Вік Риму старше, ніж вважається за офіційною версією

Загальновідома легенда свідчить, що місто Рим був заснований братами-близнюками Ромулом і Ремом 21 квітня 753 року до нашої ери. Однак нове дослідження вказує на те, що столиці Італії набагато більше років. Археологам вдалося виявити свідчення того, що поселення на цьому місці існувало як мінімум за 100 років до зазначеної дати. Загальновідома легенда свідчить, що місто Рим був заснований братами-близнюками Ромулом і Ремом 21 квітня 753 року до нашої ери

Гіпотеза про те, що вік Риму старше, ніж вважається за офіційною версією, вперше була висунута ще в незапам'ятні часи. Так, історик Діонісій Галікарнаський, що жив в I столітті до нашої ери, пише, що заселення міста відбулося за 60 років до Троянської війни. На підставі археологічних розкопок був зроблений висновок, що Троянська війна мала місце в реальності і сталася в середині XIII століття до нашої ери.

У 1899 році команда італійських археологів на чолі з Джакомо Боні початку розкопки на місці Форуму. Вони тривали до самої смерті Бони в 1925 році. У період між світовими війнами, особливо в 20-е і 30-е роки, по всьому Апеннінському півострову проводилися археологічні дослідження, в результаті яких вдалося відшукати артефакти не тільки давньоримської епохи, але також етруського і доетрусского періодів. Починаючи з 2009 року розкопки знову поновилися, причому археологи використовували багатий матеріал, що залишився від попередніх досліджень, та ще із застосуванням сучасних технологій. Так, грунтуючись на раніше зроблених знімках Форуму, керівник нової археологічної експедиції Патриція Фортіні і її колеги побудували його тривимірну модель, а також використовували лазерне сканування і високоякісну цифрову фотографію для того, щоб виявити першу міську будівлю.

Читайте також: Загадковий хлопчик дурить єгиптологів

Пошуки не були легкими, копати довелося на 4 метри нижче існуючого нині шару грунту. Але зусилля дослідників виявилися винагороджені: вони виявили залишки стіни, судячи з усього, побудованої раніше офіційної дати народження Вічного міста. Втім, точного датування появи на цій території поселення поки немає. Воно могло з'явитися за 50-200 років до дати, зазначеної в офіційних джерелах. А могло і раніше ...

Патриція Фортіні заявляє, що технологія будівництва знайдених її експедицією древніх споруд була характерна для ще доримской епохи. Передбачається, що виявлена ​​стіна оточувала канал, по якому грунтові води від Капітолійського пагорба спускалися в річку Спина, що впадає в Тибр. Поблизу від стіни археологи знайшли черепки глиняного посуду і зерна злакових. За оцінками Фортіні, ця споруда старше, ніж Коміції - перше в історії Риму місце для народних зборів.

Знахідка керамічних виробів особливо важлива, тому що по них можна визначити приблизну дату появи споруди. Археологи датують руїни періодом між IX і початком VIII століття до нашої ери. Мабуть, підстава Вічного міста все ж відбувалося поступово, а традиційна дата була названа більш пізніми джерелами. Є й свідчення того, що перші люди стали селитися на Палатинському пагорбі вже в X столітті до нашої ери.

Важлива знахідка була зроблена недалеко від Чорного каменю - святині, яку римляни за традицією пов'язували із зародженням міста. Він являє собою квадратну поверхню з чорного мармуру, розташовану недалеко від Тріумфальної арки Сепітімія Півночі, відомого монумента, побудованого в самому центрі Форуму ще в 203 році нашої ери.

Римський Форум спочатку був головною площею міста, де проводилися торгові угоди. Там, за переказами, знаходилося дерево, під яким вовчиця знайшла Ромула і Рема. Згідно з Римським граматику II століття до Феста, який в своїх дослідженнях спирався на давніші джерела, Чорний камінь відзначав місце якогось поховання. За однією версією, це була могила Ромула, за іншою - його прийомного батька Фаустула, по третій - Гостілій, діда третього римського царя ... Існує також версія, що тут знаходився Вулканал - святилище Вулкана, кульгавого покровителя ковалів і бога-філософа. Так ось, поруч з каменем знайшли фрагмент грецького чернофигурного судини, на якому зображений Гефест - еллінський аналог Вулкана. Цікаво, що ніяких поховань тут виявлено не було. Не виключено, що під цією плитою знаходилося не поховання, а якісь важливі предмети культу ... Міфи ж про поховання довгі століття охороняли це місце від святотатства.

Читайте також: Храми Помпей орієнтувалися по зірках

Крім того, на Чорному камені була знайдена дуже древній напис латинською мовою. На жаль, вона фрагментарна і зроблена на архаїчній латині, тому точний сенс слів реконструювати поки складно. Згідно з однією з версій, мова йде про жертвопринесення тварин, які здійснювалися царем або жерцем. Є також переказ про те, що на камені записано стародавнє прокляття, адресоване людині, осквернили святиню.

Загалом, історії ще не раз доведеться бути переписаною. Адже у нас є лише приблизне уявлення про віддалені часи та епохи ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация