Військовозобов'язаний рядовий. Кого і як закликають на військові збори

  1. Призовний вік для громадян Росії. Якого числа весняний призов?
  2. Причини, за якими в армію дорога закрита
  3. Діагнози, з якими в армію не беруть
  4. Ожиріння і анорексія - перешкода для призову. З якою вагою не візьмуть в армію?
  5. Підвищення призовного віку у 2017 році
  6. Призовний вік в разі війни
  7. Світовий досвід формування армії
  8. Історія військового обов'язку в Росії
  9. Сучасні особливості призову
  10. Призовний вік: основна інформація
  11. Призовний вік 2018 буде збільшено?
  12. Етапи отримання військового квитка та зарахування в запас
  13. Заклик до і після 27 років в армію: Відео

Для того щоб не плутатися в поняттях, розглянемо, ким є військовозобов'язаними особа. Це людина, яка пройшла строкову службу в армії і звільнений в запас. Відповідно до російського законодавства, що стосується військової служби, в запас відправляються такі громадяни:

  • звільнені зі служби;
  • які не пройшли службу в армії;
  • вивчили основи військової справи на спеціальних кафедрах у ВНЗ;
  • ті, хто отримав відстрочку з певних причин;
  • ті, хто був звільнений від призову.

Перераховані вище категорії осіб відповідно до законодавства про військовий обов'язок, можуть і будуть (в разі необхідності) зараховані до лав збройних сил РФ за однієї умови - що відповідає вимогам вік.

Особливо слід виділити офіцерський склад: чим вище звання, тим довше передбачуваний термін служби при виникненні міждержавного конфлікту. Отже, розглянемо вікові рамки для цієї категорії:

  • єфрейтор - старший прапорщик - до п'ятдесяти років;
  • лейтенант, капітан - до п'ятдесяти п'яти;
  • майор - підполковник - до шістдесяти;
  • генерал - генерал-майор - до шістдесяти п'яти.

Для жіночого складу передбачений дещо інший вікова межа: звання 3-го розряду - до сорока п'яти років; офіцерський ранг (незалежно від звання) передбачає можливість служби до п'ятдесяти.

Після досягнення зазначених вікових меж військовослужбовцям запасу (будь-якого звання) здійснюється переклад у відставку або зняття з обліку.

Призовний вік для громадян Росії. Якого числа весняний призов?

«Призовник» і «військовозобов'язаний» - абсолютно різні поняття. Особа призовного віку - людина, яка може бути покликаний на військову службу (в армію) після досягнення нею повноліття і до двадцяти семи років.

Порада. Багато хто вважає, що армія «загрожує» навіть при досягненні 27 років (мовляв, 28 адже ще не виповнилося, значить, можуть забрати в армію). Не вводьте себе в оману: у законодавстві нічого не сказано про 27 роках «включно». А це означає, що якщо вам вже 27 - ви потрапляєте в списки запасу.

Якщо ви ще не досягли «критичного» віку, то вам слід знати про призов все: якого числа весняний призов розпочнеться і коли закінчиться, тривалість служби, нововведення і т.д. Розглянемо всі ці питання детальніше.

У наступному році армійський призов розпочнеться в ту ж дату, що і в цьому - 1 апреля (без жартів) і триватиме 106 днів. Останній день весняного призову - 15 липня. Для випускників ВНЗ, успішно захистили диплом, буде надана відстрочка до кінця літа.

Термін служби «новоспечених» солдат складе (всупереч не підтвердив чуток про цифру в 1,8 року) рівно рік.


Термін армійської служби - 1 рік

У новому службовому році передбачено кілька невеликих нововведень:

  1. Персональна сумка, призначена для засобів особистої гігієни. Така «дрібниця» безсумнівно додасть комфорту під час проходження служби. У набір входить комплект для гоління, набір для манікюру і багато іншого.
  2. Посилений набір в наукові роти (на конкурсній основі).
  3. Денний сон.

Причини, за якими в армію дорога закрита

Існує певний перелік хвороб і причин, закріплених у Положенні про військово-лікарську експертизу, які позбавляють права служити в армії.

Діагнози, з якими в армію не беруть

Цей список досить великий, тому розглянемо лише найбільш поширені захворювання:

  • інфекційні хвороби (синдром імунодефіциту (СНІД), сифіліс, туберкульоз різних органів, мікоз та ін.);
  • доброякісні та злоякісні новоутворення (крім пухлин нервової системи);
  • хвороби крові та кровотворних органів (анемія, вроджені / набуті імунодефіцитні стани);
  • захворювання ендокринної системи, в т.ч. збої в обміні речовин, діабет всіх типів і ін .;


;

  • психічні розлади (розумова неповноцінність, шизофренія, наркоманія, особистісні розлади і ін.);
  • очні хвороби (порушення зору - короткозорість / далекозорість більше 6 діоптрій, глаукома, відшарування сітківки, сліпота та ін.);
  • захворювання центральної нервової системи (епілепсія, вроджені порушення роботи нервової системи - ДЦП, Паркінсон, травми спинного і головного мозку, що призвели до порушень роботи ЦНС та ін.);
  • вушні хвороби (глухота, знижений слух, отити, хвороби зовнішнього вуха, вестибулярні розлади і ін.);
  • порушення в роботі органів дихання (синусити, саркоїдоз, бронхіальна астма та ін.);
  • порушення в роботі серцево-судинної системи (вроджена вада серця, атеросклерозі, тромбози та ін.);
  • аномалії в розвитку органів;
  • порушення мови (заїкання високого ступеня);
  • хвороби шлунково-кишкового тракту (пародонтоз, виразка, гепатити, цироз, грижі та ін.);
  • хвороби кістково-м'язової системи (відсутність кінцівок, сколіоз 1,2 ступеня, плоскостопість 3,4 ступеня і ін.).

Ожиріння і анорексія - перешкода для призову. З якою вагою не візьмуть в армію?

Ми вирішили виділити окремо питання, що стосуються ваги, оскільки це досить злободенна проблема. Дуже багато молодих людей в силу певних обставин, спадковості або способу життя не вписуються у встановлені рамки.

Отже, що стосується надмірної ваги, то для армії непридатні особи, які страждають на ожиріння 3 і 4 ступеня (перевищення середньостатистичної норми ваги з урахуванням зростання на 50% і більше). Щоб оцінити свій фізичний стан, ви можете порівняти свої показники з нормою співвідношення зросту і ваги.


Щоб оцінити свій фізичний стан, ви можете порівняти свої показники з нормою співвідношення зросту і ваги

Але не тільки надлишок ваги може стати причиною для непридатності. Це стосується також осіб, які мають недостатню вагу або недостатній фізичний розвиток. У цю категорію потрапляють всі, хто має вагу менше 45 кг і (або) зростання менше 150 см.

Порада. Звертаємо увагу, що недостатній / надлишкову вагу, не є вродженим недугою, звільняє від військової повинності лише на певний період: 12 і 6 місяців відповідно.

Ми надали вам інформацію про всі нюанси, що стосуються військового обов'язку. Тепер у разі виникнення будь-яких питань, ви будете знати відповідь. А якщо немає - пам'ятайте, досвідчений юрист завжди допоможе знайти оптимальне рішення і детально проконсультує.

Сьогодні кожен молодий чоловік задається питанням «Чи необхідно мені бути в військкомат?», Відповісти на який можна тільки дізнавшись «До скількох років в Росії діє призовний вік у 2017 році?»

Давайте розбиратися, яким законом в Російської Федерації закріплений призовний вік. Закон цей має назву «Про військовий обов'язок і військову службу» за номером 53-ФЗ і був підписаний 28 березня 1998 року. Як і в інші федеральні закони, в закон, який регулює правовідносини в питаннях військової служби і призову в армію, регулярно вносяться зміни. Тому важливо використовувати актуальну редакцію закону, який встановлює призовний вік в РФ в 2017 році - відповідно редакцію закону 2017 року.

У розділі федерального закону, присвяченому заклику молодих людей в армію в 2017 році, однозначно вказано, що призиваються в армію юнаки від 18 до 27 років. Саме до 27-ми років. Ніякі інші підзаконні документи не мають сили, якщо суперечать федеральному закону, тому дійсний призовний вік потрібно дивитися саме в цьому документі.

На підставі вищевикладеного зрозуміло, що інформація про тривалість призовного віку до 27 років включно помилкова, тому що суперечить федеральному закону. Молодий чоловік не буде покликаний, якщо йому виповнилося 27 років.

Підвищення призовного віку у 2017 році

Також часто можна почути, що призовний вік в 2017 році буде збільшено до 30 років включно (за іншими джерелами - до 32 років включно). Нагадуємо, що таке збільшення можливе тільки за допомогою внесення поправок до вищезазначеного федеральний закон. Інформації про таких поправках в найближчому році немає. Значить відомості про те, що призовний вік у 2017 році збільшать до 30 років включно, є не більше ніж чутками.

Призовний вік в разі війни

У зв'язку із загостреним зовнішньополітичної обстановкою в світі і тектонічних змін у відносинах із зарубіжними партнерами Російської Федерації, громадяни Росії задаються питанням «Чи можлива війна?», А інші «Якою буде призовний вік в разі війни?» Тут знову ж можна спиратися тільки на чинне законодавство.

Відповідно до вищезазначеного закону юнаки, які пройшли службу за призовом, а так само ті, кого визнали «обмежено придатними» до служби в армії, зараховуються в так званий «запас» збройних сил Росії. При війни, буде оголошено мобілізацію.

Чоловіки, що складаються в запасі, відповідно до закону, діляться на розряди залежно від віку. Під час мобілізації призовний вік буде враховуватися на підставі цих розрядів.

  • 1 розряд - від 18-ти до 35 років;
  • 2 розряд - від 35-ти до 45 років;
  • 3 розряд - від 45-ти до 50 років.

Очевидно, що у військовій час в разі мобілізації призиватися будуть в першу чергу молоді люди, є 1-ого розряду, як найбільш пристосовані до важких умов служби, а далі за потребою армії. Таким чином, призовний вік в Росії в 2017 році під час мобілізації становить 18 - 50 років.

коментарів:

  • Перспективи армії за призовом

У багатьох країнах світу для комплектування армії застосовується загальний заклик. Який же призовний вік в Росії сьогодні, як це виглядає на тлі досвіду інших країн і в історичному розвитку?

Світовий досвід формування армії

У країнах з високою чисельністю населення загальний заклик відсутня. Наприклад, в Китаї для поповнення двохмільйонної армії щорічно надається 15 мільйонів підросли, придатних до військової служби молодих людей. В таких умовах загальний заклик втрачає будь-який сенс. Нестачі в кадровому резерві не відчувають і бідні країни з високим рівнем безробіття: служба в армії для місцевого населення виглядає як різке підвищення соціального статусу сім'ї військовослужбовця.

У деяких країнах замість загального призову застосовують тільки службу за контрактом. З великих країн це США, Великобританія, Франція, Іспанія, Аргентина, Німеччина. У цих країнах замість призовного віку правильніше говорити про вікові обмеження. Так, в армію США беруть громадян від 18 до 42 років (тобто до якого віку укладають контракт) з освітою не нижче середнього.

У Швейцарії та Австрії проводилися референдуми щодо скасування загального призову, але громадяни цих країн проголосували проти переходу на добровільну армію.

Повернутися до списку

Історія військового обов'язку в Росії

Вперше військовий обов'язок всіх громадян виникла в Стародавній Греції приблизно в VII столітті до нашої ери Вперше військовий обов'язок всіх громадян виникла в Стародавній Греції приблизно в VII столітті до нашої ери. Громадяни полісів були зобов'язані проходити дворічну військову підготовку в загонах прикордонної варти. Вік призовників був від 18 до 20 років, після чого вони "переходили в запас", беручи участь лише у військових походах.

У Росії рекрутську повинність ввів Петро I. За царським указом рекрутували "податкові стану" (селян, міщан, боярських слуг та інших). З тих років йде призов до армії на основі загального військового обов'язку. Повинність була громадська - рекрута призначали на загальному сході. Наступні послаблення звільнили від рекрутських обов'язків імущі стани - дворян, купецтво, деяких представників духовенства.

Наступна велика військова реформа відбулася за часів імператора Олександра II. У 1874 році загальна військова повинність була введена для осіб чоловічої статі всіх станів, які досягли 21 року. За цим указом вперше загальний заклик поширювався на всіх жителів Росії незалежно від національності. Слово "рекрут" було замінено на "новобранець". Термін служби був скорочений і розділений на дві частини. З 15 років загальної служби в армії 6 років доводилося на дійсну службу, а решта 9 років - на службу в запасі. Вводилися і різні пільги, за якими від військової служби звільнялося до половини призовників. Наприклад, з фізичної непридатності звільнялося до 20% призовників. Надалі термін військової служби скорочувався в залежності від роду військ.

Тоді ж з'явився і новий термін - "вольноопределяющимися". Згідно "Статуту про військову повинність", які бажають вступити на військову службу повинні були надати документ про здачу іспитів повного курсу одного з учбових закладів 1 або 2 розряду і в залежності від цього отримували серйозне скорочення терміну дійсної служби, після чого переводились в запас.

Наприклад, який закінчив навчальний заклад 1 розряду служив лише 3 місяці замість покладених 6 років, а закінчив 6-річну гімназію служив 2 роки Наприклад, який закінчив навчальний заклад 1 розряду служив лише 3 місяці замість покладених 6 років, а закінчив 6-річну гімназію служив 2 роки. Держава явно піклувалася про грамотних кадрах.

У XX столітті нашу країну потрясли глибокі зміни, що не могло не відбитися на законодавстві про військовий обов'язок. Двічі робилися спроби скасувати обов'язкову військову повинність.

Першими це зробили більшовики, які оголосили про те, що Червона Армія буде тільки на добровільній основі. Однак події Громадянської війни змусили їх переглянути своє рішення, і з 1918 року військовий обов'язок була відновлена. Зміни торкнулися класового складу - тепер в армії зобов'язані були служити тільки трудящі, інші класи могли лише обслуговувати армію.

Другу спробу зробив президент Росії Б. М. Єльцин. У 1996 році він підписав указ про скасування призову в армію з 2000 року. Згодом Державна дума перенесла термін виконання на 2005 рік, а до 2010 року стало ясно про повний провал скасування обов'язкового призову. Сьогодні про це вже ніхто й не згадує.

Повернутися до списку

Сучасні особливості призову

Чинний Закон "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" був прийнятий в 1998 році. Згідно з цим законом і призиваються на військову службу військовозобов'язані чоловіки.

З огляду на юридичну малограмотність населення нашої країни, найбільш частим питанням за призовом є питання про те, до скількох років беруть в армію.

Ст Ст. 22 Закону регламентує вік призовників: від 18 до 27 років. Ключовим словом тут є прийменник "до". Тому максимальним віком новобранця може бути число повних років на день початку військової служби. Тут також виникає ряд питань, серед яких: а коли день початку цієї служби? Військкомати, стурбовані виконанням плану за призовом, часто стверджують, що початком є ​​день призову на військову службу. Деякі вважають початком служби день відправки з призовного пункту в розташування військової частини. Так і було в Указі від 1999 року, який затвердив "Положення про проходження військової служби".

Однак правильна відповідь міститься в ст. 3 п. 1 подп. "А" в редакції Указу президента РФ від 20.02.2014 №88. Тепер початком військової служби вважається день присвоєння військового звання "рядовий". А це можливо лише після прийняття присяги і підписання командиром військової частини наказу про зарахування рядового до списків частини, в якому і присвоюється військове звання "рядовий". При цьому не варто забувати, що якщо 27 років виповнилося після присвоєння звання "рядовий", то дослужувати доведеться повний термін.

Ще одне питання, яке хвилює громадян: до скількох років призов в армію?

Тут необхідно розрізняти два моменти. Перше - це заклик на термінову службу. Друге - заклик в разі мобілізації або початку війни. Громадяни, які відслужили строкову військову службу, зараховуються в запас. Там вони числяться в трьох вікових категоріях: 1 категорія - до 35 років, 2 категорія - до 45 років, 3 категорія - до 50 років.

Тому максимальний вік призову на військову службу в разі мобілізації становить 50 років.

На службу в армію традиційно закликають чоловіків яким виповнилося 18 років. Орієнтуючись на чинне законодавство, призовний вік порушувати не можна. З цієї причини чоловіки, яким не виповнилося 18 років, можуть жити спокійно. Однак, як же змінюється ситуація, коли ми ведемо мову щодо збільшення призовного віку?

Призовний вік: основна інформація

Законодавство фіксує призовний вік: 18 - 27 років. Відхилення не допускаються.

17-річні хлопці повинні стати на облік у військкомат, після чого отримати особиста справа і приписне свідоцтво. Протягом наступних десяти років повинна відбутися служба в армії для успішного виконання військового обов'язку перед Батьківщиною.

Багато чоловіків цікавляться можливістю призову після виконання 27 років. Важливо розуміти, що в законодавстві дано точну відповідь: «призовний вік для громадян Російської Федерації з 18 до 27 років». Таким чином, в законі відсутнє слово включно, в результаті чого строковий призов після 27 років стає незаконним. 27-річні чоловіки можуть бути спокійними. Якщо військовозобов'язані отримували тільки відстрочки, вони повинні бути зараховані в запас Збройних Сил Російської Федерації.

Нещодавно в Державній Думі прийняли закон, що визначає ухильників. Призовники йдуть на різні хитрощі для того, щоб не проходити армійську службу, але це стає помітним. При ухиленні від служби в армії чоловіки втрачають можливість роботи на державних посадах . В даний час закон не діє, але є можливість внесення поправок і відновлення юридичної сили.

Чоловіки, у яких закінчується призовний вік, потрібно задуматися про своє майбутнє. Можливо, слід присвятити рік життя Батьківщині і термінової армійської служби для того, щоб отримати військовий квиток і запобігти потенційним проблемам?

До того ж ухилення від армійської служби може спричинити за собою суворе покарання. Якщо громадянин не бажає служити в армії і намагається всіляко ховатися від співробітників військкомату, потрібно звернути увагу на статтю 328 КК РФ. Якщо питання буде розглянуто в судновому порядку , З'являється ризик позбавлення волі на два роки.

Призовний вік 2018 буде збільшено?

Чи планується продовження призовного віку до 30 років? На це питання можна дати тільки чітку відповідь: «ні, не планується». З квітня 2010 року, коли почалася реформа, і від Міністерства оборони надійшла пропозиція збільшення терміну призову до 30 років, з'явився подібний питання. Звичайно, розглядалися й інші пропозиції, в тому числі можливого скасування відстрочки армійської служби на час навчання у вищих навчальних закладів. Одночасно з цим передбачалося збільшення терміну служби з одного року до трьох років. Незважаючи на численні пропозиції, тільки окремі види були реалізовані.

Військовослужбовці, як і раніше будуть служити один рік, але при цьому в армію намагаються закликати більше молодих людей. Потрібно відзначити, що при вирішенні цього питання зіграв перехід у військових частинах і з'єднаннях на комплектування контрактними солдатами виявився невдалим.

Військові чиновники підтримали пропозицію Міністерства оборони РФ. Багато чиновників впевнені в тому, що демографічна ситуація Росії виявляється плачевною: щороку населення країни зменшується. 70% померлих людей - чоловіки. Деякі відзначають, що військовозобов'язані отримують відстрочку в армії під час навчання в університетах, після чого - обзаводяться сім'ями або вступають до аспірантури. Незважаючи на такі нюанси, загальні принципи армійської служби залишаються колишніми.

Потрібно відзначити, що чоловіки 18 - 27 років повинні взаємодіяти з військкоматом для дотримання чинного законодавства РФ і успішної служби Батьківщині. Тільки рішення існуючого питання дозволяє розраховувати на зміцнення країни.

Етапи отримання військового квитка та зарахування в запас


Етапи отримання військового квитка та зарахування в запас

Як вчинити, якщо чоловік не відслужив в армії РФ? Незважаючи на те, що вирішення питання не завжди виявляється позитивним, має бути виконаний чітко встановлених етапів.

  1. Перш за все, потрібно звернутися в призовну комісію. Обов'язкова вимога - оформлення письмової заяви для зарахування в запас і отримання військового квитка.
  2. Потім слід прийти в районну призовну комісію. Потрібно переконатися в тому, що заяву було отримано і офіційно долучено до особової справи. Якщо заява не отримано або не прилучиться до особової справи, потрібно долучити до справи копії і відзначити цей факт на документах.
  3. Потрібно пройти медичну комісію. Цей етап обов'язковий для кожного призовника.
  4. При відмові в зарахуванні в запас або оформленні військового квитка можна звернутися в призовну комісію суб'єкта РФ або в суд. Основна мета - оскарження винесеного вердикту.

Потрібно пам'ятати: після 27 років чоловік може бути тільки зарахований в запас РФ.

Заклик до і після 27 років в армію: Відео

До правозахісніків стали надходіті звернення громадян з Проханов роз'яснити, для чого проводяться військові збори и кого могут на них заклікаті. Юрист Правозахісної ініціативи «Громадянин и Армія» Арсеній Левінсон підготував ВІДПОВІДІ по вопросам, пов'язаних з призовом на військові збори в РФ.

Що таке військові збори и для чого смороду проводяться?

Військові собори - один з видів військового обов'язку громадян Російської Федерації (ст. 1 федерального закону «Про військовий обов'язок і військову службу»). Військові збори проводяться для подготовки до ВІЙСЬКОВОЇ служби громадян, Які перебувають в запасі. Проведення навчальних зборів в інших цілях не допускається (ст. 54 Федерального закону «Про військовий обов'язок і військову службу»).

Значить, військові збори потрібні для підготовки до військової служби запасників? Але ось я був зарахований в запас за віком, тобто - по досягненню 27 років. Хіба мене можуть закликати на військові збори, якщо я раніше не служив?

Так, так як в запас зараховуються, як пройшли військову службу за призовом, так и закінчілі військові кафедри, что звільняються від ВІЙСЬКОВОЇ служби або малі відстрочкі до 27 років, то на військові збори могут буті поклікані и громадяни, Ранее Ніколи не проходили військову службу.

Виходить, що всі громадяни, зараховані в запас, можуть бути покликані?

є вікові обмеження , Які, в свою чергу, залежать від присвоєного розряду:

У Першу Черга, це громадяни, візнані тимчасово непригодна або непригодна до ВІЙСЬКОВОЇ служби.

Треба мати на увазі, що громадяни, раніше визнані обмеженого придатними, теоретично можуть бути призвані на військові збори, проте з великою ймовірністю при проходженні медичного огляду будуть визнані тимчасово непридатними та звільнені від призову на військові збори.

ВАЖЛІВО! При призов на військові збори громадяни повинні бути спрямовані на медичний огляд (п.11 Положення про проведення військових зборів)

У законі такоже візначені й інші категорії громадян. Зокрема, согласно зі ст. 55 Федерального закону «Про військовий обов'язок и військову службу», від Військових зборів звільняються:

- громадяни жіночої статі;

- педагогічні працівники;

- навчаються за очною або очно-заочною формою навчання в освітніх організаціях (незалежно від державної акредитації освітніх програм );

- навчаються заочно - в період сесії, підсумкової атестації, підготовки дипломної роботи;

- громадяни, звільнені з ВІЙСЬКОВОЇ служби, - в течение двух років з дня звільнення в запас;

- ма ють трьох и более дітей.

Кроме того в ст. 55 вищеназваного закону встановлено, що від військової служби звільняються громадяни, які пройшли альтернативну цивільну службу (АГС). Це положення пов'язане з тим, что АГС проходять молоді люди, Переконаний якіх суперечіть несення ВІЙСЬКОВОЇ служби. Так як військові збори проводяться для подготовки до ВІЙСЬКОВОЇ служби, смороду кож суперечать Переконаний чи віросповіданням тих, хто проходив альтернативну Цивільну службу.

Зачекайте! Я не проходив АГС, але у мене є переконання, що суперечать несення військової служби. Як бути в такому випадка?

Вважаємо, что від Військових зборів могут буті звільнені и ті, хто не проходив АГС, но має Переконаний, что суперечать несення ВІЙСЬКОВОЇ служби. На таких громадян має пошірюватіся Конституційне право на відмову від ВІЙСЬКОВОЇ служби за Переконаний або за віросповіданням, гарантованого Стаття 28, 59 (части 3) Конституції РФ. У такому випадки, громадянин может Написати відповідну заяву на имя начальника відділу військового комісаріату, что Здійснює Заклик на військові збори.

Значить, заклик на військові збори здійснюють військові комісаріати? А на якій підставі і коли вони можуть почати такий заклик?

Призів громадян на військові збори здійснюється військовімі комісаріатамі на підставі указів Президента Російської Федерации (п. 9 Положення про проведення Навчальних зборів, затверджених постановою Уряду РФ від 29.05.2006 № 333).

Яким чином військовий КОМІСАРІАТ повідоміть мені, что я підлягаю покличу на військові збори?

На військові збори громадяни викликаються повістками військового комісаріату встановленого зразка, які повинні бути вручені належним чином - особисто в руки закликає громадянину. Вручення повісток проводиться працівниками військового комісаріату, або іншими посадовими особами (працівниками організацій за місцем роботи громадянина). Покликаний громадянин повинен розписатися на корінці повістки. Таким чином, будь-якого роду запрошення до військового комісаріату через поштову скриньку, по телефону, через батьків тощо законом не передбачені. У повістці зазначається місце і Час, в Які покликання винен з'явитися, а такоже причина виклику - для проходження Навчальних зборів.

Что будет, если я не зможу прийти?

У разі неявки громадянина в місце і Час, зазначені в повістці військового комісаріату про призів на військові збори, без поважних причин військовий комісар вжіває всех необхідніх ЗАХОДІВ по его Заклик и доставці до місця проведення Навчальних зборів. При необхідності для цих цілей залучається поліція (п. 13 Положення про проведення військових зборів). Поліція має право Проводити Адміністративне затримання громадян и доставляті їх для складання протоколу про Адміністративне правопорушення у військкомат, если є Підстави для Порушення справи про адміністратівніх правопорушення, передбачення ст. 21.5 КоАП РФ.

За неявку громадянина за викликом (порядку) військового комісаріату в встановлені час і місце без поважної причини передбачена адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі від 100 до 500 руб. (Ст. 21.5 КоАП РФ).

Найсуворіше покарання - це штраф? Чи не чи прітягнуть за Ухилення?

Кримінальної відповідальності за неявку в місце і час, зазначені в повістці військового комісаріату про призов на військові збори, не встановлено. Согласно зі статтей 328 КК РФ крімінальну відповідальність Тягном Ухилення только от покличу на військову службу, за відсутності законних підстав для звільнення від цієї служби, но НЕ від покличу на військові збори.

Зрозуміло. А що вважається поважною причиною неявки за повісткою?

Согласно п. 2 ст. 7 Федерального закону «Про військовий обов'язок и військову службу», Поважними причинами неявки за повісткою є:

- захворювання або каліцтво громадянина, пов'язані з Втрата працездатності;

- важкий стан здоров'я батька, матері, дружини, Чоловіка, сина, дочки, рідного брата, рідної сестри, дідусі, бабусі або усиновлювача громадянина або доля в похоронах зазначеним осіб;

- Перешкода, что вінікло в результате Дії непереборної сили, або Інша обставинні, что НЕ Залежить від Волі громадянина;

- інші причини, візнані Поважними прізовної комісією або судом.

Як можна з вами зв'язати для Отримання додаткової правової информации?

Вас виникли правові питання, пов'язаним із закликом на військові збори, а також з призовом на військову службу, з проходженням військової служби за призовом і заміною військової служби на альтернативну цивільну (АГС) можна звертатися на правову лінію Правозахисної ініціативи «Громадянин і Армія» по телефону + 7-917-517-27-72 (з 10.00 до 19.00 за московським часом) і по Email: [Email protected]

Всі консультації Надаються безкоштовно.

Якого числа весняний призов?
З якою вагою не візьмуть в армію?
Якого числа весняний призов?
З якою вагою не візьмуть в армію?
Сьогодні кожен молодий чоловік задається питанням «Чи необхідно мені бути в військкомат?
», А інші «Якою буде призовний вік в разі війни?
Який же призовний вік в Росії сьогодні, як це виглядає на тлі досвіду інших країн і в історичному розвитку?
Тут також виникає ряд питань, серед яких: а коли день початку цієї служби?
Ще одне питання, яке хвилює громадян: до скількох років призов в армію?
Однак, як же змінюється ситуація, коли ми ведемо мову щодо збільшення призовного віку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация