Вікіпедія припинила роботу в ряді європейських країн через можливе введення закону про авторське право

Італійська, іспанська, латиська, а також польська версії порталу «Вікіпедія» в середу 4 липня виявилися недоступними для користувачів. Так, замість сторінок сайту при переході за відповідними посиланнями в цих країнах можна побачити повідомлення про майбутнє голосування в Європарламенті за директивою про авторське право в Інтернеті.

як пише TechCrunch , 5 липня в Європарламенті буде обговорюватися введення нового законопроекту. Він, зокрема, зобов'яже великих розповсюджувачів контенту ввести попередню фільтрацію матеріалів, а також заборонить публікувати на своїх майданчиках матеріали, захищені авторським правом. У разі, якщо інтернет-майданчики вирішать публікувати такі матеріали, вони повинні будуть виплатити власнику прав гонорар.

«Якщо ця директива буде схвалена, вона значно обмежить свободу слова в Інтернеті. Замість того щоб стати оновленням законодавства про авторське право в Європі для заохочення участі в інформаційному суспільстві, вона загрожує свободі в мережі шляхом введення нових бар'єрів, фільтрів і обмежень », - наголошується в заяві на сайті« Вікіпедії ».

Представники латиської версії «Вікіпедії» підкреслюють, що якщо нові правила вступлять в силу, це, наприклад, може унеможливити публікацію газетної статті в соцмережах. Також неможливо буде знайти її в пошуковій системі, повідомляє MixNews.

«Сама Wikipedia виявиться перед загрозою закриття, - йдеться в заяві. - Латвійське співтовариство Wikipedia вирішило закрити всі сторінки енциклопедії. Ми хочемо зберегти безкоштовну відкриту енциклопедію з перевіряється контентом, тому ми просимо всіх членів Європарламенту відмовитися від актуального тексту директиви і відновити дискусії ».

У повідомленні на сайті «Вікіпедії» уточнюється, що європейська влада закликають відмовитися від ст. 11 і 13 цього законопроекту. Остання, як вказує TechCrunch, наділяє платформи відповідальністю за порушення авторських прав їх користувачами і підштовхує, таким чином, сайти до попередньої фільтрації всього завантаження контенту. Перша стаття, призначена для новинних агрегаторів, вводить «податок на посилання", згідно з яким їх зобов'яжуть платити за копіювання фрагментів журналістських матеріалів, стверджують представники порталу.

Спори також виникли навколо статті 11 директиви, згідно з якою онлайн-платформи повинні платити авторам, якщо вони посилаються на їх новинний контент, додає ВВС . Ідея полягає в тому, щоб залучити трафік на сторінки новинних сайтів, які активно співпрацюють з пошуковою системою Google і соцмережею Facebook. На думку критиків документа, це буде на руку лише великим ресурсів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация