Військовий парад у Києві в 2018 році буде найпотужнішим

  1. "Богдана" на Хрещатику, винищувачі в небі
  2. Новини по темі
  3. "Слава Україні!" і ніяких "товаришів"
  4. В рядах військового параду - жінки, учасники АТО і іноземці
  5. * * *

112.ua

Військовий парад у Києві, приурочений до 27-річчя незалежності України і сторіччю відродження української державності, стане найпотужнішим за останні роки. Очікуються механізоване проходження 250 одиниць військової техніки і прольоти авіації, яких в Україні не було з 2009 року. Міністр оборони на цьогорічному параді вперше замість використовувався багато років в привітанні "товариші", звернеться до учасників параду зі словами "Слава Україні!". 112.ua з'ясував, ніж парад нинішнього року буде відрізнятися від заходів попередніх років і чому його варто йти дивитися наживо

Після анексії Криму, початку війни на Донбасі і відродження української армії військові паради знову стали проводити на головній вулиці Києва. У 2014 році на тлі жахливих боїв на сході країни в суспільстві активно дискутували - а чи варто проводити парад під час війни і чи не краще відправити цю техніку на Донбас. Парад провели. З технікою. Це було красиво і в якійсь мірі корисно для пригніченого війною суспільства. Армія нас береже. У наступні роки дискусій про доцільність проведення параду було набагато менше.

На параді в 2017 році військова техніка по Хрещатику не йшла . Обмежилися виставкою. І ось в цьому році 24 серпня, в день 27-ї річниці незалежності України, на головній вулиці столиці будуть не тільки танки і зенітні установки, але і авіація. Це буде один з найпотужніших військових парадів за всю історію незалежності.

"Богдана" на Хрещатику, винищувачі в небі

У День Незалежності на Хрещатику відбудеться проходження механізованої колони, в якій візьмуть участь 250 одиниць військової техніки. У складі колони буде як техніка, яка вже є на озброєнні ЗСУ, так і зразки, які тільки проходять випробування. У прес-службі Міністерства оборони повідомили 112.ua , Що на параді буде представлено 40 одиниць важкої броньованої техніки, понад 100 одиниць автомобільної техніки і БТР, 30 одиниць артилерійських систем і 30 ракетних комплексів. Також будуть представлені переносні протитанкові ракетні комплекси, зокрема поставлені з США комплекси Javelin - вони будуть розміщені на автомобілях.

На чолі танкової колони можна буде побачити танк Т-84 з гарматою калібру 120 мм. Хрещатиком пройдуть і добре знайомі українцям модернізовані танки Т-64БВ.

Серед новітньої військової техніки широкому загалу можна буде вперше побачити самохідну гаубицю "Богдана", яка ще тільки проходить випробування. Гаубиця може вражати ціль на відстані до 60 кілометрів і має "натівський" калібр 155-мм.

Новини по темі

Новини по темі

"Зброя такого калібру було відсутнє в наших ЗСУ, його не було в радянській армії, його немає і в сучасній російській армії", - говорив про "Богдані" секретар РНБО Олександр Турчинов. Позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков повідомив в Facebook, що САУ "Богдана" робить шість пострілів в хвилину, а дальність її стрільби згідно з технічним завданням становить понад 40 км осколково-фугасними снарядами і понад 50 км - активно-реактивними снарядами.

Також можна буде побачити переносний протитанковий ракетний комплекс "Стугна-П", призначений для ураження живої сили, рухомих і нерухомих броньованих цілей з комбінованою, рознесеною або монолітної бронею, в тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, легкоброньованих об'єктів і завислих вертольотів. Особливістю комплексу є можливість наведення ракети на ціль з закритих позицій і укриттів, що знижує ризик ураження навідника відповідним вогневим ударом противника, а також супровід цілі в автоматичному режимі, що забезпечує управління польотом ракети по лазерному променю без участі оператора. "Стугна-П" не так давно була розроблена українським КБ "Луч" і зараз проходить випробування.

112.ua

ua

112.ua

ua

112.ua

З'явиться на параді і новітня розробка українського воєнпрому - реактивна система залпового вогню "Вільха", яка повинна замінити радянську реактивну систему залпового вогню "Смерч".

Серед новинок - вироблені в Україні сучасні авіаційні безпілотні комплекси "Фурія", "Лелека" і ПД-1.

Серед новинок - вироблені в Україні сучасні авіаційні безпілотні комплекси Фурія, Лелека і ПД-1

112.ua

У механізованій колоні пройдуть і знайомі українцям, зокрема за торішньою статичної виставці до Дня Незалежності, бойова машина піхоти БМП-2, бронетранспортери БТР-3ДА, БТР-70 ДІ, протитанкова гармата "Рапіра" і "МСТА-Б", батарея самохідних гаубиць "Гвоздика", комплекс автоматизованого управління артилерійською батареєю і артилерійським дивізіоном "ОБОЛОНЬ-А", самохідна гаубиця "Акація", самохідна гармата "Півонія", реактивні системи залпового вогню "Верба" ​​і "Ураган", зенітно-ракетна гармата "Тунгуска", зенітно-ракетний комплекс "ТОР ", Самохідні вогневі установки" БУК-М1, зенітно-ракетний комплекс С-300. На Хрещатику можна буде побачити тактичні броньовані колісні машини "Дозор-Б" і "Козак-2", санітарні автомобілі "Хаммер" і "Богдан".

112.ua

Немає ні найменшої підстави переживати за стан асфальту в Києві в зв'язку з проходженням військової техніки, запевнили 112.ua військові. "Вся важка броньована техніка (від 40 тонн ваги) перевзутися в асфальтоходними гусениці. Всі танки оснащені асфальтоходними гумою. Вся решта техніки важить до 40 тонн і точно не вплине на стан дорожнього покриття", - запевнили в Міністерстві оборони. На думку оборонного відомства країни, постраждати від важкої броньованої техніки дорожнє покриття не повинно.

Статична виставка новітніх розробок українського воєнпрому теж буде - вона відкриється орієнтовно 23 серпня на Михайлівській площі.

Поява авіації на військовому параді залишалося найбільшою інтригою. У минулу п'ятницю на закритому засіданні Кабмін затвердив план заходів з підготовки до святкування Дня Незалежності, дозволивши, зокрема, проліт авіації на параді. Втім, остаточного рішення в Міноборони не повідомляли буквально до вечірньої репетиції 20 серпня. Вчора над Хрещатиком пролетіли 29 винищувачів, транспортних літаків і вертольотів. Кияни в соцмережах активно постять фотографії військових літаків в небі столиці.

Facebook Леоніда Музикуса

Втім, поява літаків безпосередньо на параді буде залежати від погодних умов.

Прольотів авіації на військових парадах в Україні не було з 2009 року, уточнили в Міноборони.

"Слава Україні!" і ніяких "товаришів"

Вперше на цьому параді під час звернення міністра оборони до військовослужбовців ми не почуємо "товариші". І хоча в статуті досі значиться саме це вітання, президент Петро Порошенко недавно прийняв рішення, що на цьогорічному параді офіційним зверненням військових буде "Слава Україні! Героям Слава!".

Для того, щоб офіційно закріпити звернення в статуті, необхідне відповідне рішення парламенту. Очікується, що на голосування рішення буде поставлено вже на новій сесії.

Спілкуючись з журналістами після репетиції параду, Полторак говорив, що навіть в Радянському Союзі було прийнято вітання "Доброго здоров'я, товаришу полковник! Доброго здоров'я, товариші солдати!". У період президентства Віктора Януковича була затверджена і зовсім нелогічна конструкція: "Старший до молодшого звертався" Здрастуйте, товаришу! ", А він у відповідь -" Бажаю здоров'я! ".

112.ua

"Привітання" Слава Україні! Героям Слава! "Дійсно піднімає дух армії. Я ж чую, що коли так вітають військовослужбовців, вони зовсім інакше реагують. У них очі загоряються", - поділився враженнями міністр оборони.

Стройовий крок змінити поки не вдалося, хоча, як повідомлялося, такі плани були. Про те, що армія працює над питанням, як піти від "прусського" кроку, в минулому році 112.ua говорив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський.

ua   говорив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський

112.ua

ua

112.ua

ua

112.ua

Крок, при якому нога піднімається на висоту 15-20 см від землі і зі звуком удару опускається на землю площею всієї стопи, свого часу у Пруссії перейняла російська царська армія. Він зберігався і в армії Радянського Союзу і використовувався на військових парадах в Італії часів Муссоліні.

"Стривай крок поміняємо тоді, коли внесемо зміни в статут. Моя особиста думка - стройовий крок потрібно трохи підкоригувати. У нас повинні бути свої підходи до всіх аспектів, в тому числі і до стройового кроку. Ми працюємо над цим: вибираємо варіант, який буде найкомфортнішим і правильним ", - сказав 112.ua після однієї з останніх репетицій параду Степан Полторак.

ua   після однієї з останніх репетицій параду Степан Полторак

112.ua

В рядах військового параду - жінки, учасники АТО і іноземці

У військовому параді запланована участь такого ж числа військовослужбовців, як і в минулому році, - 4,5 тис. Серед них, зокрема, представники Сухопутних військ, Військово-морських сил, Повітряних сил України, Сил спеціальних операцій, розвідників, Десантно-штурмових військ. "Практично в кожному парадному розрахунку будуть військовослужбовці, які брали участь в бойових діях в районі проведення АТО і ООС. У нинішньому році, як і в минулому, в військовому параді братиме участь об'єднаний підрозділ учасників АТО, героїв, які зараз проходять військову службу в резервах Збройних Сил України ", - повідомили 112.ua в прес-службі Міністерства оборони.

Відзначимо, що під час репетицій коробку ветеранів АТО глядачі зустрічали особливо тепло, оваціями. Аплодували і жінкам-військовослужбовцям. У минулому році жіночих розрахунків на параді не було. У нинішньому Хрещатиком пройдуть курсантки Військового інституту Київського національного університету ім Т. Шевченка та Військового інституту телекомунікації та інформатизації ім. Героїв Крут. Будуть представлені розрахунки поліцейських, рятувальників, прикордонників, Нацгвардії.

112.ua

ua

112.ua

Як і в минулому році, будуть йти знаменні групи Грузії, Латвії, Естонії та Чехії, командування ЛітПолУкрбріг, парадні розрахунки США, Великобританії, Молдавії, Польщі, Румунії, Канади.

Заплановано вручення бойових прапорів військовим частинам, які беруть участь в бойових діях на сході України. Їм присвоять імена видатних полководців України. Вручати прапори командирам військових частин будуть президент України - Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко, міністр оборони - генерал армії України Степан Полторак і головнокомандувач ЗСУ - генерал армії України Віктор Муженко.

Прапори, зокрема, вручать 93-й окремій механізованій бригаді, склад якої брав участь у звільненні Селидове, Українського, Карлівки, Авдіївки, а також відзначився в боях за донецький аеропорт і під Іловайськ; 56-ї окремої мотопіхотної бригади, історія якої тісно пов'язана з обороною Маріуполя; 55-ї окремої артилерійської бригади, яка брала участь в боях під Іловайськ, Волновахою, Дебальцеве, Маріуполем; 15-й бригаді транспортної авіації, 5 членів якої загинули в АН-30, який був збитий над Слов'янському; 3-му окремому полку спеціального призначення, військовослужбовці якого брали участь в боях за ДАП і звільняли Слов'янськ; 21-й окремій бригаді охорони громадського порядку Нацгвардії, яка в 2014 році брала участь у визволенні Сєвєродонецька і Лисичанська; 30-й окремій механізованій бригаді і 3-му загону прикордонних військ.

112.ua

На військовому параді будуть вручені нагороди Зірка Героя і привласнені офіцерські звання.

Увечері прозвучать артилерійські салюти десятьма залпами гармат з вогневої позиції, розташованої на Трухановому острові.

* * *

Нинішній парад планується як найпотужніший за всі останні роки. Парад приурочений не лише до 27-ї річниці незалежності України, але і до сторіччя відродження української державності. "Головний психологічний посил параду - ми з кожним роком стаємо сильнішими і за рахунок внутрішньодержавних сил, і з допомогою країн-партнерів. З кожним роком ми нарощуємо свою міць. Ми пишаємося тим, що нам є що показати, ми показуємо це нашим друзям, делегаціям , які запрошені (запрошення направлені в 39 країн, представники 18 з них підтвердили участь, буде на параді і радник президента США Джон Болтон) ", - повідомили 112.ua в Міноборони.

Початок параду заплановано на 10:00 24 серпня.

До слова, остання репетиція з проходженням військової техніки запланована на 22 серпня. Якщо хтось не потрапить на парад, але хоче наживо побачити цю красу - приходьте на Хрещатик в середу.

Олена Голубєва

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация