Віллі Шрёдтер - Цілюща дія. Зцілення через присутність

Віллі Шрёдтер

Цілюща дія. Зцілення через присутність

© Маттіас Дрегер, Видавництво «Райхле» 2017

* * *

Для людини немає кращих ліків, ніж людина.

Петро Блезеній [П'єр де Блуа] (1135-1200 [?])

З усіх тіл в природі на людину целебнее всього діє сама людина.

Доктор медицини і філософії Франц Антон Месмер (1733-1815)

Людина, навіть не діючи, здається, поширює навколо себе відчутне випромінювання.

Доктор медицини Герард А. ван Рійнберк (1875-1953), професор фізіології Амстердамського університету [1]

Якщо ти можеш зробити нещасну людину радісніше силою твоїх тішить слів, привітним поглядом або, можливо, одним тільки своєю присутністю, то чому це не магія? [2]

Доктор медицини Франц Гартман (1838-1912)

Час від часу нам треба деяким чином заново вступати в контакт з добрими і енергійними людьми, щоб не обсипалися з нас листя.

Фрідріх Вільгельм Ніцше (1844-1900)

Я виходжу з наступного загадкового, але незаперечного факту: в усі часи і в усіх регіонах були окремі люди, які одним лише своїм мовчазним, зовні неактивним присутністю, одним тільки своїм існуванням впливали на оточуючих - цілюще (зміцнювальний тіло, душу і дух) або згубний (що завдає шкоди тілу, душі і духу).

Використовуючи термінологію Райна, що відноситься до парапсихологічним феноменам, які позначаються літерою пси і іншими грецькими буквами (гамма, каппа), я назвав би обговорюваний мною феномен псі-пі-феноменом ( «пі» - від грец. Parousia - присутність, наявність).

Розібратися в причинах, наслідках і виникають при нагоді терапевтичних можливостях цього феномена - така мета цієї роботи.

В ході нашого аналізу з'ясується, що це вплив на іншу людину обумовлено як фізичними, так і психічними складовими, або умовами. Одні й другі зазвичай зустрічаються разом, при цьому психічний фактор (емоційність) як, безумовно, чільний просочує сам по собі нейтральний: фізичний (тілесний контакт), денейтралізует і модифікує його.

Стало бути, вирішальне значення для сили впливу має насамперед інтенсивність емоцій, що в терапевтичному аспекті означає: завжди знову і знову «хвилюватися» в пристрасному бажанні допомагати (див .: Ін. 11:33 35, 38). В кінцевому рахунку головним є моральне страждання впливає особи, і, мабуть, воно тим сильніше, чим менше останнім являє собою «персону» (в сенсі себелюбства та егоїзму). «Індійський свами Рамдас розповідає про один індійців, Санте Моті з Гуджерата, якому в той час було 60 років. Шанувальники називали його просто «мій брат». Мало хто його знав, багатьом він допомагав в письмовій формі. Рамдас говорить про нього: «В особистому спілкуванні він не робить ніякого впливу. Від нього виходить пронизує "ніщо"; адже він відмовився від усього, що ми називаємо "особистість". Вже сорок років він зосереджений на Бога ... при цьому він безперервно служив людям, особливо бідним ... Сант Мота володів даром ясновидіння, але не надавав цьому ніякого значення і, по суті, не хотів впливати нічим іншим, крім як своїм поширює енергію випромінюванням »(Професор Гебхард Фрай. Християнська мантра-йога: молитва серця // Медитація релігії та психотерапії. Штутгарт, 1958).

Таким чином, сприймається на фізичному рівні феномен в причинно-наслідковому відношенні переміщається в область моралі. «Людина як ціле перевершує радіус дії медицини» (Доктор медицини Еріх В. Штіффатер. Око духу. Ульм, 1957).

У своєму найвищому потенціалі такий цілитель - «від Бога», він - "не всемогутній фактор сам по собі, а тільки слухняний інструмент вищої сили» (Дрессер). Висловлюючись інакше, він - знову і знову вичерпується і знову і знову наповнюється посудину трансцендентності (див .: Пс. 81; Мф. 11:25).

Він визнається таким, якщо, виступаючи в якості «проміжної станції» макрокосмічних і метакосміческіх сил, без медикаментів та інших лікувальних засобів повністю і за більш короткий термін, ніж офіційна медицина за допомогою ліків, виліковує хвороби або успішно бореться зі стражданнями, перед якими раніше доводилося капітулювати.

Ця віддалена мета позначена в висловлюванні Ральфа Уолдо трайн: «Настане час, коли робота лікаря буде складатися не в лікуванні і зцілення тіла, а в зціленні духу, який в свою чергу зцілить тіло». Medica mente! [3]

Безмовно передавати внутрішнє умиротворення і тим самим домагатися того, щоб ніщо не заважало діяти цілющим силам природи, може, напевно, кожен моральний, внутрішньо гармонійний цілитель. Він і є той не піддається обліку фактор, який додається до всіх лікарських засобів. І він буде тим ефективніше, чим більше знають про нього. На вищому щаблі розвитку, коли нічого, крім нього, не використовується, подібний «психічний» метод лікування постає настільки суб'єктивно-моральних, що навчати йому як певної техніці або наукової дисципліни стає в принципі неможливо.

Віллі Шрёдтер

Вплив через присутність

Я ніколи не допускала думки, що певні люди можуть мовчки і майже без свідомого зусилля впливати на інших в поганих чи добрих цілях. Однак у Вашій присутності до мене прийшла думка, що це все-таки може бути правдою ... Ви - дуже заважає магніт!

Марія Кореллі [4]

Вісторіі культури в усі часи і в усіх регіонах були відомі люди, одним тільки своїм мовчазним, зовні неактивним присутністю надавали благотворний або згубний вплив - в найширшому сенсі - на своє оточення. Слово «неактивний» передбачає, що спонукає до змін фактором тут є не сама людина, який виступає «прикладом для наслідування», а «зараження» і від особистості, яка випромінює певну психічну структуру.

У 1510 р Агріппа Неттесгеймскій (1486-1535) про це пише: «Подібно до того, як амбра і мускус насичують все своїм запахом, так і від злого людини переходить на ближніх щось зле, а від доброго - щось добре, і часто ці якості надовго до них пристають »[5].

Personnes stérilisantes [6] - «екстремально психоактивних» особистість

Я свідомо уникаю словосполучення «сильна особистість», так як деякі люди, негативно впливають на своє оточення, такими не є; навпаки, їх здатність обмежується паралізацією і поглинанням сил інших, тому-то доктор медицини Ежен Ості (1874-1938) влучно називає їх personnes ste + rilisantes. Але якби знайшлися такі приклади, то було б дозволено зробити висновок про існування їх антиподів, яких Будапештський лікар-гипнолог, доктор медицини Франц Фёльгеші в 1941 р назвав екстремально психоактивними індивідами [7].

Лихе око - промені, які виходять від очей

Частина випадків так званого пристріту (італ. - jettatura, malocchio) [8], про які розповідають навіть сучасні освічені люди і в який вірять у всій Італії, можна, мабуть, пояснити негативним впливом особистості в цілому. Хоча в цьому явищі головну роль дослідники приписують лихому оку [9] чаклуна-jettatore [10]. Проте за допомогою побудованого в Англії пристрою, що нагадує електроскоп, «виходять від очей променів» виявлено не було [11].

Доктор медицини Вальтер Феллер (1893-1954) за допомогою свого «органоелектромера» хотів встановити, що «з очей постійно виходять нервово-електричні розряди» [12]. Німецькі лікарі-гіпнологі простими засобами намагалися знайти докази e + mission pe + sante, або важкого випромінювання, людського ока [13].

У всякому разі, Шарль Лафонтен, один з найвидатніших французьких гіпнотизерів, сто років тому повідомив про декілька випадків умертвіння поглядом дрібних домашніх тварин за чверть години, що всякий раз викликало у експериментаторів неприємні зворотні реакції (втома, головний біль, різь в очах) [ 14].

Якщо вірити добре інформованого Роже Пейрефіту [15], то в наш час як про «найнеймовірнішому і знаменитому jettatore» говорили про кардинала Піньятеллі ді Бельмонте (1851-1948).

Тема в літературі

У літературі наша тема висвітлювалася часто; але нам буде достатньо тут навести слова Маргарити з «Фауста» Гете про Мефистофеле: «Його присутність в мені хвилює кров» [16], «Його присутність вселяє жах мені» [17].

Симпатія, антипатія, байдужість в повсякденному житті

У законі сили тяжіння між людськими істотами безумовно є щось таке, чого ми не розуміємо.

Марія Кореллі [18]

Наведені вище слова поета, часто знає більше будь-якого філософа, - т. Е. Того, хто завдяки інтуїції, яка перевершує розум, швидше або частіше приходить до знання (яке, само собою зрозуміло, треба потім раціонально довести багатьом людям, інтуїцією не володіє), - безпосередньо ведуть нас до повсякденного досвіду, коли одна людина своєю присутністю впливає на іншого. Адже у переважної більшості Homo sapiens, у тих, у кого «паразитичний головний мозок» [19] ще не зовсім заглушив душу, при першій зустрічі з незнайомими людьми виникає почуття, яке моментально дозволяє розділити їх на: нам відповідних, до нас розташованих, симпатичних і нам не відповідають, до нас не розташованих, антипатичних.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Віллі Шрёдтер   Цілюща дія
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация