Вінчання: відповіді на питання

  1. Як підготуватися до вінчання?
  2. Як проходить вінчання в церкві?
  3. Як одягатися на вінчання - нареченій і гостям?
  4. Як відзначити вінчання?
  5. Як знімати вінчання на фото і відео?
  6. Як привітати з вінчанням?
  7. Як замовити вінчання в храмі?
  8. Як сповідатися перед вінчанням?
  9. Як вибрати церкву для вінчання?
  10. Як розірвати вінчання?
  11. Чи можна вінчатися вдруге чи втретє?
  12. Як провести день вінчання?
  13. Чи можна вінчатися вагітної?

На найпоширеніші питання про вінчання відповідає протоієрей Ігор ФОМІН.

Як підготуватися до вінчання?

Етап підготовки до вінчання настає після того, як молоді вибрали один одного, дали згоду один одному на шлюб, зізналися в любові один одному, представили обранця або обраницю.

Підготовка до вінчання полягає в тому, щоб, сповідалися й причастившись святих Христових Таїн, молоді після розпису в РАГСі могли прийти в храм в призначений час, запросити туди гостей і повінчатися. Ви починаєте нове життя, вже сім'єю, з сповіді і причастя.

Як проходить вінчання в церкві?

Є певне чинопослідування вінчання, яке відбувається над тими, хто бажає вступити в шлюб. Воно умовно складається з трьох частин. Перша - заручення. Друга - вінчання, тобто, власне, те що відбувається в церкві. І останнє - трапеза, теж важлива частина вінчання, застілля, де молоді поділяють радість одруження з усіма, кого запросили.

Як одягатися на вінчання - нареченій і гостям?

Строгих правил тут немає. Одяг повинен бути скромним, акуратною, пристойною і в той же час святкової, що не буденною. Напевно, це основні критерії.

Головне, щоб зовнішнє - то є одяг, було співзвучно свята, його змістом. Пара, яка вінчається, вступає в особливу пору свого життя, а всі, хто запрошений на торжество в храм, стають причетні до Таїнства.

Як відзначити вінчання?

Вінчання традиційно відзначається трапезою, тобто застіллям, на яке запрошуються всі дорогі молодятам люди.

В Грецької Православної Церкви здавна була традиція пригощати всіх, хто заходить під час вінчання в храм. Давати маленькі кульочки з цукерками, пиріжки і так далі.

За російською традицією після Таїнства накривається великий стіл, де молодим висловлюють побажання, дають настанови - і молоді все схоплюють своїм серцем.

Як знімати вінчання на фото і відео?

Знімати вінчання на фото і відео, звичайно, необов'язково, але ця новітня традиція, на мій погляд, дуже позитивна. Добре, якщо враження про цю важливу і світлому подію - вінчанні - залишаться в пам'яті не тільки подружжя, але і їхніх дітей і онуків. Це буде теж свого роду проповідь - проповідь християнського шлюбу, події, де Христос стає повноправним власником життя двох люблячих один одного людей.

Бажано, щоб вінчання знімав людина воцерковлений, який буде добре уявляти послідовність дій священика, якому не треба буде говорити: «А ось зараз буде важливий момент, зніміть його обов'язково». Тому, коли ви будете домовлятися з фотографом або оператором, не забудьте запитати, чи доводилося йому раніше знімати це Таїнство.

Ще один момент - перед Таїнством треба взяти благословення на зйомку у священика, який буде вас вінчати.

Як привітати з вінчанням?

Ми вітаємо вінчаються від щирого серця, бажаємо їм всього найкращого. Ми повинні засвідчити їх в своїх молитвах - що ми будемо молитися про благополуччя їх сім'ї. Якщо з нашого боку буде якийсь подарунок, це просто чудово. А вже якщо цей подарунок буде потрібним і приємним для молодят - взагалі, чудово!

Найголовніше привітання - це радісно брати участь в радості вінчаються.

Як замовити вінчання в храмі?

Щоб замовити вінчання в храмі, треба заздалегідь підійти до священика, обговорити день, в який ви б хотіли вінчатися. Справа в тому, що вінчатися можна не в будь-який день церковного року - є певні дні, коли в храмі не вінчають. Це пісні дні; вівторок, четвер, субота на тижні.

Також священик розповість вам про якісь традиції конкретно того храму, куди ви прийшли. Не відкладайте, заздалегідь зателефонуйте в храм і дізнайтеся, коли вам можна прийти для особистої бесіди з батюшкою.

Як сповідатися перед вінчанням?

Исповедь перед вінчанням - така ж, як будь-яка інша. Вона повинна бути глибокою, всеосяжною і щирою. Підходьте до неї з такою ж відповідальністю і вірою, як ви робите це зазвичай.

Як вибрати церкву для вінчання?

Мабуть, це питання може прозвучати тільки від невоцерковленої людини. За традицією, вінчаються на своїх рідних парафіях. Вінчання - Таїнство, в якому бере участь весь ваш прихід, якому радіють всі, хто зазвичай молиться з вами за Службою Божою і причащається з вами з однієї Чаші.

Можна вінчатися в приході нареченого або нареченої - на вибір пари. А ось модна зараз традиція поїхати вінчатися куди-небудь, наприклад, на Кіпр - суто світська.

Як розірвати вінчання?

Вінчання не можна розірвати. Можна отримати благословення на повторний шлюб, на повторне вінчання. Але перше при цьому не розривається, не втрачає силу як Таїнство. «Розвінчання» не буває.

Це трагедія для людей, це трагедія для Церкви, коли сім'я раптом перестає бути одним цілим.

Чи можна вінчатися вдруге чи втретє?

Церква допускає таке вінчання тільки по сугубому благословення правлячого архієрея тієї місцевості, де пара збирається вінчатися.

Благословення можна отримати, якщо ви надасте переконливі аргументи для правлячого архієрея.

Чи можна вінчатися до весілля, то є до реєстрації шлюбу в РАГСі?

У сучасній практиці вінчання відбувається після державної реєстрації шлюбу. Якщо людина не може взяти на себе юридичну відповідальність за іншу людину - перед обличчям держави, перед обличчям суспільства, тоді про яку духовної відповідальності можна говорити?

Як провести день вінчання?

Наречені напередодні вінчання приходять в храм, моляться на богослужінні. Можливо, цим же ввечері напередодні вінчання готуються до сповіді і сповідаються.

В день вінчання пара приходить до початку читання Божественний Часів (момент в ранковому богослужінні), моляться за Літургією, причащаються святих Христових Таїн.

Саме Таїнство вінчання проходить після Літургії. А потім подружжя з гостями відправляються туди, де будуть відзначати подію, розділяти радість один з одним. На застілля, за традицією, молодята не п'ють спиртні напої.

Чи можна вінчатися вагітної?

Так, звичайно, жінка може вінчатися вагітної. Ніяких канонічних перешкод для цього в Російській Православній Церкві не існує.

Як підготуватися до вінчання?
Як проходить вінчання в церкві?
Як одягатися на вінчання - нареченій і гостям?
Як відзначити вінчання?
Як знімати вінчання на фото і відео?
Як привітати з вінчанням?
Як замовити вінчання в храмі?
Як сповідатися перед вінчанням?
Як вибрати церкву для вінчання?
Як розірвати вінчання?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация