Вікно в інший світ ... або спілкування в інтернеті

  1. "Ти скажи, подружжю треба" або чому люди спілкуються через Інтернет?
  2. Спочатку було слово ...
  3. Чим сьогодні базікає Інтернет?
  4. А він нам фігвами малює
  5. Ну і що далі?

"Ти скажи, подружжю треба" або чому люди спілкуються через Інтернет?

Інтернет на сьогоднішній день є невичерпним джерелом для спілкування. При цьому забезпечує ряд унікальних властивостей цього спілкування:

Анонімність. Вoобще, анонімність - це один з основних стовпів, на якому стоїть Інтернет - спілкування. Ніде в іншому місці людина не може дозволити собі розкритися так, як тут. Рівно настільки як захоче сам, стільки часу cколько собі дозволить. Вибрати собі якийсь образ або навпаки - бавитися зміною своїх ликів.

Другим стовпом є неосяжна ширина аудиторії, недоступна в реальному житті. Можливість спілкуватися з людьми, яких ніколи не бачив і може не побачиш ніколи.

Спілкування в Інтернеті - добра новина для людей, які в житті соромливі і боязкі, адже тут у них є чудовий полігон для тренування цього такого необхідного досвіду.

Ну і третім стовпом cтоит назвати можливість знайти не тільки цікавих, але і близьких для себе людей, друзів, а якщо пощастить - то й до супутника життя.

Спочатку було слово ...

Коли Інтернет став бурхливо розвиватися, навряд чи хтось думав про те, що із засобу для глобального обміну необхідною інформацією він перетвориться, перш за все, в засіб комунікації просто між людьми. Ще частіше - для прямого спілкування між його користувачами. Навряд чи варто розглядати електронну пошту доинтернетовскую часів всерйоз - як правило, це була суто ділове листування, доступна до того ж практично виключно по роботі і з великим обмеженням можливостей. Це не була та переписка, яку може собі дозволити зараз будь-який користувач Інтернету - персональний, анонімний поштову скриньку.

Чим сьогодні базікає Інтернет?

1. Електронна пошта. Нікуди від неї не дітися. Вона буває двох основних видів (хоча більшість безкоштовних сервісів намагаються їх поєднувати). Чи не морочачи голову читачеві можна просто сказати - щоб читати пошту, що приходить на поштовій ящик сервісу першого типу необхідно «прийти» на сам сайт поштового сервісу, і читати пошту безпосередньо там. Приклад такого сервісу - Hotmail . Сервіси другого типу дозволяє отримувати і відправляти пошту безпосередньо з комп'ютера користувача через поштові програми типу Outlook (входить до складу Windows) або The Bat! І т.д. І, як і було сказано раніше, сучасні безкоштовні сервіси пропонують обидві ці можливості.

На жаль, простежується загальна тенденція таких сервісів - невиправдана гонитва за новими користувачами призводить до хронічних збоїв таких Адміністрації. Проте, в цілому це сильно допомагає людині листуватися на умовах бажаної йому анонімності (не виказуючи, як якщо б це був поштовий ящик з роботи), хто він і звідки.

Пошта - це звичайно добре, але для того щоб було з ким листуватися, треба знайти тих, хто буде цікавий для спілкування. Основними місцями для знайомства традиційно є конференції ( форуми ) І чати.

2. Історично конференції з'явилися раніше, і як найзручніша форма для обміну корисною інформацією, обговорення чого-небудь, вони до сих пір не втратили своєї актуальності. Спробуйте зробити в будь-якій пошуковій системі запит по темі, що цікавить і, майже напевно, один з варіантів відповіді буде знайдений в чиєму-небудь форумі. Форуми бувають вузько спрямованими - як, наприклад, форум з питань пов'язаних з обчислювальною та цифровою технікою на IXBT , Захоплюючий форум, присвячений всім сторонам нелегке життя жінки в сучасному світі :-) на Woman.ru . Бувають також універсальні системи форумів, як, наприклад на http://www.talk.ru .

3. Форуми хороші всім, і, перш за все, виваженістю які розміщені на ньому думок, але ритм життя в них кілька млявий. Для тих, хто хоче обшаться більш інтенсивно, існують чати. Можна з упевненістю вважати, що хоч в якомусь з чатів хоч раз побували майже всі. Чати, як і конференції, теж бувають тематичними, але все ж, як правило, це просто місце, де збираються люди поспілкуватися на абсолютно різні теми. Ось де потрібно і можна навчитися швидко реагувати на те, що відбувається! Чим краще зроблений чат, тим більше комфортна в ньому атмосфера для спілкування. Для прикладу відвідайте чат на www.woman.ru - все просто і зрозуміло, для естетствуючих буде цікавий "Готель у Максима" . Там однаково зручно і новачкові і ветеранам розмовних баталій. Аж до можливості створення окремих «кабінетів» для бесід тет-а-тет.

Ось кілька порад новачкам чат-життя, які допоможуть адаптуватися:

1. Не забувайте привітатися - коли приходите і прощатися коли йдете.
2. Намагайтеся знаходитися в «кімнатах» чату, де мало відвідувачів, а якщо в чаті є система, яка вказує на підлогу співрозмовника - в приміщенні з переважаючим протилежною статтю :-).
3. Не пишіть «великими» (великими) буквами без крайньої необхідності - це означає крик і вважається поганим тоном.
4. Не лінуйтеся додавати до своїх слів пики, що позначають Ваше ставлення до них, іноді істинний сенс Ваших слів зможе бути зрозумілий тільки в такому випадку.
5. Не бійтеся втрутитися в чужу розмову - адже якщо він йде відкрито, то, як би участь дозволено в ньому для всіх бажаючих, але робіть це тактовно, не звинувачуючи учасників в некомпетентності за прикладом спору.

В даний час є ряд голосових і навіть відеочатів (так само як голосові і відеоконференції). У них можна чути і навіть бачити співрозмовника. Однак для цього потрібно мати додаткове обладнання, а також потужний інтернет-канал, що є далеко не у всіх. Та й горезвісний елемент анонімності в такому спілкуванні буде втрачено.

Все б добре в форумах або чатах, так багато уваги вони забирають, не дозволяючи приділяти достатньо часу іншим справам - наприклад роботі :-).

4. І тут незамінні програми типу ICQ. ICQ (аська) - це інтернет-пейджер, останнім часом взяв моду розвиватися в монстра за своїми можливостями :-). Головне що в ньому було, є і буде - зручне і просте спілкування з тими користувачами, які, як і ви, знаходяться зараз в Інтернеті. Займає на екрані мінімум місця і досить щадяще відноситься до ресурсів ПК. З боку спілкування по ICQ нагадує обмін записками в режимі діалогу, як якщо б це було б в реальному світі. Хоча також можна пересилати і файли, посилання на цікаві сторінки і навіть SMS.Можно влаштовувати свої маленькі чати і т. Д.

Багато років ходять чутки про те, що ICQ стане платною, але поки, на щастя цього не сталося. ICQ досить динамічно розвивається і багато років користується славою найбільш часто скачується програми в світі - щодня її скачують тисячі користувачів. Зараз фірма зробила важливий крок назустріч користувачам - по-перше, випущена полегшена версія ICQ, так звана ICQ Lite, в якій відсутні громіздкі і часто непотрібні прибамбаси звичайної ICQ.

ICQ і ICQ Lite можна скачати на http://www.icq.com . А також, можливо, для частини користувачів ICQ сервіс http://go.icq.com буде дуже корисний. Навіщо він? Якщо немає можливості поставити програму на свій ПК, або адміністратори на Вашій роботі «повернені» на безпеки і проста версія ICQ не хоче працювати на комп'ютері - cтоит спробувати ось таку веб-версію. Гарний посібник по ICQ для новачків російською мовою є на сторінці Ремі .

Існує ще ряд програм-клонів ICQ, однак вони або є оболонками до тієї ж ICQ або створюють аналогічні мережі набагато менш зручні і популярні. Але про одне аналогу варто все ж згадати, бо він має особливі властивості.

Yahooo! Messenger - інтернет-пейджер, однак у нього є важлива відмінність від ICQ-подібних програм - він працює там де працює Ваш інтернет-браузер (Microsoft Explorer), навіть якщо ICQ на даному комп'ютері працювати не може. Яху менш зручний, ніж ICQ, але - на безриб'ї і рак - риба, чи не так? Взяти його можна тут: http://messenger.yahoo.com.

Можна було б додати в цей список ньюсгруппи, FIDO, IRC і т.д., але як показує інтернет-життя, по-перше, ці сервіси проходять повз більшості користувачів Інтернет; по-друге, вони вимирають - бо витісняються більш популярними.

Слід враховувати, що анонімність в Інтернеті - відносна. Адміністратор сайту, на який потрапив користувач, може отримати інформацію про те, з якої країни, через якого провайдера виходить в Інтернет даний користувач. Так що не варто хуліганити, сподіваючись на те, що не знайдуть. Знайдуть, дадуть, доженуть і ще раз дадуть! :-)

А він нам фігвами малює

Новачкові буває непросто спілкуватися там, де часто застосовується навколокомп'ютерні жаргон. Тому ось маленька шпаргалка по базовим слівець і позначеннями:

ІМХО (IMHO) та інші скорочення см. тут !

Основні емоції:

:) - посмішка
:)) - широка посмішка
:( - засмучення
: ((- сильне засмучення
;) - підморгування

Таких позначень десятки. Існують навіть словники!

Адмін - адміністратор сайту, жахлива людина !!! :-)
Aська, Ася - ICQ.
Гвинт - вінчестеровскій диск - вбудований жорсткий диск комп'ютера.
Виделенка - т. Зв. виділений канал - підключення до локальної мережі, а через неї до Інтернет.
Глючити - працювати зі збоями, ривками, неправильно, «подвисать».
Модем - пристрій для виходу через телефонну мережу в Інтернет.
Мило - e-mail, т. Е. Електронна пошта.
Клава - клавіатури комп'ютера.
Комп - комп'ютер.
Підвиснути - (в залежності від фрази) стан, коли перестає працювати операційна система або дані з / в Інтернет не передаються.
Cофт - software - програмне забезпечення.
Хард - hardware - безпосередньо комп'ютер і його "залізні" складові.
Яха, Яху, Яша - yahoo (частіше сервіс yahoo.com - Yahoo! Messenger)
"Впасти" - в залежності від контексту - несподіване роз'єднання з мережею Інтернет, якщо користувач ходить в нього через модем або несподіване припинення роботи будь-якої з програм.

Ну і що далі?

Неминуче постає питання - спілкування спілкуванням, а що далі? Так все і обмежується писаниною? Звичайно ж ні! Більшість чатів мають свої традиційні місця і час "живих" зборів, до цього рано чи пізно приходить дуже багато постійних учасників форумів, коли хочеться в житті побачити цікавих з обговорень людей. Наприклад, наш форум, (див. woman.ru , Під фірмовим знаком "БЖ" :-)) який починався обговоренням схожих один у одного проблем, потім перетворився в інтернет - тусовку, більш того - ми регулярно зустрічаємося «в живу», розчаровані в такому проведення часу не спостерігалося, хто не вірить - може подивитися фотографії з цих зустрічей , Ну а теми обговорюються всякі, в тому числі і далекі від того, з чого воно все колись починалося ...

Так що, починайте спілкуватися прямо зараз! До зустрічі на форумах Woman.ru !

ГПМ

Quot;Ти скажи, подружжю треба" або чому люди спілкуються через Інтернет?
Чим сьогодні базікає Інтернет?
Quot;Ти скажи, подружжю треба" або чому люди спілкуються через Інтернет?
Чим сьогодні базікає Інтернет?
Навіщо він?
Яху менш зручний, ніж ICQ, але - на безриб'ї і рак - риба, чи не так?
Ну і що далі?
Неминуче постає питання - спілкування спілкуванням, а що далі?
Так все і обмежується писаниною?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация