Віктор Єрофєєв: «Письменство народжується з пристрасті і брехні»

  1. Матеріали по темі

Відомий письменник в день свого 70-річчя розповів амурчанам про своїх книгах, дітей та Достоєвського

- Віктор Єрофєєв прославився в перший раз романом «Русская красавица», який вийшов і в Росії, і в Європі. У Франції все Єлисейські поля були прикрашені портретами письменника. Скажіть, ви в той момент вперше надкусили монету під назвою «слава»? - поцікавився ведучий зустрічі, відомий тележурналіст Сергій Шолохов.

- Слава - це спокуса, - зауважив Віктор Єрофєєв. - Зазвичай кажуть, що письменник, у якого є слава - він огидний, але я зрозумів, що ті, у кого немає успіху - ще гірше. Коли я написав половину «Російської красуні», то почув голос цієї жінки - головної героїні. Викинув написану половину книги і став писати під диктовку Ірини Володимирівни. І написав роман за два місяці. Коли книга вийшла, вона стала однією з популярних книг десятиліття. Мене часто запитують: «А що ти зробив для цього?» Нічого! Роман випадково відправили до видавництва, випадково відвезли на французьку ярмарок. За п'ять днів його прочитали видавці різних країн і 14 кращих видавництв світу купили.

Письменник - старий радіоприймач

Гості шатра поцікавилися у визнаного літератора, як стати справжнім письменником.

Гості шатра поцікавилися у визнаного літератора, як стати справжнім письменником

- Ми з журналістами просто антиподи, ми далі один від одного, ніж чоловік і жінка по своїй фізіологічній будові, - вирішив трохи пофілософствувати Віктор Єрофєєв. - Журналісти хочуть взяти слово за вуздечку, як кінь, і відвести від одного місця до іншого. Слово працює на них - чи це погані журналісти. Найкраще визначення письменнику дала Марина Цвєтаєва: «Поета далеко заводить мову». Треба знайти такий стан, коли слово вивільняється, і це слово починає тебе кудись вести. У цей момент ти стаєш рабом слова, хоча це рабство і єдина свобода, яку може отримати письменник. Взагалі письменник схожий на старий радіоприймач. На горищах, в сараях ще такі валяються - з зеленими очима, ніби страшними кнопками. І на панелі написано: Брюссель, Париж, Лондон, Москва. Починаєш крутити - ні хрена не чути! І треба якось налаштуватися, щоб щось почути. Ось це і є письменник. А звідки береться ця енергія, краще і не розгадувати. Інакше вона відразу пропаде, ти перетворишся на імпотента.

І все-таки слухачі були рішуче налаштовані вивідати все письменницькі таємниці. «В якому віці ви відчули, що ви такий« приймач »», - підкинули додаткове запитання із залу.

- У 2015 році я півроку провів в Берліні, читав семінар «Письменник - це не по-людськи». І спробував проаналізувати, звідки це все пішло. Мої батьки не мали прямого відношення до літератури, мама довгий час взагалі не визнавала мене. Вважала, що є тільки Трифонов і Аксьонов, а я з ними чомусь дружу. Головне в письменницькому моменті - пристрасть. Письменство народжується саме з пристрасті. Це може бути дитяча пристрасть до збирання поштових марок, до ігор. Те, що тебе кудись тягне так, що ти утриматися не можеш. Потім до неї підключається уяву. Їдеш по тій же Франції і починаєш вигадувати якісь історії. Потім письменство народжується від брехні. Я бабусі свого часу писав у Москву, що заліз на Ейфелеву вежу по стінці. Я брехав так натхненно!

Кожній жінці - по дитині

Чи не ухилявся письменник і від дуже особистих питань. І тільки посміхнувся, коли його попросили озвучити кількість дітей.

І тільки посміхнувся, коли його попросили озвучити кількість дітей

- Я кожній дружині подарував по дитині, - підрахував Віктор Володимирович. - У мене їх три. Син Олег з моєю онукою живе в Польщі. У мене абсолютно чудова, освічена і дуже яскрава дочка Маєчка від другої дружини. Вона ходить в школу при французькому посольстві, я вважаю, що це кращий навчальний заклад в Москві. І ось в грудні повинна народитися дочка. Внучка у мене буде старше, ніж донька. Але яка різниця?

відомий однофамілець

І все-таки самим популярним питанням на зустрічі стало питання про другий знаменитому Єрофєєва - Венедикт, автора постмодерністської поеми «Москва - Петушки»

І все-таки самим популярним питанням на зустрічі стало питання про другий знаменитому Єрофєєва - Венедикт, автора постмодерністської поеми «Москва - Петушки»

- Мене досі плутають з Вєнєчка, який помер в 1990 році. Одного разу переплутали так, що мало не здасться, - приготувався розповісти цікаву історію живою Єрофєєв. - Радянська Москва, в столиці консулом Голландії призначають нікого Білла. У вирі подій він стає важливою людиною, тому що переправляє через консульство євреїв. Якось запросив до себе повечеряти. Приїхав в призначений час в будинок з міліцією і колючим дротом. Біля столу стоять і випивають штук так десять консулів різних західних країн: французький, німецький, канадський, американський. П'ємо джин з тоніком, куримо американські сигарети. У якийсь момент Білл кудись пішов і повертається з книгою ... «Москва - Петушки» на голландському. Уявляєте ?! Мене запросили, нагодували, я їм все розповів, що в країні коїться, і раптом - не той! Але це тільки початок. Білл кладе на стіл книгу і говорить: «Віктор, ми зібралися тут, бо щойно з Голландії я отримав книгу і хочу вам її вручити». Жах мене охоплює жахливий, сказати перед консулами, що це не я написав. Смог тільки придушено прошепотіти: «Білл, це не моя книга» ... Він дивиться з непоняткою. Тоді консул розгортає обкладинку, і я бачу на книзі «Москва - Петушки» ... свою фотографію. Мене починає клинить зовсім! Як я відмовлюся від книги, де моя морда ?! І ще написаний автор: Віктор Єрофєєв «Москва - Петушки». Я спробував пояснити, що це книга іншого Єрофєєва. І раптом у консула в очах просвітлення. Він піднімає палець вгору, мовчки обводить їм стелю і стіни, натякаючи, що нас підслуховують співробітники КДБ. І голосно вимовляє: «Віктор, розумію, що це не ви писали», - і як повії в польських фільмах жирно підморгує оком. Я поспішив піти, а потім подумав, як консули стоять і обговорюють долю письменників в Радянському Союзі, які навіть свою книгу бояться взяти в руки.

Життя в Росії - як в казці

Віктор Єрофєєв не приховує, що завжди знаходився в опозиції до влади. За радянських часів його двічі виключали зі Спілки письменників. Нинішню владу письменник теж особливо не шанує.

- Ви часто в своїх міркуваннях використовуєте образ Росії, як щось казкове, - закинув вудку Сергій Шолохов.

- Путін почав свою передвиборну кампанію ловом щуки - це ж абсолютно казковий образ, - аргументував свою точку зору письменник. - Справа в тому, що протягом століть Росія пов'язана з історією виживання. І це виживання мимоволі перетворювалося в казку. Але, коли ми говоримо казкова, це не означає, що діаманти і золото сипляться, а значить, що є в Росії і Кощій Безсмертний, Баба-яга і інші істоти, або просто гади, які псують нам життя. Дуже важко зняти чари Росію ...

«Рожева миша» поїхала до Хабаровська

Заповітну книгу «Рожева миша» за найкраще запитання за підсумками зустрічі отримала Олена з Хабаровська, яка запитала, чи вважає Віктор Володимирович твори Достоєвського актуальними і чи потрібно їх вивчати в школі Заповітну книгу «Рожева миша» за найкраще запитання за підсумками зустрічі отримала Олена з Хабаровська, яка запитала, чи вважає Віктор Володимирович твори Достоєвського актуальними і чи потрібно їх вивчати в школі.

- А кого ще в школі вивчати? - щиро здивувався метр. - Я вважаю, що найголовніше твір Достоєвського «Записки з підпілля». Власне, на цьому творі виросла вся філософія XX століття. І це невелика за розміром повість - діти дослідять її швидко і з задоволенням. Абсолютним шедевром є «Злочин і кара», але його і проходять в школі. А ось «Білі ночі» я б не рекомендував, а то школярі почнуть прогулювати уроки і займатися не зрозуміти чим в парках.


Матеріали по темі

Які спектаклі готує 17-я «Амурська осінь» 03.06.2019, 17:40 Міністр культури РФ похвалив Амурську область 24.05.2019, 20:08 Помер народний артист Росії Олексій Булдаков 03.04.2019, 19:31 «17 миттєвостей осені»: в регіоні стартувала підготовка до амурського фестивалю театру і кіно 20.02.2019, 19:00 Акторів Андрія Чадов і Дарину Єгорову захопила зимова Зея 10.02.2019, 14:54 Популярний актор Павло Прилучний приїде на «Амурську осінь» 28.01.2019, 9:13 Названо дати проведення фестивалю «Амурська осінь» в 2019 році 25.12.2018, 12:02 Генконсул Росії в Шеньяні подарував учасниці «Амурської осені» шарф 30.10.2018, 17:40 Актори «Молодіжки» розповіли амурским шанувальникам про дружбу, акторської професії і хокеї 14.10.2018, 9:05 Режисер Олександр Котт: «У мене проблеми з комедією - це не моя територія» 10.10.2018, 7:07 Гостя фестивалю «Амурська осінь» потрапила в благовіщенську лікарню на десять днів 01.10.2018, 16:33

показати ще

Скажіть, ви в той момент вперше надкусили монету під назвою «слава»?
Мене часто запитують: «А що ти зробив для цього?
Але яка різниця?
Уявляєте ?
Як я відмовлюся від книги, де моя морда ?
А кого ще в школі вивчати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация