Віндзорська династія

Віндзор - правляча королівська династія в Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії. Веде свій початок з 1901 року, коли на престол вступив Едуард VII, син королеви Вікторії / з Ганноверської династії / і принца Альберта, представника німецького будинку Саксен-Кобург-Гота.

Спочатку династія називалася Саксен-Кобург-Готської, проте в 1917 році в зв'язку з посиленням націоналістичних настроїв під час Першої світової війни вона була перейменована в Віндзорському - за назвою однієї з головних резиденцій британського монарха. Членами будинку Віндзорів були оголошені нащадки королеви Вікторії і принца Альберта. Правлячими монархами цієї династії стали Едуард VII / правил в 1901-1910 /, Георг V / 1910-1936 /, Едуард VIII / січень-грудень 1936 /, Георг VI / 1936-1952 / і Єлизавета II / з 6 лютого 1952 /. Вступивши на престол, Єлизавета II видала прокламацію, згідно з якою її нащадки, хоча і не є нащадками королеви Вікторії і принца Альберта по чоловічій лінії, продовжують належати до дому Віндзорів. У 1960 році королева вирішила виділити своїх нащадків з числа інших Віндзорів, давши їм ім'я Маунтбаттен-Віндзор / прізвище Маунтбаттен в 1947 році прийняв принц Філіп, ставши чоловіком Єлизавети II /.

Членами королівської сім'ї вважаються монарх, чоловік монарха, увдовівший чоловік монарха, діти монарха, внуки монарха по чоловічій лінії, подружжя і овдовілі дружини синів і онуків по чоловічій лінії монарха Членами королівської сім'ї вважаються монарх, чоловік монарха, увдовівший чоловік монарха, діти монарха, внуки монарха по чоловічій лінії, подружжя і овдовілі дружини синів і онуків по чоловічій лінії монарха. Історично члени британської королівської сім'ї займали відповідальні пости і представляли монарха по всій Британській імперії, в даний час вони виконують тільки церемоніальні функції. Чоловік або дружина монарха не отримують титулів автоматично, всі титули даруються їм чинним монархом. Так, титул принца-консорт був дарований дружину королеви Вікторії Альберту, дружина короля Георга VI Єлизавета носила титул королеви-консорт / після смерті Георга VI стала називатися королева-мати /. Чоловік Єлизавети II Філіп отримав титул герцога Единбурзького / 1947 / і принца Сполученого королівства / 1957 /, титулу принца-консорт він не має.

Королівська влада є довічною і передається у спадок прямим нащадкам монарха. Відповідно до Акту про престолонаслідування 1701 року сини монарха мали перевагу перед дочками, наслідуючи престол по старшинству; від престолонаслідування усувалися особи католицького віросповідання / в зв'язку з тим, що монарх є главою Англіканської церкви /, особи, які перебувають у шлюбі з католиками, а також спадний потомство тих і інших. У 2013 році правила престолонаслідування були змінені. Закон від 25 квітня 2013 року надав нащадкам британської корони обох статей рівні права, тепер вони буде успадковувати престол по старшинству. Крім того, монархам дозволили одружуватися з католиками, проте заборона на те, щоб сам він належав до Римсько-католицької церкви, залишився в силі.

Спадкоємцем Єлизавети II є її старший син Чарльз. За ним слідує його старший син Вільям, третім претендентом на британський престол, згідно з новими правилами, стане перша дитина Вільяма і його дружини Кейт. Крім того, згідно з указом королеви Єлизавети II, підписаною 31 грудня 2012 року, всі діти Вільяма будуть принцами і принцесами. До сих пір титул принца отримував син спадкоємця престолу, а його дочка ставала леді, а не принцесою / указ короля Георга V від 1917 года /.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация