Віктор Черномирдін

  1. біографія Віктор Степанович Черномирдін - державний діяч, перший в історії країни голова Уряду Російської...
  2. Особисте життя
  3. смерть

біографія

Віктор Степанович Черномирдін - державний діяч, перший в історії країни голова Уряду Російської Федерації, який отримав негласний титул «патріарха російської політики», що пізніше став послом Росії в Україні і на посаді радника президента займався питаннями економічного співробітництва з країнами СНД. Яскравою особливістю Черномирдіна стала його екстравагантна манера висловлювати думки. Авторству Віктора Степановича належать безліч афоризмів, які стали крилатими, в тому числі поширені згодом висловлювання «Ми хотіли як краще, а вийшло як завжди», «Росія - це континент» і «Тут вам не тут».

Авторству Віктора Степановича належать безліч афоризмів, які стали крилатими, в тому числі поширені згодом висловлювання «Ми хотіли як краще, а вийшло як завжди», «Росія - це континент» і «Тут вам не тут»

Державний діяч Віктор Черномирдін

Віктор народився в селі Чорному відроги, яке розташоване в Оренбурзькій області, і став четвертою дитиною в багатодітній родині Степана Марковича і Марфи Петрівни. Батько працював шофером, мати займалася дітьми. У Віктора було два старших брата і дві сестри - Микола, Олександр, Наталія та Катерина. Предками майбутнього політика були козаки. Сім'я жила дружно, без лайки, але бідно. Діти з ранніх років пряли козячий пух, який призначався для створення оренбурзьких хусток. З дитячих років Віктор освоїв гру на триструнної балалайці, потім навчився у старших грати на гармоні.

Після обов'язкових шкільних класів підліток став вчитися в місцевому ПТУ, а потім в біографії Віктора Черномирдіна вперше з'являється трудова діяльність. Юнак попрацював деякий час слюсарем на Орском нафтопереробному заводі, після чого відправився служити в армію, де потрапив в авіаційно-технічні війська. Пізніше Віктор Степанович як потомствений козак отримає звання полковника Оренбурзького козачого війська, а з 2001 року стане ще й почесним запорізьким козаком.

Пізніше Віктор Степанович як потомствений козак отримає звання полковника Оренбурзького козачого війська, а з 2001 року стане ще й почесним запорізьким козаком

Молодий Віктор Черномирдін в армії

Після демобілізації Віктор Степанович отримав вищу освіту в Куйбишевському політехнічному інституті і влаштувався заступником завідувача міським комітетом КПРС. Так як ця посада ніяк не була пов'язана з його інженерної спеціальністю, Черномирдін заочно отримав ще й економічну освіту. З 1973 року протягом декількох років керівник очолював Оренбурзький газопереробний завод, після чого пішов на підвищення в Москву і став заступником міністра газової промисловості. Пізніше Черномирдін виявився і в міністерському кріслі цієї галузі промисловості.

Кар'єра

Крім посади міністра газової промисловості, він встиг побути головою Правління «Газпрому», тому після розвалу Радянського Союзу Віктора Черномирдіна призначили займатися в новому уряді питаннями паливно-енергетичного комплексу. А коли кандидатура Єгора Гайдара зустріла неприйняття більшості депутатів, Віктор Степанович виявився на чолі Ради міністрів, а потім і Уряду Російської Федерації. На посаді прем'єр-міністра Черномирдін протримався до кінця 90-х років.

На посаді прем'єр-міністра Черномирдін протримався до кінця 90-х років

Борис Єльцин і Віктор Черномирдін

Зліт популярності і підтримки з боку простих громадян Віктор Черномирдін мав в 1996 році, коли взяв на себе важку місію вести переговори з Шамілем Басаєвим після терористичного акту в лікарні в Ставропольському краї. Завдяки грамотному веденню справ вдалося звільнити більшість заручників. Хоча в трагедії загинуло близько 180 осіб, фахівці і прості громадяни впевнені, що ці цифри могли бути на порядок вище. Через це щодо вдалого ходу переговорів на Віктора Степановича додатково поклали обов'язки заступника голови Ради оборони.

В цьому ж році Віктор Степанович протягом доби отримав можливість побути на посаді в.о. президента. Указом Бориса Єльцина на час проведення у нього операції з шунтування обов'язки глави держави були передані Черномирдіну. Президент цінував працю прем'єр-міністра. Єльцин і Черномирдін зблизилися за роки роботи і стали друзями. Віктор Степанович шанобливо ставився до політичної діяльності Бориса Миколайовича і після відставки підтримував з ним зв'язок.

Віктор Степанович шанобливо ставився до політичної діяльності Бориса Миколайовича і після відставки підтримував з ним зв'язок

Віктор Черномирдін та Євген Белоглазов

Після відходу з керівного урядового поста Черномирдін недовго займався врегулюванням ситуації в Югославії. До речі, політик написав документальну книгу «Виклик», в якій виклав своє розуміння кризи на Балканах. Пізніше про життя Віктора Черномирдіна була створена книга «Час вибрав нас», авторами якої стали Євген Белоглазов і Петро Катеринич. Вона була створена у вигляді інтерв'ю, яке давав колишній прем'єр-міністр.

Віктор Черномирдін в Україні

У XXI столітті Віктор Степанович Черномирдін протягом восьми років був послом Росії в Україні. З його ім'ям навіть пов'язаний конфлікт в уряді Юлії Тимошенко . Міністр закордонних справ Володимир Огризко оголосив, що має намір визнати Черномирдіна персоною нон-грата через його недипломатичних коментарів. В результаті своєї посади позбувся саме Огризко. В кінці життя Віктор Черномирдін виконував обов'язки радника президента Дмитра Медведєва з питань економічного співробітництва з країнами Співдружності Незалежних Держав.

Дмитро Медведєв і Віктор Черномирдін

Головним хобі в житті політика була полювання. І з цим проведенням часу пов'язаний великий скандал. У 1997 році під час Різдвяних свят Черномирдін застрелив двох зовсім маленьких ведмежат, що викликало різку негативну реакцію громадськості.

Варто додати, що, як публічна персона, Черномирдін завжди привертав до себе увагу численними незвичайними фразами, які в народі отримали назву «черномирденкі». Ще за його життя стали афоризмами більше сотні виразів. У 2008 році журналіст Олександр Гамов випустив книгу «Хотіли як краще ...», до якої увійшло більшість цитат екс-прем'єра.

Особисте життя

Ще проживаючи в Оренбурзькій області, Віктор Черномирдін особисте життя пов'язав з Валентиною Шепелєвої, української за національністю, яка стала єдиною його дружиною. Валентина, яка взяла після весілля прізвище чоловіка, захоплювалася фольклором, народними танцями і навіть сама співала російські та українські народні пісні. Пізніше, вже в похилому віці, дружина Віктора Степановича спільно з ансамблем «Куточок Росії» записала два альбоми: «Співає Валентина Федорівна Черномирдіна» і «Пісні мої для чоловіка, дітей і онуків ...».

»

Віктор Черномирдін з дружиною

Подружжя прожило разом 48 років і подарували життя двом синам, Віталію та Андрію. Кожен з них в свою чергу двічі ставав батьком, зробивши Віктора Черномирдіна дідусем двох онуків і двох онучок - Марії, Андрія, Анастасії та Віктора. Пізніше в сім'ї з'явився і правнук Дмитро. За словами домашніх, вони рідко бачили Віктора Черномирдіна, практично весь час життя він віддавав роботі.

Віктор Черномирдін з дружиною, синами, невісткою та онуками

Обидва сини пішли по стопах батька, отримали освіту в інституті нафти і газу, а потім стали співробітниками «Газпрому». Пізніше молодший син очолив Міжнародний Шолоховське комітет. У 2016 році онука Віктора Черномирдіна запідозрили у смертельному ДТП. Але пізніше було встановлено, що винуватцем автоаварії виявився племінник колишнього прем'єр-міністра. У 2018 році відбулася процедура визнання банкрутом Віталія Вікторовича Черномирдіна.

смерть

У березні 2010 року після тривалої хвороби померла дружина Віктора Черномирдіна. Цю втрату Віктор Степанович перенести не зміг. Всі його знайомі підтверджують, що він сильно здав після похорону улюбленої дружини. А так як сам радник президента мав проблеми зі здоров'ям, то все це плачевно позначилося на організмі Черномирдіна. На останніх фото Віктор Черномирдін виглядав сильно схудлим, рак підточував його сили. На тлі гострої ниркової недостатності і важкого онкологічного захворювання у нього стався інфаркт міокарда, який і став причиною смерті Віктора Черномирдіна 3 листопада 2010 року.

На тлі гострої ниркової недостатності і важкого онкологічного захворювання у нього стався інфаркт міокарда, який і став причиною смерті Віктора Черномирдіна 3 листопада 2010 року

Похорон Віктора Черномирдіна

Після смерті політика була створена Державна комісія з організації похорону, яку очолив керівник Адміністрації президента Сергій Наришкін . Церемонія прощання проходила в Будинку прийомів на Воробйових горах. У залі прощання була виставлена ​​почесна варта. Також було проведено чин відспівування. У Будинку Уряду відбувся траурний прийом, який транслювався по центральних каналах. Володимир Путін дав оцінку діяльності Черномирдіна в прощальному посланні, назвавши Віктора Степановича відповідальним, надійним і грунтовним політиком. На прийомі згадувалися випадки з робочою і політичної біографії екс-прем'єра, а також цікаві факти з його життя.

Могила Віктора Черномирдіна і його дружини

Місцем поховання Віктора Черномирдіна було обрано Новодівочий цвинтар, поруч з могилою дружини.

На згадку про Віктора Черномирдіна на його малій батьківщині був відкритий історико-меморіальний музей. У 2013 році на воду спущено швидкісний теплохід проекту А-145 «Віктор Черномирдін», а в 2016 на балтійському заводі створено криголам «Віктор Черномирдін».

цитати

  • Ми виконали всі пункти: від А до Б.
  • Не можна запрягати віз посеред коні.
  • Яку б громадську організацію ми не створювали - завжди виходить КПРС.
  • Зроду такого не бувало, і ось знову.
  • Є ще час зберегти обличчя. Потім доведеться зберігати інші частини тіла.
  • Багато говорити не буду, а то знову чогось скажу.

пам'ять

  • 2013 - Пам'ятна монета Банку Росії, присвячена 75-річчю від дня народження В. С. Черномирдіна
  • 2010 - Державному освітньому установі «Черноотрожская середня загальноосвітня школа» присвоєно ім'я В. С. Черномирдіна
  • 2010 - встановлено меморіальну дошку в пам'ять про В. С. Черномирдіна на будівлі Черноотрожской дільничної лікарні
  • 2011 - в селі Чорний Отрог Оренбурзької області створено Історико-меморіальний музей Віктора Степановича Черномирдіна
  • 2013 - Центральний банк Російської Федерації випустив в обіг пам'ятну срібну монету, присвячену 75-річчю від дня народження В. С. Черномирдіна
  • 2013 - в Ямало-Ненецькому автономному окрузі прийнятий в експлуатацію швидкісний теплохід «Віктор Черномирдін»
  • 2016 - на Балтійському заводі спущено на воду лінійний дизель-електричний криголам «Віктор Черномирдін»
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация