Вікторина, присвячена Карло Гоцці. Вікторина.

Липень 2011 р

Липень 2011 року

Закрити вікно Закрити вікно

присвячена геніальному казкаря Італії Карло Гоцці (1720-1806). Його п'єси «Турандот», «Любов до трьох апельсинів», «Зелена пташка», «Король-Олень» і сьогодні з успіхом йдуть в театрах всього світу. Завдання традиційне. Зашифровані імена персонажів казки «Турандот». Ключове слово - назва театральних італійських казок.

Ключове слово - назва театральних італійських казок

Мадель 1. Карло Гоцці народився в сім'ї венеціанського аристократа. І виїжджав з рідної Венеції всього один раз - в 20 років в свиті генерального інтенданта Венеції на військову службу в Далмацію. Венецію тих часів називають «Містом Маски». Життя схожа на театральну п'єсу, а в свята, яких було безліч, всі городяни одягалися в яскраві костюми і маски. У масках ходили на ринок і в салон, в суд і в монастир. І, звичайно, в театр. Одним з найпопулярніших персонажів італійської «комедії масок» був безжурний герой з Бергамо. Одяг його був зшитий з строкатих клаптиків, невелика чорний капелюх прикрашена заячим хвостом, а до поясу прив'язана палиця. Видатний комік тих часів Антоніо Саккі виступав саме під цим сценічним ім'ям. А нам потрібна четверта буква маски.

РАХБА 2. У казках-п'єсах Гоцці часто грають чотири маски знаменитої трупи Саккі. Одна з них добре відома нам по телеспектакль «Король-Олень», де роль підступного лиходія виконав Сергій Юрський. А ім'я своє маска отримала від італійського слова «tartagliare» - «заїкатися». Цей прийом посилював комічний ефект образу. А ми запам'ятаємо останню букву з імені маски.

МАЛІЗЕ 3. Якось раз в книжковій лавці спалахнула сварка між драматургом Гольдоні, новатором італійського театру, і Гоцці, обожнює стару «комедію масок», Гоцці поклявся за допомогою масок старої комедії зібрати більше глядачів, ніж новомодні п'єси суперника. І переклав для театру народну італійську казку «Любов до трьох апельсинів». З гучного успіху почалося відродження театру масок. «Я знав, що у венеціанців є любов до чудесного!» - сказав Гоцці. А нам потрібна перша буква з назви маски-персонажа, ім'я якого походить від італійського слова «неприємність».

А нам потрібна перша буква з назви маски-персонажа, ім'я якого походить від італійського слова «неприємність»

Фалак 4. Павло Муратов в книзі «Образи Італії» називає казки Гоцці «записаними снами, може бути, снами наяву, якогось дивака і мрійника». Гоцці щиро вірив в світ духів і фей, який створив. У третьому розділі своїх мемуарів, опублікованих в 1797 році, він розповідає про своє спілкування зі світом духів і фей, скаржачись, що духи мстилися йому, коли він занадто зухвало сміявся над ними в своїх комедіях. З першого слова в назві книги візьмемо передостанню букву.

УМТОАЛЬ 5. Любителі театру знають легендарну постановку Євгенія Вахтангова «Принцеса Турандот» за казкою Гоцці. Це була «казка в казці», «гра в казку», що стала символом вахтанговського напрямки в театрі. Не менш відомим був спектакль іншого майстра по казці Гоцці «Любов до трьох апельсинів». Саме цей уславлений режисер порадив Сергію Прокоф'єву написати однойменну оперу, що стала шедевром світового оперного мистецтва. З прізвища режисера нам потрібна дев'ята буква.


Відповідь на питання вікторини «ЗА РОДИНУ ПЕЧАТКАМИ» ТРАВЕНЬ-ЧЕРВЕНЬ, 2011 р

1. КІНЕЦЬ, буква - «К», слово - Карабас.
2. Лоренціні, буква - «Л», слово - МАЛЬВИНА.
3. «ПАР», буква - «А», слово - Пьєро.
4. МІКЕЛАНДЖЕЛО, буква - «К», слово - Артемон.
5. ДЖУЗЕППЕ, буква - «У," слово Дуремар.
Ключове слово - ЛЯЛЬКА.

Переможницею травневої вікторини стала Аня Глушкевичі зі школи № 46, Санкт-Петербург. Молодець!





Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация