«Він не буде провідником інтересів аульной аристократії»: who is mr. Хабиров?

14.10.2018

10 найяскравіших фактів з біографії нового т.в.о. голови Башкортостану - справжнього башкира, який порвав з Рахімовим і прижився в Москві

Напередодні в Уфі республіканському уряду і Курултаю представили Радію Хабірова, який з крісла мера підмосковного Красногорська легко перемістився на посаду т.в.о. голови РБ. Про те, чим відомий Хабиров, як він врятував Рахімова від «ситцеве революції», за що башкирський «Бабай» викинув його з лав «Єдиної Росії», а Сурков відновив, яким чином в Красногорську була створена «Башкирія в мініатюрі» і чому Навальний обзивав його соратника шахраюватим хмирю, - в матеріалі «БІЗНЕС Online».

Путін призначив Радію Хабірова т Путін призначив Радію Хабірова т.в.о. голови Башкортостану. 54-річний змінник Хамітова повертається з десятирічного вигнання в республіку Фото: © Олексій Дружинін, РІА «Новости»

1. З РОДУ юрмати: ТОЧНО СПРАВЖНІЙ Башкирії?

Радій Хабиров - етнічний башкир з роду Юрмати. Цей рід проживає переважно в Ішимбайського районі, де новий глава Башкортостану і народився в березні 1964 року в ті часи, коли республіка іменувалася Башкирської АРСР. За легендою юрмати - це далекі нащадки сарматів (на що вказує і очевидне співзвуччя між двома назвами). Їх символом є жовто-білий кречет (шонкар), який зображений на районному гербі і прапорі ширяє на тлі зеленого ковилового поля. У РБ цей рід вважається одним з найбільших і «корінних» і належить до «родовим башкирам» (на противагу «становим башкирам»). Якщо в Уфі дізнаються про кого-то, що він з Ішимбая, то про такого зазвичай говорять: «Ну він точно справжній башкир!» Так що для національної еліти РБ, начебто, не повинно виникнути питань про походження Радію Фаритович, подібних до тих, які у неї періодично виникали до Рустем Хамітова. Згадаймо, що його продовжували наполегливо вважати татарином, незважаючи на майстерне володіння башкирським мовою. Втім, поживемо - побачимо ...

Як і личить людині з народу, Хабиров починав свою кар'єру з нижчих щаблів робочої спеціальності - з учня фрезерувальника. Потім була служба в армії, звідки він повернувся рівно напередодні перебудови, в 1984 році. Країна була на порозі серйозних змін, які вимагають від людей зовсім інших якостей, ніж просто майстерне володіння фрезеруванням. І юний Радій надходить на юридичний факультет Башкирського державного університету.

2. ЮРИСТ, ЯК Путін чи Медвєдєв. І ПРИБІЧНИК пантюркізм?

Незабаром після закінчення юрфаку у себе, на малій батьківщині, Хабиров вирушає до Туреччини, де стає магістрантом Університету Бількент (в перекладі з турецької - «місто вчення і науки») в Анкарі. Це перший приватний університет Турецької Республіки, заснований відомим медиком Іхсанов Дограмаджі. На тутешньої студентській лаві Радій Фаритович проводить ще два роки, вбираючи в себе не тільки знання, але, можливо, ще й ідеологію пантюркізму, яка як раз піднімала голову і прагнула завоювати собі нових адептів на вакантне після краху комуністичної доктрини пострадянському просторі. В Уфі якраз в цей час стверджує свою владу тодішній голова республіканського Верховної Ради Муртаза Рахімов. Він послідовно приймає декларацію про суверенітет РБ і власну Конституцію, після чого стає першим президентом Башкортостану. Проголошений їм курс на створення практично автономного башкирського держави в структурі РФ дуже вдало збігається з домаганнями Туреччини об'єднати навколо себе побратимів по «тюркського світу». Одночасно в чиновницьких структурах РБ починаються чистки, що мають на меті замінити старі радянські кадри на нові і етнічно правильні.

На цьому тлі молодий юрист Хабиров, тільки що відучився в Туреччині, отримує прекрасні шанси вибудувати собі кар'єру. Проте, повернувшись додому, він далеко не відразу потрапляє в оточення до Рахімова, а для початку затверджується всередині місцевого наукового співтовариства. Подібно Володимиру Путіну або Дмитру Медведєву, які в 1990-і роки також воювала при юридичному факультеті Ленінградського (потім - Санкт-Петербурзького) університету, він працює в БГУ, де послідовно займає посади від старшого викладача до заступника декана юрфаку і директора Інституту права. Але в уфимському Білому домі його вже помітили. У 2003 році він отримує пропозицію перейти в адміністрацію президента РБ, і відразу ж - на посаду її керівника.

3. ЯК Хабіру загасили «ситцевих РЕВОЛЮЦІЮ»: «ФАКТ ПОЯВИ ТАКОГО ВЕЛИКОГО НАЧАЛЬНИКА ЗРОБИВ СВІЙ умиротворяє ДЕЛО»

З цієї пори Хабиров отримує неофіційний титул «сірого кардинала» башкирського Білого дому. Залишаючись не надто публічною людиною, саме він, по суті, відповідав за всю публічну політику РБ, за що проходять тут вибори і відносини з електоратом. У 2005 році, коли в країні почалася «ситцеве революція», викликана монетизацією пільг (своєрідною предтечею нинішньої пенсійної реформи), електорат республіки вперше дав про себе знати зовсім з несподіваного для Муртази Губайдулловіч боку - він вийшов на вулиці і почав потрясати кулаками, вимагаючи справедливості . Як свідчить очевидці, Рахімов просто розгубився, коли розгніваний натовп надумала влаштувати мітинг прямо під його вікнами. Ситуацію врятував Хабиров.

як пізніше згадував в своїй книзі «Бабай всієї Русі» заступник Хабірова, головний рахімовскій піарник Ростислав Мурзагулов, «Бабай (під цим нехитрим ім'ям в мемуарах виведений перший президент РБ - прим. ред.) та нам забороняв вступати з мітингувальниками в переговори, і сам категорично відмовлявся виходити до людей і пояснювати, що це за монетизація така і як при ній вижити пенсіонеру. Бабай був по-дитячому ображений на тих, хто мітингував, вважаючи, що вірний його народ, раздразненний веременковщіной і нашим псевдолібералізму, став вкрай невдячною, що не розуміють свого щастя, що полягає в тому, що Бабай, на відміну від більшості колег, про нього, про народ, думає. <...> Він адже дійсно, чесно кажучи, постійно робив щось, як йому здавалося, потрібне для народу - будував газопроводи, школи, лікарні, клуби і так далі, викручуючи руки синові, щоб він профінансував то один об'єкт, то інший. А тут раптом тисячі людей на вулицях, які вимагають відставки Бабая, та ще й звинувачують його в тому, чого він насправді не скоював. Бабай дуже ображався і під час кожного мітингу їхав кудись подалі по районам. А мітингувальники були впевнені, що Бабай їде тому, що їх боїться і не хоче з ними розмовляти ».

«Ось і в той день, коли протестанти підступили впритул до Білого дому і практично взяли в облогу його, Рахімов віддав перевагу виїхати у справах, кинувши урядову цитадель напризволяще і міліції, яка не надто прагнула розганяти народ, Хабиров, розуміючи, що, якщо до людей ніхто не вийде, справа запахне гасом, прийняв єдино можливе рішення і заліз на вантажівку-трибуну, - свідчить Мурзагулов. - Мітингувальники були вражені тим, що вперше друга особа (за фактом тоді це було так, не сперечайтеся ті, хто був формально вище!) В політичній ієрархії республіки вийшло до натовпу незадоволених. Влада регіону раніше завжди говорили тільки з слухняними і щасливими китайськими болванчиками, сповненими вдячності керівництву за турботу про них, недостойних. Радій почав говорити в повній тиші: "Шановні товариші! Те, в чому ви зараз берете участь, політична провокація! "Текст дурний, згодний. Але у нас не було часу його продумувати, все було спонтанно. Природно, слова Радію були заулюлюкали першими рядами, що складалися з найбільш активних протестувальників. Однак сам факт появи такого великого начальника перед простими людьми зробив своє заспокійливе справу. Спроби звернути вихід Радію в каталізатор розгрому Білого дому припинив уже Раміль Б. (Раміль Бігнов, підприємець, власник компанії «Белсталь» - прим. Ред.). Відібравши мікрофон у згаданих вище активних маргінальних колег, він назвав вихід Радію, з яким, до речі, вони вже сто років як були добре знайомі, мужнім вчинком і попросив дотримуватися спокою і на провокації дійсно не піддаватися. Люди, в принципі, були згодні з тим, що вчинок був мужнім - я можу це говорити, тому що сам весь час знаходився в натовпі і розумів, чим вона дихає. Так, слово за слово, мітинг видихався, і люди розійшлися. З цього дня відбувалося в такому масштабі вже не було ».

Невідомо, чи залишився Рахімов вдячним по відношенню до глави своєї адміністрації або в черговий раз вилаяв його за те, що той не може впоратися з «купкою відщепенців», але ще один ризиковий шанс проявити себе представився Хабірова дуже скоро. У рахімовском сімействі вибухнув скандал: Муртаза Губайдулловіч звинуватив свого сина Уралу в присвоєнні влади над нафтовою компанією «Башнефть», яка абсолютно не дарма вважалася головним національним надбанням республіки. «Батько-президент, який впіймав власну дитину на трохи раніше власним указом схвалених економічних махінаціях ціною в мільярди доларів і узурпації влади в своєму ж регіоні - такого, думаю, не було навіть в країнах типу Уганди, Ліберії і тому подібних», - пише з цього приводу Мурзагулов. І згадує, як радію довелося очолити «комісію по« бізабразіям Уралу ». «Ми прекрасно розуміли, що батько і син рано чи пізно помиряться, а нас ось уже не пробачать за добре виконані доручення, - додає він. - Але компромат на Уралу все несли надзвичайно охоче. Папка Радію під страшним кодовою назвою "У.М.Р." пухла як гангрена і скоро доросла до розміру величезного шафи, який обіймав у нього півкімнати відпочинку ».

Все закінчилося, зрозуміло, примиренням батька і сина. «[Хабиров] зайшов вранці до Бабаю і знайшов його мало не в сльозах і в самому сентиментальному настрої:" Радій, але ж мені Урал зараз подзвонив! "Ну і так далі - вибачився, усвідомив, бла-бла-бла, - перераховує Мурзагулов. - За настроєм діда було зрозуміло, що він укладе сина-бузотера в обійми рівно через стільки хвилин, скільки буде потрібно для ураловскіх членовоза з мигалками і двома машинами охорони для расталкивания городян по дорозі з Карла Маркса до Тукаева. Ми дивилися з шостого поверху, як ця вогняна колісниця примчала до порогу Білого дому. Проговорили вони кілька годин. Наші долі в тому момент були вирішені, незважаючи на те, що ще пару років ми служили. Відразу після примирення Радій поставив дідові сакраментальне питання - чи не варто нам в зв'язку з усім тим, що сталося прямо зараз і зібрати манатки? Зрозуміло, у відповідь він отримав всілякі запевнення на предмет "та як ти міг придумати таке", що шеф страшно цінує нас як відданих бійців, які вирішують будь-які складні проблеми і т. Д. І т. П. Але нам було зрозуміло, що ось закінчиться ще пара-трійка політичних кампаній, ниточки яких ми поки міцно тримаємо в своїх руках, потім Бабай з Уралом думатимуть, хто ж буде-таки тут наступним президентом, щоб влада нікуди не віддавати з сім'ї, і почнуть операцію "Наступник" на свій лад ».

У Москві Хабиров отримує репутацію «людини Суркова і Володіна» (на фото - Держдума РФ, 2009 рік) Фото: © Володимир Федоренко, РІА «Новости» У Москві Хабиров отримує репутацію «людини Суркова і Володіна» (на фото - Держдума РФ, 2009 рік) Фото: © Володимир Федоренко, РІА «Новости»

4. СВАРКА З Рахімова: «У нас був важкий КОНФЛІКТ, В РЕЗУЛЬТАТІ ЯКОГО МЕНІ ДОВЕЛОСЯ ЗАЛИШИТИ ТЕРИТОРІЮ РЕСПУБЛІКИ»

Був у житті Хабірова дуже дивний епізод, коли з успішного і перспективного політика він раптом зробився опальним і «токсичним» у себе на малій батьківщині, був виключений з башкирського відділення «Єдиної Росії» і ледь не став фігурантом кримінальної переслідування. Про цей час пізніше згадував він сам, будучи вже головою підмосковного Красногорська: «Це був конфлікт еліт в республіці, - розповідав Радій Фаритович на відкритій зустрічі зі студентами РГСУ. - Я уявляв одну з них, Муртаза Губайдулловіч - іншу. Це була досить брудна історія з потоками помоечние бруду в ЗМІ. Але зате вона дозволила мені вийти з історії живим і здоровим на своїх ногах. Тепер я відчуваю себе впевнено в подібних конфліктних ситуаціях. І я, звичайно, не рекомендую, але думаю, що кожній молодій людині непогано б пройти таку бурхливу історію, щоб перевірити себе, зрозуміти, чи зможете ви вистояти ».

Справа в тому, що в 2008 році Хабиров отримав запрошення перейти на роботу на федеральний рівень і перебратися в Москву. «Бабай» -Рахімов начебто не заперечував проти цього, але лише до тих пір, поки преса не почала писати, що після «кремлівської стажування» башкирський політик напевно повернеться в Уфу в якості наступника Муртази Губайдулловіч. У башкирською Білому домі насторожилися: Хабиров був спочатку тимчасово відсторонений від посади, а потім і зовсім звільнений за підозрою в наданні «неповних відомостей про знаходяться в користуванні і власності» об'єктах нерухомості і махінаціях з житлом. Почалося справжнє цькування: колишнього голову президентської адміністрації викинули з лав «правлячої партії», порушили кримінальну справу, пригадали йому нібито мали місце фальсифікації на виборах 2007 року. У конфлікт довелося втручатися самому Владиславу Суркову, тодішньому першому заступнику голови АП РФ: подейкують, що він особисто зустрівся з Рахімовим-старшим і в жорсткій формі зажадав від нього припинити переслідування свого ж колишнього підлеглого. До речі, в «Єдиній Росії» Хабірова тут же відновили.

«Цей конфлікт з тодішнім главою Республіки Башкортостан Рахімовим, змінив моє життя і життя моїх близьких, - резюмував Хабиров на зустрічі зі студентами. - Ми всі повинні бути готові до того, що наші керівники можуть чогось не розуміти. Іноді в таких випадках краще просто спокійно розійтися. Але у нас був важкий конфлікт, в результаті якого мені довелося покинути територію республіки ».

5. «ЛЮДИНА Суркова і ВОЛОДІНА»: РОБОТА В КРЕМЛІ

У Москві, куди Хабиров перебрався спочатку на посаду директора департаменту по взаємодії з Федеральними Зборами РФ і політичними партіями в структурі президентського управління, він отримує репутацію «людини Суркова і Володіна». Його кар'єра в столиці складається благополучно, хоча вже й не так стрімко, як раніше. Він знову йде в тінь свого керівника - на цей раз В'ячеслава Володіна. Курирує відносини з Держдумою і Громадською палатою, спілкується з політичними лідерами. Все це стає для нього надзвичайно гарною школою - ніяк не гірше тієї, яку він пройшов свого часу в рахімовскіх коридорах або в аудиторіях турецького університету Бількент. У 2009 році Радій Фаритович стає вже заступником начальника управління президента РФ з внутрішньої політики та залишається в цій якості до осені 2016 року.

Якраз до цього часу формується Дума VII скликання, і Володін стає в ній спікером. Президентська адміністрація переходить в руки до іншого впливового заступнику голови - Сергію Кирієнко, але Хабиров не залишається працювати під його керівництвом і знову, як колись в Башкортостані, пише заяву на звільнення. Але на цей раз все проходить на рідкість безконфліктно. Більш того, саме в цей час закладається фундамент майбутнього губернаторства Радію Фаритович: йому, відвикла від безпосередньої управлінської роботи, дають «покермувати» містом Красногорському, фактичною столицею Московської області. Так людини, отвикшего від автомобіля, садять перш на невелику машину, перш ніж довірити великий і багатодверні «Мерседес». Новим шефом Хабірова більш ніж на півтора року стає губернатор Андрій Воробйов.

Пост мера підмосковного міста Хабиров займає в січні 2017 року і практично відразу починає формувати команду з кадрів, знайомих йому з попередньої башкирської життя   Фото: © Кирило Каллініком, РІА «Новости» Пост мера підмосковного міста Хабиров займає в січні 2017 року і практично відразу починає формувати команду з кадрів, знайомих йому з попередньої башкирської життя
Фото: © Кирило Каллініком, РІА «Новости»

6. МЕР «Башкортостан В МІНІАТЮРІ»: ЯК У підмосковному КРАСНОГІРСЬКЕ ЗУСТРІЛИСЯ КОЛИШНІ ЧИНОВНИКИ РБ

У Красногорську Хабиров - з умислом чи без - створює свою «Башкортостан в мініатюрі». Пост мера підмосковного міста він займає в січні 2017 року, і практично відразу починає формувати свою команду з кадрів, знайомих йому з попередньої башкирської життя. Мурзагулов займає в Красногорську пост заступника глави міста з інвестиційного розвитку, торгівлі, підприємництва, інновацій та іншого. Раиф Абдрахімов, екс-депутат Госсобрания Башкортостану, робиться ще одним заступником голови з питань архітектури і будівництва. У тих же рядах виявляється і Михайло Кірєєв, колишній заступник голови міста Стерлітамак. Міську Громадську палату очолює Рустем Ахмадінуров. Можна зустріти в її списках і відомого башкирського політолога Аббаса Галлямова, який, судячи з усього, працює тут на громадських засадах.

Про те, чи зможуть вищеперелічені люди скласти кістяк хабіровской команди вже в Башкортостані, ми дізнаємося в самий найближчий час. Поки ж залишається додати, що у великій Росії можна відшукати ще одну «маленьку Башкирію» - в місті Плесі Івановської області, чиїм муніципалітетом керує Тімербулатов Карімов, онук башкирського поета Мустая Каріма і зять глави «Роснефти» Ігоря Сєчіна. Однак його призначення на місце, звільнене напередодні Хамітовим, виглядало як малоймовірне. Після скандалу з «Башнефть» воно виглядало б як остаточна перемога «Січинського лобі», що напевно викликало б невдоволення в республіці. Тому Хабиров зі своєю Красногорський командою виглядав набагато більш гідною кандидатурою.

7. Навальний ПРОТИ Хабірова І Мурзагулова: СКАНДАЛ НА МУНІЦИПАЛЬНИХ ВИБОРАХ

Влітку 2018 року в Красногорську відбулися муніципальні вибори до міської ради депутатів. Як «паровоза» в списку «Єдиної Росії» йшов сам Хабиров. Забавно, але конкуренцію йому склав власний зам Мурзагулов, що висунувся спочатку від опозиційної «Громадянської ініціативи» (раніше називалася «Партією змін»), очолюваної Дмитром Гудковим. Однак рішення Гудкова про просування Мурзагулова тут же вирішив оскаржити «опозиціонер №1» Олексій Навальний. У своєму «Фейсбуці», звертаючись до одного Дмитру, він написав: «Твоя партія висунула на вибори справжнісіньке АПшное жульyo і злодії. Чи не якесь опосередковане, а справжнісіньке ». (Орфографія і пунктуація збережені - прим. Ред.) При цьому з властивою йому більшовицької прямотою глава ФБК охарактеризував Мурзагулова як жуліковатого хмиря.

Гудков не відразу «здав» автора «Бабая всієї Русі» і для початку відповів Навальному полемічно: «У Красногорську проходять муніципальні вибори, на яких ми висунули список з 6 чоловік, - терпляче пояснив він. - Зауваж, не я, а партія, я не контролюю кандидатуру кожного мундепа. Ти пишеш про перший кандидата - віце-мера Мурзагулова - "шахраюваті хмирю". Зауважу лише, що раніше - до Тимура Валєєва - він працював з Ходорковським (для мене це хороша рекомендація). Він не єдинорос, він іде з віце-мерів - але ти приводиш новий доказ моєї "мурзілосності": колишній співробітник АП Радій Хабиров, який знає Мірзагулова, сказав, що знає і мене. Дивно, враховуючи, що він відповідав за роботу з Думою, де я був депутатом. Ти не повіриш, але мене знає і Володін. А нас з тобою обох - Путін. Про що це говорить? Чи не Хабиров чи погоджував моя участь в мітингах і поїздки до тебе на суд? Тобі давно варто було в цьому розібратися ».

В кінцевому підсумку Гудков все-таки відмовився від кандидатури Мурзагулова, пояснивши це тим, що його партія отримала «раніше невідому інформацію про його участь в застосуванні адміністративного ресурсу на президентських виборах 2018 року». Однак вибори в Красногорський рада все-таки відбулися, і переміг на них, зокрема, борець Джеффрі Монсон з США, що йшов в списках ЕдРа четвертим номером.

8. ФАНАТ ФК «УФА»: «БАЧИЛА НА ФУТБОЛ Хабірова, ПРО ЯКИЙ ВСІ ГОВОРЯТЬ. Нічо ТАКИЙ »

Хабиров відомий і своєю любов'ю до спорту: він має звання КМС з класичної та греко-римської боротьби. Часто хворіє за футбольний клуб «Уфа», який вважають дітищем Хамітова, і іноді з'являється в фанатському шарфику на його матчах. Одного разу на трибунах стадіону Радію Фаритович відобразила користувачці соцмереж Анна Бусигіна. Свій пост з фотографією вона забезпечила підписом: «Бачила на футболі того самого Хабірова, про який всі говорять. Нічо такий)))) »(Орфографія і пунктуація автора збережені - прим. Ред.).

Цей запис тут же перепостив Мурзагулов в своєму ЖЖ і не забув забезпечити власним коментарем: «Радій Хабиров живий-здоровий, в хорошому настрої, свіжий, спокійний, відпочиває, використовує вільний час за призначенням і не виглядає як людина, яка не знає, що робити далі в житті. Він продовжує цікавитися справами малої батьківщини, в тому числі стежачи за матчами уфимской футбольної команди ». Далі автор спогадів про золоті рахімовскіх роках загадково додав: «Цікаво буде подивитися, які кола по воді розійдуться, коли Хабиров отримає нове призначення, яке прогнозується в найближчі тижні». Про що йшла мова, зрозуміти нині складно, оскільки пост Мурзагулова був датований вереснем 2016 року, коли Хабиров пішов з АП РФ. Навряд чи від призначення Красногорськім мером могли розійтися скільки-небудь помітні «кола» - тому ризикнемо припустити, що якусь велику посаду Хабірова пропонували ще два роки тому.

9. ДОЧКА ЗАМУЖЕМ за банкіра І ЖИВЕ В АВСТРІЇ?

Про особисте життя нового глави РБ практично нічого не відомо. Згідно з наявною скупої інформації, в даний час він одружений другим шлюбом на Каріне Хабірова. Перша дружина була росіянкою - з Ларисою Лук'янової він прожив з 1987 по 2013 рік. Від першої одруження є дві дочки - Світлана (Градволь) і Рита, від другої - син Фарит. Як повідомив Telegram-канал «Незигарь», одна з дочок Хабірова одружена з банкіром і живе в Австрії, громадянкою якої вона і є. Весілля відбулося ще в 2014 році. Цікаво, що в тій же країні знайшов притулок від кримінального переслідування і «принц Урал» - Рахімов-молодший. Хоча навряд чи вони спілкуються, враховуючи замкнутий характер Уралу Муртазовіча і його геть зіпсовані відносини з колишнім главою «татової» адміністрації.

Офіційно явище т Офіційно явище т.в.о. голови Башкортостану Хабірова народу відбулося вчора в Уфі. Представив його членам уряду і депутатам повпред ПФО Ігор Комаров (праворуч) Фото: Світлана Садикова

10. НАДІЇ НА НОВОГО ТВО: «ДЕСЯТЬ РОКІВ РОБОТИ В МОСКВІ СИЛЬНО скоригувати його ПОГЛЯДИ»

Офіційно явище т.в.о. голови Башкортостану Хабірова народу відбулося вчора в Уфі в Будинку Госсобрания. Представив його членам уряду республіки і депутатам Курултаю нещодавно призначений повпред ПФО Ігор Комаров. Очікується, що Хабиров зможе покінчити з внутрішньоелітної смутою в РБ і одночасно дуже серйозно перегляне кадрову політику, яка панувала в тутешніх чиновних колах. Для цього у нього вже є невеликий заділ - його Красногорська команда, але на весь суб'єкт її явно не вистачить.

«Башкирія зараз в передчутті кадрових потрясінь, - розповів" БІЗНЕС Online "джерело, близьке до уфимскому Білому дому. - Хаотична кадрова політика Хамітова всім набридла. Він не вмів дружити ні з ким. Навіть Андрій Назаров з "Ділової Росії", який колись і пролобіював призначення Хамітова, останнім часом перебував в опалі. Тому від нового глави чекають перш за все конструктивних відносин ».

У той же час ні на яке повернення до часів Рахімова розраховувати не доводиться. Про це можуть мріяти хіба що радикальні башкирські націоналісти, які ще пам'ятають, що при «Бабаї» Радій Хабиров був все-таки другою людиною в республіці. «Але десять років в Москві і робота в адміністрації президента РФ сильно скорегували його погляди, - додає джерело. - Він повертається не в якості націоналіста і провідника інтересів "аульной аристократії". Тому ніхто не розраховує на а-ля "рахімовскій ренесанс". Але надії на те, що життя республіки буде збалансована, все-таки є ».

1. З РОДУ юрмати: ТОЧНО СПРАВЖНІЙ Башкирії?
І ПРИБІЧНИК пантюркізм?
Відразу після примирення Радій поставив дідові сакраментальне питання - чи не варто нам в зв'язку з усім тим, що сталося прямо зараз і зібрати манатки?
Про що це говорить?
Чи не Хабиров чи погоджував моя участь в мітингах і поїздки до тебе на суд?
9. ДОЧКА ЗАМУЖЕМ за банкіра І ЖИВЕ В АВСТРІЇ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация