Військовий парад - 2018: на що варто подивитися

  1. Як пройшов парад На перший погляд могло здатися, що на Хрещатику відбувався справжнісінький парад,...
  2. Марширувати злагоджено складно
  3. Після параду - нагорода
  4. Очікування військових від параду

Як пройшов парад

На перший погляд могло здатися, що на Хрещатику відбувався справжнісінький парад, а не репетиція - були підняті всі прапори, проведена церемонія нагородження, пройшов марш і проїхала військова техніка. Все це супроводжувалося музикою, співом чоловічого хору і барабанним дробом. Роль перших осіб держави, які зі зрозумілих причин не змогли приїхати особисто, виконували звичайні військові.

Перед репетицією військові охоче позували і фотографувалися з людьми, які прийшли подивитися на підготовку до параду. Деякі військовослужбовці мали досить грізний і неприступний вигляд, нагадуючи швидше кіборгів з якогось футуристичного бойовика, ніж звичайних солдатів. Особливий колорит їм надавали чорні сонцезахисні окуляри - атрибут, невластивий нашим військовим реаліям, і вже тим більше дивовижний для всіх тих, кому довелося служити в радянській армії. Доповнював їх образ автомат українського виробництва з чорної воронінням стали, напереваги з яким вони ходили туди-сюди в очікуванні параду.

Доповнював їх образ автомат українського виробництва з чорної воронінням стали, напереваги з яким вони ходили туди-сюди в очікуванні параду

Фото: "Букви"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
# Букви розповідають про головні здобутки незалежної України

Більшість солдатів не мали ніякої екіпіровки, і єдине, що їх відрізняло один від одного, - колір головного убору (берета). Найбільш екіпірованими (рюкзаки, налокітники, наколінники, автомати, бронежилети) на параді були представники трьох родів військ - морської піхоти, повітряно-десантних сил і сил спецоперацій.

Найбільш екіпірованими (рюкзаки, налокітники, наколінники, автомати, бронежилети) на параді були представники трьох родів військ - морської піхоти, повітряно-десантних сил і сил спецоперацій

Фото: "Букви"

Частина військовослужбовців мали при собі радянські гвинтівки, які виглядали при цьому атрибутом якоїсь іншої епохи.

Справжньою окрасою всього дійства (у всіх сенсах) стало жіночий підрозділ, яке вперше бере участь в параді. Всі дівчата були одягнені в камуфляжні штани на підтяжках і футболки захисного кольору, але навіть незважаючи на це, їм вдалося зберігати традиційну жіночу привабливість.

Всі дівчата були одягнені в камуфляжні штани на підтяжках і футболки захисного кольору, але навіть незважаючи на це, їм вдалося зберігати традиційну жіночу привабливість

Фото: "Букви"

Більшість з присутніх на Майдані Незалежності та Хрещатику вийшли просто прогулятися, і лише частина з тих, хто прийшли подивитися на саму тренування, з нетерпінням очікували проїзду військової техніки. Було задіяно дуже багато співробітників поліції, які вишикувалися по обидва боки дороги; також на випадок непередбачених обставин на Європейській площі присутні пожежники і медпрацівники.

Що варто подивитися на військовому параді

Після проходження піших підрозділів по Хрещатику пройшла колісна і гусенична техніка. Першими їхали, піднімаючи клуби диму і створюючи неповторну атмосферу, танки Т-80, САУ Акація, БТР-и Козак.

Фото: "Букви"

За ними проїхали протитанкові комплекси ПТРК FGM-148 Джавелін, зенітні ракетні комплекси "С-300" і "Бук". Потім пройшла артилерія сухопутних військ, представлена самохідними гаубицями "Мста-Б", "Богдана", "Гвоздика" і "Гіацинт" . Слідом за гаубицями проїхали ракетні комплекси Точка, ОТРК Сапсан, системи залпового вогню "Вільха" і "Верба".

Крім усього перерахованого, до Дня Незалежності планується проліт нового транспортного літака Ан-178 з вантажопідйомністю 18 тонн.

Марширувати злагоджено складно

Українські військові розповіли # літерами , Що марширувати на параді дуже складно: в строю повинна бути абсолютна тиша і гранична чіткість. Їх вибудовують т.зв. "Коробками" за видами і родами військ, підбираючи по зростанню - від високих до середніх. У всіх у них повинна бути ідеальна постава, а нога повинна підніматися не нижче 20 сантиметрів.

Тренування здаються одноманітними і нескінченними, але саме так досягається головна мета - відпрацювати кожен рух до автоматизму. Солдат повинен відчувати лікоть свого сусіда, щоб йти довгою і рівною шеренгою. Найголовніше - карбувати крок, посміхатися і не дивитися собі під ноги.

Однак одного вміння правильно і красиво марширувати недостатньо - необхідно також мати відмінне фізичне і психічне здоров'я. Тому перед парадом 24 серпня, всі військові проходять строгий відбір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У центрі Києва зенітна установка "Бук" врізалася в будинок: фото, відео

У коментарі # літерами військовослужбовець ВМС України Андрій розповів про весь цикл відбору та підготовки військових до параду:

"Процес тренування і відбору почався у нас ще в червні. Нас відбирали по зростанню, фізичній підготовці, психологічними даними, а також за успіхами в навчанні. Після відбору ми проходили індивідуальне тренування в Одесі, так як ми моряки. Потім ми тренувалися марширувати шеренгами, і лише після цього ми вже доходили до всієї "коробці". Потім нас привезли в Житомир, де ми також проходили підготовку, а фінальною крапкою став Київ (завод Антонова і Хрещатик). тобто, по суті, це багаторівнева підготовка ".

тобто, по суті, це багаторівнева підготовка

Фото: "Букви"

На заводі Антонова йому найбільше сподобався великий вантажний літак АН-124 Руслан. З військовій техніці Андрію сподобалася артилерійська установка "Богдана" і балістичний комплекс "Сапсан".

"Днями пройшли випробування протикорабельної крилатої ракети" Нептун ". Подібне випробування викликає особливу радість у моряків в зв'язку з напруженою ситуацією в Чорному і Азовському морях . До того ж, зараз активними темпами будується москітний флот, представлений десантно-штурмовими та ракетними катерами "Кентавр" і "Лань", на останньому з яких планується встановити ракети "Нептун". Ми сподіваємося, що найближчим часом отримаємо цю нову техніку, що дозволить нам успішно виконувати поставлені завдання і пишатися нашою країною ".

Після параду - нагорода

Представник з Міноборони Олексій розповів # літерами , Що всього на параді представлено 24 парадних формування (розрахунку), які формуються з військових ЗСУ, МВС, СБУ, Держприкордонслужби та Нацгвардії.

"Кожен парадний розрахунок формує або військовий керівник, або командир. Він складається з кращих військовослужбовців, учасників АТО, курсантів, які добре вчаться або добре себе показали під час занять. Участь в параді - це велика честь для кожного військовослужбовця. Як учасники параду вони отримують відповідні відзнаки, а також мають можливість представляти на ньому свої підрозділи ".

Як учасники параду вони отримують відповідні відзнаки, а також мають можливість представляти на ньому свої підрозділи

Фото: "Букви"

Військовослужбовець Олексій зазначив, що жіночий підрозділ - це майбутні офіцери, які навчаються у Військовому інституті КНУ імені Шевченка.

"Це жінки, які проходять службу у Військовому інституті. Їх колону очолить ректор інституту генерал-майор Ігор Толок. Цього року було прийнято рішення створити окремий парадний розрахунок з майбутніх офіцерів-жінок. Подібна ідея була дуже позитивно сприйнята і багато людей під час проведення тренування їм активно аплодували ".

За його словами, на параді буде представлено понад 40 одиниць важкої броньованої техніки, близько 100 одиниць автомобільної техніки і бронетранспортерів, 30 одиниць артилерійської системи, 30 одиниць ракетних комплексів і авіаційні безпілотні комплекси.

Очікування військових від параду

Більшість солдатів, як справжні військові, неохоче йшли на контакт, відмовляючись що-небудь коментувати. Дуже часто вони посилалися на військову таємницю або на те, що їм заборонено що-небудь говорити пресі. Однак # літерами все ж вдалося поспілкуватися з деякими з них.

Курсанту Артуру сподобалися американські "Джевеліни", а також українські розробки - бойова машина піхоти БМП-3 і бронеавтомобіль "Дозор-Б".

"Все буде дуже класно! Особливо техніка, яка за останні роки дуже сильно почала розвиватися. Ми готувалися з початку літа. Я вперше беру участь в параді і вважаю, що це необхідна річ, так як зараз йде інформаційна війна і це піднімає імідж нашої держави . Ми повинні показати нашим ворогам (Російської Федерації), що наша армія і військова техніка нічим не гірше за них зразків озброєнь. Ми повинні показати, що вміємо вести війну ", - сказав він # літерами .

Фото: "Букви"

У коментарі # літерами курсант Віктор сказав, що їх до Києва привезли на тренування з Одеси:

"Ми вже півтора місяці постійно тренуємося, готуючись до параду. Трошки важко, але обіцяють, що буде красиве видовище. 27-я річниця Дня незалежності - це невеликий термін. Я по собі суджу, а мені всього 26 років. Будемо сподіватися, що скоро заживемо нормально - без війни - і у нас все буде добре ".

Солдат Військово-повітряних сил Кирило сказав, що в 2014 роки пішов воювати на передову.

"Я служив з 2014 року в АТО протягом 2 років. Я вважаю, що ми повинні захищати свою землю до переможного кінця. Ми повинні боротися за свою свободу, державу і сім'ю. Українці повинні знати, що армія з народом і у нас найкраща техніка ".

На думку військовослужбовця Валерія, який приїхав з передової, парад це прекрасна можливість побачити своїх бойових побратимів і поспілкуватися один з одним.
«Багато частин, які зараз знаходяться на передовій, знають один одного, але тут ми теж між собою знайомимося. Парад дуже важливий як для військових, так і для звичайних людей. Українці повинні розуміти, що у нас є армія, яка зараз проходить період реформування і становлення. Завдяки чому ми закладаємо міцний фундамент для майбутнього покоління. Також хотілося б побажати всім хлопцям успіхів », - сказав він # літерами .

Більшість військових бажали здоров'я, побільше дитячого сміху, світу, консолідації українського суспільства і перемоги над ворогом.

Підписуйтесь на # Букви в Telegram і Viber . Найважливіші і свіжі новини - ви дізнаєтеся першими!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация