Виникнення Інтернету: хронологія подій

  1. Офіційна версія появи Інтернету
  2. В недовгому часі після проведеного експерименту
  3. Першою російською мережею, яка була пов'язана з Інтернетом
  4. З кожним роком доступ в мережу Інтернет спрощувався

На сьогодні мережа Інтернет знайома більшості жителів землі. Кожна людина, так чи інакше, зустрічався з цим поняттям. Важко уявити собі сучасне життя без Інтернету і тих зручностей, які він надає людству. Але все ж не завжди мережу перебувала на такому рівні розвитку як в наш час і, взагалі, виникла вона, щодо, не так давно. На сьогодні мережа Інтернет знайома більшості жителів землі

Основні етапи розвитку інтернету

Історія виникнення інтернету - М. Єременко

Офіційна версія появи Інтернету

Почалося все в період «холодної війни» між СРСР і США. На початку жовтня 1957 Радянський Союз запустив в космос перший у світі штучний супутник планети. США відставало в науковій діяльності від СРСР, а після цього відрив між державами став ще помітніше. Тоді президент США Дуайт Ейзенхауер підписав наказ про створення Агентства по перспективних наукових проектів і досліджень, яке здобуло назва ARPA. Агентство працювало в рамках міністерства оборони країни. Воно повинно було створити мережу, що об'єднує головні центри.

Вчений Леонард Клейнорк висунув теорію пакетної комунікації, що виявилося важливих кроком вперед у розвитку комп'ютерних мереж. Наступним важливим етапом мало стати реальне з'єднання між комп'ютерами. Така взаємодія було організовано між двома комп'ютерами, один з яких знаходився в Массачусетсі, а інший в Каліфорнії. Зв'язок між ними здійснювалася завдяки віддаленого підключення. Ось так, було створено найпершу нелокальну мережу.

Історія Інтернету

В недовгому часі після проведеного експерименту

У 1967 році був заснований ARPANET. У мережу було приєднано чотири комп'ютери з єдиним протоколом передачі даних. Трохи пізніше стала розвиватися електронна пошта. З самого початку призначенням створеної мережі було використання її в оборонних цілях. Через електронну пошту пересилалися документи. Але мережа постійно і швидко розвивалася. У неї підключалися всі нові вузли. У мережу включалися великі наукові інститути. В кінці сімдесятих тут налічувалося близько сотні хостингів.

В цей же час окремо розвивалися інші мережі. Кожна з них працювала по-своєму. Для того, що б було можливо поєднати їх, необхідно було, що б всі вони працювали за єдиним мережевого протоколу.

У 1973 році почалася інтенсивна робота по створенню такого протоколу. Був створений Internetting Project - проект, результатом якого повинно було стати об'єднання різних мереж в одну. Головним керівникам проекту був призначений Роберт Канн. Протокол грунтувався на таких основних принципах:

  1. При включенні в мережу Інтернет комп'ютерна мережа не повинна внутрішньо перебудовуватися;
  2. Пакет інформації повинен бути обов'язково доставлений в призначене місце;
  3. Шлюзів або маршрутизаторів повинні бути притаманні для об'єднання мереж;
  4. Глобальна мережа не повинна управлятися кимось конкретно або загальною системою.

Перше січня 1983 року знаменна дата в історії Інтернету. Саме в цей день всі комп'ютери, які раніше входили в мережу ARPANET, перейшли на міжмережевий протокол, розроблений командою Роберта Канна. Таким чином, встановлений стандарт, за яким могла розвиватися далі мережу Інтернет. І в наші дні вона розвивається за цим стандартом.

Першою російською мережею, яка була пов'язана з Інтернетом

Стала мережу RELCOM. Її створили вчені-фізики для спілкування і спільних досліджень зі своїми західними колегами в 1990 році. Спочатку мережа Інтернет в Росії розвивалася в університетах і наукових установах. У 1995 році почала свою роботу державна наукова мережа під назвою RUNNet. Поступово її користувачами ставали прості громадяни великих міст. В Інтернет багато заходили з інтересу.

В недовгому часі в мережу приходили все нові користувачі. Але користуватися Інтернетом в цей час було не дуже зручно, через його непристосованості до звичайним користувачам. У зв'язку з такою популярністю через рік з'явився перший пошуковий робот - Рамблер. Ще через рік почав своє існування яндекс. У цьому самому році з'явилася аська. А ще за два роки було проведено перший грошовий переказ через мережу Інтернет. З цього часу почала розвиватися електронна комерція.

Розвиток інтернету в Росії

Перші комп'ютерні мережі орієнтувалися на передачу інформації, документів, точніше тексту. У цей час Інтернет був долею обраних, так як через нього, в основному, проходила ділова документація або наукові тексти. Але зі стрімким розвитком Інтернету на початку дев'яностих постала проблема з відображенням графіки. Група американських вчених з штату Іллінойс розробила перший браузер - мозаїка. Це ще більше приваблювало до користування всесвітньою павутиною все нових приватних користувачів.

Прогноз розвитку інтернету

З кожним роком доступ в мережу Інтернет спрощувався

А користувачів ставало все більше. У 2000 році в Інтернеті налічувалося близько двадцяти мільйонів сайтів. У 2003 році їх кількість збільшилася в п'ять разів - більше ста тисяч. Кількість користувачів мережі збільшується в геометричній прогресії і по сьогоднішній день.

Інтернет займає велике місце в розвитку суспільства і життя людей. Люди розвивають мережу Інтернет, а вона в свою чергу розвиває знання людини. З Інтернету можна вийняти багато корисної і потрібної в даний момент інформації. Багато людей в наш час в Інтернеті заробляють, розважаються, знайомляться і спілкуються. За допомогою Інтернет програм на подобу скайпу близькі люди, яких розділяють сотні кілометрів, можуть побачити один одного (нехай навіть на моніторі) і поспілкуватися.

Інтернет надає колосальні можливості людям, які хворіють і не можуть залишати самостійно будинок. Адже тут можна здобути освіту, знайти роботу і, навіть, купувати необхідні речі. За умови, що людина знаходиться в зоні дії мережі. Таким чином, ХХІ століття новий інформативний століття, які надає багато можливостей, завдяки Інтернету.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация