати при собі довіреність, оформлену відповідним чином, а також медичну довідку.

Вимоги до оформлення

Уповноваженою особою, яка несе відповідальність за правильне оформлення СБ, є військовий комісар по району або його заступник. Чисті бланки, які мають спеціальний захист категорії «Б», зберігаються в сейфі. Видача документа здійснюється під підпис у журналі обліку військовозобов'язаних офіцерів запасу. При заповненні документа дотримуються наступних принципів:

  1. За основу заповнення документа береться цивільний паспорт військовослужбовця, його особиста справа, а також свідоцтво про народження. Назва підрозділу, яке опрацьовує СБ, повинно вказуватися повністю без скорочень.
  2. Одним з важливих розділів є досягнення в спорті. Так, відображаються відомості про розрядах і інших результатах в спорті, особливо мають відношення до військово-прикладним типам, вказуються заняття в різних секціях.
  3. У графі зі званням пишеться найактуальніша інформація з уточнюючими реквізитами.
  4. Військова спеціальність фіксується шляхом внесення 6-значного коду. Якщо таких налічується кілька, всі вони відзначаються.
  5. З особової справи береться період прийняття присяги.
  6. В інформації про звільнення пишеться номер і інші реквізити наказу.
  7. В окремій графі фіксуються звання офіцера в порядку присвоєння під час знаходження в числі резервістів.
  8. Дані про військових зборах приписуються після відповідної звірки, при цьому вноситься їх тривалість, дата і ВЧ в зашифрованому вигляді. Поверх відміток ставиться кругла печатка.

Записи здійснюються виключно чорною тушшю розбірливою прописом без помарок і скорочень. Будь-які підписи повинні супроводжуватися званням, посадою і ініціалами.

Необхідно відзначити, що при заповненні документа не допускається застосування кулькової ручки, олівця або чорнила. Всі позначки повинні бути підтверджені документально, наприклад:

  • цивільним посвідченням особи;
  • тимчасовим військовим квитком;
  • метрикою;
  • паперами про освіту;
  • особистою справою офіцера .

Крім самого квитка, у основного числа офіцерів є вкладиш під назвою «мобілізаційні розпорядження». Для нього також визначені відповідні правила заповнення, а при видачі робиться спеціальна позначка.

Чи потрібно зберігати військовий квиток офіцера

Всі бланки СБ підлягають суворому обліку, тому до їх зберігання пред'являються відповідні вимоги, такі ж як і при передачі офіцерам запасу.

Що стосується питання зберігання документа після його видачі військовослужбовцю, звільненому в запас, то він зберігається вдома разом з усіма документами. При влаштуванні на роботу офіцер запасу не повинен віддавати свій СБ роботодавцю. Як правило, робиться ксерокопія документа, яка буде зберігатися в особовій справі співробітника у відділі кадрів.

Якщо у вас є що додати про військовому квитку офіцера запасу, пишіть в коментарях. Ми можемо обговорити якісь моменти, зазначені в статті, і відповімо на питання.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация